Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Ape Academy 2 – vopice, na můj povééél …

  12:00
Opice. Slovo, na které už začínám být alergický. Navíc to jsou ty japonské, s těmi oplzlými majáčky. A hrozně vřískají! No jo, ale ony jsou tentokrát víc hravé a zábavné než posledně.

Ape Academy 2 14.00 – Včera mi máma koupila nový vopice. Nejdřív jsem si myslel, že to je zas ta těžká pakárna, kterou mi koupila posledně, ale koukal jsem, že je to nová akademie a ta se mi prve jako fakt dost líbila, jenom mi chybělo něco, co by mě u toho udrželo. Tak ukaž, mamko. Rozbalíme to.

14.02 – Koukám, že si to asi hned tak nezahraju, páč to máma řekla i tátovi a to je starej pařmen a když zjistil, že mám nový vopice, honil se se mnou po pokoji se síťkou a chtěl mě ulovit. No, jenom doufám, že nejsem divnej po něm.

Vlastně to jsou jenom takový krátký minihry a hraje se o karty stylem kámen/nůžky/papír.

Ape Academy 2 14.10 – Byl to dlouhej boj, ale utekl jsem do stodoly a tady mě nikdo nenajde. Zapínám péespéčko (kámoši tomu taky někdy říkaj Pes Pé, asi neuměj anglicky jako já. Dobře no, výslovnost mě naučil táta) a čekám. Ani se to moc dlouho nenahrává. No to je jasný, když to jsou vopice. Tam ta grafika nebyla nikdy moc náročná.

14.12 – No jo, klasický vopice. Zas maj ty majáčky. Je to trochu úchylný, ale dělali to Japonci a ti se vyznaj, aspoň to říkal táta. S tím menu jsem chvíli zápasil, ale nejsem na tom zas tak špatně, abych nevěděl, co to je single a multi. Jsem tu sám, tak jedu singláč. Vybírám vopici a jedu.

15.24 – Tak tohle jsem teda nečekal. Fakt mě to chytlo, ty můj deníčku. Ono to je vcelku jednoduchý, vlastně to jsou jenom takový krátký minihry a hraje se o karty stylem kámen/nůžky/papír. Soupeřovský vopici vidím jen druh karty, takže vím, Ape Academy 2 kolik má karet „papírů“, kolik „nůžek“ a tak. Vždycky začínám, vyložím kartu a vopičák na druhý straně mi to přebije. Je to nefér, ale možná to má nějakej smysl.

No jo, klasický vopice. Zas maj ty majáčky.

15.36 – Už to chápu. Podívej se, deníčku: každá karta má svoji hodnotu, teda jako sílu. Když s ní vyhrajete, soupeř přijde o víc, než kdyby byla síla karty menší. Karty mají různý „kouzla“, který můžou soupeři ublížit. Vlastně jsou jen dvě: oslabí soupeřovský vopici energii nebo manu nebo tak něco a nebo sebere několik banánů. Nebo obojí. Ale furt nevím, na co jsou ty banány.

15.50 – Jo takhle. Ještě že tady je na návodová hra. No čím víc banánů, tím silnější karty můžu použít na toho vopičáka, co Ape Academy 2 je proti mně. Po každým souboji dostaneme každej po banánu a víc jich můžem vyhrát v soubojích. Ono to funguje tak, že když proti soupeřovi položím kartu „nůžky“ a on „papír“, tak když pak v tý minihře vyhraju, soupeř přijde o to, co je na tý kartě napsaný. Když prohraju, tak se nic nestane. Takže je lepší si vybírat kartu, kterou soupěři čmajznu energii a zároveň nějaký banány. To je pak v háji a může proti mně dávat jenom nízký karty. No ale když vyhraje třeba „papírem“ nad mým „kamenem“, platí kouzla jeho karty a já pak musím vyhrát, abych nepřišel o to, co je na tý jeho kartě napsaný.

Výtah ze souboru miniher

Přetahování – Jednoduchý jak facka, mačkáním křížku v okamžiku, kdy ukazatel dole je na maximu, přetahujeme protivníka. Po pár vteřinách je konec. Rychlé a efektivní.
Běh před balvanem – Hráči utíkají automaticky před valícím se šutrem, který skáče. Jakmile se dotkne země, musíme vyskočit, jinak nás převálcuje a energie je v tahu.
Kouzelník zabiják – Máme tyč a stojíme u velké krychle, kde se ukrývá protihráč. Tyč zapíchnem někam, kde si myslíme, že je. Musíme ho trefit v časovým limitu. Vopice se navíc v krychli posouvá, takže je to spíš o náhodě.
Chytání banánů – Já a protivník jsme každej na svý lanovce, co jezdí nahoru a dolů a my musíme chytat síťkou padající banány. Kdo jich do limitu má víc, vyhrává.
Bungee bez lana – skáčeme z budovy, ukazatel ukazuje, jak jsme daleko od země, princip je zmáčknout knoflík dřív, než dopadnem tvrdě na zem. Porota hodnotí, kdo to zmáčknul na poslední chvíli.
Rakety – sedáme do raket, který samy rotujou kolem svý osy. Tlačítkem přidáváme plyn. Kdo se dřív dostane přes planety k obřímu banánu, vyhrál.
Ninja – Na chvíli se na tabuli ukážou pozice ninjů. Pak zmizí a my hážeme na střídačku širukeny. Kdo trefí víc ninjů, vyhrál.
Tak teď si to vynásobte deseti a možná budete mít Konečném počet miniher. Fakt je jich hafo.

Ape Academy 2 16.00 – tak jsem skončil. Nějakej boss mi vycuc všechnu energii nějakejma combama. Nejdřív jsem nevěděl, jak se to dělá, ale už jsem na to přišel. Když proti sobě postavíme obě shodný karty, nikdo nevyhraje ani neprohraje a dávají se karty další. Když pak někdo vyhraje, sečtou se kouzla každý karty a dotyčnej dostane tak za uši, že může přijít o všechnu energii najednou.

16.02 – Ještě jsem vlastně ani nenapsal, ty jeden ušatej deníčku vopičí, jaký minihry se vlastně hrajou. Fakt má každá karta svou minihru. Někde se přetahujeme o provaz mačkáním knoflíku, jindy závodíme v běhu na 1 metr, trefuju se vázou do spodního parta a musím trefit nepřátelskou vopici a tak. Je toho tam strašně moc, kdybych tu měl popisovat všechny hry, tak mě do tý doby táta najde a už si nezahraju. Ale nějaký vypíšu do rámečku někam mimo, abych v tom neměl zmatek.

Ape Academy 2 16.15 – Tak v systému bojů už jsem jakž takž zběhlej, teď se podíváme na další věci. Během hry jsem objevil, že musím porazit několik protivníků, abych si odemkl cestu k bossovi a po jeho likvidaci se přesunu na další ostrov. Co ostrov, to boss. Na každým ostrově je taky obchůdek, kterej se otevře časem a kde si můžu nakoupit za peníze nový karty nebo rovnou celý balíčky. Občas se objeví nějakej skrytej shop s vysokejma kartama, ale zas to něco stojí.

20.06 – No a už dost. Venku je skoro tma a rodina mě určo už shání. Tohle je na mě moc návykový, abych nedopad jak můj bratr s těma cigárama. Tohle hlavně nesmí vidět táta, jinak už si nebřinknu. Je to přesně to, co jsem potřeboval na cestu do

Klady a zápory

Plus Rychlé, svižné minihry
Plus Dlouho vydrží (co karta, to minihra)

Mínus Časem stereotypní

školy nebo na takový to rychlý domácí hraní. To musím zaklepat. Minihry trvají pár vteřin, některý jsou těžší, některý zas lehčí, ale zabavěj, protože ještě nemám všechny karty. Dá se taky hrát každá konkrétní hra zvlášť. Jak tak projíždím menu, tak zjišťuju, že ono je to i pro dva na jednom PSP! Supér, tak to řeknu Jožkovi a dáme duel. Tak já pádím, musím ještě nakrmit slepice a umejt nádobí. Tak čau, ty můj deníčku. Zas někdy.

Ape Academy 2
Výrobce/Distributor Sony / Sony
Platforma PlayStation Portable
Ukládání pozic: 240 kB
Multiplayer: ano/FONT>
Verdikt: Chytlavé, dlouhé, zábavné, jednoduché. Beru!
Hodnocení: 85% (info)

Autor:
  • Nejčtenější

Pašeračka ukryla 350 cartridgí do podprsenky, kontrolou stejně neprošla

Čínští celníci zadrželi ženu, která se do země pokusila propašovat stovky herních cartridgí...

KVÍZ: Tehdy je hrál každý. Poznáte nejslavnější plošinovky z devadesátek?

Plošinovky, hopsačky, skákačky, platformovky nebo třeba dvourozměrné arkády. Ať už je budeme...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Aktuální herní hit provázejí kontroverze. Není to podvod, dušují se vývojáři

Mezi nejpopulárnější tituly na Steamu se nečekaně dostala i lacině působící hra Banana, ve které...

Nastane masové umírání starců, připravují vývojáři na změny ve hře

Pokračování budovatelské strategie Cities: Skylines zatím ukázalo značný potenciál, aby se však...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Vývojáři strategické hry vyřešili krizi bydlení odstraněním pronajímatelů

Vývojáři povedené strategie Cities: Skylines 2, ve které si hráči mohou postavit vlastní virtuální...

Vývojáři omylem použili v reklamě fotografii skutečné katastrofy raketoplánu

V online válečné hře War Thunder se na krátkou chvíli objevil tematický obrázek leteckého souboje,...

RECENZE: Luigi’s Mansion 2 HD přichází na Switch, lovení duchů pořád baví

Remaster vynikajícího druhého dílu duchařské akce Luigi’s Mansion, který debutoval na handheldu...

Slavný streamer byl vyhozen ze studia, které sám pomáhal zakládat

Osobitý herní streamer Dr Disrespect má na kontě další skandál. Kvůli údajné sexuální komunikaci s...

Rozšíření Elden Ringu u PC hráčů nepochodilo. Je prý rozbité a moc těžké

Shadow of the Erdtree je parádní dodatek do oblíbené soulsovky Elden Ring, vlastně jeden z...

Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...

Zpěvačka Katy Perry ukázala prsa. Fanoušci řeší, zda to má zapotřebí

Katy Perry (39) vydá v červenci nový singl s názvem Woman’s World, který podpoří i videoklipem. Aby řádně nalákala své...

Velká proměna Michala Davida: dvacet kilo dole. Žádné pivo, ale fitko a tenis

Michal David (63) zhubl v posledních měsících dvacet kilo a cítí se výborně. V rozhovoru pro iDNES.cz muzikant...

Příběh Vlaďky: Jsem v šoku. Manžel má milenku, je starší a ošklivější než já

Neříkám, že naše manželství nemělo žádné mouchy, ale myslela jsem si, že nám to docela klape. Pravda je ale někde...