Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Šesté čtvrtfinále mezi Českými Budějovicemi a Třincem začne v úterý v 17.30 hodin na jihu Čech.

Série začala podle očekávání a přání favorita. Třinec doma dvakrát vyhrál 2:0 a uspěl i v prvním zápase na jihu Čech. Jenže čtvrté utkání vyhrál Motor a vrátil sérii do Slezska. Oceláři však ztratili i domácí zápas, a tak se bude hrát v úterý v Budějovicích už jen za stavu 3:2 pro úřadujícího mistra.

Utkání se bude hrát před vyprodaným stadionem. Vstupenky zmizely za zhruba patnáct minut. Aby hosté ušetřili čas i síly, vyrazili na jih Čech letecky.

Do budějovické sestavy se může vrátit po jednozápasovém trestu obránce Jan Štencel. Dá se očekávat, že on i budějovičtí fanoušci budou vysazení na Marka Daňa, na němž se právě Štencel vyfauloval a útočník Třince dráždil domácí simulacemi.

Dravecký

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Staňo (SVK) - Zíka (CZE), Rampír (CZE)
Počet diváků: 6 421

V dresu Motoru září obrovitý útočník Kondelík a naposledy výborně zachytal i Hrachovina. Za Třinec se poprvé prosadil Voženílek, ale řeší se, jestli v brance Kacetl nevystřídá Mazance.

Do budějovické sestavy se vrací po trestu Štencel, naopak dál chybějí Hovorka s Harrisem. V brance bude stejně jako ve všech zápasech play off Hrachovina.

Naopak Třinec sáhl ke změně v brankovišti, kdy se poprvé v sérii ukáže Ondřej Kacetl. Oceláři zůstanou u změn, které udělali před třetí třetinou pátého duelu, tedy že do první lajny se posunul Čacho místo Voženílka, ten působí ve třetí formaci.

Oba celky jsou na ledě, za moment začínáme.

0:27

Milan Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (7. gól v play-off), asistence Milan Doudera. Stav zápasu Č. Budějovice - Třinec 1:0
První střela, první gól. Kacetl otevírá své působení v síti hodně mrzutě, když loví ze sítě střelu Milana Gulaše. Domácí kapitán si vzal puk, najel si do palebné pozice a prostřelil gólmana.

0:56

Pro domácí je to vítaný a povolený doping, hala od začátku bouří.

1:15

Teď už Kacetl uspěl, když stáhl střelu Valského. Do toho se pak pustil Kundrátek. Menších šarvátek po odpískání v prvních duelech série moc nebylo.

2:49

Aktivní Jihočeši dál tlačí na Oceláře, kteří se ještě neoklepali z úvodního šoku.

3:18

Simon vyjel zpoza branky, ale následnou ránu mu srazil jeden z obránců.

4:24

Autorem dalšího střeleckého pokusu byl Toman, ale branku minul.

5:21

Zakázané uvolnění úřadujících mistrů. Hra se stále odehrává víceméně jen na jejich polovině.

6:35

Kachyňovo nahození bylo tečované a tím pádem i dost nebezpečné. Na druhé straně domácí v poslední chvíli zastavili rozjetého Čacha.

8:44

Gulaši propadl a hosté vyrazili dopředu. Jihočechy podržel Hrachovina při následném zakončení Draveckého.

10:20

Zatím se hraje ve vysokém tempu s minimem přerušení. Motor je dál aktivnější.

11:19

Jáchym Kondelík (Č. Budějovice) vstřelil branku (4. gól v play-off). Stav zápasu Č. Budějovice - Třinec 2:0
Budvar aréna křepčí podruhé. Jáchym Kondelík se vymotal z rohu, nacpal se před branku, kde si zřejmě třinecký bek Smith srazil puk do vlastní sítě.

12:53

A je to teď Třinec, který se vrhl ve větším počtu dopředu. Co také hostům zbývá, zatím se hraje výhradně v režii domácích.

14:24

Nestrašil to zkusil chytře z rohu, Hrachovina odolal. Adámkovi pak rána hrubě nesedla.

15:24

Pech uvolnil Kubíka, ten ještě chtěl vylepšit pozici pro Valského, který však byl tísněný hodně natěsno.

17:26

Zdánlivě málo nebezpečná rána Kachyni od modré Kacetlovi moc nesedla, hřbetem lapačky ji vyrazil do ochranné sítě. Přeci jen třinecký gólman nemůže být moc rozchytaný. Měl dlouhou zápasovou pauzu.

18:23

Vedení a stále lepší pozice v sérii jakoby dodávala hráčům Motoru stále nové síly. Oceláři nemohou chytnou svůj obvyklý drajv.

19:10

Teď to mohl naděje hostů zvednout Daňo, ale přečíslení dva na jednoho zakončil nepřesnou střelou.

20:00

První třetina je pryč. Jihočeši ji sehráli ve velkém stylu, byli daleko aktivnějším celkem a hlavně v první polovině třetiny měli jasně navrch. Převahu korunovali dvěma góly Gulaše a Kondelíka. Třinečtí se až pak trochu rozjeli i směrem dopředu, ale šancí zatím měli pomálu.

20:22

Třinečtí vracejí k sobě elitní útok Růžička - Nestrašil - Voženílek.

21:20

Oceláři začali výrazně aktivněji, Poláškovu ránu ale Hrachovina viděl.

21:44

Hrehorčák nabral rychlost, frnkl Vráblíkovi, ale Hrachovinu v nájezdu nepřekonal.

22:40

Kundrátek přišel o puk a Toman měl šanci. Jenže do rány mu skočil Hudáček.

24:18

Mistr očividně hodně přidal. Ale Jihočeši se zatím obětavě brání bez újmy.

26:00
Tresty

Vyloučen hráč Roman Vráblík (Č. Budějovice), 2 min. za Hákování

26:28
Tresty

Vyloučen hráč Daniel Voženílek (Třinec), 2 min. za Nedovolené bránění
Voženílek dohrál Kondelíka, který se jen těžko sbírá z ledu. Exbudějovický útočník trest neunáší a vrhal se na prvního domácího centra i na další protihráče. Ale už sedí na trestné lavici.

27:04

Přikryl se zmocnil puku a jel dva na jednoho obránce společně s Ordošem. Smith bránil přihrávce, a tak Beránek střílel, jenže trefil střed branky a Kacetla.

28:02

Hra čtyři na čtyři gól nepřinesla, začala krátká přesilovka Motoru.

28:44

Simon byl v obrovské šanci, kterou mu připravil Štencel, ale sám před Kacetlem minul.

30:24

Hrachovina nejistě vyjel a bylo z toho nebezpečí pro domácí hráče. S trochou štěstí brankář Motoru lapil střelu Poláška.

31:19

Dvě obrovské šance hostů. Nejprve Ciencela zblízka minul poté, co Hudáček navezl puk do brankoviště. Záhy byl Hrachovina rozhozený a Daňo minul prázdnou branku.

31:45

Na druhé straně ujel Kubík, navedl si puk na bekhend, Kacetla překonal, ale trefil boční oblouk branky.

32:34

Voženílkova klička znamenala ofsajd. Hosté se čím dál častěji pouštějí do rozhovorů s rozhodčími a jejich frustrace roste.

34:13

Valský dvěma obloučky v útočném pásmu pobavil diváky a také zatavil obránce soupeře. Řešením Ocelářů byl icing.

35:10

Nahození Kacetl stáhl a přerušil hru. Stejně tak domácí přerušili nápor soupeře a teď mají pár minut klid.

36:14

Někteří diváci zvedali potřetí ruce nad hlavu, Vráblíkova tečovaná rána se však otřela jen o boční síť.

37:22

A Motor cítí šanci i na další gól. Gulaš si rukou stáhl vysoký puk, oslovil Ordoše, jehož ránu zblokovali obránci.

38:27
Tresty

Vyloučen hráč Filip Přikryl (Č. Budějovice), 2 min. za Sekání
Po sérii sporných zákroků na obou stranách si sudí vybrali jako nedovolené Přikrylovo sekání.

38:27

Mezitím už se u střídaček kočkují Štich s Nedomlelem.

38:48

Kachyňa vyhodil na střídačku. Hosté jsou bez Růžičky, který odešel s krvavým šrámem do kabiny a také se dožadoval před tím vyloučení.

39:40

Třinec kombinuje v útočném pásmu, ale zatím nestřílí.

40:00

Skóre 2:0 platí i po druhé třetině. Třinec výrazně přidal, měl několik šancí a to i hodně velkých, ale Hrachovina zatím odolává. Na ledě přibyly emoce, hlavně hosté jsou hodně rozhořčení, ale zatím jsme neviděli žádné velké zákeřnosti. Nicméně stejný stav platil i v pátém čtvrtfinále po dvou třetinách, kdy však Třinečtí rychle vyrovnali. Uvidíme, co se stane dnes.

40:00

Přestávková soutěž se trochu protáhla, a tak i Kondelík pomohl s úklidem. Za moment jdeme na třetí část.

40:00

Ještě než se začalo, vzal si rozhodčí kapitány i oba trenéry na nějakou rozpravu.

40:37

Třinec dohrával početní výhodu, ale nedostal se ani k zakončení.

41:14

Daňo byl zcela sám na brankovišti, ale trefil jen Hrachovinu.

42:30

Hostům zatím schází Martin Růžička, kterého nevidím ani na střídačce. Tak ten střet s Vráblíkem ze závěru druhé třetiny byl asi vážnější.

43:49

Smithovo ranou mimo končí dlouhý třinecký zámek.

44:46

Pech vyvezl puk a přemluvil Kachyňu ještě k útočnému výpadu, ten počkal na Kubíka, jemuž střelu z dobré pozice pokazil blokem Nestrašil.

46:07

Nejprve Gulaš, pak i Ordoš pálili ostře a nahoru. Kacetl se zapotil, navíc byli domácí připraveni na dorážky.