Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Svatomartinské víno nabízel obchod v předstihu, vinařství teď hrozí pokuta

  19:29
Ačkoli se má Svatomartinské víno prodávat až od čtvrtka, ne všichni prodejci tuto podmínku dodržují. MF DNES už v úterý odpoledne objevila láhve tohoto vína na prodejně Billa na náměstí Svobody v Brně. V prodejně byly k dostání tři druhy vína z produkce Templářských sklepů Čejkovice.

V obchodním domě Billa na náměstí Svobody v Brně se dalo koupit Svatomartinské víno už 9. listopadu, oficiálně se však má prodávat až od 11. 11. | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Redakce na pochybení upozornila majitele licenční známky Svatomartinské víno, Vinařský fond. "Teď budeme kontaktovat dodavatele, ten má povinnost zajistit, aby víno z prodeje co nejrychleji zmizelo," komentoval kontrolor Ctibor Dolanský, který na místě zakoupil dvě láhve.

V obchodním domě Billa na náměstí Svobody v Brně se dalo koupit Svatomartinské víno už 9. listopadu, oficiálně se však má prodávat až od 11. 11.

Fond nyní nejspíš udělí výrobci sankce. "V minulosti šly do statisíců. Výrobci můžeme i odebrat licenční známku," popsal Dolanský. Pokud by výrobce o známku přišel nyní, musel by všechna již vyrobená vína stáhnout z prodeje.

Dolanský dále uvedl, že se je to letos vůbec první pochybení, na které Vinařský fond přišel. Za dobu, co má vinařský fond nad značkou patronát, se pak podle něj jednalo o v pořadí třetí provinění.

Podle ředitele Vinařského fondu je to hrubé porušení licenčních podmínek. "Počítáme se solidárností obchodníků. Zásobit se samozřejmě musí dopředu, ale prodávat mohou až na svatého Martina, tedy ve čtvrtek," komentoval Jaroslav Machovec.

Pochybila prodejna, reagoval ředitel vinařství

Zástupci Templářských sklepů Čejkovice jsou přesvědčení, že pochybili zaměstnanci prodejny. "Templářské sklepy nemají přístup do obchodních regálů prodejen Billa a nemohou v nich tedy provádět vyskladňování svého zboží. Nemůžeme tak nést odpovědnost za porušení pravidel Vinařského fondu ČR ohledně správného uvedení Svatomartinského vína na trh," napsal v prohlášení ředitel firmy Pavel Pastorek.

V obchodním domě Billa na náměstí Svobody v Brně se dalo koupit Svatomartinské víno už 9. listopadu, oficiálně se však má prodávat až od 11. 11.

Výrobce ihned kontaktoval vedení řetězce Billa, které se postaralo o opětovné uskladnění vína. "To víno už tam teď v žádném případě není," ujišťoval zaměstnanec pobočky na náměstí Svobody.

Vedení Billy přiznalo, že její zaměstnanci na brněnské pobočce víno vyskládali předčasně. "Došlo k tomu selháním zaměstnanců této prodejny, kteří nerespektovali jasné interní pokyny k uvedení tohoto vína do prodeje až od 11. listopadu," řekla Gabriela Bechynská, která řetězec mediálně zastupuje.

V obchodním domě Billa na náměstí Svobody v Brně se dalo koupit Svatomartinské víno už 9. listopadu, oficiálně se však má prodávat až od 11. 11.V obchodním domě Billa na náměstí Svobody v Brně se dalo koupit Svatomartinské víno už 9. listopadu, oficiálně se však má prodávat až od 11. 11.

Billa však Svatomartinské víno inzeruje i v akčním letáku, který bude platit od zítřka. Leták přitom nevysvětluje, že víno bude možné zakoupit až ve čtvrtek. "Akční leták je vydán s platností od středy 10. listopadu a obsahuje i informaci o Svatomartinském vínu. To však bude v prodeji až o den později," uvedla Bechynská.

Slavnostní košt více než dvou stovek vín, která nesou oficiální označení "Svatomartinské", proběhne ve čtvtek v jedenáct hodin na brněnském náměstí Svobody. Návštěvníci budou moci ochutnat 230 vín z produkce devadesáti vinařů.

vyjádření řetězce Billa

Na pobočce Billy v Brně, náměstí Svobody 9/702 bylo skutečně dnes v regálech Svatomartinské víno. Došlo k tomu selháním zaměstnanců této prodejny, kteří nerespektovali jasné interní pokyny k uvedení tohoto vína do prodeje až od 11. listopadu.

Z hlediska provozu jsou samozřejmě pobočky zásobeny s lehkým předstihem, proto se chyba, která nás moc mrzí, stala. Po zjištění této skutečnosti jsme znovu kontaktovali všechny prodejny s cílem zabránit opakování této situace.

Akční leták je vydán s platností od středy 10. listopadu a obsahuje i informaci o Svatomartinském vínu. To však bude v prodeji až o den později. Předpokládáme, že všichni fanoušci Svatomartinského vína datum oficiálního zahájení jeho prodeje znají.

Autor:
  • Nejčtenější

Na plovárně topili desetiletého kluka, napjatá situace ve Znojmě se vyostřuje

21. června 2024  14:06

Dlouhodobé problémy s Romy ve Znojmě gradují kvůli údajnému středečnímu napadení desetiletého...

Znojmo se stává nebezpečným městem, tvrdí politici. Lidi děsí křik i potyčky

19. června 2024  5:55

Znojemská radnice chce větší klid v ulicích, v nichž se množí konflikty. Vedení města shání další...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Zemřel nejstarší český mořeplavec. Cestu kolem světa mu zhatil střet s tankerem

17. června 2024  15:32

Hned sedmnáctkrát přeplul Atlantik, pouze tisíc kilometrů mu scházelo, aby v důchodovém věku...

Hrozili mi zrušením směn, popisuje řidič, který se zajímal o zákaz rádia

14. června 2024

Premium Před necelým rokem se dvaadvacetiletý student brněnských práv Denis Pauk rozhodl, že si ke škole...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Vhodil petardy k sousedovi, který ohluchl. Při vynášení trestu se viník smál

19. června 2024  14:04

Bujarý silvestr chtěl v roce 2022 slavit Filip Vašica. Jenže kromě toho, že si užíval klasický...

Hřiště na šlechtické půdě, rozmach během války. SK Líšeň slaví 100 let

22. června 2024  10:24

Sté výročí založení si v neděli připomene fotbalový klub z Líšně, okrajové části Brna. Jeho...

Na D1 bouraly dva náklaďáky, jeden vezl žíravinu. Stála i D46 u Vyškova

21. června 2024  14:13,  aktualizováno  17:35

Provoz na 52. km D1 směrem k Brnu odpoledne výrazně omezila nehoda dvou nákladních aut bez zranění....

Pro Čechy hrdina a pro Němce arbitr, poznal Masaryk při návštěvě jižní Moravy

21. června 2024  17:33

Přesně před sto lety přijel do regionu první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Při...

Muž nepřišel dva týdny do práce, šéf ho našel spát ve firmě. Vypil 14 lahví vodky

21. června 2024  16:43

Dva týdny se nedostavil do práce v centru Brna pětatřicetiletý muž z Jihlavska. Když ho jeho šéf ve...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...