Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Legends Of Wrestling 2

  12:00aktualizováno  29. dubna 6:10
“Lomikare, Lomikare, do roka a do dne, hyn sa hukáže, kdo je a kdo není schopen naprogramovat dobrou hru.“ Lomikarovi je ovšem už nyní jasné, jak to dopadlo v případě Legends of Wrestling 2.

Legends of Wrestling 2

Je to až na nějaký ten den (a dva měsíce:o) skoro přesně rok, co nás svou přítomností „obšťastnila“ hra Legends Of Wrestling, ostatně recenzi si můžete přečíst tady. Tím bych mohl klidně skončit, protože u pokračování je všechno přítomno ve stejné a občas i horší „kvalitě“. Vzhledem k tomu, že bych tím ovšem přišel o prémie, budete si muset nějaký ten tisíc znaků ještě vytrpět. Nicméně, tlačítko „Zpět“ máte ve svých internetových prohlížečích určitě všichni, ne?

První, čeho si všimnete, je opětovně totálně nezvládnutá grafika. Postavy bojovníků sice vypadají o poznání lépe než minule, o to horší je ovšem zpracování publika. Z dob, kdy jsem ještě docela aktivně wrestling sledoval, si pamatuji, že arény jsou k prasknutí přeplněny diváky, třímajícími nejrůznější transparenty a usilovně povzbuzujícími své favority. V této hře ovšem ne. Přestože zde proti sobě jdou ty největší legendy, které do wrestlingového ringu nastoupily, stojí v hledišti sem tam nějaký ten člobrda, který jen nechápavě civí, kam že to vlastně zabloudil a zcela jistě se mu hlavou honí něco ve smyslu, že buď měl v tom baru ještě zůstat nebo si raději vzít na cestu domů taxíka. Chudák ochlasta je z pohledu na dění v ringu totiž celý zkamenělý a vysoká hladina alkoholu jej navíc zcela evidentně rozkládá do několika málo pixelů, které se při blízkém záběru kamery stávají velkými a nechutnými jednobarevnými čtverci. O moc lepší to ovšem není ani s oněmi bojujícími legendami. Holt, Legends of Wrestling 2 co taky dělat v důchodu jiného než nazout bačkory, zasednout před televizi a u nevysychajícího pivního zdroje chytře remcat o politice? Proč si ale nepřivydělat, když zavolá týpek z Acclaimu, že by vás rád angažoval do nové hry? A že to podle momentální nevýkonnosti bude tak vypadat? No a co? Hlavní jsou přece ty prachy ne? Bojovníci se proto po obrazovce potácejí hůř, než kdy jindy. Jejich pohyb je strnulý, jako by se jednalo o zombíky z Resident Evil, pokud se tedy vůbec pohybují. Dost času si tato ne příliš detailně vyvedená individua totiž prostě a jednoduše odstojí. Tomu tedy říkám adrenalinová akce.

Wrestling je hlavně show pro diváky (proto je trochu škoda, že ve stínu této skutečnosti zanikají skutečně vysoce náročné sportovní výkony protagonistů postavené na fyzické síle, gymnastické průpravě a koordinaci pohybů nejen vlastních, ale i „soupeřových“). Najdou se sice i tací, konkrétně pak například Fry, jeden z hrdinů seriálu Futurama, kteří o tom nevědí. Konkrétně Fry zažil v jednom dílu téměř existenciální šok, když se po vstupu robota Bendera do wrestlingové roboligy dozvěděl, že se jedná o stejnou habaďůru, jakou do té doby připisoval profesionálnímu boxu. Ve hře ovšem nějaký ten kompetitivní element potřebujeme, takže se zde budeme mlátit takříkajíc doopravdy. Stejně jako v prvním dílu zde ovšem není zas až tak důležité zvítězit, ale spíše se zúčastnit a zejména pobavit. Jak totiž poznal na vlastní plechy sám výše jmenovaný Bender vyhrává ten, kdo je populárnější. V LOW2 sice vyhráváte Legends of Wrestling 2 vlastními silami, ale jde o to, že se musíte stát nejpopulárnějším zápasníkem v celých Spojených Státech. Docela srandovní v tomto kontextu je skutečnost, že i nyní začínáte úplně od píky, přestože jste se možná až na samý vrchol dostali už před rokem.

Nyní ovšem pozor! Zatímco loni jste museli dosáhnout nebetyčné popularity v každém ze čtyř regionů USA, letos to budete mít „mnohem“ těžší. Mapa je totiž tentokráte rozdělena do regionů pěti. Zůstává až rozum stát, co všechno že vývojáři za ten rok stihli. Přerozdělit mapu. Neuvěřitelné! Systém hry je ovšem dle mého soudu naprosto nezměněn. Pod vedením vašeho kriploidního manažera cestujete z města do města a podstupujete tam série zápasů. V horní části obrazovky je z loňska dobře známý ukazatel zábavy, jehož hodnota se po zápase převede na ukazatel celkové popularity v daném regionu. Až tento dosáhne hodnoty 100%, přesouváte se do oblasti sousední. Abyste to neměli tak jednoduché, sleduje hra vaše výkony v zápasech podle několika kritérií. Diváky v sále pobaví, když využíváte pestrou paletu chvatů, když se v ringu objeví krev, když bojujete i mimo ring a nebo když se vám daří úspěšně kontrovat soupeřovy chvaty a údery. Naopak při pasivním postoji v rubačkách více gladiátorů najednou, nebo za opakování několika stejných pohybů budete penalizováni. Nějaké to procento do výsledného hodnocení ale získáte v zásadě vždycky, takže je zhola nemožné hru nevyhrát. Pokud ji tedy nehodíte po dvou zápasech do kouta. Já osobně jsem z čistě pracovních důvodů vydržel odehrát celý jeden region.

Legends of Wrestling 2

Boj jako takový je snad ještě větší tragédie než minule. Odezva na tlačítka je pomalejší než moje reakce na zaměstnance strakonického baru Forbes, kteří na mě ve čtyři ráno hulákají, že už by fakt šli domů a že už bych fakt měl zaplatit. K ovládání - máte sice popsány funkce tlačítek při boji zepředu, beze zbraní, se zbraněmi, s kolegou, v rohu ringu, na zemi a co já vím co ještě, ale vzhledem k terminologii u nás naprosto neznámého sportu skončíte stejně u osvědčené metody pokus-omyl; a navíc zjistíte, že nejrychlejšího vítězství dosáhnete stejně kombinací asi pouze pěti pohybů. Sice popularita neporoste kdovíjak závratně, ale jedná se rozhodně o nejschůdnější cestu. Pokud proti vám stojí více než jeden bijec, budete i letos krutě bojovat s přepínáním mezi nimi. Váš hrdina si totiž z loňska přinesl snahu zaměřit se na jednoho soupeře a od tohoto záměru neustoupit ani když vás jeho spoludruh z druhé strany mastí o sto šest. Co se od loňska ještě zhoršilo je podle mého skromného názoru provádění protichvatů. Zatímco v předchůdci této hrůzy se countery prováděly v zásadě dosti intuitivně, dnes za tímto účelem musíte v podstatě celou dobu koukat na příslušný ukazatel a i tak je načasování stisku správného tlačítka ze značné části snad i dílem náhody. Prostě k ničemu.

Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme už jsme tu a s námi i konec této recenze. Shrnutí je v tomto případě naprosto jednoduché a jednoznačné. Legends Of Wrestling 2 je v mnohém horší než jeho předchůdce. Vylepšení jsem neobjevil žádná, ale i kdyby tato hra byla na stejné úrovni jako první díl, neměla by dnes už šanci čímkoli zaujmout. Vypadá děsně a ještě hůř se hraje. Pokud jste tedy dočetli až sem, je na místě vedle pozornosti poděkovat i za trpělivost. Takže děkuji za trpělivost a za pozornost.

Legends of Wrestling 2
Výrobce/Vydavatel Acclaim
Platforma PlayStation 2, Xbox, GameCube
Multiplayer: ano, 2-8 hráčů (2x MultiTap)
Vibrace/Analog: ano/ano
Další ovladač: ano
Paměťová karta: ano, 335kB
Verdikt: Ať vás ani nenapadne si tuhle hru pořídit.
Hodnocení: 30% (info)

Témata: Alkohol, Dům roku, Robot, Xbox
  • Nejčtenější

Vývojářům nešlo opravit chybu, tak z procházení zdmi udělali součást příběhu

Skoro třicet let stará střílečka The Terminator: Future Shock vstoupila do historie jako vůbec...

Bojíte se hororů? Skutečnost je často ještě divnější a děsivější

Věta „inspirováno skutečností“ se za léta nadužívání stala jen prázdnou marketingovou frází. Ne,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Slavný streamer byl šokován, když zjistil, kolik utratil za hry na Steamu

Populární streamer Felix Lengyel, známý fanouškům pod přezdívkou xQc, prozradil, kolik už utratil...

Hraní přeruší reklama na hamburger. Hráči si utahují z nenasytnosti EA

Zvýšení ceny velkých her je pořád málo. Vydavatelství Electronic Arts nyní zkouší přijít na to, jak...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Shrot je česká kopírka Duny 2, ve které bojujeme o chmel. K dispozici je demo

Autor povedené retro střílečky Hrot ukázal svůj další projekt. Shrot bude real-time strategie ze...

Hráči se smějí novému portrétu Karla III., vypadá prý jak videoherní boss

Nový portrét krále Karla III., který namaloval namaloval britský portrétista Jonathan Yeo, se kvůli...

Nevíte, co s volným časem? Stáhněte si zdarma skvělý Dragon Age: Inquisition

Digitální obchod s hrami Epic Store si tento týden pro hráče připravil opravdu hodnotný dárek....

Grand Theft Auto 6 vyjde na podzim roku 2025

Vydavatel nejočekávanější hry posledních let upřesnil během prezentace hospodářských výsledků...

Černoch samuraj budí vášně

Ubisoft oficiálně potvrdil nový díl ze série Assassin’s Creed, který se bude odehrávat v Japonsku....

Bohužel nám to nevyšlo, oznámili manželé Pagáčovi rozchod po šesti letech

Herečka Patricie Pagáčová (35) a dramaturg Tibor Pagáč (32) se rozešli po pěti letech manželství. Žádost o rozvod zatím...

Moderátorka Petra Křivková-Svoboda přišla při tragické nehodě o manžela

Moderátorka poledních zpráv televize Nova Petra Křivková-Svoboda (41) v neděli ztratila svého manžela Ondřeje Křivku...

Zemřel Vlastimil Harapes. Baletní mistr Národního divadla i českých filmů

Ve věku 77 let zemřel tanečník a herec Vlastimil Harapes. Dlouhá léta byl sólistou baletu Národního divadla. Zahrál si...

Eurovizi vyhrál nebinární Švýcar Nemo. Nizozemce vyloučili za „výhružný pohyb“

Ve švédském Malmö rozhodli o vítězi letošní Eurovize. Stal se jím švýcarský nebinární zpěvák Nemo. Soutěž doprovázely...

Miss Czech Republic 2024 se stala studentka Adéla Štroffeková z Prahy

Vítězkou 15. ročníku Miss Czech Republic se stala studentka Adéla Štroffeková (21). Českou republiku bude reprezentovat...