Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Týden na PH – pro každého něco

  12:00
Obvykle se snažíme najít mezi sedmi plnými hrami zdarma na serveru Plné hry.cz najít nějaký spojovací prvek, tentokrát to ale nešlo. Na své si přišli milovníci akcí, bojovek, manažerů, ale i adventur…

Obvykle se snažíme najít mezi sedmi plnými hrami zdarma na serveru Plné hry.cz najít nějaký spojovací prvek, tentokrát to ale nešlo. Na své si přišli milovníci akcí, bojovek, manažerů, ale i adventur. Snad je v Magazínu se dala vysledovat zákonitost – prvním článkem bylo totiž preview na dlouho očekávaný Czech Hockey Manager 2004, druhým pak rozhovor s legendou české amatérské scény, Petrem Vašíčkem, jenž má pro změnu na svědomí kultovní sérii fotbalových manažerů CSM.
Na novinky velice bohatý byl i PH žurnál, přinesli jsme konkrétně patch ke hře Secret in the Cave, demoverzi F1 Manageru, detaily o 3D adventuře Slink II, zajímavý výpis z vyhlášení cen AGS Awards, dva nové screenshoty ze závodní Illegal Race, informace o vývoji enginu H.C.O.R.E., chystaném Sokoban klonu od vývojáře Zlosyna, započetí vývoje závodů MiniRacer 3D a 2D akce s RPG prvky ColonyX, soupis velkých novinek u vývojářského týmu Black Light Studio, minirecenzi na miniadventurku Útěk od Joywood Studios, potažmo Pekaře, sadu prvních screenshotů ze 3D akce Řež od Albisoftu, oznámení vážného adventure projektu týmu Marion Software, tři obrázky odhalující možnosti modernizace stadiónu v Czech Hockey Manageru 2004 a konečně informace o chybové demoverzi akce Sektor XIV se odmlčel od Tatka.

Road to World Cup 2006 – vyhraje MS 2006 v Německu
Road To World Cup 2006 Pokud patříte mezi fotbalové nadšence, určitě jste již leccos zaslechli o mistrovství světa, které bude probíhat v Německu roku 2006. Cílem hry RTWC 2006 je pochopitelně toto mistrovství vyhrát. Do rukou se tu hráčům v lehce okleštěném, tématicky úzkém, ale možná o to zábavnějším manažeru dostávají hvězdy naší současné reprezentace, od Petra Čecha, přes Zdeňka Grygeru, Tomáše Galáska, Karla Poborského, Tomáše Rosického, až k čerstvému držiteli Zlatého míče Pavlu Nedvědovi či útočníkům Janu Kollerovi s Milanem Barošem. K postupu nejprve z kvalifikační skupiny, následně pak ze skupiny na mistrovství světa a vítězné cestě finálovými vyřazovacími boji povede jen vhodná volba taktiky, střídání unavených hráčů a též samozřejmě pořádná dávka štěstí. Škoda jen, že hra nemá žádnou hudbu ani zvuky – a také, že pořád vyhrává Brazílie! :o) Přesto odvedl vývojářský tým BORshop Computing stojící za úspěšnou sérií Sázkař dobrou práci.

Commando – peklo v džungli
Commando Commando se na první pohled zdá jako nepříliš atraktivní plošinovka v nízkém rozlišení. Pozor ale! Ve skutečnosti se pod jen zdánlivě infantilním zpracováním skrývá propracovaná a navýsost zábavná akce, která navíc disponuje dostatečným arzenálem zbraní a počtem úrovní, aby u sebe hráče udržela po dlouhou dobu. Oč jde. V pěkném intru tvůrci vybalí nepříliš originální děj. Teroristům se podařilo získat jaderné zbraně a je třeba zničit jejich základnu, povraždit jejich vůdce a zničit potenciálně nebezpečný materiál, který nashromáždili. Do akce je vysláno komando speciálních jednotek, podporované ze vzduchu bombardéry – a hráč se chopí role vůdce celé akce. Vše se ale poněkud zvrtne… Commando je sice možná hra technicky zastaralá, rozhodně se ale jedná o zatraceně zábavnou záležitost.

Chmelnica – brigádnické útrapy
Chmelnica Jste-li pravidelnými návštěvníky našeho serveru Plné Hry a současně pozornými čtenáři Žurnálu, jistě vám neunikly informace o hře Chmelnica, za níž stojí jednočlenný dívčí tým Marion Software, který můžete znát především jako autora hodně originální a servítky si neberoucí adventury Bill De Bill, případně politicko-revoluční akce jménem Sedmnáctého. Příběh hry se točí okolo chmelové brigády, odehrávající se kdesi u Žatce, která je pro hlavního hrdinu doslova utrpením. Když podepisoval smlouvu na beztak mrzkou mzdu, ještě nemohl tušit, jaká muka na něj čekají. Tento mladík by totiž pobyt v chmelových plantážích mnohem raději vyměnil za konzumaci již hotového zlatavého moku v nějaké přilehlé hospůdce, avšak pod otrokářsky působícím dohledem si na jakékoliv myšlenky tohoto typu musí zajít chuť. A proto se Honza Majer rozhodne, že svůj zdejší nucený pobyt musí co nejdříve ukončit. Myslíte si, že mu jeho utrpení pomůžete vyřešit?

International 64k-rate – návrat klasiky
I64k Není to ani tak dlouho, co jsme měli na Plných hrách týden ve znamení předělávek. Remaků však stále přibývá a často se jedná o mnohem zábavnější tituly, než originální freewarovky. Je to ostatně logické – remaku se dočká jen ta hra, která sama o sobě dokázala hráče zaujmout, po letech nostalgicky vzpomínaná. K takovým titulům bezesporu patří Karateka či International Karate z osmibitových počítačů Commodore 64. Její předělávka nese podobný název, pochází z Německa – a ačkoliv je miniaturní co do velikosti instalačního souboru, nabízí zábavu srovnatelnou s těmi nejlepšími volně šiřitelnými bojovkami. Mezi freewarovkami není zase kdovíjak velké množství bojových her, aby bylo možné pohrdnout jednou rozhodně vysoce nadprůměrnou. A tak kdo má tento žánr alespoň trochu v lásce, neměl by se stažením International 64k-rate váhat ani vteřinku.

Becheráček – zachraňte jeho bratra!
Becheráček Ačkoliv zvítězil letos v kategorii adventure v Becherovka Game, není Becheráček vlastně vůbec adventura. Paradox, což? Nicméně proč si ho nezkusit bez žánrových předsudků – jedná se ve skutečnosti spíše o naprůměrnou akcičku. A příběh? Kdesi za Karlovými Vary je opuštěný obchůdek s lihovinami, v němž je malý svět, o kterém lidé nemají ani ponětí. Tento svět je mnohem menší než náš a nevládnou tam lidé ani zvířata, ale lahvičky alkoholu. Říkají si lahváčci. Nevládne tam mír, právě naopak. Vládne na onom místě šílený král Ochlastáček, který zabírá obydlí mnoha lahváčků (ti prozatím útokům odolávají). Možná si říkáte, že Ochlastáček je cvok jdoucí po moci a nadvládě. O to mu ale zas tak moc nejde. Jeho hlavním cílem je ukrást poslední nápoj (Becherovka) rodině Karvarýků. V té žije Limetka s Rapidem a syny Olmecáčkem a Becheráčkem, který je ve hře hlavním hrdinou. Jednou si ti dva vyšli na procházku, ale v náhlý moment byl Olmecáček na příkaz Ochlastáčka unesen. Becheráček byl pomalý a vždy pozadu, tudíž ho lahváček přicházejíc z Ochlastáčkova neviděl. Uprchl domů a všechno pověděl. Poté vzal párátkový meč po dědečkovi a šel se vydat na dlouhou cestu, při které by měl s vaší pomocí najít svého bratra. Inu, typická becherovská slátanina, ale to už je u reklamních her zkrátka nutné zlo…

Také A Break – sympatický ulejvák
Také A Break Španělsko má poměrně rozsáhlou a mnohačlenou komunitu autorů volně šířitelných adventur. V jiných zemích však jejich produkty dvakrát známy nejsou - dost možná proto, že povětšinou nabízejí jako jedinou volbu rodný - a nejen nám, Středoevropanům, nesrozumitelný - jazyk. Čestnou výjimkou z poslední doby je snad jen titul Tomate un Descanso, jehož anglický název nese výraznější informační hodnotu: Take A Break. Příběh tentokrát není filozofický, sci-fi, detektivní, hororový, pohádkový, nebo podobným směrem vyhraněný. Je humorný, ale ne křečovitě, ale především - je doslova a do písmene ze života. Nabízí pohled na megakorporaci, v níž pracovníci zakrálíkovaní ve svých kancelářích trpí pod návaly čím dál tím většího množství práce - a všichni dělají na sto i více procent, neboť si chtějí udržet svou pozici a zároveň prospět firmě samé. I když - všichni? Samozřejmě, že ne. Mezi desítkami poctivých pracantů se nemůže nenajít alespoň jeden vyčůraný ulejvák, jehož cílem není nic jiného, než hodit některému z nešťastných spolupracantů týdenní úkoly na krk a nenápadně se vytratit směrem k zlatavému plážovému písku a ladným ženským křivkám…

Hamster Ball – trampoty s křečkem
Hamster Ball Dostat bublinku poháněnou křečkem, jehož pohyb ovládáte myší, úspěšně až na konec trati, a to za daný časový limit. Tak zní základní úkol nenápadné, leč o to chytlavější hry Hamster Ball – a nevypadá to jako moc velká zábava. Zdání ale klame, ve skutečnosti se jedná o výtečně hratelnou freewarovku, jež nabízí hned několik módů a výtečné audiovizuální zpracování. Hamster Ball je velice povedený a skvěle hratelný titul, který vás dokáže zabavit na vcelku dlouhou dobu. Pokud tedy hledáte pohodovou gamesku oblečenou do slušivého grafického kabátku, neměl by vám rozhodně uniknout!

Autor:
  • Nejčtenější

Každé zranění postavy zanechá jizvu, hráči se bojí, že budou ovládat zrůdy

Vývojáři netrpělivě očekávaného remaku legendární špionážní hry Metal Gear Solid Delta: Snake Eater...

Děláte z nás hlupáky. Černý samuraj a Japonsko od Ubisoftu se Japoncům nelíbí

Zatímco Ubisoft v uplynulých dnech detailněji představil Assassin’s Creed Shadows zasazený do...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

KVÍZ: Tehdy je hrál každý. Poznáte nejslavnější plošinovky z devadesátek?

Plošinovky, hopsačky, skákačky, platformovky nebo třeba dvourozměrné arkády. Ať už je budeme...

Vývojáři strategické hry vyřešili krizi bydlení odstraněním pronajímatelů

Vývojáři povedené strategie Cities: Skylines 2, ve které si hráči mohou postavit vlastní virtuální...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Mačkání prsou nebo uklízení mrtvol. Hráli jsme nejdivnější dema na Steamu

V digitálním obchodu Steam proběhl tento týden festival demoverzí, během nějž jsme si mohli zdarma...

Pašeračka ukryla 350 cartridgí do podprsenky, kontrolou stejně neprošla

Čínští celníci zadrželi ženu, která se do země pokusila propašovat stovky herních cartridgí...

Remaster Beyond Good & Evil vyjde už příští týden. Na dvojce se pracuje

Oblíbenou, avšak komerčně nepříliš úspěšnou akční adventuru Beyond Good & Evil si budeme moct díky...

Novým hrdinou herního protestního hnutí je hra s opicí

Stejně jako se herní protestní hnutí postavilo za korejský titul Stellar Blade nyní burcuje na...

Shadow of the Erdtree je nejlépe hodnoceným herním přídavkem všech dob

Dlouho očekávaný přídavek k oceňovanému RPG Elden Ring až na vzácné výjimky sbírá skvělá hodnocení...

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...