Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 27. listopadu 2022 Xenie

Parsifal Imanuel: Prezidenti odmítli mé žádosti o milost

  7:51
Říká si Parsifal Imanuel a považuje se za mesiáše. Jan Dietrich Dvorský se už dvanáct let skrývá. Mimo jiné před policií, protože neposílá své dcery do školy. Teprve v posledních měsících vystoupil z naprosté izolace a dal o sobě vědět. Dokonce odpověděl MF DNES na několik otázek.
Neposíláme děti do školy, ale nejsme zločinci, říká Jan Dietrich Dvorský

Neposíláme děti do školy, ale nejsme zločinci, říká Jan Dietrich Dvorský

Nedostudovaný scenárista na FAMU původně zřejmě toužil stát se autorem bestsellerů. Jeho literární prvotina, v níž radí ženám, jak si počínat v lásce, nese název Pyj v jasném světle aneb Malá cvičebnice pravdy v sexu.

"Někdy byl hysterický a útočný, pamatuju si, jak při nějaké hádce vytáhl na kamaráda nůž. Často střídal ženy, psal si vulgární deník a chtěl, abych ho četla," popisuje bývalá kamarádka Nora.

Parsifal sliboval spasit své věrné
Dvorský postavil vlastní mesiášskou filozofii na díle Abd-ru-shina, který nestihl na Zemi splnit poslání spasitele, proto se znovu inkarnoval a stal se Synem Člověka. Podle experta na sekty Zdeňka Vojtíška se tak touto inkarnací cítil právě Dvorský.

Založil sektu imanuelitů, dva roky po sexuální příručce vydal Dvorský čtyřsetstránkovou knihu Syn Člověka. Vysvětluje v ní, že svět obývají "převrácenci" – zženštilí muži a pochlapené ženy – (takový není jen on a jeho nejbližší), kteří jsou zdrojem veškerých problémů. Jedinou možností, jak se zachránit před blížící se katastrofou, je odchod do tisícileté říše na sever Itálie.

Některé lidi, jako třeba bývalého ředitele Finančního úřadu v Hořovicích Petra Konečného, jeho názory okouzlily. Inženýr s manželkou a dvěma dětmi prodali dům a odevzdali Dvorskému přes milion korun v naději, že tak přispějí k budování říše. Že se tak stanou
vyvolenými, které tam mesiáš vezme s sebou.

Dvorský však u něho časem diagnostikoval "nesprávnou barvu aury" a jako "nečistého člověka, kterého ovládají zlí duchové", ho z komunity vykázal. "Psychická manipulace byla strašná, nejde to popsat někomu zvenčí. Rodina se mě hned druhý den zřekla. Stejně pak ale manželku, syna a dceru taky vyhostil."

Konečný podal na Dvorského trestní oznámení za sedm trestných činů. "On a jeho Lucie jsou psychické zrůdy, ona ještě větší než on. Je strašně zlá a zamindrákovaná. Říkáte, že je na toho lupiče vydaný zatykač? Ale jděte, policie se vůbec neobtěžuje ho hledat!" zlobí se.

Život sekty stál na vojenském drilu, její příslušníci snižovali životní úroveň až na jeden rohlík denně s odvarem z dubové kůry, obraceli si biorytmus a v noci bděli.

Mesiáš píše knihy a skládá písně
Někdejší mesiáš se v roce 1995 stáhl do ilegality a s Lucií zvanou Labutí pannou, dcerou herečky Dvorské, vychovává děti neznámo kde. Jeho bývalí stoupenci soudí, že se pod jiným jménem skrývá v Česku.

Vrhl se na umění a vydal už šest knížek, od "lehce autobiografických" po humoristické. Jeho dvorní nakladatel Šimon Ryšavý se s ním nikdy neviděl, vše vyřizoval přes Dvorského asistentku. "Minulost toho člověka jsem vůbec neznal, ale jeho knížky jsem si nechal posoudit. Prý jsou zajímavě napsané, autor má vynikající styl. Taky je zjevné, že má rád děti," říká Ryšavý s dodatkem, že se Dvorského literatura donedávna celkem dobře prodávala.

O Dvorského duchovním vývoji si lze udělat představu z jeho webových stránek. Také na nich deklaruje lásku k dětem. "Jestli by někdo měl dostat titul Matka a Otec roku, měl bych to být já a moje žena," píše a pyšní se, co všechno jeho pět dcer umí, od znalosti jazyků po hudební a léčitelské schopnosti. I další děti jsou prý šikovné a fajn. Nedovolí, aby je "úchylní, arogantní a zamindrákovaní" učitelé pokazili.

Kromě knih Dvorský nabízí na webu CD s vlastními písničkami a po 30 korunách odznaky s nápisy: Mám rád smrt, nenávidím práci, nesnáším sport... Orientuje se v české kultuře, ale na málokom nechá nit suchou. Je alergický na Radka Johna, zděšený z Václava Havla. nelíbí se mu humor Karla Šípa a vadí mu "pochlapené" ženy v kalhotách, jako je Aneta Langerová.

Sedm otázek, sedm odpovědí
Jan Dvorský alias Parsifal původně přislíbil MF DNES odpovědět na otázky e-mailem. Slíbil dokonce, že se zdrží svého zvyku odpovídat výsměšně a drze. "Ovšem nalezne-li někdo v mých odpovědích příznaky provokace, to už je jen jeho věc!" poznamenal a vysvětlil, proč není možné osobní setkání: "Vždyť víte, že jsem jako štvaná zvěř!" Pak ale přišel obrat. Třináct otázek, z nichž některé šly zřejmě příliš na tělo, se mu asi zdálo moc. Oznámil tedy, že z bezpečnostních důvodů odpovídat nebude. Nakonec zareagoval alespoň na vybrané dotazy.

Je pravda, že jste před lety poslal Václavu Havlovi žádost o amnestii a policii dopis, že se zříkáte svých názorů výměnou za beztrestnost?
Ano, ale nedostali jsme prezidentskou milost. A je to přinejmenším k zamyšlení. Zatímco všemožní zločinci milost dostávají, což jim přejeme, my deset let s určitou zvědavostí čekáme – a odmítli nás už dva prezidenti! Všecky naše pohnutky jsou míněny dobře. Různé typy domácích škol už jsou docela běžné, a přece my jsme tímto oficiálním postojem nadále klasifikováni hůře než nějací vrazi! Na policii jsme žádný takový dopis neposlali, vyměnit názory za beztrestnost, to je snad možné jenom v nějakých lidových báchorkách o Giordanu Brunovi!

Proč prosazujete domácí výuku a nesnášíte učitele? Máte nějakou vlastní špatnou zkušenost?
Samozřejmě, že jsem měl s pedagogy špatné zkušenosti! Já i moje žena! A má je s nimi dodnes skoro každé dítě! Jistě, výjimky existují, ale proto jsou to výjimky! Má-li někdo zlého fotra a mámu, je samozřejmě radši ve škole. Hloupé je, když ani tam nejsou hodní. Ale ty zástupy sebevrahů už nemohou vyprávět a vzpomínat! Ostatně, kdo se chce seznámit s mými názory, spoustu jich najde na mých internetových stránkách. Nabízím romány, povídky, aktuální glosy i písničky. Těch tam bude čím dál víc – a jsou velmi, velmi drzé, nenechte si je ujít!

Nelitujete někdy, že jste nechal scenáristiky na FAMU a nevěnoval se této profesi? Nakladatel chválí váš literární styl.
Ne, nelituji toho, že jsem opustil FaMU, píšu si svobodně, ať mám nějaký glejt, či nikoli, navíc jsem coby student prožil v roce 1989 tu "tvorbu revoluce a nové doby", která by samozřejmě vznikla i bez studentstva. Bylo to tak směšné, trapné, hloupé, zlé a mstivé, že se mi celá FaMU i s čelnými "revolucionáři" totálně zhnusila! a například můj pan profesor Vávra? Hanba vzpomínat!

Co se vám nezdá na Čapkovi, Kunderovi, Foglarovi nebo Havlovi, které kritizujete?
Proč nemáme rádi Karla Čapka a spoustu dalších spisovatelů? Obecně – většina spisovatelů je populárních proto, že se pokoušejí snímat z člověka absolutní odpovědnost za svůj život a rádi ji házejí na osud, náhodu, okolnosti, sociální původ... To je podkuřování lidské ješitnosti! Konkrétně Čapek rád píše v tomto smyslu: "Byla to úžasná žena... Osud však na ni byl zlý." To je fakt nesnesitelné a nemá smysl to číst, nic to člověku nedá. Navíc je trapně prvoplánový, nesmírně užvaněný a nepříjemně bezpohlavní.

Co byste vzkázal lidem typu ing. Konečného, kteří vám nemůžou přijít na jméno a tvrdí, že jste je připravil o majetek? Nemají náhodou pravdu?
Vůči inženýru Konečnému máme úplně čisté svědomí! Je to bohužel obvyklé, že mnozí lidé hledají viníka za své osobní nedostatky a selhání někde mimo sebe.

Co byste vzkázal své tchyni, herečce Mileně Dvorské, která je z vývoje v rodině velice nešťastná? Uvidí ještě svou dceru? Plánujete, že byste jí někdy ukázal její vnoučata? Záleží vám na ní?
Předešlá odpověď platí i pro Milenu Dvorskou.

Jak to vidí vaše žena?
Odpovídám za sebe i za svou ženu, protože ve všech názorech a činech jsme si rovnocenní partneři!

Muzikant Dvorský

Dvorský nahrává a prodává alba se svéráznými písničkami. Každé pondělí vyvěšuje na svém webu k poslechu dvě písně. Tohle je text písně Vysvědčení:

Nesnáším já učitelku, ještě víc než Hitlera. Naplácati na prdelku, potřebuje megera. Nesnáším já pedagoga, ještě víc než Stalina. Prožene ho moje doga, zašlápne ho do lina. Pololetní vysvědčení, teď já předám kantorům. Kouli z mravů za mučení, kouli jejích názorům. Nesnesu já pedagožky, ještě víc než Fidela. Spoutám ruce spoutám nožky, nabiju je do děla. Nesnesu já učitele, ještě víc než Lenina. Ať se klepou po svém těle, ať se třese slanina. Jó závěrečné vysvědčení, teď já předám sborovně. Uslyšíte strašné klení, co nebude znít výchovně. Do prdele do prdele do prdele do prdele...
Autoři: ,

Vláda dělá, co může, ale není to dost, míní prezidentský kandidát Fischer

  • Nejčtenější

Tři mrtví u cyklostezky. Kriminalisté: Možná dvojnásobná vražda a sebevražda

Pražští policisté se od sobotního odpoledne zabývají smrtí tří lidí u cyklostezky mezi Čakovicemi a Letňany. Případ si...

Prigožin poslal do Bruselu kladivo. Kreml zaslouží hajzl, míní český europoslanec

Sledujeme online Ruský oligarcha a zakladatel takzvané Vagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin poslal Evropskému parlamentu podivný dárek. V...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Vnitro pustilo do boje o Hrad jen devět z 21 kandidátů, odmítlo třeba Janečka

K prezidentské volbě připustilo ministerstvo vnitra devět z 21 kandidátů. O Hrad zabojují Andrej Babiš, Jaroslav Bašta,...

Ukrajina na bojišti ztrácí iniciativu, míní expert. Důvodů je víc

Sledujeme online Iniciativa Ukrajiny na bojišti se snižuje, a to kvůli únavě vojsk a nedostatku zbraní a munice, uvádí Zdeněk Petráš z...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Chyba, kterou už nezměním. Pavel se omluvil za prosovětský životopis

Premium Prezidentský kandidát Petr Pavel se pro MF DNES poprvé omluvil za vlastnoručně psaný životopis z roku 1987, ve kterém...

Zubařka Saxana a dvě mrtvoly. Doma pořádala seance, policie ji viní z vraždy

Premium Policie zadržela dvě ženy a prověřuje, zda byly členky sekty. Obvinila je z vraždy. Jednou z žen je úspěšná dentistka,...

Jím jednou denně a často mi stačí spát jen čtyři hodiny, říká kardiolog Neužil

Premium Mluví rychle, a i když sedí, máte pocit, že je v neustálém pohybu. Jinak by nejspíš nemohl stihnout to, co dělá. Petr...

USA byly pro nás symbolem svobody a blahobytu. Teď nám vhánějí slzy do očí

Premium Amerika nás naučila cestovat. Obdivovali jsme ji pro její svobodu, sílu i neomezené možnosti. Se svým manželem jsme do...

Tečka by mohla sloužit dál. Praktik by tam našel všechna očkování, říká Válek

Praktický lékař nevidí všechna data o očkování svého pacienta, může dohledat pouze ta k vakcíně proti covidu-19. Do...

Prababičce všechno vzali. Ke kvalitním lůžkovinám se podnikatelka prospala

Seriál Nejen rodinná historie, ale hledání nejlepšího ložního prádla vedlo k její vlastní značce. Podnikatelka a bývalá...

Ministerstvo radí: Národe, očkuj se! Ale ne všechny vakcíny mají smysl

Premium Lidé by měli využít všech vakcín, na které mají nárok zdarma, nabádá ministerstvo zdravotnictví. Zejména proti nemoci...

Sdílej školníka a ušetříš, radí studie. To jde jen těžko, oponují ředitelé

Sdílení školníků, účetních a dalších nepedagogických pracovníků je podle studie Vysoké školy ekonomické možností, jak...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Žena vypadá jako divoženka, muži jsou jejím vzhledem fascinováni

Umělkyně, modelka i pornoherečka si říká Annuschkatz a na svém těle má tolik tetování, že už je jen málokde vidět její...

Přemýšlím o sebevraždě, říká Obermaierová kvůli plynu a drahým energiím

Herečka Jaroslava Obermaierová (76) prozradila, že má strach z drahých energií a nedostatku plynu. Kvůli tomu dokonce...

Vsadil na neobvyklý nápad, už má 35 zaměstnanců a rostou i do světa

Lukáš Legát začal podnikat před devíti lety. Z původně garážové firmy je dnes společnost s pětatřiceti zaměstnanci,...

Nelituji toho, že jsem kdysi pila, říká sestra Jiřího Korna. Žila i na ulici

Yvetta Kornová (60) promluvila o alkoholismu a svěřila se, že plánuje svatbu. Známá dětská herečka a sestra zpěváka...

Raketa byla Ukrajince, nebo Rusa? rýmuje Nohavica na kanálu Bobošíkové

Problematiku rakety dopadlé na polské území zpracoval ve své nové písni Jaromír Nohavica. „Ta raketa byla Ukrajince,...