Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 25. února 2024 Liliana

Hradec opět v čele, Třinec padl. Plzeň drží čtvrté místo, Zlín sestupuje

  20:40
Hokejová extraliga hlásí změnu na špici tabulky. Hradec Králové potvrdil skvělou formu i proti Kometě, kterou porazil 4:2 a zvítězil poosmé v řadě. Východočechům pomohlo zaváhání Třince. Oceláři škobrtli v Olomouci, emocemi nabité utkání prohráli i díky kuriózní trefě Jiřího Ondruška 0:3. Boj o první místo se může ještě zamotat, o sestupujícím je naopak definitivně rozhodnuto. Zlín podlehl Mladé Boleslavi 1:4 a padá o soutěž níž.
Peter Mueller před brankou Hradce Králové.

Peter Mueller před brankou Hradce Králové. | foto: ČTK

Zajímavě se vyvíjí dění okolo přímého postupu do čtvrtfinále. Sparta zdolala Liberec 5:2, ale čtvrté místo stále drží Plzeň, která přetlačila Kladno 4:3.

Západočeši mají stejně bodů (89) jako třetí Pardubice, Pražané jsou jen o dva body pozadu. Do boje o umístění v elitní čtyřce budou chtít zasáhnout i České Budějovice (85), které uspěly proti Karlovým Varům poměrem 3:1.

Napínavou podívanou slibuje i situace na pozicích zajišťujících účast v předkole play off. Litvínov po skalpu Vítkovic (4:2) poskočil na desáté místo. Stejně bodů (68) mají i jedenáctá Kometa a dvanáctá Olomouc, třinácté Vary (66) ale zůstávají na dohled. 

Kometa Brno - Hradec Králové 2:4

Brňané ani proti Východočechům nezastavili nelichotivou šňůru porážek. Nepomohla jim ani nově složená elitní formace, do které se k Peteru Muellerovi posunuli Michal Krištof a Tomáš Vincour. Na ledě dlouho kralovali oba brankáři, góly začaly padat až na konci druhého dějství. 

Jako první udeřil Kelly Klíma, Kometa srovnala díky Marku Ďalogovi. Nerozhodný stav překlopilo na stranu hostí Radek Pilař, další ránu zasadil soupeři při vlastním oslabení Jordann Perret. Domácí se zmohli jen na snížení, v závěru trefil prázdnou klec Ahti Oksanen.

Nikita Ščerbak napadá rozehrávku Komety.

Jiří Kalous (Brno): „Ztráta na domácím ledě mrzí, diváci se zase nedočkali vítězství. Tato porážka je ale jiná než ta předchozí s Litvínovem. Každý dnes viděl, jak hráči na ledě dřeli. Musíme jít se vztyčenou hlavou dál a nenechat se zlomit neúspěchy. Musíme se vyvarovat chyb, které děláme dlouhodobě. Pracujeme na tom.“

Ladislav Čihák (Hradec Králové): „Jsem strašně rád, že jsem konečně viděl diváky na zimáku, zvláště tady v Brně, což je pozitivum v dnešní těžké době. Co se týče zápasu, tak jsem rád, že jsme vyhráli za tři body a dostali se zpět na první místo. Nicméně naše předvedená hra dnes nebyla dobrá, chybělo tempo, nedařil se přechod přes střední pásmo, ztráceli jsme puky.“

Tipsport extraliga 2021/22
57. kolo 27. 2. 2022 17:00
zápas skončil v normální hrací době

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Robin Šír - Tomáš Brejcha, Jan Votrubec. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Zásahy brankářů: 28:33. Počet diváků: 3500

Přejít na on-line reportáž

České Budějovice - Karlovy Vary 3:1

Západočeši chtěli vrátit soupeři necelé dva týdny starou porážku 0:4, ale neodstartovali ideálně. Už v čase 2:13 dostal Jiří Ondráček puk za záda Štěpána Lukeše. Ve třicáté minutě bylo vyrovnáno. Martin Kohout nabral rychlost ve středním pásmu a z levého kruhu překonal Jana Strmeně.

Svěřenci kouče Jaroslava Modrého ale měli připravenou rychlou odpověď. Téměř 3 500 fanoušků rozjásal Martin Beránek, který v závěru třetí třetiny přidal definitivní pojistku na výhře svého týmu. Karlovy Vary podlehly Českým Budějovicím počtvrté z posledních pěti případů.

Vhazování v utkání Českých Budějovic a Karlových Varů.

Jaroslav Modrý (České Budějovice): „Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale nepomohli jsme si v přesilovkách. Vytvářeli jsme si slibné šance, ale soupeř hrál hodně obětavě a podržel ho gólman. Pomohla nám povedená individuální akce Beránka. Jsem rád, že jsme našli cestu, jak utkání vyhrát. Gólman Hrachovina už začal s tréninkem, kapitán Gulaš by to měl zkusit v pondělí.“

Tomáš Mariška (Karlovy Vary): „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, což se také potvrdilo. Domácí měli lepší vstup do utkání, nám chyběl pohyb a nedohrávali jsme souboje. Jenom díky gólmanu Lukešovi jsme se drželi ve hře. Doplatili jsme ale na zbytečná oslabení. Stála nás spoustu sil, které nám pak chyběly ve hře dopředu.“

Tipsport extraliga 2021/22
57. kolo 27. 2. 2022 17:00
zápas skončil v normální hrací době
Góly:
29:40 Kohout

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Tomáš Horák - Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 26:27. Počet diváků: 3435

Přejít na on-line reportáž

Plzeň - Kladno 4:3

Západočeši opět potvrdili, že na Kladno umí. Rytíře přetlačil posedmé v řadě, tentokrát hlavně díky velmi zdařilému začátku utkání. Landon Bow musel lovit puk ze sítě třikrát během necelých šesti minut, posupně na něj vyzráli Jakub Kindl, Lukáš Kaňák a Martin Lang.

A když po přestávce zaznamenal svou premiérovou extraligovou trefu teprve sedmnáctiletý Adam Dvořák, nahradil kanadského brankáře mezi třemi tyčemi Jaroslav Janus. Hosté se sice nevzdali a dokázali výrazně zmírnit rozdíl ve skóre, ale z Plzně odjeli bez bodu.

Plzeň slaví branku proti Kladnu.

Václav Baďouček (Plzeň): „Měli jsme vlažnější vstup do utkání, pak se to zlepšilo a z toho vyplynuly ty tři branky. Soupeři se potom s maximální agresivitou a nasazením podařilo utkání zdramatizovat. Klukům chci poděkovat, že to ustáli a dokázali to ubojovat přes oslabenou sestavu.“

David Čermák (Kladno): „O výsledku dnes rozhodlo druhých deset minut první třetiny, kdy jsme inkasovali tři góly. Nevstoupili jsme do zápasu špatně, ale potom nás Plzeň přehrávala a nestíhali jsme s ní bruslit. Od druhé třetiny jsme se rozhodli, že to ještě zkusíme a vrhneme vše do útoku. Už se nám to však bohužel do konce zápasu otočit nepodařilo.“

Tipsport extraliga 2021/22
57. kolo 27. 2. 2022 16:30
zápas skončil v normální hrací době

Rozhodčí: René Hradil, Oldřich Hejduk - Jakub Frodl, Ondřej Malý. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 37:31. Počet diváků: 4003

Přejít na on-line reportáž

Mladá Boleslav - Zlín 4:1

Zlínské naděje na setrvání v nejvyšší soutěži se už několik kol pohybovaly v rovině teorie, po prohře na ledě Mladé Boleslavi je o pádu Beranů o patro níž definitivně rozhodnuto. Na vedoucí branku Jakuba Kotaly dokázal v početní převaze odpovědět Bedřich Köhler, ale zbytek utkání patřil domácím. 

Mezi střelce zapsali Alex Lintuniemi, Oscar Flynn a dvě vteřiny před koncem prostřední periody také Martin Pláněk. Středočeši porazili poslední tým tabulky i počtvrté v sezoně, připsali si teprve druhé únorové vítězství a udělali další krok směrem k postupu do předkola vyřazovací fáze.

Petr Haken (Mladá Boleslav): „Je mi líto, že zrovna po zápase s námi Zlín spadne z této soutěže. Myslím si, že předvedli obětavou hru podpořenou výborným brankářem. Ale také bych rád pochválil naše hráče. Hlavně ve druhé třetině jsme se dostali do spousty gólových šancí. Vítězství jsme potřebovali, chtěli jsme ho a zasloužili jsme si ho.“

Luboš Rob (Zlín): „Jeli jsme do Boleslavi s tím, že naše ztráta na baráž je maximální a že to bude hodně těžké. Boleslav hraje o play off a pro ně tyhle zápasy znamenají povinné body. První třetinu jsme nezačali vůbec zle, ale dál jsme se dvakrát nechali vyloučit. Gól na 2:1 byl z naší strany zbytečný. Od té doby Boleslav byla jasně lepší. Libor Kašík nás pořád držel ve hře. Výsledek 1:4 je pro nás ještě lichotivý.“

Tipsport extraliga 2021/22
57. kolo 27. 2. 2022 16:00
zápas skončil v normální hrací době
Góly:
14:24 Köhler (Kubiš, Suhrada)

Rozhodčí: Roman Mrkva, Adam Kika - Lukáš Kajínek, Jiří Ondráček. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 14:47. Počet diváků: 977

Přejít na on-line reportáž

Litvínov - Vítkovice 4:2

Předchozími výsledky posilnění Severočeši přestříleli v první třetině soupeře 17:6, ale do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Na přesnou teč Andreje Kudrny odpověděl Dominik Lakatoš, který potrestal vyloučení Patrika Demela už po čtrnácti vteřinách.

Litvínov se v prostředním dějství zásluhou Matúše Sukeľa znovu ujal vedení, ale za necelou minutu vrátil Vítkovice do hry Radovan Bondra. Rozhodující zásah obstaral po proměněném trestném střílení Giorgio Estephan, definitivní klid zajistil domácím Pawel Zygmunt.

Litvínov poslal do vedení Andrej Kudrna (uprostřed).

Vladimír Růžička (Litvínov): „Měli jsme velice dobrou první třetinu. Myslím si, že utkání bylo vyrovnané. Oba týmy si vytvářely šance, oběma týmům jde o hodně. Naši hráči měli poměrně dobrý pohyb, v útočném pásmu jsme si dokázali vytvořit šance. Měli jsme tlak v přesilových hrách, který v předešlých zápasech chyběl. Hráčům chci poděkovat za vynikající výkon, protože pracovali nadoraz.“

Radek Philipp (Vítkovice): „První polovina první třetiny nebyla z naší strany vůbec dobrá. Litvínov si vytvořil tlak a s ním také spoustu gólových šancí. Od 10. minuty se nám podařilo hru vyrovnat. Troufám si říct, že byl dokonce zbytek zápasu vyrovnaný. Litvínov byl lepší v předbrankovém prostoru, kam si chodil pro góly. Nám tento důraz chyběl. Soupeř zaslouženě vyhrál.“

Tipsport extraliga 2021/22
57. kolo 27. 2. 2022 15:30
zápas skončil v normální hrací době
Góly:
19:07 Lakatoš (Solovjov, Hruška)
33:34 Bondra (Lakatoš, Marosz)

Rozhodčí: Tomáš Veselý, Jakub Šindel - Vít Lederer, Tomáš Gerát. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 22:35. Počet diváků: 1500

Přejít na on-line reportáž

Olomouc - Třinec 3:0

Hanáci po páteční porážce na Spartě vypadli z pozic zajišťujících účast v play off. Na domácím ledě navíc přivítali soupeře, se kterým nezvládli poslední čtyři utkání. Fanoušci sledovali vyrovnanou partii, v níž nebylo nouze o emoce, tvrdé souboje u mantinelu a potyčky.

Čekání na gól se protáhlo až do čtyřicáté minuty. Marek Mazanec a Andrej Nestrašil chybovali v rozehrávce, načež Jiří Ondrušek zamířil do odkryté klece z vlastního obranného pásma. Ve třetím dějství dotáhla Olomouc ke zdárnému konci ještě dvě povedené kombinace a získala důležité vítězství.

Podívejte se na kuriózní trefu Jiřího Ondruška. 

Zdeněk Moták (Olomouc): „Z naší strany velice dobré utkání a musím říct, že pravděpodobně nejlepší po novém roce. Hráli jsme disciplinovaně, výkon jsme drželi na vysoké úrovni po celou dobu utkání. Musím pochválit Braňa Konráda i týmový výkon. Byla tady výborná atmosféra, to znamená, že i fanoušci si zaslouží část toho bodového zisku. Musím říct, že jsme spokojeni a gratuluji hráčům.“

Václav Varaďa (Třinec): „Chtěl bych nejprve poblahopřát soupeři. Měli jsme to hodně těžké, domácí urputně bránili a my se nechali odvést od naší hry. Myslím si, že jsme měli velmi dobrý nástup za stavu 0:1. Každé střídání jsme měli jednu možnost, kterou jsme neproměnili. Zlomil to druhý gól, ale hráči zápas nevzdali. Neodehráli jsme špatné utkání, ale jsme na nule.“

Tipsport extraliga 2021/22
42. kolo 27. 2. 2022 15:15
zápas skončil v normální hrací době
Góly:
39:12 Ondrušek
45:00 Kusko (Bambula, Knotek)
48:10 Nahodil (Krejčí, Ondrušek)
Góly:

Rozhodčí: Daniel Pražák, Pavel Obadal - Daniel Hynek, Lukáš Rampír. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Zásahy brankářů: 20:18. Počet diváků: 2400

Přejít na on-line reportáž

Sparta - Liberec 5:2

Duel dvou týmů, které si dělají zálusk na přímý postup do čtvrtfinále, jednoznačně ovládli domácí. Vstříc tříbodovému zisku se vydali už v první třetině. V čase 3:32 se prosadil Tomáš Šmerha, krátce před přestávkou na něj navázal Miroslav Forman.

U jeho trefy asistoval Filip Chlapík. Nejproduktivnější hráč soutěže zakončil utkání s bilancí 0+3 a celkově se zlepšil už na dvaašedesát bodů, dařilo se i dvougólovému Davidu Tomáškovi. Severočeši přišli o sérii čtyř vítězství v řadě, mezi střelce se zapsali pouze Michal Birner a Petr Jelínek.

Podívejte se na gól sparťana Davida Tomáška. 

Josef Jandač (Sparta): „Liberec držel více kotouč na holi a byl více ve hře, my jsme zase měli rychlejší přechod do útoku a lepší produktivitu. Tím, že jsme výsledkově odskočili, tak jsme třetí třetinu zvládli i přes oslabení. Byli jsme produktivnější, využili jsme šance, ale Liberec byl silnější na puku a více diktoval hru.“

Patrik Augusta (Liberec): „Soupeř nám dnes dal lekci z produktivity. Nemyslím si, že první dvě třetiny to byl až tak velký rozdíl, aby byl stav 5:1. My jsme ale udělali chyby, které Sparta potrestala. Dnes jsme paradoxně dali dva góly v přesilovce, ale pak v té pětiminutové, kdy jsme si mohli pomoct, jsme se nedostali k nebezpečnému zakončení.“

Tipsport extraliga 2021/22
57. kolo 27. 2. 2022 15:00
zápas skončil v normální hrací době
Góly:
26:56 Birner (Šmíd)
58:39 Jelínek (Melancon, Vlach)

Rozhodčí: Matěj Sýkora, Peter Staňo - Jiří Ganger, David Klouček. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 31:21. Počet diváků: 7782

Přejít na on-line reportáž

Mistrovství světa v hokeji 2024

Hokejové MS 2024 se uskuteční od 10. do 26. května v Praze a Ostravě. Český tým se představí v pražské základní skupině, kde ho čekají Kanada, Finsko, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko a Velká Británie.

Mužstvo Z V VP PP P S B
1.HC Dynamo PardubicePardubice 48 30 8 5 5 183:106 111
2.HC Sparta PrahaSparta 48 29 6 3 10 157:109 102
3.HC Oceláři TřinecTřinec 48 25 8 5 10 162:116 96
4.HC Kometa BrnoKometa 48 19 8 5 16 146:130 78
5.HC Verva LitvínovLitvínov 48 22 4 4 18 151:148 78
6.Bílí Tygři LiberecLiberec 48 22 3 3 20 156:150 75
7.Banes Motor České BudějoviceČ. Budějovice 48 20 2 10 16 132:137 74
8.Mountfield Hradec KrálovéHr. Králové 48 15 7 11 15 127:127 70
9.HC Vítkovice RideraVítkovice 48 17 4 7 20 121:128 66
10.HC OlomoucOlomouc 48 15 7 5 21 114:142 64
11.HC Škoda PlzeňPlzeň 48 14 6 4 24 122:136 58
12.HC Energie Karlovy VaryK. Vary 48 12 8 3 25 117:135 55
13.BK Mladá BoleslavMl. Boleslav 48 10 6 6 26 97:145 48
14.Rytíři KladnoKladno 48 5 4 10 29 109:185 33

1. až 4. tým postupuje do play-off, 5. až 12. tým bude bojovat v předkole play-off a 14. tým jde do baráže.

  • Nejčtenější

Můj druhý domov. Jágrovi v Pittsburghu vyvěsili „68“ pod strop, pak vyjel i na led

18. února 2024  18:30,  aktualizováno  19.2 1:19

Jako teprve čtvrtému českému hráči v historii vyvěsil klub z hokejové NHL dres pod strop své arény....

Jágr trénoval s Pittsburghem, chce také na rozbruslení. Zvládl by i zápas?

17. února 2024  20:55

Mimořádný moment, mimořádné zpestření. Den před vyvěšením dresu ke stropu haly v Pittsburghu se...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Slavii hrozí po skoro půlstoletí 2. liga. Tvrzník burcuje: Průšvih se nestane

17. února 2024  7:30

Tradiční značka v ohrožení. Osud hokejové Slavie visí na vlásku, dvojnásobný český mistr z let 2003...

U nás ho mají za hrdinu. Šlégr vzpomíná na Jágra: Nechtěl, abych mu pomáhal

19. února 2024  15:05

Všemu přihlížel z bezprostřední blízkosti. Přímo na ledě sledoval, jak dres Jaromíra Jágra stoupá...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zdemolované Kladno čeká další baráž. Lídr otočil derby, Kometa je těsně čtvrtá

23. února 2024  17:20,  aktualizováno  22:58

Hokejová extraliga pokračovala pěti zápasy 48. kola. Páteční program definitivně rozhodl, že Kladno...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Palát gólem přispěl k výhře New Jersey nad Montrealem

24. února 2024  22:34,  aktualizováno  22:51

Aktualizujeme V předehrávaných zápasech sobotního programu hokejové NHL se prosadili i Češi. Útočník Ondřej Palát...

Znojmo zdolalo v první lize Vsetín a udrželo naději na záchranu

24. února 2024

Hokejisté posledního Znojma vyhráli v 50. kole první ligy doma nad druhým Vsetínem 6:3 a udrželi si...

Národní tým v pozoru. Kubalík ztrácí renomé, přijede na MS? Ve hře i výměna

24. února 2024

Premium Nadšení z nové výzvy vystřídal zmar. Nikoliv postupem času, ale hned od začátku. Spojení Dominika...

Sedlák to vzal v derby s Hradcem na sebe. Byl jsem zdravě naštvaný, líčil

24. února 2024  11:27

V prestižním klání s královéhradeckým Mountfieldem znovu ukázal, že je pro tým lídra hokejové...

Nuda v BRuNU nehrozí. Vyhrajte vstupenky do zábavního parku
Nuda v BRuNU nehrozí. Vyhrajte vstupenky do zábavního parku

V Moravské metropoli se rozkládá zábavní park BRuNO, který přináší nekonečné možnosti pro aktivní odpočinek jak pro děti, tak i pro dospělé. Maskot...

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...