Utkání je u konce a po dramatickém průběhu berou Lotyši dva body! Ve třetí třetině rozjeli Slováci honbu za srovnáním skóre a uspěli už na začátku 43. minuty, kdy před Gudlevskisem předvedl bekhendovou kličku Martin Pospíšil a rozvlnil síť. Slovensko se pak pokoušelo dokonat obrat, jenže gólman Lotyšů byl dnes obrovskou hvězdou, držel tým nad vodou a ten mohl sám rozhodnout. Jenže i Hlavaj na opačné straně se nenechal zahanbit a vytáhl několik těžkých zákroků. Blížil se konec základní hrací doby a vše směřovalo jasné k prodloužení. To odmítal Peter Cehlárik a v 59. minutě poslal Slovensko do vedení a fanoušky do euforie. To ale za 24 sekund zchladil Oskars Cibulskis rychlým srovnáním kroku a šlo se skutečně do nastavení. V něm měli Lotyši hned dvě přesilovky, ostřelovali Hlavaje, jenže neuspěli a tak na řadu přišla poslední kapitola zápasu – samostatné nájezdy. V nich otevřel skóre Slafkovský, aby hned srovnal Ločmelis. V pěti sériích se nerozhodlo, jelo se jich celkem sedm a v té rozhodl s velkou porcí štěstí opět Dans Ločmelis, když propasíroval bekhendový blafák za brankovou čáru a když vzápětí neuspěl Slafkovský, vyhrálo Lotyšsko 3:2 po samostatných nájezdech.

Výsledek má na skupinu velký vliv, neboť Lotyši udrželi šanci na postup do čtvrtfinále. V tom ale potřebují za tři body porazit USA a doufat, že stejným způsobem porazí Švédsko Slovensko. Oba zápasy se budou hrát v úterý, Lotyšsko nastoupí od 16:20, Slovensko až od 20:20.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Utkání sledovalo 9 109 diváků.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Martin Pospíšil (Slovensko) a Oskars Cibulskis (Lotyšsko).

Lavinš

Rozhodčí: Holm (SWE), Vikman (FIN) – Heffner (GER), Hofer (GER)

Gól

V samostatných nájezdech zvítězil tým Lotyšsko.
Dramatické samostatné nájezdy rozhoduje v sedmé sérii DANS LOČMELIS, když s kopou štěstí procpal svůj bekhendový blafák za Hlavaje a zařídil tak svému celku prémiový bod a šanci na postup do čtvrtfinále.

Slafkovského vybruslil gólman, je rozhodnuto.

Ločmelis s obrovskou klikou procpal puk za čáru se svým bekhendovým blafákem

Hudáčka vybruslil gólman. Jedeme dál!

Daugavinšovi ujel v rozhodující chvíli puk a o zbytek se postaral Hlavaj.

Pokračujeme dál, Hlavaj si poradil i s pátým pokusem.

Podobně dopadl i Tatar, Gudlevskis si dal na brankové čáře pozor.

Daugavinše vychytal Hlavaj na brankové čáře.

Cingelovi vypíchl puk pozorný gólman Gudlevskis.

Roberts Bukarts neproměnil bekhendový blafák.

Sukeľovi nevyšla forhendová klička.

Ločmelis ale hned srovnává bekhendovým bekhendem.

Slafkovský jel pomalu, naznačil kličku, pak ale prostřelil gólmana! Slovensko vede.

Abols trefil břevno!

Hudáćek zkusil střelu podél gólmana, ale neuspěl.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:35

Závěrečný tlak Lotyšů, ti ostřelují Hlavaje.

64:13

Puk je pod gólmanem Slovenska, ten přerušil hru.

63:55

Hlavaj zastavil střelu zblízka, jeho spoluhráči ale nevyhodili.

63:33
Šance

Lotyšsko si bere oddechový čas.

63:33
Trest

Už se pískalo a dvě minuty za podrážení obdržel Peter Cehlárik.

63:07

Buse se zase vylučovat a to na straně Slovenska. Lotyši mají zatím ponechanou výhodu.

62:08
Trest

Je tu ale další vyloučení, tentokrát na obou stranách. Marek Hrivík si vykoledoval dvě minuty za vysokou hůl, Kristers Gudlevskis zase dvě minuty za držení. Jeho trest odsedí Rihards Bukarts.

62:00

Slovensko se ubránilo a je v plném počtu.

61:53

A další Jaksova rána, kterou musel Hlavaj pohotové vyrážet.

61:11

Hlavaj vyráží Jaksovu ránu, Lotyši pokračují v přesilovkovém tlaku.

60:35

Rodrigo Abols ztratil rovnováhu a nemohl tak zpracovat příhru na levou stranu. Slovensko vyhazuje.

60:01

Začalo prodloužení.

60:00

Třetí třetina skončila.

60:00
Trest

Do prodloužení půjdou Lotyši s přesilovkou, dvě minuty za sekání vyfasoval Patrik Koch.

59:59

To málem odmítl Mārtiņš Dzierkals, když se najednou objevil před brankou a mířil nahoru. Hlavaj ale vytáhl výborný zákrok lapačkou.

59:40

Slováci se ještě snaží o jednu akci, tohle už ale vypadá na prodloužení.

58:40
Gól

Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Vedení ale Slovensku vydrželo jen pár okamžiků! Gudlevskise vydal na střídačku a Lotyši hru v šesti využili k rychlému útoku. Na levé straně napřáhl OSKARS CIBULSKIS, jeho rána prošla vším, co mu stálo v cestě a zastavila se až v síti – 2:2! Asistence: Janis Jaks, Miks Indrašis.

58:16
Gól

Slovensko právě vstřelilo branku!
Euforie v ostravské aréně! Hráčům Slovenska se povedlo vydolovat puk zpoza lotyšské branky, Slafkovský si vyjel do lepší pozice, aby pak křížným pasem našel PETERA CEHLÁRIKA, který si už věděl rady a zblízka sklepl za Gudlevskise – 2:1. Asistence: Juraj Slafkovský, Marek Hrivík.

58:04

Po pěkném ťukecu před branku se o zakončení snažil Slafkovský, ale nezvládl neposedný puk zkrotit.

57:25

Urputný souboj o puk u mantinelu, rozhodčí nechává hráče, aby někdo rozehrál a nechce kouskovat závěr.

56:59

Zakázané uvolnění Lotyšska, vhazovat se bude po Gudlevskisově pravé ruce.

56:07

Lotyšsko nyní hlavně brání své pásmo, ale jakmile se dostane do zakončení, je to pro Hlavaje dost nebezpečné.

55:44

Nabito na modrou dostal Nemec, jeho golfák ale letěl až moc vysoko.

55:13

Teď si museli Slováci oddechnout. Po nenápadné akci vylétl puk do výšky a dopadl na horní síťku Hlavajovy branky.

54:39

Slafkovský si najel do pásma, potáhl si z pravé strany puk na střed, poté ale vystřelil vedle Gudlevskisovy branky.

53:56

Další křížný pas Lotyšů před branku, nyní se po puku marně natahoval Rihards Bukarts.

52:30

Krátký závar na opačné straně, obětavá obrana Lotyšska zastavila puk ještě před brankovištěm.

52:05
Šance

Velká možnost Lotyšska. Po rychlém přechodu do útočného pásma přišla křížná příhra na Renarse Krastenbergse, ten ale zblízka naprázdno promáchl!

51:38

Rihards Bukarts nahazoval od levého kruhu, puk byl ale ještě před Hlavajem sražen.

50:40

Slovensko pokračuje v ostřelování gólmana Gudlevskise, ten už se pozvolna blíží ke čtyřicítce zákroků.

50:05

Oba celky střídají během nepřerušené hry, Čerešňák si už vybírá, přes koho zahájí akci Slovenska.

49:19

Juraj Slafkovský to přehnal s kličkami a na modré čáře přišel o puk.

48:33

Máme tu přerušení hry, kdy na ledové ploše zůstal chvíli ležet kapitán Lotyšska Kaspars Daugavinš. Už je ale v pořádku a sám odjel na střídačku.

48:08

Batna hledal Tralmakse, a jen pohotový zákrok vracejícího se hráče zastavil možné nebezpečí, řítící se na Hlavaje.

47:16

Koch pokazil rozehru po mantinelu a najednou museli Slováci hasit protiútok ve svém pásmu. Zvládli to, střelu na Hlavaje nepřipustili.

46:43

Slafkovský hledal na středu spoluhráče, jeho pas byl obranou sražen a skončil ve středním pásmu.

46:16
Šance

Lotyši se zničehonic dostali do přečíslení a zakončení vyšlo na Abolse. Jeho střelu Hlavaj vytěsnil. Pak ale vše ještě pokračovalo a Daugavinš z mezikruží trefil břevno!

45:30

Egle neprošel přes Kocha, Slovensko už rozjíždí další útok.

45:05

Kochovo nahození se zastavilo na půli cesty k brance, volný puk si pak našel Tatar a hned střílel. Trefil Gudlevskise.

44:25

Batna nenápadné, ale o to nebezpečněji ohrozil Hlavaje, ten srazil muk do protějšího rohu.

43:55

Obětavý Kudrna nyní svým tělem zastavil dělovku Čuksteho od modré čáry. Rozhodčí dokonce signalizovali, že to bylo do helmy, slovenský útočník už v pořádku odjel na střídačku.

43:29

Rychlý přechod Slovenska do útoku a z levého křídla to zkoušel Andrej Kudrna. Gudlevskis vykopl betonem.

43:17

Nepřesná rozehrávka Slovenska, puk doklouzal na zakázané uvolnění. Vše se stěhuje před Hlavaje.

42:51

Probudilo se i publikum, to si žádá ještě jeden gól.

42:06
Gól

Teď je už ale srovnáno! Po střele nad branku si u zadního mantinelu zpracoval Regenda, povedlo se mu prostrčit přihrávku mezi kruhy, kde byl zcela osamocený MARTIN POSPÍŠIL, ten vystřihl bekhendovou kličku a překonal Gudlevskise – 1:1. Asistence: Pavol Regenda, Michal Ivan.

41:50

Libor Hudáček objel branku a chtěl přihrávat, puk se mu ale svezl z hole a skončil u Gudlevskise.

40:58

Nepřesnost i na opačné straně, nyní se dá čekat rostoucí nápor slovenských hokejistů.

40:28

Nahození Janise Jakse muselo Hlavaje vystrašit, tohle letělo těsně vedle!

Trestné minuty: 4:8

Čtyřicet minut hry je za námi a stále platí, že Lotyšsko drží těsný náskok. Ve druhé třetině pokračoval tlak slovenských hokejistů s několika opravdu slibnými šancemi, ale hrálo se i na opačné straně a Lotyši byli dokonce tím střelecky aktivnějším týmem. Jak Hlavaj, tak i Gudlevskis jsou ale velkými oporami svých celků a tak jsme se dalšího gólu nedočkali. Před třetí dvacetiminutovkou tak stále platí výsledek 0:1.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:50

Lotyši dobře kryjí střední pásmo, nechtějí dopustit žádnou chybu na konec.

39:12

Přihrávka skrz pásmo na Kelemana vypadala dobře, příjemce pasu ale dlouho zpracovával a než vystřelil, byl na něm nalepený obránce.

38:22

Útočník Montrealu to teď chce brát na sebe, někdy je to ale kontraproduktivní. Třeba jako nyní, kdy si jen najel do obrany a přišel o útočné pásmo.

37:45

Zprava si našel střeleckou pozici Slafkovský, prudkou ranou zápěstím však trefil jen Gudlevskise někde pod masku.

37:26

Hlavaj zakročil pravým betonem proti Egleho střele z úhlu. Lotyšsko začíná každopádně přidávat na tempu.

36:56

Menší uklidnění na ledové ploše, pískalo se zakázané uvolnění Slovenska.

36:29

Už je ale po přesilovce, oba celky jsou v plném počtu.

36:07

Závar před Hlavajem, ten chvíli marně hledal volný puk a musel se spolehnout na své spoluhráče.

35:32

Indrašis nyní spoluhráče nenašel a Slovensko mohlo v poklidu vyvézt puk ze svého pásma.

34:50

Z první střílel Roberts Bukarts a Hlavaj se musel hodně roztáhnout, aby betonem vyrazil tento prudký pokus.

34:29
Trest

Další vyloučení a tentokrát je z toho přesilovka pro Lotyšsko. Dvě minuty za sekání si odjel odpykat Marko Daňo.

33:49
Trest

Vylučuje se na obou stranách, jak Felikss Gavars, tak Mário Grman obdrželi po dvou minutách za nesportovní chování.

33:49

Hlavaj krotil nahození Čuksteho od modré čáry a snažil se hned rozehrát. Chviličku mu to ovšem trvalo a sudí tak přerušil hru.

32:46

Cehlárik se nedočkal dojíždějícího Slafkovského, mezitím totiž o puk při těsném souboji přišel.

31:51

Nedorozumění měli Cingelem a Ivanem stálo Slovensko útočné pásmo, to tak musí začínat od nuly.

31:30

Vyhození mířilo na branku Lotyšska, trefilo i konstrukci, stejně to ale bylo za zakázané uvolnění.

31:17

Z levé strany vyslal nepříjemnou ránu Rodrigo Abols a Hlavaj musel lapačkou přes ruku vytáhnout pohotový zákrok.

30:47

Zprava si najel Regenda, s protivníků udělal slalomové tyče, zakončení z úhlu ale zase skončilo jen na Gudlevskisovi.

29:56

Nyní se gólman Lotyšska včas přemístil ke své pravé tyčce, aby tam byl dříve, než dotírající Sukeľ.

29:49

Už se zase hrálo u Gudlevskise, ten musel na svém brankovišti krotit poskakující puk. A uspěl.

29:32

Slafkovský přihrával zpět na modrou čáru, kde ale nezpracoval Ivan a Slováci museli rázem hasit rodící se brejk.

28:55

Od modré nahazoval Karlis Čukste, puk pouze prosvištěl kolem slovenské branky.

28:08

Na hráčích Slovenska je už vidět i trocha nervozity, ta se odráží v osobních soubojích, kde jsou lehce podráždění.

27:43

Neuspěl ani Krastenbergs, ten o puk přišel v rohu kluziště.

27:19

Levou stranou se do útočného pásma prohnal Janis Jaks, bekhendem poslal zadovku před branku, ale tohle už pokryla vracející se obrana Slovenska.

26:14

Je tu velký nápor Slovenska, další střelu vyslal Kudrna, ale lotyšský gólman je stále stoprocentní!

25:53

Od pravého mantinelu vystřelil Ivan, křížný puk letěl mimo...

24:45
Šance

Obrovskou šanci na srovnání skóre měl Cehlárik, když dostal puk před branku, položil si Gudlevskise, ale pak zvedl bekhend mimo jeho branku!

23:56

Tatar narazil do hned dvou protihráčů a nepovedlo se mu tak vystřelit.

23:43

Lotyšsko se vydalo do protiútoku, vše ale skončilo na modré čáře odpískaným ofsajdem.

23:14

Gólman Lotyšů se rozchytal, nyní jej tvrdým pokusem nepřekonal ani Daňo.

22:49

Dělovku od modré vyslal Čerešňák, Gudlevskis vytěsnil puk nad svou bránu.

22:38

Marek Hrivík nyní posouval na Grmana, ten však v plné rychlosti nedokázal puk sklepnout na branku.

22:15

Tu nyní trefil Hrivík, jenže přesně prostor, který pokrýval gólman Lotyšska.

21:54

Od modré nahazoval z otočky Hudáček, puk prolétl vedle Gudlevskisovy branky.

21:14

Unikající Tatar neměl na levé straně prostor pro střelu, zahranil a chtěl si jej najít u modré čáry. Puk mu ale ujel do středního pásma.

21:05

Šance i na opačné straně, po krátkém závaru sklepával Krastenbergs, Hlavaj vsedě skryl puk pod sebou.

20:25

Slováci se hned usadili v útočném pásmu, dokonce i vystřelil, publikum však po neúspěchu pouze zklamaně vydechlo.

Trestné minuty: 0:6

Je za námi první třetina, která přinesla převahu Slovenska, jenže s nulovou úspěšností. Gudlevskis v brance Lotyšů vytáhl několik dobrých zákroků, hodně mu pomáhala i obrana a Slováci nevyužili dokonce tři přesilové hry. A tak hráči v karmínových dresech přečkali nejhorší a v 19. minutě sami udeřili. Po rychlém přechodu do útočného pásma předvedli bleskovou kombinaci a na brankovišti se nadvakrát prosadil Ralfs Freibergs. Do kabin se tak odešlo za možná trochu překvapivého stavu 0:1.

20:00

První třetina skončila.

19:40

Rázem se nám obraz hry mění, Slovensko je pod dekou, zatímco soupeř se tlačí před Hlavaje.

18:39
Gól

Po několika šancích Slovenska přichází úder na opačné straně! Po rychlém přechodu do útoku přihrál Rihards Bukarts na pravý kruhy, odkud sklepával na teč Indrašis a na chvíli volný RALFS FREIBERGS dokázal nadvakrát puk propasírovat za Hlavaje – 0:1! Asistence: Miks Indrašis, Rihards Bukarts.

18:16

I třetí přesilovka Slovenska zůstala bez využití, Batna se už zapojil do hry.

18:10

Tomáš Tatar trefil z kruhu gólmana, o dorážku se pak pokoušel Slafkovský, ten pro změnu branku přestřelil.

17:40

Hra se na chvíli přesunula před Hlavaje, ten dokonce musel krotit nahození,, ale sám pak rozehrál na své spoluhráče.

17:06

Z podobné pozice vyslal puk i Čerešňák, tentokrát už Gudlevskis zasahovat musel a puk srazil mimo své brankoviště.

16:40

Přes obránce to zkusil Hrivík, mířil ale vedle Gudlevskisovy branky.

16:16
Trest

Už se pískalo a na trestnou lavicí odjíždí Oskars Batna, od rozhodčího si vyslechl dvě minuty za nedovolené bránění.

15:56

Dlouho se ale v pěti hrát nebude, neboť Slovensko má ponechanou výhodu!

15:20

Lotyšsko ubránilo i druhé oslabení, Mārtiņš Dzierkals je už na ledové ploše.

15:11

A nyní už puk letěl přes všechny lajny až k Hlavajovi.

14:49

Další tlak Slovenska, tentokrát se střelou z pravého kruhu, Gudlevskis puk vyrazil před sebe.

14:15

Před brankou Lotyšska se několikrát odrazil poskakující puk, Slafkovský jej pak ale nedokázal usměrnit.

13:39

Úvod přesilovky se ale Slovákům moc nedaří. Puk má Daugavinš a nespěchá s jeho vyhozením.

13:20
Trest

Opět se vylučuje na straně lotyšského týmu, dvě minuty za sekání si jde odsedět Mārtiņš Dzierkals.

12:31

Lotyši vystihli rozehru soupeře v útočném pásmu, byl z toho rychlý brejk, ten ale Kaspars Daugavinš nevyužil a jen trefil stínícího protivníka.

11:54

Až moc prudká rozehra Lotyšska, puk doklouzal na zakázané uvolnění. Vše se vrací před Gudlevskise, vhazuje se po jeho pravé ruce.

11:46

Byl tu rychlý kontr Slovenska, od kruhů vytáhl střelu Hrivík, jenže přesně doprostřed branky do Gudlevskisova postoje.

11:02

Výpad Lotyšů z levé strany zakončoval sklepnutím Rihards Bukarts, Hlavaj si nebyl chvíli jistý, kde má puk, ten nakonec doplachtil mimo jeho brankoviště.

10:39

Trocha uklidnění na ledové ploše, oba celky si dávají na svých modrých čárách velký pozor.

09:45

Po úprku pravou stranou zakončoval bekhendem Daňo, tohle ale pro Gudlevskise bylo lahůdkou.

09:21

Eduards Tralmaks vystihl zárodek slovenské rozehrávky. vypíchl puk a sám hned zakončoval. Pukem ale trefil jednoho z obránců.

09:02

Slovenští hráči se už radovali z první branky, když na Gudlevskise letěl puk od levého mantinelu, hlavní sudí ale hned ukazoval, Že puk za brankovou čárou rozhodně nebyl.

08:28

Indrašis za brankou Slovenska neumotal dva protivníky a o puk přišel. Dopředu už jdou hráči v bílém.

07:52

Po delší době se do útoku vydalo i Lotyšsko a Hlavaj musel krotit střelu Kristapse Zileho z levé strany.

07:05

Levou stranou si do pásma najel Kudrna a jeho pokus orazítkoval branku Kristerse Gudlevskise!

06:56

Lotyšsko se ubránilo a je zase v plném počtu.

06:30

Bránící čtveřice se osvobodila vyhozením puku přes všechny čáry a hned zamířila střídat.

06:02

Tentokrát se Nemec opřel do puku od modré čáry a trefil před ním padajícího obránce.

05:13

Další šance Slováků. Opět to bylo mezi kruhy, tentokrát ale Gudlevskis lapil prudkou ránu Šimona Nemce.

04:56
Trest

Je tu první přesilovka zápasu, zahraje si ji tým Slovenska. Soupeř hrál v šesti a trest za příliš mnoho hráčů odsedí Rihards Bukarts.

04:41
Šance

Mezi kruhy se najednou objevil zcela volný Cehlárik, volil okamžitou střelu, ale Gudlevskis vytáhl zatím nejlepší zákrok!

04:09

Úvod je také hodně nervózní, už jsme viděli několik strkanic a pošťuchování. Sudí mají zatím s hráči trpělivost.

04:09

Akce na opačné straně, z levého kruhu střílel z otočky Indrašis, Hlavaj musel rychle na zem.

03:27

Od modré čáry to zkoušel Kelemen, před brankou se neúspěšně pokoušel o teč Peter Cehlárik.

02:33

Tentokrát Sukeľ hledal z levého křídla najíždějícího spoluhráče, puk byl sklepnut a bylo po rodící se možnosti.

02:12

Sukeľ chtěl rychlou kombinací překonat pásmo Lotyšska, nakonec z toho bylo jen zakázané uvolnění.

01:20

Už tu ale byla úvodní rána lotyšského celku, vyslal ji z levého křídla Rihards Bukarts a provětral Hlavajovu lapačku.

01:04

Úvod patří Slovensku, soupeř se ještě prakticky nedostal z pásma.

00:39

Vzápětí se před brankou Lotyšska objevili Tatar a Grman, i tahle příležitost ale zůstala bez využití.

00:22

Slovensko se hned nahrnulo do útočného pásma a v zakončení byl Kelemen. Gudlevskis ale s pomocí obrany puk zastavil.

00:01

Utkání právě začalo.

Hráči obou celků jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Úvodní sestavy:

Slovensko: Hlavaj (Škorvánek) – Čerešňák (A), Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, P. Koch, Golian, Gajdoš – Slafkovský, Hrivík (A), Cehlárik – Hudáček, Cingel, Tatar (C) – Kelemen, Pospíšil, Regenda – Daňo, Sukeľ, Kudrna.
Trenér: Craig Ramsay

Lotyšsko: Gudlevskis (Merzļikins) – Čukste, Jaks, Cibulskis, Freibergs, Komuls, Mamčics, Zile – Daugavinš, Abols (A), Krastenbergs – Ro. Bukarts (C), Batna, Dzierkals – Indrašis, Ločmelis, Ri. Bukarts – Tralmaks, Egle, Gavars – Lavinš.
Trenér: Harijs Vitolinš

Rozhodčí: Holm (SWE), Vikman (FIN) – Heffner (GER), Hofer (GER).

Zápas v Ostrava Areně začne ve 20:20, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Lotyšsko

Lotyši jsou ve velkém útlumu a zaostávají za očekáváním. V současné dobé jim patří až páté místo s pouhými sedmi body a už si nesmí dovolit žádné zaváhání. V posledních dvou duelech schytali nepříjemné debakly, s Německem 1:8 a v sobotu i se Švédskem v poměru 2:7. jedinými úspěšnými střelci Lotyšska byli v tomto nepovedeném utkání ve druhé třetině Daugavinš a Mamčics. Na poslední nepovedené zápasy bude ale potřeba rychle zapomenout, dnes na tým čeká duel o všechno.

Odehrané zápasy

Polsko – Lotyšsko 4:5 (1:0, 1:1, 2:3 – 0:1)
Lotyšsko – Francie 3:2 (0:1, 0:0, 2:1 – 1:0)
Kazachstán – Lotyšsko 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Slovensko

Slováci udělali v sobotu velký krok k jistotě postupu do čtvrtfinále a po pěti zápasech mají na třetím místě 11 bodů. V sobotním duelu si poradili s nadšeně bojující Francií, kdy lví podíl na výhře měl gólman Hlavaj a také dvougólový Hudáček. k němu se góly přidali Regenda s Grmanem a Slovensko vyhrálo 4:2. Dnešní výhra by už Slovákům dávala jistotu postupu mezi nejlepší osmičku šampionátu.

Slovensko – Německo 4:6 (0:0, 2:3, 2:3)
Slovensko – Kazachstán 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
USA – Slovensko 4:5 pp (0:2, 1:2, 3:0 – 0:1)
Slovensko – Polsko 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Francie – Slovensko 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Libor Hudáček 9 (5+4)
Martin Pospíšil 6 (2+4)
Šimon Nemec 6 (1+5)

Dobrý večer u dalšího utkání MS v ledním hokeji. Dnes se společně podíváme na utkání mezi Slovenskem a Lotyšskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:20.