Pátek 3. dubna 2020, svátek má Richard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 3. dubna 2020 Richard

Parsifal Imanuel: Prezidenti odmítli mé žádosti o milost

  7:51aktualizováno  7:51
Říká si Parsifal Imanuel a považuje se za mesiáše. Jan Dietrich Dvorský se už dvanáct let skrývá. Mimo jiné před policií, protože neposílá své dcery do školy. Teprve v posledních měsících vystoupil z naprosté izolace a dal o sobě vědět. Dokonce odpověděl MF DNES na několik otázek.
Neposíláme děti do školy, ale nejsme zločinci, říká Jan Dietrich Dvorský

Neposíláme děti do školy, ale nejsme zločinci, říká Jan Dietrich Dvorský

Nedostudovaný scenárista na FAMU původně zřejmě toužil stát se autorem bestsellerů. Jeho literární prvotina, v níž radí ženám, jak si počínat v lásce, nese název Pyj v jasném světle aneb Malá cvičebnice pravdy v sexu.

"Někdy byl hysterický a útočný, pamatuju si, jak při nějaké hádce vytáhl na kamaráda nůž. Často střídal ženy, psal si vulgární deník a chtěl, abych ho četla," popisuje bývalá kamarádka Nora.

Parsifal sliboval spasit své věrné
Dvorský postavil vlastní mesiášskou filozofii na díle Abd-ru-shina, který nestihl na Zemi splnit poslání spasitele, proto se znovu inkarnoval a stal se Synem Člověka. Podle experta na sekty Zdeňka Vojtíška se tak touto inkarnací cítil právě Dvorský.

Založil sektu imanuelitů, dva roky po sexuální příručce vydal Dvorský čtyřsetstránkovou knihu Syn Člověka. Vysvětluje v ní, že svět obývají "převrácenci" – zženštilí muži a pochlapené ženy – (takový není jen on a jeho nejbližší), kteří jsou zdrojem veškerých problémů. Jedinou možností, jak se zachránit před blížící se katastrofou, je odchod do tisícileté říše na sever Itálie.

Některé lidi, jako třeba bývalého ředitele Finančního úřadu v Hořovicích Petra Konečného, jeho názory okouzlily. Inženýr s manželkou a dvěma dětmi prodali dům a odevzdali Dvorskému přes milion korun v naději, že tak přispějí k budování říše. Že se tak stanou
vyvolenými, které tam mesiáš vezme s sebou.

Dvorský však u něho časem diagnostikoval "nesprávnou barvu aury" a jako "nečistého člověka, kterého ovládají zlí duchové", ho z komunity vykázal. "Psychická manipulace byla strašná, nejde to popsat někomu zvenčí. Rodina se mě hned druhý den zřekla. Stejně pak ale manželku, syna a dceru taky vyhostil."

Konečný podal na Dvorského trestní oznámení za sedm trestných činů. "On a jeho Lucie jsou psychické zrůdy, ona ještě větší než on. Je strašně zlá a zamindrákovaná. Říkáte, že je na toho lupiče vydaný zatykač? Ale jděte, policie se vůbec neobtěžuje ho hledat!" zlobí se.

Život sekty stál na vojenském drilu, její příslušníci snižovali životní úroveň až na jeden rohlík denně s odvarem z dubové kůry, obraceli si biorytmus a v noci bděli.

Mesiáš píše knihy a skládá písně
Někdejší mesiáš se v roce 1995 stáhl do ilegality a s Lucií zvanou Labutí pannou, dcerou herečky Dvorské, vychovává děti neznámo kde. Jeho bývalí stoupenci soudí, že se pod jiným jménem skrývá v Česku.

Vrhl se na umění a vydal už šest knížek, od "lehce autobiografických" po humoristické. Jeho dvorní nakladatel Šimon Ryšavý se s ním nikdy neviděl, vše vyřizoval přes Dvorského asistentku. "Minulost toho člověka jsem vůbec neznal, ale jeho knížky jsem si nechal posoudit. Prý jsou zajímavě napsané, autor má vynikající styl. Taky je zjevné, že má rád děti," říká Ryšavý s dodatkem, že se Dvorského literatura donedávna celkem dobře prodávala.

O Dvorského duchovním vývoji si lze udělat představu z jeho webových stránek. Také na nich deklaruje lásku k dětem. "Jestli by někdo měl dostat titul Matka a Otec roku, měl bych to být já a moje žena," píše a pyšní se, co všechno jeho pět dcer umí, od znalosti jazyků po hudební a léčitelské schopnosti. I další děti jsou prý šikovné a fajn. Nedovolí, aby je "úchylní, arogantní a zamindrákovaní" učitelé pokazili.

Kromě knih Dvorský nabízí na webu CD s vlastními písničkami a po 30 korunách odznaky s nápisy: Mám rád smrt, nenávidím práci, nesnáším sport... Orientuje se v české kultuře, ale na málokom nechá nit suchou. Je alergický na Radka Johna, zděšený z Václava Havla. nelíbí se mu humor Karla Šípa a vadí mu "pochlapené" ženy v kalhotách, jako je Aneta Langerová.

Sedm otázek, sedm odpovědí
Jan Dvorský alias Parsifal původně přislíbil MF DNES odpovědět na otázky e-mailem. Slíbil dokonce, že se zdrží svého zvyku odpovídat výsměšně a drze. "Ovšem nalezne-li někdo v mých odpovědích příznaky provokace, to už je jen jeho věc!" poznamenal a vysvětlil, proč není možné osobní setkání: "Vždyť víte, že jsem jako štvaná zvěř!" Pak ale přišel obrat. Třináct otázek, z nichž některé šly zřejmě příliš na tělo, se mu asi zdálo moc. Oznámil tedy, že z bezpečnostních důvodů odpovídat nebude. Nakonec zareagoval alespoň na vybrané dotazy.

Je pravda, že jste před lety poslal Václavu Havlovi žádost o amnestii a policii dopis, že se zříkáte svých názorů výměnou za beztrestnost?
Ano, ale nedostali jsme prezidentskou milost. A je to přinejmenším k zamyšlení. Zatímco všemožní zločinci milost dostávají, což jim přejeme, my deset let s určitou zvědavostí čekáme – a odmítli nás už dva prezidenti! Všecky naše pohnutky jsou míněny dobře. Různé typy domácích škol už jsou docela běžné, a přece my jsme tímto oficiálním postojem nadále klasifikováni hůře než nějací vrazi! Na policii jsme žádný takový dopis neposlali, vyměnit názory za beztrestnost, to je snad možné jenom v nějakých lidových báchorkách o Giordanu Brunovi!

Proč prosazujete domácí výuku a nesnášíte učitele? Máte nějakou vlastní špatnou zkušenost?
Samozřejmě, že jsem měl s pedagogy špatné zkušenosti! Já i moje žena! A má je s nimi dodnes skoro každé dítě! Jistě, výjimky existují, ale proto jsou to výjimky! Má-li někdo zlého fotra a mámu, je samozřejmě radši ve škole. Hloupé je, když ani tam nejsou hodní. Ale ty zástupy sebevrahů už nemohou vyprávět a vzpomínat! Ostatně, kdo se chce seznámit s mými názory, spoustu jich najde na mých internetových stránkách. Nabízím romány, povídky, aktuální glosy i písničky. Těch tam bude čím dál víc – a jsou velmi, velmi drzé, nenechte si je ujít!

Nelitujete někdy, že jste nechal scenáristiky na FAMU a nevěnoval se této profesi? Nakladatel chválí váš literární styl.
Ne, nelituji toho, že jsem opustil FaMU, píšu si svobodně, ať mám nějaký glejt, či nikoli, navíc jsem coby student prožil v roce 1989 tu "tvorbu revoluce a nové doby", která by samozřejmě vznikla i bez studentstva. Bylo to tak směšné, trapné, hloupé, zlé a mstivé, že se mi celá FaMU i s čelnými "revolucionáři" totálně zhnusila! a například můj pan profesor Vávra? Hanba vzpomínat!

Co se vám nezdá na Čapkovi, Kunderovi, Foglarovi nebo Havlovi, které kritizujete?
Proč nemáme rádi Karla Čapka a spoustu dalších spisovatelů? Obecně – většina spisovatelů je populárních proto, že se pokoušejí snímat z člověka absolutní odpovědnost za svůj život a rádi ji házejí na osud, náhodu, okolnosti, sociální původ... To je podkuřování lidské ješitnosti! Konkrétně Čapek rád píše v tomto smyslu: "Byla to úžasná žena... Osud však na ni byl zlý." To je fakt nesnesitelné a nemá smysl to číst, nic to člověku nedá. Navíc je trapně prvoplánový, nesmírně užvaněný a nepříjemně bezpohlavní.

Co byste vzkázal lidem typu ing. Konečného, kteří vám nemůžou přijít na jméno a tvrdí, že jste je připravil o majetek? Nemají náhodou pravdu?
Vůči inženýru Konečnému máme úplně čisté svědomí! Je to bohužel obvyklé, že mnozí lidé hledají viníka za své osobní nedostatky a selhání někde mimo sebe.

Co byste vzkázal své tchyni, herečce Mileně Dvorské, která je z vývoje v rodině velice nešťastná? Uvidí ještě svou dceru? Plánujete, že byste jí někdy ukázal její vnoučata? Záleží vám na ní?
Předešlá odpověď platí i pro Milenu Dvorskou.

Jak to vidí vaše žena?
Odpovídám za sebe i za svou ženu, protože ve všech názorech a činech jsme si rovnocenní partneři!

Muzikant Dvorský

Dvorský nahrává a prodává alba se svéráznými písničkami. Každé pondělí vyvěšuje na svém webu k poslechu dvě písně. Tohle je text písně Vysvědčení:

Nesnáším já učitelku, ještě víc než Hitlera. Naplácati na prdelku, potřebuje megera. Nesnáším já pedagoga, ještě víc než Stalina. Prožene ho moje doga, zašlápne ho do lina. Pololetní vysvědčení, teď já předám kantorům. Kouli z mravů za mučení, kouli jejích názorům. Nesnesu já pedagožky, ještě víc než Fidela. Spoutám ruce spoutám nožky, nabiju je do děla. Nesnesu já učitele, ještě víc než Lenina. Ať se klepou po svém těle, ať se třese slanina. Jó závěrečné vysvědčení, teď já předám sborovně. Uslyšíte strašné klení, co nebude znít výchovně. Do prdele do prdele do prdele do prdele...
Autoři: ,

Koronavirus v Česku

Karanténa v České republice byla prodloužena do 11. dubna do šesté hodiny ranní. Od čtvrtka 12. března platí také třicetidenní nouzový stav. Během těchto opatření platí zákaz volného pohybu na území celé republiky s výjimkou cest do zaměstnání, na nákup, k lékaři a dalších specifikovaných činností.

Roman Prymula, Adam Vojtěch, Jarmila Rážová, Jan Hamáček, Andrej Babiš, Alena Schillerová, Ladislav Dušek, Petr Husa, Rastislav Maďar, Tomáš Šebek


  • Nejčtenější

Vrchol pandemie přijde za měsíc, časem se nakazí 70 procent lidí, říká infektolog

Nejvíce onemocnění koronavirem očekávají odborníci na konci dubna. „V tu chvíli se ocitneme na vrcholu epidemiologické...

Sestra psala o zoufalství, policie pracuje s verzí náhlého úmrtí

Příčina smrti u osmačtyřicetileté zdravotní sestry z Thomayerovy nemocnice v Praze se vyšetřuje. Podle informací MF...

Šílený experiment? Švédové jsou v klidu, školy a bary nadále fungují

Zatímco většina evropských zemí v boji s koronavirem vyhlásila tvrdé restrikce pohybu, Švédsko volí jinou strategii....

Zemřeli další dva lidé s COVID-19. Čísla nejsou nejpříznivější, říká Vojtěch

V Česku je 2 657 potvrzených případů koronaviru a jedenáct obětí. V sobotu zemřeli další dva lidé. Vyšší nárůsty...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Při špatném nošení mohou roušky proti koronaviru spíš uškodit, říká WHO

Světová zdravotnická organizace nevidí žádný užitek ve všeobecném nošení roušek v nynějším boji proti šíření...

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

  • Další z rubriky

V zahraničí je ještě kolem 2 500 Čechů usilujících o pomoc s návratem domů

Celkem je podle ministerstva zahraničí ve světě ještě asi 2 500 českých občanů, kteří projevili zájem o repatriaci....

Lidovci chtějí, ať vláda otevře farmářské trhy, a nouzový stav delší o 14 dnů

Šéf lidovců Marian Jurečka se obrátil na vládu výzvou na vládu, aby při uvolňování restrikcí proti riziku šíření...

Dostálová: Audit o Babišově střetu zájmů je důvěrný, Praha ho nezveřejní

V Bruselu zcela odmítli návrh Rady hlavního města o zveřejnění auditní zprávy Evropské komise o střetu zájmů premiéra...

Pacient s remdesivirem se uzdravuje. Nejen díky léku, řekli lékaři

Pacient dostávající remdesivir kvůli jednomu z nejvážnějším průběhů nemoci COVID-19 v Česku je při vědomí a uzdravuje...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Italská duše trpí. Běžte domů, křičí na sebe sousedé z balkonů ve Florencii

Ulice toskánské metropole Florencie, které jsou jindy plné turistů a kde se milenci z mostu Ponte Vecchio vždy kochali...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....