Tipy BW: Jaké hry pod stromeček?

  12:00
Před Vánocemi se herní distributoři tradičně předhánějí s nabídkou těch nejlepších her. Člověk se v té záplavě her jen těžko vyzná a právě proto jsme pro vás připravili náš výběr toho nejlepšího.

Před Vánocemi se herní distributoři tradičně předhánějí s nabídkou těch nejlepších her. Z pohledu herních žánrů pak kralují akční hry ruku v ruce se závody a sporty. Překvapivě dobře si vedou i některé logické hry či hříčky pro děti na motivy známých animovaných filmů. Ty se často prodávají za sníženou cenu, na což rodiče slyší. My vám dnes překládáme náš výběr toho nejlepšího, čím můžete své bližní na Vánoce potěšit.

Hity letošních Vánoc... Pro celou rodinu...
The Sims 2
Vše o hře The Sims 2 - chtělo by se říci nádherný simulátor života, který umožňuje navazovat s virtuálními postavičkami virtuální vztahy spojené s projektováním, či spíše zdobením vlastního baráčku. Druhý díl přináší vylepšenou grafiku, více možností a samozřejmě větší sociální hloubku. Nechybí ani mimozemšťané a fungující genetika ve vztahu k potomkům. Jinými slovy: druhý díl se velmi povedl, u nás navíc vychází s českými titulky.
Recenze hry, Koupit on-line: 1499 Kč
Zoo Tycoon 2
Vše o hře Koho by nebavilo postavit si a starat se o svojí vlastní zoologickou zahradu - a přesně to vám nabízí druhý díl populární rodinné strategie Zoo Tycoon 2. Není to ale jen remake originálu v grafice složené z trojúhelníkových modelů potažených texturami: Zoo Tycoon 2 je plnohodnotný druhý díl a velký trumf Microsoftu v oblasti titulů pro masy.


Recenze hry, Koupit on-line: 1499 Kč
Half-life 2
Vše o hře Gordon Freeman, nejpopulárnější vědec počítačové historie, se vrací v plné síle, aby si vyřídil účty (nejen) se zbytky emzáků z minulého dílu. Half-Life 2 plně navazuje na strhující hratelnost svého předchůdce a v mnoha ohledech ji překonává, čímž neohroženě atakuje nejen post akce roku, ale také nejlepší akce za několik posledních let.
Recenze hry, Koupit on-line: 1299 Kč
Úžasňákovi
Vše o hře Kina v těchto dnech okupuje animovaný hit pro děti od tvůrců Hledá se Nemo – Úžasňákovi. Počítačové zpracování, vytvořené na motivy tohoto filmu, pak prohlubuje filmový zážitek a je určené především dětem od 4-10 let. Ty čeká celkem 18 úrovní plných nástrah. Kompletní česká lokalizace včetně dabingu je samozřejmostí.
Hratelná demoverze, Koupit on-line: 699 Kč
Need for Speed: Underground 2
Vše o hře NFS: Underground 2 je jedním z nejlepších závodních zážitků tohoto roku a vůbec nevadí, že s realistickou jízdou má jen pramálo společného. Jde především o zábavu a té nový díl NfS nabízí opravdu velké množství, jelikož na nějakých 40-50 hodin vystačí s rezervou. A mutliplayer je samozřejmě kapitola sama pro sebe. Jestliže máte tedy alespoň trochu rádi závodní hry, nemáte na tomto místě co řešit. Need for Speed: Underground 2 je sázkou na jistotu, jež může zklamat skutečně málokoho.
Recenze hry, Koupit on-line: 1359 Kč
Worms Forts: V obležení
Vše o hře Populární červíci se vracejí. Hráč se chopí ovládání jednoho z dostupných červích týmů, se kterým se snaží – za pomoci mnoha úsměvných zbraní – zničit konkurenční tým. Hra kromě pěkné 3D grafiky nabízí i nový strategický element: stavění pevností. Právě ony totiž zpřístupňují nové zbraně, jako třeba létajícího losa. Hra nabízí různá tematické prostředí, zmiňme Egypt či lákavý orient.


Recenze hry, Koupit on-line: 879 Kč
Pro udatné akční hrdiny... Pro sportovce a závodníky...
Doom 3
Vše o hře Pro ty, kteří od obyčejné hry nepožadovali zázraky, splňuje Doom 3 veškerá očekávání. Navrací se k neumírající hratelnosti původních dílů a přitom je brilantně doplňuje o to, co před deseti lety technologie neumožňovala. Atmosférických akcí, které nevsázejí jen na technickou dokonalost a kopu nových nápadů, jejichž přínos bývá často diskutabilní, je dnes pomálu. Síla Doomu 3 je v jednoduchosti a hororové atmosféře, jež ková hráče ke klávesnici po celou dobu.
Recenze hry, Koupit on-line: 1399 Kč
NHL 2005
Vše o hře NHL 2005 je další pokračování jediné hokejové série na PC. Po dvou slabších předchozích dílech nabízí NHL 2005 hned několik novinek: vylepšené ovládání, vyváženější herní projev, zábavně udělanou sezónu a samozřejmě realističtější grafiku. Byť se hře nevyhnuly některé chyby, především v oblasti umělé inteligence, je celkově propracovaným a velmi hratelným hokejovým titulem. Stejně jako u jiných sportovních her i u této platí, že se nejlépe hraje s živým soupeřem v multiplayeru.
Recenze hry, Koupit on-line: 1359 Kč
Call of Duty: United Offensive
Vše o hře Call of Duty: United Offensive je datadisk ke skvělé válečné 3D akci Call of Duty (hra roku 2003). Datadisk nabízí zbrusu novou singleplayer kampaň, která se zaobírá důležitými bitvami druhé světové války. Hráči tak mají možnost účasti v takových akcích jako byla například bitva u Kursku, invaze na Sicílii a dalších. Datadisk samozřejmě přináší celou řadu nových zbraní a nové postavy. Tvůrci si pomáhají množstvím skriptů, které vedou k vynikající atmosféře. Hra vyžaduje ke spuštění původní Call of Duty.
Recenze hry, Koupit on-line: 1199 Kč
Pro Evolution Soccer 4
Vše o hře Série Pro Evolution Soccer patří k nejlepším simulátorům fotbalu. Dlouhou dobu vycházela pouze pro konzole, Konami ji ale již podruhé převedlo i na PC, aby si i uživatelé počítačů mohli jaksepatří vychutnat nevšední zážitek z hraní. PES4 obsahuje dokonalé modely fotbalistů, spoustu reálných pohybových animací, nejlepší fyzikální model míče, který byl kdy ve hře k vidění, reálná jména velké většiny hráčů či spoustu herních módů.

Recenze PS2 verze, Koupit on-line: 1199 Kč
Medal of Honor: Pacific Assault
Vše o hře Medal of Honor: Pacific Assault je další díl v populární sérii válečných akcí Medal of Honor, který vyvíjí studio EA Los Angeles. Již z názvu je zřejmé, že se hra bude soustředit na tu část druhé světové války, která se odehrávala v Pacifiku mezi roky 1941-1944. Hráč přebírá roli mariňáka Toma Conlina, který nejprve přežije útok na Pearl Harbor, aby se později zúčastnil bitvy o Guadalcanal a finální bitvy na Tarawě.
Vše o hře, Koupit on-line: 1359 Kč
Colin McRae Rally 2005
Vše o hře Colin McRae Rally 2005 si oblíbí především "obyčejní" nehardcore hráči, kteří potřebují ke hře sednout a po pár odjetých jízdách vyhrávat. Tomu odpovídá arkádovější styl chování auta, menší míra poškození, méně obtížné tratě. Hra je navíc plně lokalizována do češtiny, takže nebude dělat problémy ani "english analfabetům".


Recenze hry, Koupit on-line: 899 Kč
Hity na konzoli PlaySation 2
GTA: San Andreas
Vše o hře GTA: San Andreas je jednoznačným lídrem letošní vánoční sezóny. Tento „simulátor zločinu“ je zasazen do fiktivní aglomerace tří měst, která jsou ztvárněním Los Angeles, San Francisca a Las Vegas ve státě San Andreas, jenž je zpodobněním americké Kalifornie. Hra se vyznačuje neuvěřitelnou volností vašeho konání, takže si vedle plnění příběhových misí můžete v roli hlavního hrdiny CJe dělat prakticky téměř cokoliv: chodit do posilovny, vylepšovat si svoje auto, zahrát si v baru kulečník, skákat padákem, nahánět děvčata, přejíždět nevinné chodce nebo třeba úplně něco jiného. (vand)
Recenze hry, Koupit on-line: 1899 Kč
Burnout 3: Takedown
Vše o hře Největší peckou letošního podzimu je jednoznačně Burnout 3. Jedná se o akční závody v ulicích měst a na okolních silnicích či dálničních obchvatech, které vedle vynikající grafiky zaujme zejména famózní rychlostí, jíž se zde v nepřetržitém tempu řítíte. Vedle klasických závodů je zde i velmi atraktivní režim, v němž je účelem vjet do křižovatky tak šikovně, abyste způsobili co největší hromadnou bouračku. Hra je tak návyková, že vám ani v nejmenším nebude vadit, že jezdíte ve smyšlených vozech v ulicích anonymních měst. (vand)

Recenze hry, Koupit on-line: 1599 Kč
Pro Evolution Soccer 4
Vše o hře PES4 i letos potvrdil svou pozici a je jednoznačně tím nejlepším, co si český sportovní fanoušek může přát. Hra se až neuvěřitelně blíží skutečnému fotbalu a letos tvůrci už i částečně odstranili hlavní nedostatek celé série: chybějící licence. Se skutečnými hráči si tak můžete zahrát italskou, španělskou a holandskou ligu a nebo se pustit do velmi obsáhlého režimu Master League, který částečně prověří i vaše trenérské a manažerské schopnosti. (vand)
Recenze hry, Koupit on-line: 1699 Kč
Def Jam: Fight for NY
Vše o hře Tato hra jistě potěší všechny příznivce bojovek, přestože to tak úplně čistokrevná bojovka není. Je jakousi kombinací klasické bojové hry a wrestlingu, což jí dává jistý punc originality. Navíc se odehrává v atraktivním prostředí newoyrské rapové scény, takže zde do sebe nebuší žádní fiktivní bojovnící, ale skuteční rappeři, z nichž mnozí se již mohou pochlubit světovou proslulostí. Tomu odpovídá i chytlavý soundtrack, jenž je tvořen výhradně skladbami zde bojujících umělců. (vand)
Recenze hry, Koupit on-line: 1599 Kč
Pro budovatele i akční stratégy Levné, ale skvělé...
LotR: Battle for Middle-Earth
Vše o hře LOTR: Battle for Middle-Earth je připravovaná fantasy strategie, která potěší nejenom milovníky Pána prstenů. Hra námětově nečerpá z Tolkienova románu, ale z filmové trilogie a to rovnou ze všech tří dílů. Díky tomu jsou jednotlivé mise dostatečně rozmanité a obsahově zajímavé. Hra nabízí dvě hratelné strany a na každé z nich několik známých hrdinů jako je Gandalf, Aragorn, Legolas či Gimli.
Preview hry, Koupit on-line: 1499 Kč
Berušky 2
Vše o hřeJedná se o zábavnou logickou hru, která potrápí vaše mozkové závity. Cílem je dovést všechny berušky zdárně k východu, aniž by některá z nich zůstala zablokována v bludišti. Zní to snadně, ale snadné to není – hráče ostatně čeká 160 úrovní s odstupňovanou obtížností. Hra je kompletně v češtině a obsahuje původní hudbu.


Hratelná demoverze, Koupit on-line: 299 Kč
Warhammer 40.000: Dawn of War
Vše o hře Strategie Warhammer 40.000: Dawn of War čerpá z licence dnes už legendární stolní hry Warhammer. Tu převádí z původní tahové formy do reálného času. Hráč se v příběhové kampani ujímá lidí a v jedenácti misích musí postupně porazit Orky, Eldary a jednotky Chaosu. Hra vychází s českými titulky a notně potěší všechny ty, kteří rádi zápasí s ostatními po internetu.
Recenze hry, Koupit on-line: 879 Kč
Xpand Rally
Vše o hřeXpand Rally je závodní hra od polského týmu Techland postavená na vylepšeném enginu z 3D akce Chrome. Díky němu nabízí Xpand Rally nádherné grafické zpracování. Stěžejním pilířem je kariéra, kde hráč za každý vyhraný závod obdrží jistou sumu pěněz, kterou následně investuje do různých uprav vozu.

Recenze hry, Koupit on-line: 555 Kč
RollerCoaster Tycoon 3
Vše o hřePostavte si svůj vlastní zábavní park. Rollercoaster Tycoon 3 je jasnou sázkou na jistotu pro všechny, kdož holdují budovatelským strategiím a naprostou povinností pro fanoušky této série. Koncepčně nepřináší mnoho nového, což ani nikdo nečekal, přesto je však vylepšená po všech možných stránkách, z nichž ta na první pohled nejpatrnější je grafická. Ač to tak na první pohled nemusí vypadat, skrývají se v této hře týdny a měsíce skvělé zábavy.
Recenze hry, Koupit on-line: 1122 Kč
Castle Strike
Vše o hře Castle Strike se odehrává ve středověké Evropě během stoleté války a nabízí příběh plný bitev, nečekaných přepadení; své místo má také podlá zrada, útoky na nepřátelská opevnění, vyhledávání a ničení loupežnických ležení a nechybí ani možnost budovat svůj hrad či pevnost. Hra obsahuje tři hratelné strany - Angličany, Francouze, Němce.


Recenze hry, Koupit on-line: 299 Kč
Autor:
  • Nejčtenější

Lidé svlékají videoherní hrdinky, prakticky žádná tomu neunikne

Prakticky každá hra, která vyjde na PC, dříve nebo později dostane erotickou modifikaci. Spíše tedy...

Je Fallout nejlepší videoherní seriál? Recenzenti mají jasno

Sci-fi seriál natočený podle populární série her Fallout sbírá v zahraničí skvělá hodnocení. Vypadá...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Ve Falloutu 4 vzniká remake ikonické dvojky, podívejte se na porovnání

Project Arroyo je modifikace Falloutu 4, která si neklade za cíl nic menšího, než vytvořit remake...

Sedm her Fallout se prodává v akci za zhruba 650 korun

Uvedení postapokalyptického televizního seriálu Fallout, který vzniká na motivy stejnojmenné herní...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KVÍZ: Zavzpomínejte si na magická devadesátá léta ve hrách

Devadesátá léta patří v oblasti počítačových her mezi zlatou éru. V době rychlého rozmachu...

Generuje obrázky do hry pomocí AI, za 10 hodin práce vydělá 350 tisíc

Tvůrci virtuálních kartiček Champions of Otherworldly Magic přiznávají, že vizuální podobu jejich...

RECENZE: Druhá řada seriálu Halo je rouhání a facka fandům videoher

Doufat je někdy bláhové. Stejně jako tomu bylo v případě očekávání druhé sezony seriálové adaptace...

Nová zbraň do Call of Duty stojí více než samotná hra

V rámci propagace posledního filmu o obřím opičíkovi King Kongovi přibyla do populární hry Call of...

VIDEO: Chystá se Slay the Spire 2, pokračování nebezpečně návykové karetky

Pokračování návykové roguelike karetní hry Slay the Spire se odehrává po tisíci letech. Na hráče...

Čechy poznám podle outdoorové módy. Nosí ji bohužel i ženy, říká Kerekes

Vica Kerekes (43) si postěžovala na to, že Češi nosí outdoorové oblečení často i na místa, která k tomu nejsou vhodná...

Když se prohlížíme s manželem nazí, jsem smutná, říká herečka Želenská

Olgu Želenskou (63) znají čeští diváci především z dabingu nebo z jejího zájezdového divadla Háta. Objevila se i v...

Náhle zemřel zpěvák Maxim Turbulenc Daniel Vali, bylo mu 53 let

Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Letos by se svou kapelou oslavil 30 let na scéně....

Bianca Censori opět pobuřuje, ukázala prsa i klín v průsvitných šatech

Bianca Censori (29) se nahoty nebojí. Manželka rapera Kanyeho Westa (46) odhalila bujné poprsí i klín v průsvitném...

Češi potrestali Chorvatsko za drahotu, vyrazili do Itálie. Vyplatí se i exotika

Premium Zvýšení cen služeb na Jadranu mělo za následek, že tam loni vyrazilo meziročně méně Čechů. Odliv českých turistů...