Tři novinky BonusWebu na konec dubna

  11:22aktualizováno  11:26
Hned trojici zajímavých novinek připravil pro svoje čtenáře na konec dubna nejnavštěvovanější český herní portál BonusWeb.

Hned trojici zajímavých novinek připravil pro svoje čtenáře na konec dubna nejnavštěvovanější český herní portál BonusWeb.

První dvě novinky jsou připraveny pro zájemce o online hry. Více jak rok vyvíjená původní česká online hra Melior Annis uvádí hráče do virtuálního světa fantastických království, kde se bojuje mečem i magií za čest, slávu a větší rozlohu vlastního impéria. Melior Anis, kromě bohaté grafické výzdoby a barvitého, propracovaného příběhu nabízí oproti podobným zahraničním hrám reálný čas: pokud hráč není na internetu a nemůže hrát, tak ho jeho soupeři mohou napadat a pustošit jeho državy. Melior Annis ostatně byla první online hrou na českém internetu, která hru v reálném čase nabídla.

Již první týden po spuštění Melior Annis se počet registrovaných hráčů přehoupl přes 5000 a stále se zvyšuje. "Je to ocenění dlouhé a pečlivé práce, kterou náš tým vývoji Melior Annis věnoval. A je to také dokladem toho, že český trh potřebuje hry vzešlé z českého prostředí a nespokojí se jen s překlady či kopiemi zahraničních her," říká Zdeněk Polách, šéfredaktor BonusWebu.

Hra Melior Annis je k nalezení na adrese www.meliorannis.cz.

Pro zájemce o ortodoxnější pojetí her je k dispozici Šachové centrum na adrese sachy.bonusweb.cz.  Tento projekt je ve stádiu veřejného betatestování a nabízí nejenom možnost hry s živými soupeři, ale i s pěti úrovněmi obtížnosti počítače. Propracovaný algoritmus populárního českého tvůrce šachových algoritmů Jana Němce tak může dát šanci začínajícím, zároveň si však poradí i s velmi tvrdými soupeři.

Šachové centrum pro hru využívá Java klienta, takže celá hra probíhá v uživatelsky příjemném prostředí. Jednotlivé partie mohou sledovat přísedící a mohou je i komentovat, partie je možno si i později přehrát a poučit se z vlastních herních chyb.

Třetí novinka vychází vstříc lidem, kteří by si rádi zahráli hru i bez připojení na internet. Společnost Mobil Media a.s. spustila internetový obchod s počítačovými hrami. Za atraktivní ceny je zájemcům o "správnou pařbu" k dispozici celkem stovka titulů pro PC, PlayStation i GameBoy.

"V online prodeji her cítíme velkou příležitost, jak vyjít vstříc našim čtenářům," říká Zdeněk Polách z BonusWebu. "Větší odběry her budeme moci u dodavatelů proměnit ve slevy a atraktivní ceny pro naše zákazníky a po nižších cenách za hry naši čtenáři stále volají. Například dnes tolik žádanou hru Black & White nabízíme téměř o 200 Kč laciněji, než je její běžná cena," dodává Zdeněk Polach.

Obchod GameStore je k nalezení na adrese www.gamestore.cz.  První hra (Imperium Galactica 2) byla objednána necelou hodinu po otevření GameStore a putuje k zájemci do Děčína, hitem prvního týdne se ale stala hra Desperados.

Mobil Media a.s. je vedoucím českým poskytovatelem technického zpravodajství v síti internet. Server Mobil.cz  je nejnavštěvovanějším českým technickým zpravodajským serverem, Palmare.cz  přináší zprávy ze světa počítačů do dlaně a BonusWeb.cz  je největší český herní portál. Rodinu serverů doplňují služby související s mobilní komunikací a s počítačovou zábavou, ale také diskusní e-mailový server Pandora.cz  a rozsáhlý online inzertní server pro použité zboží Jarmark.cz. Kromě toho je Mobil Media a.s. dodavatelem publikační platformy Genesis 2 (www.genesis2.cz),  kterou již na internetu používají desítky firem a projektů pro své servery. Servery Mobil Media a.s. patří do rodiny iDNES a společnost MAFRA je akcionářem Mobil Media a.s.

Kontakt:
Patrick Zandl - patrick.zandl@mobil.cz
Mobil Media a.s.
Vinohradská 10
Praha 2 - 120 00
Tel. +420-2-22 06 45 00
http://mobil.idnes.cz

Autor:
 

Nejčtenější

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

Kingdom Come: Deliverance

Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

Anthem

Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

Fanoušek cestoval přes půl Evropy, aby se podíval na skutečný hrad z CS:GO

Google Maps

Youtuber známý jako 3kliksphilip se vydal z Anglie až do malé vesničky Predjama na jihozápadě Slovinska, jen aby se...

Další z rubriky

KVÍZ: Poznáte nejdrsnější ženy z historie videoher?

Injustice 2

Vybrali jsme dvacet ikonických videoherních hrdinek, které bychom rozhodně v reálném světě nechtěli naštvat. Tak...

Hráči to často mají těžší než klasičtí sportovci, říká majitel týmu eSuba

Majitel eSuby Ladislav Dyntar

V rozhodujících momentech je nutné spolehnout se na sto procent na své tělo, jakékoliv zaváhání vás může stát hru, říká...

KOMENTÁŘ: Nedodělek, nebo příslib? Význam patchů ve hrách roste

Fortnite

Jedním z poznávacích znamení moderních her je jejich závislost na dodatečných úpravách všeho druhu. Řeč není pouze o...

Najdete na iDNES.cz