Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jack the Ripper - návod

  12:00
Na podzim roku 1888 došlo v chudinské čtvrti Londýna k brutálním vraždám prostitutek. Vrah známý pod jménem Jack Rozparovač jim uřízl hlavu a rozpáral břicho. A pokud nevíte jak dál ve vyšetřování, přinášíme návod.

Úvod:
Jméno Jack Rozparovač je vám určitě notoricky známé, „proslavil“ se koncem 19. století sériemi masových vražd zejména prostitutek a je až s podivem, že nikdy nebyl dopaden, přestože podezření, o koho se ve skutečnosti jedná, měla policie na několik osob, ale nepodařilo se jí to přes obrovské úsilí nikomu z nich dokázat. Pokud se tedy těšíte na hrůzostrašné a krvavé scény, nic takového v této hře nenaleznete. Veškeré dění kolem vražd si přečtete pouze četbou starých archivních protokolů z roku 1888, samotný děj hry se odehrává o třináct let později, tedy v roce 1901 na úplně jiném místě... Takže hurá na věc. New York 1901

Den 1., 16. listopadu, den.

Redakce New York Today
Ocitli jste se před stolem a uslyšíte hlas, ptající se, jestli zde někdo neviděl Jacka Palmera, zpravodaje pro New York Today, což jste pochopitelně vy sami. Projděte do dveří s nápisem R.BUR, zde si promluvte s vaším velice rozčíleným šéfredaktorem Lopuchem, zeptá se vás, zda jste už četli dnešní konkurenční noviny, položí je na stůl, seberte je a máte je v inventáři. Otevřete si tedy inventář a zjistíte, že se jedná o Dail Illusstrated z 16.listopadu 1901, přečtěte si zprávu o vraždě prostitutky Elizabeth Berly, nazývané Lizzie. Jakmile inventář zavřete, objeví se vám vlevo nahoře na obrazovce dva nápisy, Mission a Community, klikněte tedy na ně postupně a tak se dozvíte od Lopucha, že chce od vás dennodenně podávat mu nové zprávy, související s výše zmíněnou vraždou a o všem, co se týká nových poznatků o Jackovi Rozparovači pro jeho deník New York Today. Tyto zprávy máte pravidelně předávat jeho zástupci Paulovi. Nyní se vraťte do předchozí místnosti, kde si promluvte s Paulem, je to ten stojící muž u redakčního stolku, i on vám připomene šéfův příkaz a sám vás pořádá o podávání zpráv a průběhu pátrání. Opět klikněte na Mission a Community, po skončení rozhovoru se otočte a prohlédněte si fotografii nad psacím stolem, zjistíte tak, že se jedná o fotku baseballového mužstva. Dveřmi vpravo od kanceláře vašeho šéfa projděte do jiné místnosti, sejděte dolů po schodech, objeví se vám ikonka deníku, seberte ho pravým tlačítkem myši do inventáře. Otevřete si inventář, přetáhněte z prvního okénka mapu policejní stanice na nově označenou lokaci na mapě a tak se přesunete na policejní stanici.

Policejní Stanice
Promluvte si s seržantem Jeffem, vstupte do dveří vlevo, hned za nimi vpravo do dveří s cedulkou Carter, je to kancelář šéfa policie. Promluvte si s Carterem, chce po vás důrazně, abyste mu sdělili pouze fakta a ne vaše domněnky. Seberte ze stolu předběžnou vyšetřovací zprávu, kterou si v inventáři přečtěte, dozvíte se z ní, že prostitutka Lizzie pracovala v bordelu, který se nachází v ulici Modrý Samet a že její mrtvola měla uříznutý ukazováček na pravé ruce. Nyní se přes mapu přesuňte přímo na místo činu, to znamená přetáhněte se na mapě na lokaci Crimi 15.nov., kde byla spáchána vražda. Seberte vpravo na zemi zmuchlané papíry, v inventáři si je přečtěte, zjistíte, že je to náčrtek z místa činu, tedy dva policisté a poloha mrtvoly, pak jděte doleva k podloubí, spatříte odcházet kulhajícího muže. Vpravo na zdi si prohlédněte plakát divadla Olympic, pak se vraťte zpět na místo, kde jste sebrali zmíněný náčrtek a vydejte se nahoru po požárním schodišti. Otočte se a seberte ze země další náčrtek, pokud si ho prohlédnete, zjistíte, že je zde zachycen utíkající muž v cylindru na hlavě, mající v pravé ruce nůž. Teď si prohlédněte na zábradlí sedícího havrana, v jeho oku se ukáže krátká krvavá sekvence, jakmile havran odletí, vyjděte po schodišti o patro výš a řádně se rozhlédněte po okolí, potom se přes mapu v inventáři přeneste do další lokace, tedy do uličky Modrý Samet.

Bordel Modrý Samet
Nejdříve si prohlédněte plakát s irskou zpěvačkou Abigali, která vystupuje v Červené Kapli jako Irský Slavík, pak jděte dopředu a vpravo zaklepejte dvakrát na dveře s nápisem The Blue Velvet, budete vpuštěni dovnitř. Prohlédněte si řimbabu pasáka, pak sestupte dolů do chodby, kde odbočte doleva a promluvte si s bordel mamá za pultem. Dozvíte se od ní, že si máte jít pohovořit s přítelkyní Lizzie do Červené Kaple, je to ta zpěvačka Abigali, zkráceně Abby. Vlevo ze stolku tudíž seberte plakát a přes mapu se tak dostanete do této lokace.

Červená Kaple
Teď si promluvte nejdříve s mužem jménem Jason, je to onen kulhavý muž, kterého jste před chvílí viděli odcházet z místa činu, všimněte si jeho zmínky o ilustrátorovi. Po skončení rozhovoru popojděte vpřed a vstupte doprava do předsíně Červené Kaple. Vpravo na zdi si prohlédněte plakát KINETOSCOPE s datem 19.listopadu, pak zaklepejte ne dveře vlevo, ale nikdo neotevře. Vraťte se tudíž zpět do ulice, vydejte se doleva, odbočte do úzké uličky vlevo, postupte dvakrát dopředu a přistupte ke dveřím vlevo. Nejdříve musíte na ně zaklepat, nikdo ale neotevře, teprve potom zatáhněte za držadlo zvonku, budete vpuštěni dovnitř. Muži, který je zde manažérem se představíte jako zpravodaj listu New York Today, takže se uvolí vás pustit dál. Popojděte tedy třikrát vpřed, v šatně najdete plačící dívku, promluvte si s ní, vyčerpejte všechny nabízené možnosti hovoru, hlavně se nezapomeňte zeptat na Ilustrátor. Od dívky se dozvíte, že Lizzie měla na sobě modré oblečení a nesla si krabici s kloboukem. Poté, co skončíte s výslechem, otočte se dozadu a vpravo u červené vázy prozkoumejte o ni opřenou dopisní obálku Jack the Ripper , zjistíte, že je adresována pro Miss Abigali. Vraťte se zpět ke vchodu, manažér sice bude remcat, že se musí zkoušet a vy jenom zdržujete, ale ven vás pustí. Projděte úzkou uličkou zpět na hlavní třídu, naproti vlevo jsou dveře s nápisem LAUNDRY WANG (Wangova prádelna), na levém okénku dveří prozkoumejte lístek, zjistíte, že je to kalendář a že rok 1901 je ve znamení vepře, neboli prasete. Nyní se tedy vraťte přes mapu zpět do své kanceláře v redakci New York Today.

Redakce New York Today
Přistupte k Paulovi, promluvte si s ním o všem, co se nabízí, sdělíte mu své dosavadní poznatky, pak vejděte do vedlejší místnosti ke svému redakčnímu stolku a použijte na něm psací stroj, v animaci spatříte, že jste napsali vaši první novinovou zprávu s titulkem: „JACK IS BACK?“

Den 1., 16. listopadu, noc.

Červená Kaple
Ocitli jste se zde uprostřed noci, řádně se rozhlédněte a zjistíte, že Wangova prádelna je nyní zevnitř osvětlena. Vstupte kolem ní zprava do úzké uličky, na konci si otevřete dveře a vstupte do nich, spatříte, jak další vchod hlídá čínská gorila, je tedy naprosto zřejmé, že zde v tuto chvíli naprosto nic nenaděláte. Vraťte se tedy zpět na hlavní ulici a naproti vlevo vstupte do předsíně Červené Kaple a projděte do baru dveřmi vlevo, teď už to půjde. Uvnitř pak si prohlédněte publikum v baru, barmana a celé hlediště i jeviště a z vašeho pohledu zprava projděte kolem jeviště přes červený sametový závěs do zákulisí a šaten. Můžete si prohlédnout vše, co obyčejný divák tak hned nespatří, ale hlavně si promluvte s dívkou Abby, chce vám něco důležitého sdělit, ale je pávě volána na jeviště. Vpadne k vám manažér a bude po vás chtít, abyste vypadli, neumožní vám ani rozhovor s publicistou zábavy. Nu, co naděláte, ven se dostanete pouze dveřmi, vedoucími do zadní uličky, tak tedy vypadněte. Můžete zkusit znovu zaklepat na dveře, i zazvonit, ale nic se nestane, vyjděte tedy uličkou zpět na hlavní ulici a cestu do baru si zopakujte. Tentokrát ale manažer čeká hned za dveřmi, takže vyhozeni budete hned zkraje. Vraťte se zpět na ulici a přes mapu se přeneste do ulice před bordelem.

Bordel Modrý Samet
Popojděte dopředu, kde si vyslechněte rozhovor dvou mužů u stánku, dozvíte se, že jeden z nich má na prodej lístky na mistrovský zápas. Pak se vraťte a znovu zaklepejte na dveře bordelu, jakmile budete vpuštěni, jděte k bordel mamá, ale ta tentokrát s vámi mluvit odmítne. Projděte kolem ní vpravo vchodem s modrými závěsy po stranách, zabočte doleva kolem muže s doutníkem a nahoře si promluvte s prostitutkou Gildou. Vyčerpejte všechny témata rozhovoru, vraťte se stejnou cestou až ven před bordel a na ulici se rozhlédněte po obloze, pokud jste splnili všechny úkoly, popsané mnou v této části, pak nastane bílý den a vy se ocitnete automaticky v dalším pokračování, tj. zpět ve své redakci. Pokud se tak nestane, tak jste holt něco vynechali a musíte chybu napravit, jinak se odtud do dalšího pokračování nedostanete.

Den 2., 17. listopadu, den.

Redakce New York Today
Nejdříve ze všeho si opět promluvte s Paulem, požádá vás, abyste mu sehnali lístek na kabaretní představení, odkud chce napsat článek, potom vám pomůže se dostat znovu do divadla. Po skončení rozhovoru jděte ke svému stolku a seberte z něj staré noviny z 1.listopadu 1901, přečtěte si je v inventáři i s přiložený lístkem s poznámkou o předcházející vraždě, z novin se pak dočtete o zamordování jiné prostitutky jménem Carrie Blum, která byla nalezena dne 31.října na ulici blízko sochy Svaté Trojice. Otevřete si tedy inventář a klikněte na tuto nově otevřenou lokaci na mapě.

Místo činu 31.říjen 1901
Popojděte dopředu, odbočte vlevo a pouze zaměřte kurzor na havrana, sedícího na pumpě, spatříte tak další krátkou krvavou sekvenci. Rozhlédněte se po okolí, prohlédněte si zejména zchátralé kůlny a pak se přeneste přes mapu do následující lokace.

Modrý Samet
Jděte dopředu k chlapci jménem Patrik, který prodává noviny a promluvte si s ním, dozvíte se od něj, kde najdete muže, kterému se říká Patson. Od Patrika se dejte uličkou vpřed až na její konec, odbočte doleva, pokračujte vpřed, znovu odbočte doleva a sejděte dolů po schůdcích ke dveřím. Zkuste na ně několikrát po sobě zaklepat, ale bezvýsledně, nikdo vám neotevře. Vlevo na zídce leží kus drátu, seberte ho do inventáře, odtud ho vytáhněte a použijte ho na dveře. Přijde za vámi Patrik a vyťuká vám na zábradlí rytmus, automaticky při dalším vašem zaklepání se tento zopakuje a tak vám bude otevřeno. Uvnitř si promluvte s Patsonem, pak sejděte dolů po schodech do sklepa. Prohlédněte si pozorně obě místnosti, uslyšíte zvuk kroků, to Patson sešel za vámi dolů a stojí v první místnosti za stolkem. Vraťte se k němu a znovu si s ním promluvte, zeptejte se ho na lístky na kabaret, je ochoten vám jeden prodat, ale za 12 dolarů. Jistě je vám známo, že v inventáři máte pouze 4 dolary, takže co teď? No budete si muset zariskovat, raději si tedy nejdříve hru uložte, ať tady nakonec neskončíte s holým zadkem. Pak přejděte k pravému červenému hracímu automatu, který si prohlédněte zblízka Jack the Ripper . Z inventáře si vyberte jeden dolar, vsuňte ho do zdířky na mince a zatáhněte za páku, vlevo nahoře sledujte bílý číselný ukazatel, který vám hlásí váš momentální finanční stav. Takto sázejte a hrajte stále dál, pokud vám padnou dole stejné obrázky, lze takto vyhrát i mnohonásobek vsazené částky. Prozradím vám, že se mně takto podařilo vyhrát 66 dolarů, ale pak jsem toho raději nechala, přece znáte dobré známé přísloví, „v nejlepším je třeba přestat“. No, pokud si chcete zahrát a získat více dolárků, nic vám v tom nebrání, jen pozor, ať nezkrachujete, nebo ještě v horším případě nezkysnete u tohoto plechového bandity až do smrti a hru nedohrajete, víte sami nejlépe, že hazard je jako droga, tedy způsobuje návyk, tak pozor a neberte moje varování na lehkou váhu ;)! Pokud jste si už dostatečně nahrabali, vraťte se k Patsonovi a předejte mu peníze z inventáře, budete sice chudší o 12 dolarů (mně tudíž zbylo 54 dolarů), ale vstupenka je vaše, vezměte si ji ze stolku. Nešilhejte už raději po hracím lupičovi a přes mapu se vraťte zpět do redakce.

Redakce New York Today
Jděte přímo k Paulovi, vyndejte koupenou vstupenku z inventáře a předejte ji Paulovi, položí za odměnu před vás na stůl svůj vlastní redaktorský průkaz, neváhejte a vezměte si ho. Potom se přes mapu vydejte do další lokace pokračovat v pátrání.

Červená Kaple
Známou úzkou uličkou, tedy zadním vchodem se nyní musíte dostat do kabaretu, přistupte vlevo je dveřím, nejdříve zaklepejte a pak teprve zazvoňte. Přivítá vás manažér, představte se mu Paulovým novinářským průkazem, manažer musí být zřejmě notně nachmelený či slepý, nebo má silnou sklerózu, že vám houpne na takový špek, pustí vás totiž bez váhání za zpěvačkou Abby, která nacvičuje novou hudební skladbu, přerušte toto její počínání dotazem. Vyčerpejte všechny nabídnuté otázky, hlavně se zeptejte, kdo je ten stále vzpomínaný ilustrátor, dozvíte se, že jeho přezdívka je Silkner. Neztrácejte čas dalším pochodováním a přímo odsud se přesuňte přes mapu na policii.

Policejní Stanice
Před pultem stojí policejní šéf Carter, promluvte si tedy s ním. Proberte zase všechny dotazy, potom z pultu seberte pitevní zprávu experta Llewena, v inventáři si ji pozorně přečtěte, zjistíte, že mrtvole chyběla ledvina a ukazovák na pravé ruce, pitevní protokol máte tedy ve svém inventáři. Dobře si prohlédněte telefonujícího muže v cylindru za pultem, nepřipomíná vám někoho? Přinejmenším zajímavé, co říkáte? No, zde jste už získali, co jste potřebovali, takže fofrem přes mapu dál, tj. zpět do redakce.

Redakce New York Today
Vstupte do kanceláře, Paul zde tentokrát není, zřejmě získává materiál pro svoji reportáž, takže se vydejte přímo za šéfredaktorem Lopuchem, že vás seřve, o tom ani na chvíli nepochybujte, přesto si s ním promluvte. Po vyčerpání všech dotazů od něj získáte příslib, že vám domluví schůzku se Silknerem. Nyní jděte ke svému stolku a proberte kartotéku, v animaci pak začnete psát druhý článek, opět s nadpisem: „JACK IS BACK?“, než to všechno dopíšete, opět se setmí a nastane noc.

Den 2., 17. listopadu, noc.

Redakce New York Today
Odejděte od vašeho stolku a přistupte ke dveřím Lopuchovy kanceláře, prohlédněte si na dveřích přišpendlený lístek se vzkazem, že schůzka se Silknerem je sjednána na zítřek hned ráno. Takže se vydejte přes mapu znovu k další lokaci.

Modrý Samet
Ihned si promluvte s kulhajícím Jasonem, dozvíte se od něj, že krabice s kloboukem, který nesla Lizzie byla určena pro Wangovu prádelnu. Vlevo si všimněte muže v modrém obleku, který kutí cosi s dveřmi, má u nohou krabici s kloboukem, o které jste už slyšeli a o níž před chvílí hovořil i Jason. Zaklepejte tedy na dveře bordelu, vstupte a běžte za bordel mamá, promluvte si s ní a všimněte si, že kolem vás prošel zmíněný Číňan s krabicí, dál se nedostanete, takže se vraťte zpět na ulici, kde přitupte k vratům, u nichž cosi onen Číňan kutil. Je na nich přilepen lístek, seberte ho a v inventáři si ho prohlédněte, je na něm vzkaz, že Wangova prádelna hledá dívku poslíčka, všimněte si dračích hlav na lístku, namiřte si to teď přes mapu k divadlu.

Červená Kaple
Vstupte hlavním vchodem do divadla, jděte k jevišti, hned u prvního stolku vpravo pod jevištěm sedí Paul, promluvte si tedy a ním. Nebude mít ale zájem, nedočkavě se už těší na vystoupení zpěvačky. Počkejte si tudíž, až zpěvačka dozpívá, ale opět nebude chtít s vámi komunikovat, vykuk jeden, tak nevím, jestli mu šlo o reportáž, nebo o samotnou zpěvačku. Vraťte se tedy zpět na ulici, dejte se doleva k Wangově prádelně, prohlédněte si znovu ne levém okénku dveří kalendář, zjistíte, že něco podobného máte již nyní v inventáři. Projděte tedy zprava úzkou uličkou k zadnímu vchodu, vlevo si otevřete dveře a opět vlevo jsou vstupní dveře, přistupte k nim. Z inventáře vyndejte ceduličku se symboly draka a použije ji na panel vlevo od dveří, na dveřích se objeví dveřní zámek, který je nutno teď správně nastavit Jack the Ripper . Otáčejte tedy jeho levou částí tak, aby se malá ikonka dráčka na obvodu zámku ocitla přesně nahoře, pak otáčejte pravou částí zámku a dobře poslouchejte, jakmile uslyšíte cvaknutí (zároveň je druhá část nastavena tak, aby byla doplňkem první části do jednoho celku), máte vyhráno, dveře jsou odemčeny. Projděte tudíž jimi, „přivítá“ vás tlustý tetovaný Číňan, zkuste si s ním promluvit, dostanete od něj takovou pecku, že se vám protočí panenky. Nu což, hlavně že už noc skončila a vy se ocitnete zpět v redakci.

Den 3., 18. listopadu, noc.
Redakce New York Today
Takže se hned bez dlouhého zdržování vydejte ke kanceláři Lopucha, zaklepejte na dveře a ačkoliv se to nesluší (ale účel přece světí prostředky), nejdříve poslouchejte za dveřmi šéfův hovor se Silknerem, zjistíte, že tento muž souhlasí s masovými vraždami prostitutek. Teprve potom vstupte do dveří, které vám šéf otevře a ejhle, Silkner je vám už dobře známý muž s cylindrem na hlavě. Promluvte si s ním, jeho plky nejsou moc důležité, spíše se vyhýbá přímé odpovědi na vaše dotazy, ale sdělí vám, že na vašem stolku máte balík. Jděte tudíž k vašemu stolu a spatříte na něm známou krabici, otevřete ji a nejdříve si přečtěte dopis, takže kdopak vám to píše? Je to přímo k nevíře, ale sám Jack Rozparovač, který vám výsměšně sděluje, že ho velice zaujaly vaše články o něm v deníku New York Today a jako odměnu vám posílá malý dáreček, máte o něj velice dobře pečovat, je to prý malý vzoreček jeho umění. Otevřete tedy malý balíček a světe zboř se, je v něm ukazováček lidské ruky, no to je na vás zřejmě moc, nemáte vůbec dobrý žaludek, takže to s vámi pěkně sekne o zem.

Den 4., 19. listopadu, den.

Redakce New York Today
Promluvte si ve vedlejší místnosti s Lopuchem, sdělí vám, že máte na stole dopis od Paula, jděte tam tedy a přečtěte si ho. Píše vám v něm, že se hned tak nevrátí a informuje vás o tom, že policie zabavila balík, jehož obsah vás tak před chvílí vyděsil, takže se odeberte ihned na policii.

Policejní Stanice
Za pultem se nachází seržant Jeff, promluvte si s ním a pak dveřmi vlevo a hned poté vpravo vstupte do místnosti k policejnímu šéfovi Carterovi. Sdělí vám, že krabice obsahovala stopy po opiu, ve Wangově čínské prádelně byla uskutečněna policejní razie a nalezla tak zde tajné opiové doupě. Z Carterova rozhodnutí byl formálně také uzavřen případ obvinění opiového gangu z vraždy Lizzie. Tak a je to, vydejte se tedy do jiné lokace, zde už toho stejně více nepořídíte.

Červená Kaple
Nejdříve si prohlédněte vstupní dveře do Wangovy prádelny, na pravém okénku je nyní cedulka s oznámením „K pronajmutí“, takže Carter vám nelhal, prádelna byly uzavřena. Vydejte se tudíž dobře známou cestou k zadnímu vchodu do divadla, u dveří zazvoňte, manažér vás tentokrát s mimořádnou ochotou milostivě vpustí dovnitř. Projděte dveřmi doleva, spatříte u stolku sedícího Paula, jak zpovídá zpěvačku. Promluvte si s ním, poradí vám, abyste za účelem dalšího úspěšného pátrání navštívili Pinkertenovu soukromou detektivní kancelář. Seberte tedy ze stolku reklamní štítek této agentury, v inventáři ji použijte na novou lokaci na mapě a šup, už jste tam.

Pinkenterova agentura
Přistupte ke dveřím a stiskněte zvonkové tlačítko, budete vpuštěni dovnitř. Zde si promluvte se soukromým detektivem, doporučí vám, abyste svoje požadavky projednali s expertem Llewenem a poté budete muset prohledat archivy. Nejdříve tedy na pravých dveřích stiskněte bzučák, v okénku se objeví expert, promluvte si s ním a jakmile se vám objeví ikonka pro akci, otevřete váš inventář, v něm otevřete váš zápisník a vyberte z něj pitevní protokol, přilepí se vám na kurzor a tak ho použijte na experta, odpoví vám, že zprávu vám může nachystat až na druhý den. Nyní se tedy vydejte do místnosti na druhé straně chodby. Teď vejděte do místnosti na druhé straně chodby, přímo před vámi na stole leží tiskové archívy, otevřete si šanon s letopočtem 1888, z něj vytáhněte červenou složku s písmeny J-A, prohlížejte stránku po stránce, dozvíte se tak něco o vraždě v Bílé Kapli a o reakcích světového tisku na tuto vraždu. Než budete pokračovat dál, raději se otočte a na veliké orientační tabuli s nápisem MANHATTAN RALLWAY je vlevo dole malý orientační plánek tohoto archivu, prohlédněte si ho a zjistíte, že v archivu jsou umístěny tiskové soubory, kriminální soubory, seznamy případů a detektivní soubory. Obejděte stůl zprava a od druhého stolu vlevo je skříň s kriminalistickými soubory, přistupte k ní, ale je zamčená. Vedle této skříně jsou v regále seznamy případů, klikněte na seznam označený písmenem W, přečtěte si vše o případu WHITE CHAPEL CASE, do inventáře se vám tak automaticky dostane kartotéční lístek agenta Freemana. Nyní se vraťte ke shora zmíněné tabuli, zjistíte, že detektivní soubory jsou uloženy vpravo od vás v šikmo postavené skříni. Přistupte k ní a otevřete zásuvku s jménem Freeman. Přečtěte si opět všechny dokumenty a ze složky seberte do inventáře červeně psaný dopis od Jacka Rozparovače, máte tedy nyní v inventáři od Jacka Rozparovače dopisy dva, ten prvý jste našli na svém psacím stole a ten druhý jste právě teď našli. Nyní bude nutné oba dopisy porovnat Jack the Ripper. Hned vedle vás je prosvětlovací přístroj, vyjměte tedy z vašeho inventáře dopis, který jste obdrželi vy a vložte ho do prosvětlovače. Totéž udělejte hned i s druhým dopisem, teď posunujte druhý dopis přes první tak, aby se překryla slova v nadpisu Dear přes sebe, pak posunujte dopis tak, abyste překryli podpis, tedy Jack the Ripper, zazní hudební znělka a hádanka je rozlousknuta, ten dopis, který jste obdrželi vy, je autentický, odpovídá přesně písmu a podpisu na dopisu z roku 1988. Ha, to je tedy poznatek, takže vzhůru zpět do redakce, samozřejmě, že přes mapu v inventáři.

Redakce New York Today
Jděte přímo k vašemu stolku, použijte psací stroj, spatříte, jak už tvoříte další článek s nápisem: „JACK IS BACK? THE OPIUM HOAX“ (Opiová mystifikace). Máte zbytek dne co dělat, abyste stihli noční vydání, pak už jen shlédněte, jak tiskárenské rotačky chrlí výtisky z tímto senzačním odhalením jeden za druhým, to budou ale tržby, co říkáte??? Práci dokončíte tedy až v noci a hned se vydejte do další lokace.

Den 4., 19. listopadu, noc.

Modrý Samet
Ihned si promluvte s kulhajícím Jasonem, abyste mu rozvázali jazyk, dejte mu pár centíků, prý nemá kam jít spát, stejně se domnívám, že to chtěl spíše na chlast, ale co naplat, lehko jste k penězům přišli a navíc Jasonovi vděčíte už zminula za spousty užitečných informací, vyčerpejte všechny otázky a dozvíte se teď od něj i o Shelterovi (Kryt). Prohlédněte si plakát vlevo, popojděte ke vchodu do bordelu, zaklepejte na dveře a vstupte, Vydejte se ihned za bordel mamá, krátce si s ní promluvte a známou cestou přes vchod s modrými závěsy a chlápka s doutníkem vyjděte nahoru po schodech, kde si opět pohovořte s prostitutkou Gildou. Dozvíte se i něco o Shelterovi, pak se přes mapu přímo odsud přeneste do další lokace.

Červená Kaple
Tentokráte přímo hlavním vchodem vejděte do divadla, tady to už přece znáte, ale teď se tu koná filmové představení. Shlédněte je, i když je to o hubu, no jste v roce 1901 a tak jsou diváci potěšeni i tímto „zázrakem“, ale je to k blití. Po skončení tohoto filmového „představení“ vyjděte zpět na ulici, podívejte se na oblohu a pánbůh zaplať, noc pro vás skončila a máte čtvrtý den pátrání úspěšně za sebou.

Den 5., 20. listopadu, den.

Redakce New York Today
Pokecejte si s vaším šéfem Lopuchem v jeho kanceláři, obdržíte (kdepak pochvalu, tu nikdy a od žádného šéfa nečekejte) od něj další pokyny a něco málo k tomu přidá i o Shelterovi a můžete vypadnout a to samozřejmě přes mapu pro výsledek expertízy pitevního protokolu, byla vám přece panem expertem Llewenem na dnešek přislíbena, snad jste na to už nezapomněli?

Pinkenterova agentura
Přistupte ke dveřím, zazvoňte na zvonek, budete vpuštěni do místnosti, vpravo zazvoňte na bzučák a počkejte, až se ten tlusťoch přidrkotá. Předá vám vypracovaný posudek (moc jsem se divila, že za to nic nechtěl, podle velikosti jeho pupku bych totiž soudila, že jeho životním krédem je rčení „zadarmo ani kuře nehrabe“), seberte ho a fofrem přes mapu se podívat po Jonesovi.

Červená Kaple
Popojděte dopředu a promluvte se s mladým kamelotem Patrikem (toho už také dobře znáte a navíc, ten kluk ví opravdu všechno), poví vám, že Jones se nachází někde u bordelu, takže fofrem za ním tam.

Modrý Samet
Vydejte se kousek dopředu, spatříte Jonese, jak plká s podobným mu zjevem, no teda, ti dva se museli moc dlouhohledat, než se našli. Vyptejte se jich na vše možné, dozvíte se i něco o muži zvaném Shelter, prý jeho pravé jméno je Tumbletwo, nakonec obdržíte od Jasona lístek, otevřete inventář, je tam nová kartička Hospital a tu přeneste na novou lokaci na mapě a jste v nemocnici.

Nemocnice
Před pultem odbočte doprava a u zdi vlevo projděte lítacími dveřmi, popojděte dopředu a vlevo v chodbě si promluvte s uklízečkou, vytírající podlahu. Zeptáte se ji na doktora Tumbletwo, ale dozvíte se, že je služebně mimo nemocnici a nastoupí až na noční směnu zítra. Odbočte tedy doleva, sejděte dolů do suterénního sklepa, vlevo na zdi si prohlédněte skříňku, zkuste ji otevřít, ale je zamčená. Postupujte tedy chodbou dopředu, vpravo se opět pokuste otevřít dvoukřídlé dveře, ale je zamčeno. Tak co tady? Nic, necháte to na jindy, raději se vraťte do redakce.

Redakce New York Today
Co to? Paul už je konečně zase tady, promluvte si se šéfem, dozvíte se, že už netrpělivě čeká na to, kdy napíšete další pokračování do novin. Jděte k Paulovi a pokecejte si i s ním, sdělte mu všechno, co jste dneska zjistili, pak zasedněte u svého stolu za psací stroj a můžete napsat zprávu do novin pro noční vydání: „JACK IS BACK? MISSING ORGANS“ (Chybějící orgány).

Den 5., 20. listopadu, noc.

Červená Kaple
Zajděte si do kabaretu, uslyšíte zpívat zpěvačku, má v repertoáru novou irskou písničku, určitě si přijdete na své, pokud se rovnou samou radostí přímo nezblázníte, potom hned kvapem zpět do špitálu. Nemocnice
Všimněte si, že noční hlídač za pultem chrní jako pařez, odtud vám tudíž nebezpečí nehrozí. Projděte znovu vpravo přes lítací dveře, za nimi v chodbě na pravé straně seberte z pojízdného stolku vlevo lékařské nůžky. Vraťte se, odbočte doprava, pak do chodby vlevo a opět známou cestou do sklepního suterénu. Na skříňku vlevo na zdi nyní použijte nůžky z inventáře, tak ji otevřete a seberte z ní klíče s jmenovkou DR.TUMBLETOO a MORTUARY (márnice). Pokračujte sklepní chodbou dál dopředu, nyní použijte na dvoudílné dveře (taky nešly ve dne otevřít) klíč od márnice, spatříte animaci, ve které budete sledovat známou postavu muže s černým cylindrem na hlavě, doběhnete až do místnosti, obložené bílými kachličkami, je zde ale veliký mráz, popojděte dopředu k bílým dveřím, které nejdou otevřít. Z místnosti nelze nikudy odejít, jste zde tudíž doslova uvězněni, ale nebojte se, hned se dozvíte, jak dál. Všimněte si, že na bílých dveřích je jako protizávaží umístěna zátěž o hmotnosti 55 liber, vlevo ode dveří pak je umístěna váha. Takže nejdříve ze všeho si rozhodně hru uložte, neboť budete muset vyřešit tuto hádanku v časovém limitu, pokud to nestihnete, zmrznete a musíte tedy začít znovu. Vaším úkolem zde je zavěsit na protilehlé dveře zátěž o stejné hmotnosti, tedy též 55 liber. Přistupte tedy nejdříve k bílým dveřím, klikněte na jejich horní zárubeň, ocitnete se v mrazírně, sundejte z háku první prase vlevo, klikněte znovu na horní zárubeň a s prasetem v ruce dojděte k váze, položte ho na ni. Prohlédněte si ukazatel váhy, zjistíte, že tento celý kus má hmotnost rovných 100 liber. Vezměte kus zpět do náručí, otočte se a odneste ho dozadu na volný výsekový stůl napravo od velkých dveří, položte ho na něj. Vpravo na zdi u dveří, kterými jste sem přišli, seberte řeznickou sekerku, použijte ji na flákotu, tak ji rozseknete na dvě části. Seberte ze stolu tu pravou část, jděte s ní znovu na váhu, položte je na ni a prohlédněte si ukazatel váhy, zjistíte, že tento kus má přesně potřebnou hmotnost, tedy oněch 55 liber (to byla ale trefa, že?). Seberte ho tedy z váhy, klikněte na horní zárubeň bílých dveří, projdete zpět do mrazírny, běžte ke dveřím na druhé straně Jack the Ripper , flákotu zavěste na hák vlevo na zárubni, na pravé zárubni dveří zatáhněte za držátko, dveře se otevřou, projdete a tak pro vás tato noc skončila, ocitnete se zpět v redakci.

Den 6., 21. listopadu, den.

Redakce New York Today
Promluvte si s Paulem, povězte mu o svém nočním dobrodružství, Paul se nestačí divit, co jste všechno udělali, jaké nové poznatky jste získali a jak jste jen o vlásek unikli smrti, zkrátka, začíná si vás vážit (no alespoň někdo), dokonce si vás i vyfotografuje, po skončení rozhovoru se vraťte znovu do nemocnice.

Nemocnice
Tak jako vždy, projděte kolem pultu zprava lítačkami, za nimi odbočte do chodby vpravo, za posledními dveřmi na chodbě vpravo je pracovna doktora Tumbletwo, klíč máte, takže si odemkněte a vstupte. Vpravo na zdi si prohlédněte fotografii, zjistíte, že je na ní doktor Tumbletwo spolu s profesorem Mc Alisterem, popojděte dopředu a opět vpravo si prohlédněte doktorův diplom. Všimněte si, že vpravo od tohoto diplomu na dřevěné hraně je porušena její celistvost, je tam malý hranolek, otevřete ho, zjistíte, že se pod ním skrývá zámek, zatím s tím nic nenaděláte, nemáte klíč. Projděte zadem za psací stůl, prohlédněte si na něm položený černý deník a v něm si všimněte vloženého vzkazu na malém lístečku, pak deník opět zavřete. Poté si prohlédněte psací soupravu na stole, z pravého kalamáře seberte malý klíček, ten použijte na první levou zásuvku shora psacího stolu, přečtěte si v ní uložené doktorovo atestační osvědčení pro medicínský obor XENOTRANSPLANTION. Zásuvku zavřete, nezapomeňte vrátit klíček zpět do kalamáře a přes mapu odejděte do detektivní agentury.

Pinkenterova agentura
Zazvoňte si na zvonek na dveřích, vejděte do archívu a zde si promluvte s na stroji píšící archivářkou. Položí vám na stůl klíč od skříně s kriminalistickými soubory (je to ta skříň, kterou jste při první návštěvě nemohli otevřít), seberte ho a skříň odemkněte. Vytáhněte zásuvku označenou písmenem T a seberte ze spisů trestní rejstřík doktora Tumbletwo, potom vytáhněte zásuvku s písmenem J a přečtěte si trestní rejstřík Jacka Rozparovače, zajímavé, že? To co jste chtěli zjistit tedy už víte, tak honem zpět do ulice k bordelu.

Modrý Samet
Promluvte si s Patrikem o univerzálních klíčích a on vás opět pošle za Patsonem, jděte tedy známou cestou do místnosti s hracími automaty, zaklepejte na dveře pod schody, rytmus znáte, vejdete do místnosti. Patson sedí dole za stolem, sejděte tedy za ním dolů po schodech k hracím automatům a promluvte si s ním o univerzálních klíčích, jeden takový položí na stůl. Seberte ho a když jste už tady, zahrajte si znovu na hracím automatu a doplňte si finanční hotovost, je dobré mít nějaký ten dolárek u sebe pro strýčka Příhodu, ani já tentokrát neodolala a podařilo se mi vyhrát 102 dolary). Takže klíč i penízky máte, vydejte se tedy zpět do nemocnice. Nemocnice
Už velice dobře známou cestou se pokuste vejít do pracovny doktora Tumbletwo, ale zjistíte, že před jeho pracovnou stojí nemocniční zřízenec, sami tedy jistě uznáte, že tady nyní nic nenaděláte, no nevadí, vrátíte se sem znovu v noci, takže se vydejte jinam.

Červená Kaple
Postranní uličkou se vydejte k zadnímu vchodu do divadla, u dveří zatáhněte za zvonec, tentokrát vás kupodivu nepřivítá známý nevlídný manažer, ale sama zpěvačka. Promluvte si s ní, na chvíli odejde a přinese vám zbraň, pane jo, je to ale kanón, konečně jste tedy pořádně ozbrojeni, takže kvapem zpět do redakce.

Redakce New York Today
Vstupte do místnosti za Paulem, promluvte si s ním, po skončení rozhovoru jděte k vašemu pracovnímu stolku a už můžete na psacím stroji pokračovat ve psaní další reportáže, dnešní titulek tedy bude znít: „JACK IS BACK? THE SHELTER OF HORROR“, než dopíšete, snese se opět noc, takže kam jinam, než do nemocnice, že ano?

Den 6., 21. listopadu, noc.

Nemocnice
Cestu do pracovny doktora vám už snad nemusím popisovat, takže se tam vydejte, na dveře použijte jeho klíče, které máte stále v inventáři, vstupte do jeho kanceláře. Odkryjte ván už též dobře známý hranolek vpravo od diplomu, na zámek použijte univerzální klíč, teď jste si zpřístupnili tajný vchod, zatlačte na diplom. Ocitnete se téměř v naprosté tmě, seberte tedy ze země lampu a už je světlo, sejděte dolů po schodech, po dalších ještě níž, dejte se vpravo a odbočte vlevo, spatříte na zdi podivné přihrádky. Na posteli leží prostěradlem přikrytá lidská mrtvola, vlevo od ní si všimněte misek s různými lidskými vnitřními orgány. O kousek dál vpravo si v regálech můžete prohlédnout odbornou literaturu, vraťte se, odbočte doleva a dojděte až na samý konec chodby. Pod textilií se nachází nějaký vnitřní lidský orgán, připojený na transfusní soupravu, zmáčkněte na látku a objeví se kaluž krve. Vlevo na stolku si prohlédněte lékařský protokol, jistě vám po těchto poznatcích už došlo, co se to tu vlastně praktikuje. Vraťte se zpět k podivným přihrádkám na zdi a na levé sestavě otevřete tu prostřední v druhé řadě shora, nakoukněte dovnitř, v animaci spatříte podivné lékařské praktiky a po jejím skončení se zcela automaticky ocitnete zpět v redakci.

Den 7., 22. listopadu, den.

Redakce New York Today
Vydejte se do kanceláře vašeho šéfa Lopucha a promluvte si s ním, pak se vraťte do vedlejší kanceláře, zjistíte, že Paul se opět někde courá, alespoň tedy seberte z jeho pracovního stolku výtisk novin Daily Illusstrated ze dne 22. listopadu, nezapomeňte se přesvědčit , zda ho skutečně máte v inventáři. Poté se vydejte na policii.

Policejní Stanice
Po příchodu zjistíte od seržanta Jeffa za pultem, že policejní šéf Carter není přítomen, tak tedy zde nic nenaděláte, ale pro zdárný průběh dalšího pokračování ve hře, je nezbytné tuto lokaci navštívit (ověřit si, že Carter není přítomen), vydejte se odtud do divadla.

Červená Kaple
Zadním vchodem, tedy vpravo od hlavního vchodu dojděte ke dveřím a zatáhněte za zvonec, přivítá vás sám manažer, ale kupodivu přestal jančit a pustí vás bez problémů dál, zřejmě již vašim návštěvám přivykl a bere vás už jako nutné zlo. Popojděte dvakrát dopředu, vlevo spatříte zády k vám otočenou zpěvačku, přistupte k ní a promluvte si s ní, potom ji vraťte zbraň, kterou vám před nedávnem zapůjčila, stejně ji už nepotřebujete a ona bude potěšena, neboť je to kolt jejího otce, irského vlastence, který by mohl zbraň postrádat, nyní se můžete znovu vydat na policii.

Policejní Stanice
Vydejte se přímo do Carterovy kanceláře a promluvte si s ním, dozvíte se od něj, že poslední oběť našel stejný policista hodinu po vraždě a pokud bylo srdce mrtvole odebráno ihned po jejím zavraždění, potom s tímto orgánem z místa činu mohl dojít do márnice za pouhých 40 minut. Po skončení rozhovoru seberte z Carterova stolu policejní zprávu o nálezu mrtvoly z 21. listopadu, otevřete si inventář, zjistíte, že na mapě se otevřela nová lokace, přetáhněte výše zmíněnou zprávu na nové místo na mapě a ocitnete se tak přímo na místě činu.

Místo vraždy z 21. listopadu
Rozhlédněte se po okolí, zjistíte, že pod nadjezdem, po kterém co chvíli přejíždějí vlaky, sedí dole napravo havran, zaměřte na něj kurzor, proběhne další krátká krvavá sekvence. Potom popojděte dopředu a ze země seberte zmuchlaný náčrtek místa činu. Znovu se rozhlédněte po okolí a poté se přesuňte k divadlu.

Červená Kaple
Jděte dopředu k Patrikovi, opět prodávajícímu noviny, promluvte si s ním, dá vám krví psaný dopis Jack the Ripper, podepsaný jak jinak než opět Jackem Rozparovačem, ve kterém se tento ironicky ptá, co je třeba vykonat, abyste získali srdce dámy. Zeptejte se Patrika, kdo mu dopis dal, odpoví vám, že ho našel na hromadě papíru v křoví a protože si myslel, že by vás mohl zajímat, tak vám ho předal, v tom se tedy rozhodně nezmýlil. Nastal čas se vrátit zpět do redakce.

Redakce New York Today
Ihned se vydejte do kanceláře k šéfovi, promluvte si s ním, Lopuch už se třese netrpělivostí, kdy napíšete další pokračování tolik čtené a čtenáři žádané reportáže. Po skončení rozhovoru jděte za Paulem, jakmile domluvíte, zalezte do vašeho koutku a začněte na psacím stroji psát další část reportáže. Dnešní její část ponese název „JACK IS BACK? BLOODY LETTERS“. Určitě už tušíte, že než stvoříte toto dílo, nastane opět noc, to je tedy příhodná doba vydat se znovu do nemocnice.

Den 7., 22. listopadu, noc.

Nemocnice
Promluvte si s opilým vrátným, poví vám, že doktor Tumbletwo nahlásil ztrátu klíče od jeho pracovny, snad krádež, ne ;-)? Je naštěstí tak pěkně setnutý, že klidně projděte známou cestou do pracovny doktora Tumletwo, kde si prohlédněte už vám dobře známý černý diář, najdete v něm ústřižek z novin týkající se irské zpěvačky z kabaretního divadla, no ježkovy oči, tak honem tam za ním.

Červená Kaple
Tentokrát však vstupte do divadla předním vchodem, popojděte k jevišti, zpěvačka právě zpívá, je tedy živá a zdravá, přistupte proto k manažerovi, sedícímu v koutku u stolku vpravo do jeviště a promluvte si s ním. Dozvíte se od něj, že doktor Tumletwoo tady sice byl, ale před chvílí odešel s nějakým, manažérovi neznámým hromotlukem pryč, copak vám říká ten hromotluk? No ano, uhádli jste, ten popis padne jako ulitý na toho chlápka, který vám otevírá dveře do bordelu, takže kampak nyní? No přece za ním, to dá rozum. Počkejte, až dívka dozpívá, pak se tam neprodleně vypravte.

Modrý Samet
Zaklepejte na dveře bordelu, jakmile vám bude otevřeno, pospíchejte na recepci, kde vysedávala bordel mamá, nyní vpravo stojí ta vazba, s kterou si promluvte. Dozvíte se, že doktor Tumbletwoo zde skutečně je a zabývá se právě Gildou. Projděte tedy doleva do baru a vpravo spatříte doktora, jak stetoskopem vyšetřuje Gildu. Z inventáře vyjměte klíč od jeho pracovny a vraťte mu ho, pak se odeberte zpět do nemocnice.

Nemocnice
Opět si promluvte s ochlastaným vrátným, už toho má v sobě tolik, že sotva mele jazykem, dozvíte se, že mu doktor už volal, že klíč od pracovny se našel, poví vám také, že v márnici se zabýval lidskými mrtvolami malíř, muž, zvaný Silkner, no to je ale novinka, viďte? Přes mapu se nyní vydejte do kterékoliv lokace a vzhlédněte k obloze, konečně pro vás už skončila i tato noc.

Den 8., 23. listopadu, den.
Redakce New York Today
V redakci si promluvte s Paulem, pak jděte k vašemu psacímu stolku a seberte z něj plakát „BAL MOULIN ROUGE“ (červený plakát Ledovcový Mlýn), ihned se tak přeneste ke kabaretu.

Červená Kaple
Postranní uličkou se vydejte k zadnímu vchodu do divadla, jako obvykle zazvoňte, otevře vám manažér, pustí vás ochotně za zpěvačkou Abby, co s tím chlapem se ale stalo, je už delší dobu vskutku velice vstřícný, popojděte dopředu a promluvte si s Abby. Poví vám, že má právě zkoušku se svým impresáriem, potvrdí vám skutečnost, že Silkner je opravdu také malíř, no tak vida a máte to hned potvrzeno a ověřeno z několika stran, takže si to namiřte rovnou do detektivní agentury.

Pinkenterova agentura
Přistupte ke dveřím a zazvoňte na zvonek, po vstupu dovnitř jděte do druhé místnosti, přistupte ke skříni s kriminálními souboru a pokuste se otevřít zásuvku s písmenem S, ale nepůjde to. Proto si promluvte s archivářkou slečnou Robinsonovou, doporučí vám odfaxovat (poslat telegram) dotaz do zámoří, zda byste se tak nedozvěděli něco užitečného. Jděte tedy zpět ke vstupním dveřím a nyní z vašeho současného pohledu přistupte doleva k faxu, otevřete ho Jack the Ripper, vaším úkolem teď bude pomocí Morseovky odeslat dotaz na Silknera. Pokud tuto abecedu neznáte, nic se neděje, napravo od přístroje je seznam znaků, který je vám po celou dobu psaní přístupný. Jak vidíte na vloženém papíru, je nutné nejdříve vepsat kód země, do které chcete dotaz zaslat. Možnosti máte hned tři a to do Londýna, kód země 39 12, do Paříže, kód 38 22, nebo do Camberry (kód 37 20), já jsem se rozhodla poslat dotaz do Londýna, tedy potřebujete vepsat kód 39 12. Před sebou máte klávesnici, jednou klávesou píšete tečku, druhou čárku, šipka vpravo znamená potvrzení volby čísla, nebo písmena. Pokud se spletete a objeví se na monitoru jiné číslo, nebo písmeno, než které jste chtěli napsat, smažete ho klávesou šipka vlevo. Vpravo na přístroji je potom ještě páka, pakli vložíte správně směrovací kód, zatáhněte za ni, totéž nakonec udělejte pro konečné odeslání dotazu. Pro úplnost vám teď popíši přesný postup pro odeslání zprávy do Londýna. Klikněte tedy na papír, ten se sám zasune do stroje, nejdříve tedy vepište kód, tedy 39 12 a to takto: 3= …--- pak šipka vpravo, 9= ----. šipka vpravo, 1= .---- šipka vpravo a nakonec 2= ..--- šipka vpravo, zatáhněte za páku, musí s ozvat cvrkot a papír se posune. Nyní musíte stejným způsobem vepsat vzkaz, je to jméno SILKNER. Takže pište S= … šipka vpravo, I= .. šipka vpravo, L=.-.. šipka vpravo, K= -.- šipka vpravo, N= -. šipka vpravo, E= . šipka vpravo a R= .-. šipka vpravo. Zatáhněte znovu za páku a pokud jste dotaz vepsali správně, ozve se melodie a váš dotaz byl v pořádku odeslán. Takže tady jste skončili, vydejte se přes mapu k divadlu.

Červená Kaple
Popojděte dopředu k Patrikovi, už na vás stejně netrpělivě čeká, má pro vás velice důležitou zprávu, shání vás Patson, který nutně potřebuje zpět univerzální klíč, který vám před nedávnem tak velice ochotně zapůjčil, takže se tam budete muset vydat.

Modrý Samet
Cestu do Patsonova brlohu jistě již znáte, tudíž se vydejte vpřed ke známým dveřím, signál pro vstup máte již také díky Patrikovi nacvičen, zaklepejte tedy na dveře. Z místnosti sejděte dolů do sklepa (ach bože ten plechový bandita, zase jsem neodolala a tentokrát jsem vyhrála 110 dolarů, kam jen se mi ty dolárky ztrácejí? Domnívám se, že existuje pouze jediné možné vysvětlení, vyhrát zde můžete i poměrně vysokou částku, ale jakmile opustíte tuto místnost, těsně před tím vás ten šizunk Patson o vyhrané dolárky pěkně obere a zůstanou vám jen ty vaše původní čtyři dolary), z inventáře vyndejte univerzální klíč, vraťte mu ho, navrch mu přidejte z inventáře i červený plakát, obojí rád přijme a jste tedy vyrovnáni, „do smrti dobrý, ne?“ Jste tedy oba spokojeni a vy máte nejvyšší čas se vrátit zpět do redakce.

Redakce New York Today
Vejděte do Lopuchovy kanceláře, už zase je rozčílen a netrpělivě očekává váš návrat, potřebuje další pokračování vaší reportáže, tomu chlapíkovi se snad nikdy nezavděčíte. Jděte tedy k vašemu psacímu stroji a pusťte se rychle do psaní, titulek bude dnes znít: „JACK IS BACK? TERROR ON LOW SIDE“. Dopsali jste a do redakce se snesla opět noc, takže kampak se vydáme nyní? No přece zpět do bordelu.

Den 8., 23. listopadu, noc.

Modrý Samet
Nejdříve si promluvte opět s Jasonem, má pro vás další nové zprávy, dozvíte se od něj o robustním chlapíkovi, který občas pracuje pro malíře, no tak vida, i sbírání malých drobečků jak vidno vede k vytčenému cíli. Vstupte teď do bordelu, bordel mamá teď do řečí není, vydejte se tedy známou cestou po schodech nahoru za Gildou a pokecejte si s ní. Dozvíte se od ní, že dívka jménem Červená Sally pózuje právě pro Silknera, domluví vám s ní schůzku na zítra. Tak co teď? Do rána je ještě daleko, jít spát už nestojí zato, takže běžte do divadla.

Červená Kaple
Předním vchodem vejděte do hlediště a máte vskutku „veliké štěstí“, zpěvačka Abby právě začíná zpívat novou píseň ze svého bohatého repertoáru, takže si ji poslechněte, snad to nějak přežijete ;-). Po skončení jejího vystoupení vyjděte zpět na ulici, rozhlédněte se po obloze a pánbůh zaplať, noc právě skončila a vy se ocitnete v redakci.

Den 9., 24. listopadu, den.
Redakce New York Today
Takže jste znovu zpět ve své redakci, na svém tolik milovaném pracovišti, věřím, že se sem rádi vracíte, vždyť takového šéfa, jakým Lopuch bezesporu je, člověk aby pohledal ;-)! Raději mu tedy ani nelezte na oči, nic nového zde na vás nečeká, tak se rovnou vydejte do detektivní agentury. Pinkenterova agentura
Poté, co vám bude otevřeno, přejděte hned do druhé místnosti k archivářce slečně Robinsonové, promluvte si s ní, pak seberte z jejího stolku telegram, je to odpověď na váš dotaz. Z telegramu se dozvíte, že celé jméno Silknera zní William Jeremy Silkner, je britským občanem, narodil se v roce 1862 v Londýně, kde měl i stálé bydliště, v roce 1889 však imigroval do USA, kde se údajně zdržuje dodnes. Tedy nic moc, ale přece jen něco, nadarmo se neříká, že „nemusí hned pršet, hlavně když alespoň kape“, takže co teď?, no přece zpátky do divadla.

Červená Kaple
Promluvte si s Patrikem, má pro vás velice příznivou zprávu, Červená Sally na vás čeká v úzké uličce vpravo od vchodu nyní policejně uzavřené Wangovy prádelny, tak se tam ihned vydejte, na konci uličky na ni narazíte, promluvte si s ní, je na ni vidět, jak je přestrašená, přesto vám ale sdělí, kde najdete Silkneovu dílnu. Otevřete si tudíž inventář, na mapě objevíte novou lokaci Silk´s Work Shop, takže ukojte vlastní zvědavost a ihned se tam vydejte.

Silknerova dílna
Ocitnete se přímo na chodbě, pokud odbočíte vlevo a vylezete si po požárním schodišti až nahoru, můžete si přes okna prohlédnout celou dílnu, není to ovšem nutné. Postupte tedy v chodbě kupředu, na dveřích vlevo je mosazné klepadlo, odsuňte ho a pod ním seberte klíček, který použijte na kliku u dveří, vstupte do dílny. Na otomanu vpravo, potaženém červeným sametem, leží rozevřená modrá kniha, prozkoumejte ji, zjistíte tak její takřka hororový název, „SAISON EN ENFER“ (Období v pekle). Prohlédněte si malý stolek, poté i druhý od něj vlevo, jděte doleva k posteli, na které leží ženské tělo, svlečené z kůže (neomdlévejte, je ta maketa), zahněte ještě jednou doleva a vylezte si až nahoru k oknu, spatříte přes ně procházet kolem muže v černém obleku a uslyšíte klapnout dveře. Otočte se ke zdi a z police vezměte malou prázdnou lahvičku, pak slezte zpět dolů, naproti si prohlédněte na zemi o zeď opřený obraz (pozor, nelekněte se), pak pokračujte zpět ke dveřím, pod stolkem vpravo je na zemi vědro s podezřelou červenou tekutinou. Z inventáře vyndejte lahvičku a použijte ji na vědro Jack the Ripper, tak si odeberete vzorek tekutiny. Víc už tady nenaděláte, takže projděte zpět dveřmi do chodby, z inventáře vyjměte klíč (nezapomenout na to) a vraťte ho zpět na původní místo. Tak kdopak vám zjistí, co jste to do té lahvičky vlastně nabrali? No přece váš starý známý tlusťoch, odneste ji tedy expertovi Llewenovi.

Pinkenterova agentura
Takže u dveří zazvoňte, vstupte dovnitř, vpravo u okénka použijte bzučák a počkejte, až se ten přetloustlý znalec k vám kachním krokem přikolébá. Z inventáře mu předejte láhev s odebraným vzorkem, uslyšíte jeho zamilované prohlášení, že si pro výsledek analýzy máte přijít zítra, ten chlap snad ani nikdy neslyšel o starém dobrém českém přísloví, že „co můžeš udělat dnes, neodkládej nikdy na zítřek“. Nu což, mávněte nad tím rukou a vraťte se nazpět do redakce.

Redakce New York Today
V redakci si promluvte s Paulem, zase si pohrává s fotoaparátem, buďto chce získat další vaši fotku a nebo ten jeho aparát je stará rachotina, nemající snad obdoby a neustále ji musí opravovat. Potom zajděte za šéfem do jeho kanceláře, promluvte si s ním také, vyhodí vás s tím, jak dlouho ještě bude čekat na další pokračování vaší reportáže. Ach, nevděk světem vládne, takže se vydejte do vašeho skromného koutečku a můžete začít klepat na psacím stroji pokračování reportáže, která se bude tentokrát jmenovat „JACK IS BACK? A SEASON IN HELL“, rotačky se roztočí na plné pecky. Skončili jste? Všimli jste si, že je opět noc? Tak kalupem přes mapu do divadla, tam zbytek noci rychleji utíká. Sakra, teď mne napadlo, kdy vůbec spíte???

Den 9., 24. listopadu, noc.

Červená Kaple
Tentokrát vejděte znovu hlavním vchodem do divadla, vaše dobrá stará známá irská zpěvačka Abby se opět na jevišti překonává, co naplat, protrpte si ten zpěv až do konce, noc musí pokročit, aby nastala vhodná chvíle pro vaše další činy. Jakmile Abby dozpívá, přeneste se přes mapu znovu do dílny Silknera.

Silknerova dílna
Nyní se budete ale muset vydat z chodby doleva na dvůr a vylézt nahoru po požárním schodišti. Odtud si důkladně prohlédněte protější okna, zejména malířský výkon muže v černém, potom slezte zpět dolů na dvorek, uslyšíte bouchnutí dveřmi a hluboký mužský hlas prohlásí, že se stala další čerstvá vražda. Otevřete si tedy inventář, na mapě se objevila nová lokace, takže se tam ihned vypravte.

Místo vraždy z 24. listopadu
Tentokrát jste se na místě činu ocitli téměř ihned po vraždě, to znamená (jistě jste si všimli, že již v průběhu hry se intervaly mezi dnem vraždy a vašimi návštěvami inkriminovaných míst zkracovaly), že stopa je ještě čerstvá. Popojděte tudíž dopředu, zaměřte kurzor na havrana, spatříte krátkou, ale o to více hrůznou krvavou sekvenci. Poté zamiřte kurzor na seržanta Jeffa, ten poodhrne roucho, kterým je mrtvola přikrytá a vy ke své hrůze zjistíte, že se jedná o tělesné pozůstatky Red Sally, kuš, takže došlo i na ni. Přejíždějte kurzorem po všech přítomných policistech, ten vlevo stojící je sám policejní šéf Carter, ten vám po chvíli oznámí, abyste se u něj zítra zastavili. Po tomto oznámení přejeďte kurzorem po obloze a tak končí tato krvavá noc.

Den 10., 25. listopadu, den.

Redakce New York Today
Takže jste opět v redakci, zjistíte, že Paul je opět někde v čudu, takže co vám zbývá jiného, než si promluvit se šéfem, Lopuchovi se tentokrát stejně nevyhnete, neboť stojí přímo uprostřed místnosti mimo jeho kancelář a už na dálku je na něm vidět, že se nemůže dočkat, až si na vás konečně zchladí žáhu. Takže si s ním promluvte, proberte všechna nabízená témata, uprostřed místnosti seberte ze stolku výtisk Daily Illusstrated a protože jste se měli stavit u šéfa policie Cartera, vydejte se tedy za ním, kam jinam, než na stanici.

Policejní Stanice
Přivítá vás ale pouze seržant Jeff, od kterého se dozvíte, že jste přišli velice brzy a šéf Carter ještě nepřišel, nebo že by vás chtěl tento přísný muž jenom napínat? No naštěstí máte ještě před sebou další pochůzku, vydejte se tedy pro výsledek rozboru podezřelého vzorku.

Pinkenterova agentura
Do kanceláře se snad už umíte dostat snadno jen po paměti, vpravo u okénka zazvoňte na bzučák a vyčkejte, až se proslulý expert přiřítí tempem splašeného šneka k okénku. Dnes ale žádný protokol neobdržíte, dostane se vám jen na půl huby proceděného oznámení, že ve vzorku, který jste získali a s pompou sem přinesli, byla jen kravská krev.

Místa činu-rekapitulace
Přes mapu se přesunujte na místa činu, nejdříve na to z 31.října, popojděte kousek dopředu, přímo na místě nálezu mrtvoly, kousek od pumpy, někdo položil kytici, přes mapu teď na místo vraždy z 15.11., kde je místo nálezu mrtvoly v průjezdu rovněž označeno kyticí, v lokaci 21.11. přímo pod nadjezdem, kde byla nalezena mrtvola, je též položena kytice, nakonec se vydejte na místo poslední vraždy z 24.11., kdybyste si oči vykoukali a hledali i s pomocí lupy, žádnou kytku nenaleznete. Tak co, říká vám to něco, nebo z toho nejste moudří? No to by přece chtělo jít si promluvit přímo s irskou zpěvačkou Abby, co říkáte? No tak se za ní vydejte!

Červená Kaple
Tentokrát se vydejte do divadla opět zadním vchodem, u dveří zazvoňte, otevře vám sám velký manažér a s notnou dávkou ironie vám sdělí, že Abby je právě na cestě do vaší redakce, to jsou mi novinky, my o vlku a on za dveřmi, tedy pardon, v redakci, takže honem přes mapu do redakce.

Redakce New York Today
Ani se nezdržujte rozhovorem s Lopuchem a namiřte si to přímo k vašemu pracovnímu stolu, tam už na vás čekají Paul, společně se zpěvačkou Abby. Nejdříve seberte ze stolu dopis, již podle vzhledu je zřejmé, že vás opět „poctil“ svým dalším psaním Jack Rozparovač, tedy je to už třetí dopis od něj přímo pro vás. Seberte ho do inventáře a přečtěte si ho, píše vám asi toto: „Malíři se zmocňují lidských duší, já zase kradu lidská těla. Poslední mé dílo je vyvrcholením a kořením mé vlastní práce. Ha ha, Jack Rozparovač“. No nazdar, copak tím ten hnusný pisatel sleduje? No, nechejte úvah a promluvte si s Abby a Paulem, podívejte se na kalendář, otevřete si hoJack the Ripper. Vezměte nejdříve červenou tužku a pomocí ní zaškrtněte postupně data vražd (klikněte na datum), tak jak byly vraždy spáchány v Londýně, tedy v roce 1888, což znamená 31.srpen, 8.září, 30.září (dvě vraždy) a nakonec 9.listopad. Pak vezměte modrou tužku a zaškrtněte stejným způsobem postupně data vražd, spáchaných v New Yorku v roce 1901, tedy 31.říjen, 15.listopad, 21.listopad a 24.listopad. V obou případech se u dat objeví i jména zavražděných žen, počkejte si na vlastní spokojený výrok, potom zaškrtněte jedním vrzem data 27. a 28.listopad (Dny Díkůvzdání). Pokud jste dodrželi správný postup, zazní melodie a kalendář můžete uzavřít. Promluvte si znovu s Paulem, na vašem stole zazvoní telefon. Zvedněte ho, zjistíte, že vám telefonuje seržant Jeff, který vám oznámí, že komisař Carter se už vrátil a jste tudíž očekáváni, tak nohy na ramena a fofrem za ním.

Policejní Stanice
Promluvte si se seržantem, sdělí vám, že Carter vám bude k dispozici během několika minut. Popojděte k lítačkám, ale koho pak to vidíte vlevo? Copak ten elegán tady asi pohledává? No tak si s ním promluvte, snad to ze sebe vyvalí. Odsouhlasí vám vaši teorii a poradí vám pečlivě zkontrolovat prostranství kolem hospod. Po skončení rozhovoru si znovu pohovořte s Jeffem, sdělí vám, že nyní už můžete dál. Vejděte tedy do kanceláře Cartera a promluvte si s ním, proberte všechna témata a nestačíte se divit, dostanete totiž vynadáno. Jak je vidět, vaše úsilí a snahu o dosažení co nejlepších pátracích výsledků hned tak někdo neocení (služ ďáblu, peklem se ti odmění!). Takže co naplat, přece jenom bude po vašem, jděte do detektivní agentury. Pinkenterova agentura
Ihned po příchodu si to zamiřte přímo k archivářce, tedy ke slečně Robinsonové a promluvte si s ní. Položí před vás telefonní seznam, prohlédněte si ho a otevřete ho. Objevíte seznam okolních hospod, pokud ho otevřete dál, ukáže se vám mapa a vlevo na ní hrst připínáčků Jack the Ripper . Vašim úkolem bude nyní tyto připínáčky přetahovat na mapu a zapíchnout je přesně do lokací na místa, kde byly spáchány vraždy. Uchopte tedy vždy jeden připínák, ten zesvětlá a brouzdejte s ním po mapě, jakmile jeho hlavička ztmavne, jste na tom správném místě a upusťte tlačítko myši, zapíchne se do takto nalezené lokace. Poté, co se vám podaří tímto způsobem označit všechna místa činu, objeví se vám data vražd na mapě, ozve se známá melodie, váš úkol je nyní bezezbytku splněn, můžete tedy s klidem telefonní seznam zavřít a vrátit se zpět do redakce.

Redakce New York Today
Jděte rovnou za Lopuchem, promluvte si s ním, vyžene vás z jeho pracovny, neboť pokračování reportáže už potřebuje jako sůl, takže se vydejte k vašemu pracovnímu stolku a pusťte se do psaní. Tentokráte stvoříte článek s titulkem „JACK IS BACK? KILLER STILL A LARGE!“ Dopíšete, tiskárenské rotačky dostanou další dávku novinek, takže se roztočí na plné pecky, uvědomíte si, že už je zase noc, fuj, to byl ale zase den. Je tedy čas se podívat do kabaretu, takže šťastnou cestu.

Den 10., 25. listopadu, noc.
Červená Kaple
Vejděte do divadla hlavním vchodem, naše známá Abby opět zahajuje své zpěvácké sólo, pokud už máte jejího kdákání plné zuby, doporučuji si zacpat na chvíli uši, nebo vypnout na okamžik reproduktory vašeho počítače ;-). Počkejte, až ze sebe vysype svůj repertoár, pak jděte k baru, kde se nyní osvěžuje manažér, promluvte si s ním, vyčerpejte všechny možnosti a odporoučejte se, ptáte se kam? No přece za Patsonem, už vám po něm je určitě smutno.

Modrý Samet
Vydejte se tedy vám již dobře známou cestou k jeho působišti, ale zjistíte, že dveře nejdou otevřít, tak sakra, kdepak se dnes asi toulá? No nic, jděte tedy nazpět a vstupte do bordelu. Promluvte si s bordel mamá, pak projděte vchodem s modrými závěsy otočte se doleva a ouvej, spatříte na gauči plačící Gildu. Copak se jí to stalo? No na to se běžte zeptat jí, promluvte si s ní, z jejího prohlášení, plného vzlyků asi nebudete příliš moudří, „devátá oběť, deváté boží přikázání“…… No dobrá, ale co s tím? Otevřete si inventář a znovu se vraťte do lokace Modrý Samet, za sebou uslyšíte známý nepravidelný klapot podpatků, otočte se a hele, Jason, promluvte si s ním. Moc se od něj sice nedozvíte, ale noc vám tak lépe uběhne a než se nadáte, na oblohu se vyhoupne opět slunéčko.

Den 11., 26. listopadu, den.

Redakce New York Today
Nejdříve si promluvte s Paulem, je toho názoru, že zabiják musí používat nějaký dobrý fígl, jak odpoutat pozornost svých obětí těsně před spácháním vraždy, ale co to jen může být? Zdá se, že vám dochází smysl pro dedukci a ztrácíte i své doposud velmi dobré kombinační schopnosti, chtělo by to nějakou novou inspiraci, počkat, co to před chvílí říkal Paul??? Běžte si tedy znovu prohlédnout všechna místa vražd, snad vás tam políbí Múza a něco nového vás napadne.

Místa činu-druhá rekapitulace
Takže zase pěkně po pořádku, nejdříve na místo činu z 31.10., pak na místo z 15.11., přes místo z 21.11. až nakonec na místo vraždy ze 24.11. Tak copak, dívali jste se dobře a poslouchali jste dobře? Pakliže ano, muselo se vám v hlavě rozsvítit, ve třech prvně prošlých lokacích byly na místech nálezu mrtvol položeny kytice a byl tam navíc veliký hluk, neboť tudy co chvíli projíždějí vlaky, jen na posledním místě nálezu mrtvoly Červené Sally kytka není a je zde také ticho, vlaky zde nejezdí, tak se na to podíváme. Nejdříve si ale zajděte za Abby, nebojte se, tentokrát nebude zpívat.

Červená Kaple
Do divadla se vydejte zadním vchodem, tedy úzkou uličkou, u dveří zazvoňte a budete vpuštěni dovnitř. Přivítá vás manažér, ale nebude vám dělat problémy, pokračujte dopředu do zákulisí pravým vchodem, na konci v šatně si promluvte se zpěvačkou, zdá se, že na váš příchod už netrpělivě čeká. Po skončení rozhovoru položí Abby na stoleček vpravo před vámi revolver, neváhejte a vezměte si ho. Vidíte, co ta irská zpěvačka pro vás všechno udělá, bez její vydatné pomoci byste se očividně neobešli, takže se dohodněme, společně jí to její zpívání odpustíme, ano ;-)? Jsme domluveni, takže teď přes mapu na místo vraždy Červené Sally.

Místo vraždy z 24. listopadu
Ale, ale, kohopak to vidíte před sebou? Popojděte blíž a zjistíte, že je to sluha mistra Silknera, no tak vida, už víte, kdo klade na místa činů kytice, zase jste o něco chytřejší. Posečkejte chvíli, než se přežene kolem vlaková souprava (ale, co tak najednou, kde se tu vzala?), sledujte, co to se sluhou udělá, znervózní, bude si zakrývat uši a škubat sebou, jako by byl v posledním tažení, i to je přece už samo o sobě velice výmluvné. Takže jste přece jen na něco nového přišli, vydejte se teď do detektivní kanceláře.

Pinkenterova agentura
Jděte přímo za archivářkou, slečnou Robinsonovou, promluvte si s ní, domnívá se, že byste si měl projít všechny archivované mapy, snad se vám podaří najít nějaký záchytný bod. Položí vám na stůl klíč od archívu s mapami, seberte ho a jděte k prosvětlovacímu přístroji. Prohlédnete si stolek na kterém leží nůžky a otevřete jednu z jeho zásuvek, odemkněte ji klíčem od archivářky, z ní pak vyberte všechny čtyři mapy a zásuvku uzavřete. Spusťte prosvětlovací přístroj, otevřete si inventář, v něm váš zápisník a nejdříve z něj vyndejte mapu, kterou jste si před nedávnem sami upravili, vložte ji do přístroje, znovu si v inventáři otevřete zápisník Jack the Ripper. Jsou v něm další tři mapy, berte tedy postupně jednu po druhé, vkládejte je po jedné do prosvětlovače a posunujte je tak, aby se všechny styčné body překrývali, pokaždé, když najdete správné umístění posunované mapy, uslyšíte vlastní spokojené souhlasné zamručení. Jakmile tedy správně umístíte poslední mapu, ozve se už dobře známá melodie, což jak sami již dobře víte, je znamením, že jste úkol správně vyřešili a zvládli, navíc mapy nesmějí jít tentokrát sebrat zpět do zápisníku v inventáři, jen tak je úkol bezezbytku splněn. Zavřete tedy prosvětlovač, vraťte se k archivářce a sdělte jí váš nový poznatek, znáte totiž místo, kde bude 27. listopadu spáchána další vražda, v inventáři na mapě se vám objevila nová lokace, vydejte se tedy tam.

Místo další předpokládané vraždy 27. listopadu-den
Všimněte si ženy v tmavozelené róbě, stojící vpravo u svítilny, potom se vydejte dopředu, vylezte po žebři nahoru, rozhlédněte se pořádně po okolí, pak vylezte ještě o patro výš, z okna uvidíte ženu, jak se mucká s nějakým individuem. Vraťte se tedy dolů a jděte k oběma milencům, muž se otočí a bude vás gestem ruky odhánět, vydejte se nahoru po schodech doprava a vše tam opět důkladně prošmejděte, nic zde zatím nenaleznete, ale získali jste situační přehled, bude se vám v noci hodit, tak se vydejte přes mapu na policejní stanici.

Policejní Stanice
Promluvte si se seržantem Jeffem a řekněte mu, že znáte místo chystané zítřejší vraždy, tedy v dnu 27.listopadu, ten vám ale nejenže neuvěří, ale důkladně se vám navíc vysměje, no komisař Carter je zase někde na táčkách, tak se vraťte zpět do redakce.

Redakce New York Today
Promluvte si s Paulem, poté se vydejte za šéfem Lopuchem a požádejte ho o zapůjčení kompletního fotografického náčiní, získáte jeho souhlas, tak z bedny vpravo dole seberte blesk, stativek, kameru, stojan a magnéziový prášek. Pak přejděte do příchozí místnosti, kde jste už několikrát viděli Paula pracovat s fotoaparátem. Na podlaze se nyní nachází aktivní místo, takže si otevřete inventář a pokládejte na zmíněné místo postupně z vašeho inventáře nejdříve stojan, potom kameru, vložte do ní fotografický materiál, vedle postavte stativek a na něj nasypte magnéziový prášek, hádanka je vyřešena, fotografovat umíte, vše je tedy OK. Nyní již můžete odejít k vašemu stolku a začít psát další pokračování reportáže s názvem: „JACK IS BACK? CLOSER THAN EVER“ (Blíž, než kdy před tím), rotačky mají další pokrm. Mezi tím ovšem nastala noc a to je ovšem doba vhodná pro vaši další výzvědnou výpravu, tak přeji dobré pořízení.

Den 11., 26. listopadu, noc.

Místo další předpokládané vraždy 27. listopadu-noc
Takže tady to už znáte, vydejte se tudíž dopředu, vylezte nahoru po žebři, přistupte k oknu a teď pozor, musíte sebou hodit, vrah přece nikdy dlouho nečeká. Tady si nejprve hru uložte, potom vyndejte z inventáře stativ, nasaďte na něj kameru, vložte fotografický materiál, vpravo na aktivní místo v podlaze postavte stativek a na něj nasypte magnéziový prášek (máte to přece nacvičeno), jste připraveni fotografovat. Objeví se vám kurzor oka, klikněte tedy na aparát, otevře se hledáček, teď se zaměřte na pootevřená dvířka dole před vámi. Jakmile spatříte přicházet ženu (tu jste tady už viděli při vaší první návštěvě ve dne, za ní si to už šine vrah), přesuňte hledáček doprava na místo nad schody, tam se oba dva po chvíli objeví. Jakmile tam vstoupí zmíněná žena, buďte ve střehu, v mžiku za ní vpadne vrah, teď tedy je ten pravý okamžik k akci, klikněte na balónek vpravo nahoře Jack the Ripper a máte fotku vraha, ten se vyleká a vezme do zaječí. Pokud to ovšem včas nestihnete, pak si vrah přijde na své a ženu podřízne stejně tak, jako předcházející oběti a můžete pokus s fotografováním opakovat. Jestliže jste to ale stihli, nechejte vše stát na místě, snímek máte v inventáři, slezte po žebři zpět dolů, jděte dopředu, projděte přes pootevřená vrátka, zabočte doprava po schodech nahoru, odbočte vpravo a přistupte sice k smrti vyděšené, ale hlavně živé a zdravé ženě a promluvte si s ní, jmenuje s velice přiléhavě, tedy Faust. Po skončení rozhovoru to už jde hopem, podívejte se na oblohu, noc končí a už ťukáte do psacího stroje zprávu s titulkem „JACK IS BACK? CHECKMATE“ (Šach-mat!) a automaticky se přenesete do redakce.

Den 12., 27. listopadu, den.

Redakce New York Today
Otočte se doprava ke schodům, u veliké tabule stojí Lopuch s Paulem nad výtiskem vaší poslední reportáže, tentokrát jste slavní, i ten váš nabručený šéf jen září. Promluvte si s ním i s Paulem, Lopuch bude chtít udělat s ženou, kterou jste právě zachránili na poslední chvíli exkluzivní rozhovor pro „New York Today“ a spíchá na vás, abyste fotku nechali co nejdříve vyvolat. Takže, jelikož se mu chcete určitě zavděčit, mazejte do detektivní agentury.

Pinkenterova agentura
Zazvoňte a vstupte, dejte se doleva, spatříte muže, detektiva v černé buřince, přistupte k němu a promluvte si s ním, potom mu předejte fotografii a požádejte ho o její vyvolání. Přislíbí vám, že sebou hodí a zhotoví několik kopií, co nejdříve to bude jen možné, teď se vydejte na policii.

Policejní Stanice
Přistupte k pultu a promluvte si se seržantem Jeffem, bude samá ochota a vysvětlí vám, že komisař Carter nemohl tušit, kdy se zde zastavíte, jinak by na vás rozhodně počkal, chce prý vám osobně poblahopřát k vašemu kromobyčejnému činu i k vaší intuici, s jakou se hned tak ve své dlouholeté praxi ještě nesetkal. No, aby se oba policajti samou ochotou nepotentovali, je zřejmé, když policie udělá botu a to si pište, že tady ji rozhodně udělala, umí být nejen přístupná, ale i dokonce příjemná, no nic, vydejte se dál.

Modrý Samet
Nejdříve si promluvte s Patrikem, dozvíte se, že zachráněná slečna Faust už na vás čeká v bordel baru, takže se tam hned vydejte, neboť je vám jistě dobře známo, že dámy se nemají nechat dlouho čekat, i když tato slečna Faust ani svým vzhledem a už vůbec ne svým chováním na „dámu“ moc nevypadá. Vejděte tedy do bordelu, promluvte si s hromotlukem vlevo od dveří, teď z něj vypadnou první slova, byť je to jen „račte dál“, ale je vidět, že i on má před vámi respekt. Jděte k bordel mamá, promluvte i s ní, i ta hovoří sladce, dokonce vyloudila na tváři první úsměv, je vidět, že zpráva o vašem činu se rozlétla po okolí doslova jako blesk. Odbočte doleva, bar je otevřený, vpravo na gauči sedí už ona slečna Faust, no kromě díků se na víc nezmůže, je zřejmě ještě v šoku, vyřiďte ji Lopuchovo přání a teď honem zpátky pro fotografie.

Pinkenterova agentura
Zazvoňte, vejděte dovnitř, promluvte si s detektivem, sdělí vám, že udělal několik kopií vrahových fotek, jednu prý i pro archiv jejich kanceláře (to je prozíravé, viďte), vezměte si fotku z pultu a prohlédněte si ji, no kvalita snímku nic moc, fotografováním byste se očividně neuživili, Lopuch určitě nebude vyskakovat radostí do výšky, no jít za ním teď musíte.

Redakce New York Today
Lopuch už se ve své kanceláři doslova třese nedočkavostí, vejděte tedy za ním a fotografii mu předejte s konstatováním, že ta fotografie je stejně k ničemu, no uvidíme, co s ní Lopuch udělá. Vydejte se do svého redakčního koutku, zasedněte za psací stroj a dejte se do psaní reportáže, tentokrát, snad pod tíhou zklamání, bude titulek velice stručný, bude znít pouze „JACK IS BACK?“. No i tak to bude dobrá a hlavně nová potrava pro tiskařské stroje a než dopíšete, bude co?, no přece noc, to je doba vašich velkolepých činů, tak se vypravte do nejbližší lokace.

Den 12., 27. listopadu, noc.

Modrý Samet
Takže nejdříve si promluvte s Patsonem, stojí za pultem jakéhosi provizorního stánku, dostane se vám od něj uznání, no k čemu je to ale dobré? Pokuste se vejít do bordelu, ale ejhle, visí tam cedulka „Výjimečně uzavřeno“, proboha, co se to děje, aby je husa kopla, tak kam teď, už začínáte být silně nervózní….

Červená Kaple
Vstupte do divadla hlavním vchodem, projděte přes hlediště (pane jo, tady je dnes ale klídek) zprava do šaten, zastaví vás manažér a oznámí vám, že Abby zde dnes není, šla prý na scůzku s vámi (snad nemáte sklerózu, vždyť jste ji přece nikam nepozvali, nebo že by zase zapracoval Jack Rozparovač?) s nějakým balíčkem v ruce, ale prý sám neví, kam se vydala. Jděte tedy dál až do její šatny, na stolku si přečtěte další výsměšný dopis od Jacka Rozparovače, dělá si z vás vyslovená šprťouchlata, je to nesmyslná básnička o třech černých havranech, shánějících večeři, nebo že by vám takto Jack Rozparovač sděloval, že se chystá na další vraždu? Co takto meditujete, přikvačí manažér a vytrhne vám dopis z ruky, přečte si ho, hodí jej zpět na stůl, leknutím ztuhnete (zde opravdu se nemůžete a chvíli pohnout) a utíká do hlediště, kde tuto novinku sdělí divákům, ti vyklidí hlediště takovým tempem, že tak rychle by nezdrhli, ani kdyby začalo hořet. Jakmile budete zase schopni pohybu, vydejte se přes vyprázdněné hlediště na ulici a odtud do další lokace, proboha, kam ale všichni utekli, kam mají namířeno a kam šla Abby, kde ji hledat, no musíte to prohledat vše.

Policejní Stanice
Přistupte k seržantu Jeffovi, sdělte mu, že pohřešujete Abby, dozvíte se od něj, že hledat ženskou s toulavými boty je věc věru přetěžká, zřejmě mu už zase otrnulo, blbečkovi jednomu, komisař Carter je opět jako většinou nepřítomen tak běžte hledat dál.

Redakce New York Today
Promluvte si s Paulem, o Abby také nic neví, doporučuje vám, abyste ji i nadále hledali v různých lokacích, někde se přece nacházet musí, snad se pod ní neslehla zem. On sám počká raději zde v redakci, kdyby sem náhodou přišla, aby zde alespoň někdo byl. Že byste se tudíž podívali, zdali už je bordel znovu v provozu?

Modrý Samet
Za vámi to zase podivně klape, no jasně, opět kulhavý Jason, promluvte si s ním, dozvíte se od něj, že Abby může být i v Červené Kapli ( to jsou mi ale rady, vy lítáte jako vzteklí, všude Abby hledáte v různých lokacích a vždy přijdete tak říkajíc s křížkem po funusu), ale potěší vás sdělením, že ji zde asi před hodinou spatřil, měla prý v rukou červenou krabici a ptala se po vás. Vejděte tedy do bordelu, opět si pomluvte s hromotlukem, projděte celý bordel, ale kromě osamělého pijana u baru, s kterým ale hovořit nelze, nikde ani živáčka, no to už je ale skutečně katastrofa, takže si namažte kolena a pokračujte v hledání.

Místo činu 15.listopad
Tady tedy konečně Abby naleznete, opravdu má v rukou červenou krabici a je přešťastná, že se s vámi konečně setkala, čeká prý tu na vás už dlouho, dostala anonymní zprávu, že se má zde s vámi sejít, sakra, co je to zase za podraz? Po rozhovoru vám nastrčí krabici, otevřete ji nadvakrát, spatříte lístek a pečeť, je tam napsáno „Šach-mat od Jacka Rozprovače“, no tedy? Spatříte krátkou drastickou sekvenci, po ní uslyšíte zoufalé ženské výkřiky, rozběhněte se tedy průjezdem dopředu, pod schody spatříte na zemi ležící dívku, no baže, to je přece slečna Faust. Rozhlédněte se kolem, kolem vás se přežene sám Jack Rozparovač, následujte ho, skončíte v docích, po Jackovi však nikde ani památka. Prohlédněte si vpravo zakotvenou loď, zaměřte kurzor na známého havrana, ten vzlétne a pak už jen v animaci spatříte silvestrovské pěvecké vystoupení Abby na 42- Avenue Broadway New York z 31.prosince 1901 na 1.ledna 1902. Poté spatříte Jacka Rozparovače, jak drží v rukou noviny New York Today z 1.1.1902, na snímku v novinách předáváte Abby kytici, uslyšíte Jackův ďábelský chechot a tím vše končí. Jack Rozparovač je spokojen, neboť vy jste další vyšetřování očividně vzdali a ve své branži přesedlali na příjemnější témata pro psaní reportáží. No nemáte tak trochu pocit jako já, že jste se plahočili celou dobu zbytečně???

Autor:
  • Nejčtenější

Generuje obrázky do hry pomocí AI, za 10 hodin práce vydělá 350 tisíc

novinky 14. 4. 2024 16

Tvůrci virtuálních kartiček Champions of Otherworldly Magic přiznávají, že vizuální podobu jejich...

Je Fallout nejlepší videoherní seriál? Recenzenti mají jasno

magazín 12. 4. 2024 94

Sci-fi seriál natočený podle populární série her Fallout sbírá v zahraničí skvělá hodnocení. Vypadá...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KVÍZ: Zavzpomínejte si na magická devadesátá léta ve hrách

retro 11. 4. 2024 16

Devadesátá léta patří v oblasti počítačových her mezi zlatou éru. V době rychlého rozmachu...

Nezneužíváme děti, ale těm chudým dáváme možnost výdělku, tvrdí šéf Robloxu

novinky 18. 4. 2024 7

Ředitel společnosti Roblox Stefano Corazza se v nedávném rozhovoru pro magazín Eurogamer pustil na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Čeští Warhorse slibují brzké oznámení nové hry. Co by to tak asi mohlo být?

novinky 11. 4. 2024 29

Více než šest let od vydání nejvýznamnější české hry posledních let Kingdom Come: Deliverance...

Nejlepší česká hra dekády se vrací. Kingdom Come 2 vyjde ještě letos

novinky 18. 4. 2024 31

Dlouhých šest let museli fanoušci ohromného českého hitu Kingdom Come: Deliverance čekat na...

Nezneužíváme děti, ale těm chudým dáváme možnost výdělku, tvrdí šéf Robloxu

novinky 18. 4. 2024 7

Ředitel společnosti Roblox Stefano Corazza se v nedávném rozhovoru pro magazín Eurogamer pustil na...

Digitální láska. Kdo jsou nejzajímavější videoherní milenci

magazín 18. 4. 2024 0

Premium Láska je prý něco, po čem touží spousta z nás. A očividně není řeč jen o reálných osobách, ale...

Vrací se Rayman, ale zase ne tak, jak bychom si přáli

novinky 17. 4. 2024 1

Série Rayman patří k těm nejlepším hopsačkám vůbec, nový díl je ovšem v nedohlednu. Letos se chystá...

Kdy dát dětem první kapesné a kolik?
Kdy dát dětem první kapesné a kolik?

Kdy je vhodný čas dávat dětem kapesné a v jaké výši? To jsou otázky, které řeší snad každý rodič. Univerzální odpověď však neexistuje. Je ale...

Náhle zemřel zpěvák Maxim Turbulenc Daniel Vali, bylo mu 53 let

Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Letos by se svou kapelou oslavil 30 let na scéně....

Charlotte spí na Hlaváku mezi feťáky, dluží spoustě lidí, říká matka Štikové

Charlotte Štiková (27) před rokem oznámila, že zhubla šedesát kilo. Na aktuálních fotkách, které sdílela na Instagramu...

Vykrojené trikoty budí emoce. Olympijská kolekce Nike je prý sexistická

Velkou kritiku vyvolala kolekce, kterou pro olympijský tým amerických atletek navrhla značka Nike. Pozornost vzbudily...

Rohlík pro dítě, nákup do kočárku. Co v obchodě projde a kdy už hrozí právník?

V obchodech platí pravidla, která občas zákazník nedodržuje. Někdy se navoní parfémem, aniž by použil tester, nebo...

Ve StarDance zatančí Vondráčková, Paulová, hvězda Kukaček i mistryně světa

Tuzemská verze celosvětově mimořádně úspěšné soutěže StarDance britské veřejnoprávní televizní společnosti BBC se už na...