Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 27. května 2022 Valdemar

Nejočekávanější adventury roku 2007

  12:00
Také jste udělali tu chybu a adventury prohlásili za mrtvý žánr? Jestli Vás minulý rok nepřesvědčil o opaku, tak pohled do budoucnosti to určitě dokáže!

Přestože před byl před pár lety žánr adventur téměř prohlášen za mrtvý, v poslední době prožívá své zlaté časy. Podívejme se třeba na právě uplynulý rok 2006: Secret files: Tunguzka, Paradise, Broken Sword 4 nebo geniální Dreamfall jsou špičkové tituly, které snesou srovnání i se starými klasikami. A pohled do budoucnosti vypadá opět velice nadějně! Z chystaných titulů bylo poměrně těžké vybrat to nejlepší, nakonec jsme zvolili těchto šest, především proto, že se (až na jednu výjimku) nejedná o pokračování úspěšných hitů z minulosti. Nedostalo se tedy třeba na Simon the sorcerer 4, Ankh: Heart of Osiris, Fenimore Fillmore's Renegate nebo třeba Dead mountaineers hotel podle knihy od bratří Strugackých.

Reprobates
Výrobce: Future games | Vydavatel: Future games | Datum vydání: jaro 2007 | Homepage
BonusWeb píše:
Karta
Stáhněte si:
Screenshoty
Video
Příslib:
Temný příběh
Kvalitní puzzly

Obavy:
Vysoká obtížnost
                   

Máme velikou radost, že mezi nejočekávanějšími hrami nalezneme i dílo od českých autorů. Ale nemyslete si, nejde o žádný český nacionalismus, autoři z Future games ve svých předchozích titulech Posel smrti a Ni-bi-ru dokázali svůj talent. Což dokazuje i to, že se hry prodávají a slaví zasloužený úspěch nejen u nás, ale prakticky všude po světě. A na co se od známých autorů můžeme těšit tentokrát? Tak především je to zajímavě vypadající příběh. Hlavním hrdinou bude Adam Rajchl, 23 letý technik, který zemře při dopravní nehodě. Místo cesty do nebe se ale probouzí na neznámém místě s neznámými lidmi, pocházejícími z různých časových období. Z uvedeného je jasně vidět, že příběh bude mnohem temnější a atmosféričtější. Hra poběží na třetí generaci enginu AGDS, známého už z předešlých titulů od Future games. Vylepšena má být především obličejová mimika postav, která v takto emocionálně vypjaté hře mimořádně důležitá. V naší republice navíc hra vyjde s profesionálním českým namluvením. Jména dabérů sice ještě nebyla oficiálně oznámena, ale z minulosti je patrné, že si autoři uvědomují důležitost zvukové stránky, takže se snad opět dočkáme i hlasů slavných hereckých matadorů. Nezbývá, než našim krajanům držet palce a doufat, že vše dopadne minimálně stejně dobře, jako naposledy.

Reprobates Reprobates Reprobates

A Vampyre story
Výrobce: Automn Moon Entertainement | Vydavatel: Crimson Cow | Datum vydání: listopad 2007 | Homepage
BonusWeb píše:
Karta
Stáhněte si:
Screenshoty
Příslib:
Krásnou grafiku
Humor

Obavy:
Nedodržení termínu
                   


S vývojem A Vampyre story to jednu dobu vypadalo velice nešťastně a potom co s vývojáři ukončila smlouvu vydavatelská firma Bad Brain entertainement jsme hru prakticky odepsali. Naštěstí se zázraky nedějí jen v pohádkách a díky německým Crimson cow se tohoto báječně vypadajícího dílka snad opravdu dočkáme. Příběh se točí okolo mladé operní umělkyně Mony, ze které se po kousnutí upíra stane upírka. Ale nebojte se, příběh nebude ani temný, ani morbidní, spíše naopak. Na hře pracují bývalí zaměstnanci Lucas Arts, v čele se zkušeným Billem Tillerem, což je samo o sobě záruka, že půjde o velice zábavnou záležitost. Hrdinku na jejím putování bude doprovázet i klasický zvířecí pomocník, zde má podobu netopýra Frodericka. Největší devizou ale bude grafické zpracování. Poctivě kreslená ruční grafika je v dnešní době veliká vzácnost a z několika prvních screenshotů je patrné, že si tvůrci dají na vizuální stránce opravdu záležet. Podobně jako v nedávno uvedené Runaway 2 budou postavy modelovány ve 3D, díky čemuž budou všechny pohyby vypadat realističtěji a navíc to ulehčí grafikům práci. Veliké obavy máme ze zamýšleného rozdělení hry na několik částí, podobně jako například Syberie nebo již zmiňovaná Runaway 2. Přeci jen, vynikající příběh, jaký A Vampyre story určitě bude mít, bychom si nejradši vychutnali vcelku. Otázkou také je, zda Automn Moon Studios dokáží vše stihnout včas, přeci jen je to teprve nedávno, co hra opustila předprodukční fázi.

A Vampyre story A Vampyre story A Vampyre story

Sinking island
Výrobce: White birds productions | Vydavatel: White birds productionsWhite birds productions | Datum vydání: Druhé pololetí 2007 | Homepage
BonusWeb píše:
Karta
Stáhněte si:
Screenshoty
Příslib:
Sokalovy nápady
Počátek nové série

Obavy:
Časové omezení
                   


Benoit Sokal, původně tvůrce komixů, se do srdcí počítačových hráčů nesmazatelně zapsal dvojicí, dnes již téměř legendárních adventur Syberia. Po rozpadu společnosti Microids založil vlastní herní studio White Birds Productions, pod jehož křídly loni dokončil hru Paradise. Ta se i přes nesporné kvality nesetkala s nijak oslnivým úspěchem, proto nyní Sokal pracuje na projektu, který mu má navrátit ztracenou reputaci. Sinking island má být první díl budoucí série o detektivu Jacku Normovi. V tomto díle se podíváme na idylický tropický ostrov, kde si výstřední milionář nechal postavit obrovský palác, pod jehož tíhou se však ostrov pomalu potápí. Jednoho dne je však boháč zavražděn a Jackovým úkolem je najít vraha, dříve než voda spláchne všechny důkazy. Půjde o klasickou předrenderovanou 3rd person adventuru přesně v duchu předchozích Sokalových her. Doufejme, že se tentokrát dočkáme i vyššího rozlišení než prehistorických 800x600. Vývojáři zatím příliš podrobností o hře nesdělili, z těch několika uveřejněných informací vyplývá, že ve hře bude 13 NPC charakterů, cest k dohrání bude více, konec však bude jediný. Doba potřebná na dohrání bude prý 2x delší než u prvního dílu Syberie, což zní skvěle. Trochu obavy máme z poněkud kontroverzního rozhodnutí, že ve hře bude čas plynout stejně jako v reálném světě. Pokud se tedy budete příliš flákat, postupující voda nenávratně zničí některé důkazy. Dohrát hru však prý půjde vždy, pouze to bude o něco obtížnější. Sinking island vyjde kromě platformy PC i pro handheld Nintendo DS.

Sinking island Sinking island Sinking island

Overclocked
Výrobce: House of tales | Vydavatel: Anaconda | Datum vydání: jaro 2007 | Homepage
BonusWeb píše:
Karta
Stáhněte si:
Screenshoty
Příslib:
Neobvyklý způsob vyšetřování
Dlouhá hrací doba

Obavy:
Srozumitelnost příběhu
                   

A další hra od zkušených tvůrců, známých především díky výbornému sci-fi thrilleru The Moment of Silence. House of Tales dělají čest svému názvu a proto si můžeme být jisti perfektním příběhem. Ani předchozí tituly nebyly nijak optimistické, Overclocked jde však ještě dál. Vše se bude točit kolem pěti lidí, nalezených na ulicích New Yorku v příšerném psychickém stavu. Náš hrdina se tentokrát bude jmenovat David McNamara, tou dobou vysloužilý vojenský psycholog, jenž má za úkol zjistit, co se s pološílenými nebožáky vlastně stalo. Nečekejte tedy žádného svalnatého playboye, McNamara je spíše klasickým antihrdinou: starší, depresemi zavalený muž, momentálně navíc řešící těžkou manželskou krizi. Kromě toho si v retrospektivních mezihrách zahrajeme i za všech pět nemocných lidí. Autoři slibují hodně zapracovat na technickém zpracování, obzvláště na mimice a realistickým pohybům postav. Díky využití motion capture a softwaru EMotion FX 2 se jim to s největší pravděpodobností také povede. Vylepšení se má dočkat i minule dosti kritizovaný pathfinding. Řečí čísel vypadá Overclocked takto: 45 lokací, více jak 20 NPC postav, nejméně 5000 řádků dialogů a herní doba kolem 20 hodin.

Overclocked Overclocked Overclocked

Sam & Max: Episodes 3 až 6
Výrobce: Telltale games | Vydavatel: Telltale games | Datum vydání: Únor - květen 2007 | Homepage
BonusWeb píše:
Karta
Stáhněte si:
Screenshoty
Video
Demo
Příslib:
Stovky skvělých vtipů
Spousta nových případů

Obavy:
Poklesu kvality
                   


O peripetiích při vývoji pokračování stařičkého Sama a Maxe jsme již psali v naší recenzi. Nakonec, i přes všechny nepříjemné situace, hra spatřila světlo světa i když ve velice nepopulární epizodní podobě. Nedůvěra byla namístě, ale po dvou již vydaných dílech se ukazuje, že i tento systém distribuce má své výhody. Kratičké epizody jsou doslova přeplněné osobitým humorem a tvoří samy o sobě uzavřené dobrodružství. Dohromady jsou spojeny jakýmsi hlavím motivem, ten je však zatím poměrně nejasný. Cena není nijak přemrštěná a v přepočtu na hodinu zábavy je nižší než u mnoha plnohodnotných trháků. Navíc vypadá, že Telltale games jsou schopni dodržet svůj slib a opravdu vydávat každý měsíc nový díl. Pokud si koupíte všechny epizody, dostanete po vydání poslední šesté zdarma(!) krabicovou verzi, kde je budete mít pěkně pohromadě na jednom DVD. A na co se můžeme těšit v budoucnosti? Zatím byla odhalena jen zápletka třetí epizody, která vyjde osmého února pod názvem The mole, the mob and the meatball. V ní se naši svérázní detektivové podívají do zábavního parku spojeného s kasínem, kde se budou muset vypořádat s gangem hračkových mafiánů. Doufejme, že autoři neshodí vysoko nastavenou laťku a že kvalita dalších dílů nebude mít sestupnou tendenci.

Sam & Max Sam & Max Sam & Max

Jack Keane
Výrobce: Deck 13 | Vydavatel: 10tacle studios AG | Datum vydání: 2. čtvrtletí 2007 | Homepage
BonusWeb píše:
Karta
Stáhněte si:
Screenshoty
Příslib:
Spolupráce dvou postav
Komixová grafika

Obavy:
Nezajímavý příběh
                   

Vedle práce na Ankh: The heart of Osiris, který je spíše datadiskem, než pokračováním loňského hitu, pracují vývojáři z německých Deck 13 na zbrusu nové adventuře, zasazené do 19. století. Jack Keane je kapitán malé lodi, která ale tvoří jeho veškerý majetek. Aby se dostal z finanční tísně přijímá první úkol, který se namane â dopravit tajného agenta na tajemný ostrov uprostřed oceánu. Že vše nebude tak jednoduché, jak na první pohled vypadá, je asi zbytečné dodávat. Hra poběží na stejném enginu, pouze mírně vylepšeném o několik drobných efektů. Pokud tedy holdujete typicky německému pestrobarevnému až lehce přeplácanému stylu, budete v sedmém nebi. Jelikož Ankh slavil veliký úspěch, těžko si představit, že by autoři jeho oblíbený model nějak měnili. Hlavní těžiště hry bude v práci s inventářem, logických puzzlů se pravděpodobně nedočkáme. Zajímavě zní možnost hrát i za druhou postavu, mladou dívku jménem Amanda, která v některých částech hry přispěchá Jackovi na pomoc. Můžeme tedy očekávat vzájemné špičkování mezi oběma charaktery, postupně se měnící v náklonnost. Což na druhou stranu zní jako obrovské klišé a celá zápletka bude pravděpodobně silně předvídatelná.

Jack Keane Jack Keane Jack Keane

Autor:
  • Nejčtenější

Z téměř deset let staré hry je nečekaný hit díky internetovým vtipálkům

Zběsilá akční rubanice Metal Gear Rising: Revengeance z roku 2013 se letos nečekaně dočkala přílivu nových hráčů. Může...

Taková nabídka se neodmítá, Borderlands 3 jsou dočasně zdarma

Digitální obchod Epic Store rozjel slevovou akci a láká na ni tím nejlepším způsobem. Dočasně zdarma rozdává ani ne tři...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KVÍZ: Hráli jste v 90. letech počítačové hry na hrdiny? A kolik jich znáte?

Tzv. hry na hrdiny patří dodnes mezi nejoblíbenější žánry vůbec, v devadesátých letech ovšem vypadaly úplně jinak. Na...

Konkurence pro Zaklínače? Poláci chystají další temné fantasy RPG

Chystá se další herní adaptace polské knižní série. Mordimer Madderdin sice v tuto chvíli nemá mezinárodní proslulost...

Rodiče jim zakazovali hry, teď díky Football Manageru trénují ligové týmy

V pouhých osmadvaceti letech stál William Still na fotbalovém hřišti jako hlavní kouč týmu Stade Remeš během jednoho z...

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

  • Další z rubriky

Teď jsem ono. V Sims 4 je možné nastavit si vlastní oslovovací zájmeno

Nová aktualizace populárního simulátoru lidského života přidává možnost si nastavit vlastní oslovovací zájmena. Zatím...

ANKETA: Jak by měl podle vás vypadat návrat Duka Nukema?

V souvislosti se zveřejněním dosud neviděných záběrů z prototypu hry Duke Nukem Forever se pojďte zamyslet, jak byste...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

ANKETA: Herní sucho letos začalo mnohem dřív. Jak ho trávíte?

Po silném únoru a postihl herní průmysl útlum, který nejspíše potrvá až do září. Je tak na čase zapátrat ve svých...

Co přinesla nová sezona League of Legends a jak si vedli čeští hráči

Od konce října jsme se dočkali dalších zápasů profesionálních hráčů v League of Legends. Nová sezona, dvanáctá...

Muž s penisem na předloktí. Pěstoval si ho šest let pro transplantaci

Je to vlastně příběh protkaný smutkem, groteskní fyzickou modifikací, ale se šťastným koncem. A též s mnoha otázkami....

Část dětí dostane 5 000 Kč automaticky, zbytek bude žádat elektronicky

Rodiče, kteří na své potomky pobírají příspěvek na dítě, dostanou státní pětitisícovou pomoc automaticky. Ostatní budou...

Češi posílají na pomoc Ukrajině „ďáblův kočár“

Po pondělním zasedání Kontaktní skupiny pro Ukrajinu zazněla na tiskové konferenci několikrát informace, kterou...

V Charkově se skrývá tajemný supertank, příliš drahý pro sériovou výrobu

Válka na Ukrajině vstupuje do nové fáze. Rusové se po Kyjevu stahují i z okolí Charkova a chystají se zřejmě soustředit...

Zakladatel Microsoftu Bill Gates používá mobil, který byste nečekali

Miliardář a zakladatel Microsoftu Bill Gates se pochlubil tím, jaký aktuálně používá smartphone. Ačkoli Microsoft...