Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nejočekávanější adventury roku 2007

  12:00
Také jste udělali tu chybu a adventury prohlásili za mrtvý žánr? Jestli Vás minulý rok nepřesvědčil o opaku, tak pohled do budoucnosti to určitě dokáže!

Přestože před byl před pár lety žánr adventur téměř prohlášen za mrtvý, v poslední době prožívá své zlaté časy. Podívejme se třeba na právě uplynulý rok 2006: Secret files: Tunguzka, Paradise, Broken Sword 4 nebo geniální Dreamfall jsou špičkové tituly, které snesou srovnání i se starými klasikami. A pohled do budoucnosti vypadá opět velice nadějně! Z chystaných titulů bylo poměrně těžké vybrat to nejlepší, nakonec jsme zvolili těchto šest, především proto, že se (až na jednu výjimku) nejedná o pokračování úspěšných hitů z minulosti. Nedostalo se tedy třeba na Simon the sorcerer 4, Ankh: Heart of Osiris, Fenimore Fillmore's Renegate nebo třeba Dead mountaineers hotel podle knihy od bratří Strugackých.

Reprobates
Výrobce: Future games | Vydavatel: Future games | Datum vydání: jaro 2007 | Homepage
BonusWeb píše:
Karta
Stáhněte si:
Screenshoty
Video
Příslib:
Temný příběh
Kvalitní puzzly

Obavy:
Vysoká obtížnost
                   

Máme velikou radost, že mezi nejočekávanějšími hrami nalezneme i dílo od českých autorů. Ale nemyslete si, nejde o žádný český nacionalismus, autoři z Future games ve svých předchozích titulech Posel smrti a Ni-bi-ru dokázali svůj talent. Což dokazuje i to, že se hry prodávají a slaví zasloužený úspěch nejen u nás, ale prakticky všude po světě. A na co se od známých autorů můžeme těšit tentokrát? Tak především je to zajímavě vypadající příběh. Hlavním hrdinou bude Adam Rajchl, 23 letý technik, který zemře při dopravní nehodě. Místo cesty do nebe se ale probouzí na neznámém místě s neznámými lidmi, pocházejícími z různých časových období. Z uvedeného je jasně vidět, že příběh bude mnohem temnější a atmosféričtější. Hra poběží na třetí generaci enginu AGDS, známého už z předešlých titulů od Future games. Vylepšena má být především obličejová mimika postav, která v takto emocionálně vypjaté hře mimořádně důležitá. V naší republice navíc hra vyjde s profesionálním českým namluvením. Jména dabérů sice ještě nebyla oficiálně oznámena, ale z minulosti je patrné, že si autoři uvědomují důležitost zvukové stránky, takže se snad opět dočkáme i hlasů slavných hereckých matadorů. Nezbývá, než našim krajanům držet palce a doufat, že vše dopadne minimálně stejně dobře, jako naposledy.

Reprobates Reprobates Reprobates

A Vampyre story
Výrobce: Automn Moon Entertainement | Vydavatel: Crimson Cow | Datum vydání: listopad 2007 | Homepage
BonusWeb píše:
Karta
Stáhněte si:
Screenshoty
Příslib:
Krásnou grafiku
Humor

Obavy:
Nedodržení termínu
                   


S vývojem A Vampyre story to jednu dobu vypadalo velice nešťastně a potom co s vývojáři ukončila smlouvu vydavatelská firma Bad Brain entertainement jsme hru prakticky odepsali. Naštěstí se zázraky nedějí jen v pohádkách a díky německým Crimson cow se tohoto báječně vypadajícího dílka snad opravdu dočkáme. Příběh se točí okolo mladé operní umělkyně Mony, ze které se po kousnutí upíra stane upírka. Ale nebojte se, příběh nebude ani temný, ani morbidní, spíše naopak. Na hře pracují bývalí zaměstnanci Lucas Arts, v čele se zkušeným Billem Tillerem, což je samo o sobě záruka, že půjde o velice zábavnou záležitost. Hrdinku na jejím putování bude doprovázet i klasický zvířecí pomocník, zde má podobu netopýra Frodericka. Největší devizou ale bude grafické zpracování. Poctivě kreslená ruční grafika je v dnešní době veliká vzácnost a z několika prvních screenshotů je patrné, že si tvůrci dají na vizuální stránce opravdu záležet. Podobně jako v nedávno uvedené Runaway 2 budou postavy modelovány ve 3D, díky čemuž budou všechny pohyby vypadat realističtěji a navíc to ulehčí grafikům práci. Veliké obavy máme ze zamýšleného rozdělení hry na několik částí, podobně jako například Syberie nebo již zmiňovaná Runaway 2. Přeci jen, vynikající příběh, jaký A Vampyre story určitě bude mít, bychom si nejradši vychutnali vcelku. Otázkou také je, zda Automn Moon Studios dokáží vše stihnout včas, přeci jen je to teprve nedávno, co hra opustila předprodukční fázi.

A Vampyre story A Vampyre story A Vampyre story

Sinking island
Výrobce: White birds productions | Vydavatel: White birds productionsWhite birds productions | Datum vydání: Druhé pololetí 2007 | Homepage
BonusWeb píše:
Karta
Stáhněte si:
Screenshoty
Příslib:
Sokalovy nápady
Počátek nové série

Obavy:
Časové omezení
                   


Benoit Sokal, původně tvůrce komixů, se do srdcí počítačových hráčů nesmazatelně zapsal dvojicí, dnes již téměř legendárních adventur Syberia. Po rozpadu společnosti Microids založil vlastní herní studio White Birds Productions, pod jehož křídly loni dokončil hru Paradise. Ta se i přes nesporné kvality nesetkala s nijak oslnivým úspěchem, proto nyní Sokal pracuje na projektu, který mu má navrátit ztracenou reputaci. Sinking island má být první díl budoucí série o detektivu Jacku Normovi. V tomto díle se podíváme na idylický tropický ostrov, kde si výstřední milionář nechal postavit obrovský palác, pod jehož tíhou se však ostrov pomalu potápí. Jednoho dne je však boháč zavražděn a Jackovým úkolem je najít vraha, dříve než voda spláchne všechny důkazy. Půjde o klasickou předrenderovanou 3rd person adventuru přesně v duchu předchozích Sokalových her. Doufejme, že se tentokrát dočkáme i vyššího rozlišení než prehistorických 800x600. Vývojáři zatím příliš podrobností o hře nesdělili, z těch několika uveřejněných informací vyplývá, že ve hře bude 13 NPC charakterů, cest k dohrání bude více, konec však bude jediný. Doba potřebná na dohrání bude prý 2x delší než u prvního dílu Syberie, což zní skvěle. Trochu obavy máme z poněkud kontroverzního rozhodnutí, že ve hře bude čas plynout stejně jako v reálném světě. Pokud se tedy budete příliš flákat, postupující voda nenávratně zničí některé důkazy. Dohrát hru však prý půjde vždy, pouze to bude o něco obtížnější. Sinking island vyjde kromě platformy PC i pro handheld Nintendo DS.

Sinking island Sinking island Sinking island

Overclocked
Výrobce: House of tales | Vydavatel: Anaconda | Datum vydání: jaro 2007 | Homepage
BonusWeb píše:
Karta
Stáhněte si:
Screenshoty
Příslib:
Neobvyklý způsob vyšetřování
Dlouhá hrací doba

Obavy:
Srozumitelnost příběhu
                   

A další hra od zkušených tvůrců, známých především díky výbornému sci-fi thrilleru The Moment of Silence. House of Tales dělají čest svému názvu a proto si můžeme být jisti perfektním příběhem. Ani předchozí tituly nebyly nijak optimistické, Overclocked jde však ještě dál. Vše se bude točit kolem pěti lidí, nalezených na ulicích New Yorku v příšerném psychickém stavu. Náš hrdina se tentokrát bude jmenovat David McNamara, tou dobou vysloužilý vojenský psycholog, jenž má za úkol zjistit, co se s pološílenými nebožáky vlastně stalo. Nečekejte tedy žádného svalnatého playboye, McNamara je spíše klasickým antihrdinou: starší, depresemi zavalený muž, momentálně navíc řešící těžkou manželskou krizi. Kromě toho si v retrospektivních mezihrách zahrajeme i za všech pět nemocných lidí. Autoři slibují hodně zapracovat na technickém zpracování, obzvláště na mimice a realistickým pohybům postav. Díky využití motion capture a softwaru EMotion FX 2 se jim to s největší pravděpodobností také povede. Vylepšení se má dočkat i minule dosti kritizovaný pathfinding. Řečí čísel vypadá Overclocked takto: 45 lokací, více jak 20 NPC postav, nejméně 5000 řádků dialogů a herní doba kolem 20 hodin.

Overclocked Overclocked Overclocked

Sam & Max: Episodes 3 až 6
Výrobce: Telltale games | Vydavatel: Telltale games | Datum vydání: Únor - květen 2007 | Homepage
BonusWeb píše:
Karta
Stáhněte si:
Screenshoty
Video
Demo
Příslib:
Stovky skvělých vtipů
Spousta nových případů

Obavy:
Poklesu kvality
                   


O peripetiích při vývoji pokračování stařičkého Sama a Maxe jsme již psali v naší recenzi. Nakonec, i přes všechny nepříjemné situace, hra spatřila světlo světa i když ve velice nepopulární epizodní podobě. Nedůvěra byla namístě, ale po dvou již vydaných dílech se ukazuje, že i tento systém distribuce má své výhody. Kratičké epizody jsou doslova přeplněné osobitým humorem a tvoří samy o sobě uzavřené dobrodružství. Dohromady jsou spojeny jakýmsi hlavím motivem, ten je však zatím poměrně nejasný. Cena není nijak přemrštěná a v přepočtu na hodinu zábavy je nižší než u mnoha plnohodnotných trháků. Navíc vypadá, že Telltale games jsou schopni dodržet svůj slib a opravdu vydávat každý měsíc nový díl. Pokud si koupíte všechny epizody, dostanete po vydání poslední šesté zdarma(!) krabicovou verzi, kde je budete mít pěkně pohromadě na jednom DVD. A na co se můžeme těšit v budoucnosti? Zatím byla odhalena jen zápletka třetí epizody, která vyjde osmého února pod názvem The mole, the mob and the meatball. V ní se naši svérázní detektivové podívají do zábavního parku spojeného s kasínem, kde se budou muset vypořádat s gangem hračkových mafiánů. Doufejme, že autoři neshodí vysoko nastavenou laťku a že kvalita dalších dílů nebude mít sestupnou tendenci.

Sam & Max Sam & Max Sam & Max

Jack Keane
Výrobce: Deck 13 | Vydavatel: 10tacle studios AG | Datum vydání: 2. čtvrtletí 2007 | Homepage
BonusWeb píše:
Karta
Stáhněte si:
Screenshoty
Příslib:
Spolupráce dvou postav
Komixová grafika

Obavy:
Nezajímavý příběh
                   

Vedle práce na Ankh: The heart of Osiris, který je spíše datadiskem, než pokračováním loňského hitu, pracují vývojáři z německých Deck 13 na zbrusu nové adventuře, zasazené do 19. století. Jack Keane je kapitán malé lodi, která ale tvoří jeho veškerý majetek. Aby se dostal z finanční tísně přijímá první úkol, který se namane â dopravit tajného agenta na tajemný ostrov uprostřed oceánu. Že vše nebude tak jednoduché, jak na první pohled vypadá, je asi zbytečné dodávat. Hra poběží na stejném enginu, pouze mírně vylepšeném o několik drobných efektů. Pokud tedy holdujete typicky německému pestrobarevnému až lehce přeplácanému stylu, budete v sedmém nebi. Jelikož Ankh slavil veliký úspěch, těžko si představit, že by autoři jeho oblíbený model nějak měnili. Hlavní těžiště hry bude v práci s inventářem, logických puzzlů se pravděpodobně nedočkáme. Zajímavě zní možnost hrát i za druhou postavu, mladou dívku jménem Amanda, která v některých částech hry přispěchá Jackovi na pomoc. Můžeme tedy očekávat vzájemné špičkování mezi oběma charaktery, postupně se měnící v náklonnost. Což na druhou stranu zní jako obrovské klišé a celá zápletka bude pravděpodobně silně předvídatelná.

Jack Keane Jack Keane Jack Keane

Autor:
  • Nejčtenější

Generuje obrázky do hry pomocí AI, za 10 hodin práce vydělá 350 tisíc

Tvůrci virtuálních kartiček Champions of Otherworldly Magic přiznávají, že vizuální podobu jejich...

Je Fallout nejlepší videoherní seriál? Recenzenti mají jasno

Sci-fi seriál natočený podle populární série her Fallout sbírá v zahraničí skvělá hodnocení. Vypadá...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Nejlepší česká hra dekády se vrací. Kingdom Come 2 vyjde ještě letos

Dlouhých šest let museli fanoušci ohromného českého hitu Kingdom Come: Deliverance čekat na...

Nezneužíváme děti, ale těm chudým dáváme možnost výdělku, tvrdí šéf Robloxu

Ředitel společnosti Roblox Stefano Corazza se v nedávném rozhovoru pro magazín Eurogamer pustil na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Čeští Warhorse slibují brzké oznámení nové hry. Co by to tak asi mohlo být?

Více než šest let od vydání nejvýznamnější české hry posledních let Kingdom Come: Deliverance...

Nejlepší česká hra dekády se vrací. Kingdom Come 2 vyjde ještě letos

Dlouhých šest let museli fanoušci ohromného českého hitu Kingdom Come: Deliverance čekat na...

Nezneužíváme děti, ale těm chudým dáváme možnost výdělku, tvrdí šéf Robloxu

Ředitel společnosti Roblox Stefano Corazza se v nedávném rozhovoru pro magazín Eurogamer pustil na...

Digitální láska. Kdo jsou nejzajímavější videoherní milenci

Premium Láska je prý něco, po čem touží spousta z nás. A očividně není řeč jen o reálných osobách, ale...

Vrací se Rayman, ale zase ne tak, jak bychom si přáli

Série Rayman patří k těm nejlepším hopsačkám vůbec, nový díl je ovšem v nedohlednu. Letos se chystá...

Náhle zemřel zpěvák Maxim Turbulenc Daniel Vali, bylo mu 53 let

Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Letos by se svou kapelou oslavil 30 let na scéně....

Sexy Sandra Nováková pózovala pro Playboy. Focení schválil manžel

Herečka Sandra Nováková už několikrát při natáčení dokázala, že s odhalováním nemá problém. V minulosti přitom tvrdila,...

Charlotte spí na Hlaváku mezi feťáky, dluží spoustě lidí, říká matka Štikové

Charlotte Štiková (27) před rokem oznámila, že zhubla šedesát kilo. Na aktuálních fotkách, které sdílela na Instagramu...

Vykrojené trikoty budí emoce. Olympijská kolekce Nike je prý sexistická

Velkou kritiku vyvolala kolekce, kterou pro olympijský tým amerických atletek navrhla značka Nike. Pozornost vzbudily...

Rohlík pro dítě, nákup do kočárku. Co v obchodě projde a kdy už hrozí právník?

V obchodech platí pravidla, která občas zákazník nedodržuje. Někdy se navoní parfémem, aniž by použil tester, nebo...