Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 28. května 2022 Vilém

VIDEO: Šílený Mike dolétal. Vyznavač placaté Země zemřel při pádu rakety

  14:56
Věřil, že spiknutí mocných před námi skrývá mnohé pravdy, především fakt, že Země není kulatá. Aby se o tom přesvědčil sám na vlastní oči a aby je otevřel celému lidstvu, snažil se o lety podomácku zkonstruovanými raketoplány. Dvakrát opravdu vzlétl. V sobotu 22. února však Mike Hughes při svém posledním pokusu zahynul.

„Pouze chci, aby lidé všechno zpochybňovali. Věc s placatou Zemí je pro mě jako všechny jiné. Zpochybňujte, co dělá váš kongresman, vaše radnice. Zpochybňujte, co se opravdu stalo během občanské války. Co stálo za jedenáctým zářím,“ cituje Šíleného Mikea, jak mu média přezdívala, server CBS News.

Jeho tým mohl katastrofě jen šokovaně přihlížet

Pro své přesvědčení, za nímž vykukovala konzervativní podezíravost amerického venkova, přitom Hughes neváhal obětovat leccos, vlastní pověst, finance, volný čas. A nakonec i život. „Michael Hughes, známý jako Šílený Mike, dnes tragicky zemřel během pokusu o let ve své podomácku vyrobené raketě. Tento start byl jeho snem,“ uvedl televizní kanál Science Channel, který o amatérském kosmonautském úsilí Hughese a dalších dvou nadšenců natáčel dokumentární film.

Fotogalerie

Tragédii zachytil amatérský videozáznam, který na síť Twitter umístil uživatel Justin Chapman. Na nahrávce je vidět, jak raketa skutečně startuje z kalifornské pouště, jak se však její let vysoko na obloze láme, aby se nezastavitelně řítila zpět k zemi. Zoufalé výkřiky „ne“ přihlížejících katastrofě nemohly zabránit. Tragickou nehodu raketoplánu podle NBC News potvrdila mluvčí šerifa Sen Bernardina Cindy Bachmanová, ačkoli dodala, že úřad zatím tělo jako Hughesovo neidentifikoval.

Kanál Science Channel však dosvědčil, že v raketě seděl opravdu čtyřiašedesátiletý Šílený Mike. Jeho plánem bylo dostat se do výšky 1 525 metrů a pohlédnout dolů, aby se přesvědčil, že pouhá konspirace světové elity a zkorumpovaných rádoby vědců zastírá skutečnost, že Země má tvar jako frisbee, jak sdělil NBC News v roce 2018.

„Když Bůh Mikea stvořil, nebylo to přes kopírák. Ten chlapík byl jedinečný a žil, aby se pokoušel o nemožné. Jinak to neuměl,“ uvedl podle agentury BBC jeho někdejší agent Darren Shuster.  

Raketu, která ho vzala na jeho poslední let, vyrobil s parťákem Waldo Stakesem na dvorku svého domu v Apple Valley. Přišla je v přepočtu na zhruba 414 tisíc korun. Stejně jako předchozí Huhgesovy modely ji poháněla pára z trysek.

Země je pořád kulatá, to Mike je teď placatý

Umanuté tmářství a neuvěřitelné hazardérství v amatérských raketách poháněných parou vedla k tomu, že tragédie nestála v cestě humoru. Hughesova osobitost a posedlost inspirovala mnohé twitterové uživatele k velmi černé legraci. „Země je pořád kulatá. To šílený Mike Hughes je placatý,“ uvedl například Bill Holder, jedním dechem však dodal: „Odpočívej v pokoji.“

Uživatelka Machine Pun Kelly však na Hughesovu počest obměnila i pozdrav na poslední rozloučení, místo obvyklého „Rest in Peace“, tedy „Odpočívej v pokoji“, mu zamávala slovy „Rest in Pieces“, která se dají přeložit jako „Odpočívej rozbitý na kousky“.

Uživatel Shiva nešťastnému konspirátorskému kutilovi přiznává jistou satisfakci: „Tam, kam dopadl, Země nakonec opravdu placatá byla.“ Shreyas Malde zase doufá, že Hughes alespoň „odešel do placatého nebe“. A ještě jiný uživatel s odkazem na dobrodruhovu předpotopní raketu ironicky hlásí, že je třeba vyčkat, až vyšetřovatelé najdou černou skříňku a zjistí, co se pokazilo.

Jak funguje parní raketa

Hughes se již chystá na let, raketa je však stále na automobilu. Úřady mu vzlet...

Motorem je v podstatě „papiňák“, ve kterém je voda pod tak velkým tlakem, že se ne všechna změní v páru.Přečtěte si, na jakém principu Hughesovy rakety fungovaly.

Diskutující s přezdívkou Barbarian Scientist se ptá, zda se vyrojí konspirační teorie i o smrti stoupence spikleneckých konceptů – a rovnou se je pokouší odstartovat: „Během posledních sekund záznamu se vlevo na obloze objeví neidentifikovatelný objekt.“ Další vidí v Hughesově počínání chvástavou dětinskost a s odkazem na amerického prezidenta ho prohlašuje za vrcholnou ukázku „trumpismu“.

Jen posměšný humor však Hughesův tragický konec nevyvolal. Mnozí další žádají diskutující o respekt a ohledy na Hughesovu rodinu a blízké. A další vyzdvihují, že podstatnější než bláznivý charakter jeho podniků je to, že žil život naplno a kurážně. „Zemřel, když dělal to, co miloval. O většině z nás se to pravděpodobně nebude moci říct,“ soudí uživatel Juise McGoose. „Přinejmenším zemřel, když dělal to, co měl rád. Víc než mnoho z nás se k tomu nikdy ani nedostane,“ souhlasí další.

Zástupy komentujících se poté shodnou na tom, že Šílený Mike bude jistým kandidátem na Darwinovu cenu, která vzdává hold přirozenému výběru a oslavuje ty muže a ženy, kteří se svou hloupostí postarají o vlastní smrt a tedy o vymazání z lidského genofondu.

Muž, který měl sen. A odvahu

Je však pravda, že Mike Hughes předtím stihl prožít život, který nebyl jen plný posedlého odmítání vědeckých zjištění. Především byl oslavou lidské zaťatosti a přesvědčení, že se i „malý člověk“, který se živil jako řidič limuzíny, může stát novodobým Ikarem.

Start parní rakety, v které našel smrt Američan Mike Hughes.

Jeho raný pokus o pokoření zemské gravitace zachycuje na YouTube video z roku 2012. „3, 2… 1!“ odpočítává na něm jeho pomocník poté, co se ujišťoval, zda kamera natáčí, na videozáznamu z testu rakety na YouTube z roku 2012. Jenže pak se nic nestane. Do světodějného pokusu proto musí intervenovat sám vynálezce. Ze strany do motoru kvůli jeho oživení opatrně šťouchne dlouhou latí, načež se ze stroje vyvalí oblaka dýmu - a tím vše skončí. I tak však nahrávka vzbudila zájem. „Už začínám chápat, jak došlo ke zvolení Trumpa,“ psal jeden uživatel.

Velmi černé Darwinovy ceny

Darwinovy ceny letí každoročně za těmi, kdo ze světa odešli kvůli fascinující...

Jsou cynické a oceňují natvrdlost, chvástavé hazardérství, ignoranci. Seznamte se úmrtími, jimž porota vzdala hold za rok 2019, 2018, 2017, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009.

Jenže Hughes to nevzdal. Život mu nekomplikovala ani skepse, s níž se k raketě poháněné párou stavěla věda. „Ve vědu nevěřím. Vím něco o aerodynamice a proudění, o tom, jak se věci pohybují ve vzduchu, o jistých velikostech raketových trysek. Ale to není věda. Mezi vědou a science-fiction není žádný rozdíl,“ prohlásil.

Zarputilost se mu vyplatila. V roce 2014 se ve své parní raketě opravdu proletěl, zdolal v ní 419 metrů, požitek však skončil po minutě letu velmi drsným přistáním. Podle listu Los Angeles Times byl „astronaut“ po dva týdny po akci odkázaný na chodítko. S jeho dalšími, ambicióznějšími plány to však neotřáslo.

„Pokud byste nebyli vyděšení k smrti, byli byste idioti. Je to děsivé jako nic jiného, ale z tohoto světa neodejde nikdo živý. Mám rád výjimečné věci, které nikdo nedokázal,“ uvedl a přidal slova, s nimiž nelze polemizovat: „V celé lidské historii si nikdo nenavrhl, nepostavil svou vlastní raketu a nevyletěl v ní.“

Kutilova úspěšná mise parní raketou

Na pomoc mu navíc přišla konspirátorská komunita stoupenců konceptu placaté Země. Hughes mluvil jejich řečí! Doufal, že odhalení mýtu kulaté Země otevře dveře dalším objasněním. „Toto je král všech podvodů a klamů. Tak to je. A jakmile se spustí domino efekt a na naši stranu se přidá víc lidí, zbortí se vše ostatní, domino půjde k zemi,“ cituje ho list The Independent.

Měl jasno i v tom, jak výmysl s kulatou Zemí vznikl, všichni ti takzvaní kosmonauti, kteří ho podporují, byli jen vládou najatí herci. „John Glenn a Neil Armstrong jsou svobodní zednáři,“ uvedl podle listu The Washington Times v internetové show stoupenců „teorie“ o placaté Zemi, „jakmile vám to jednou dojde, pochopíte kořen všeho klamu.“

Konspirátorská komunita do něj vkládala velké naděje a finančně mu přispěla na vývoj nového nebeského stroje na páru. A Hughes obstál podruhé. V březnu roku 2018 vystoupal do výšku 570 metrů nad Mohavskou poušť. Přežil, i když potlučený, přistál s pomocí hlavního i záložního padáku.

„Mohlo mě to zabít asi tak deseti různými způsoby,“ prohlásil po návratu na pevnou půdu. „Už teď cítím, že ráno nevstanu z postele. Ale teď půjdu domů, dám si večeři a zkontroluju, co dělají moje kočky,“ dodal podle news.sky.com. A pro agenturu AP dodal, že se mu „ulevilo“. „Už jsem měl tak akorát lidí, kteří říkali, že jsem vyměkl a tu raketu nepostavím. Už toho mám dost. Pochlapil jsem se a dokázal to,“ řekl.

Jeho největším plánem bylo, svěřil se serveru The Maine Edge, nechat se s raketou vynést horkovzdušným balónem do výšky 32 kilometrů a poté odstartovat s raketou na misi, která by ho vynesla nad zemskou atmosféru. Pro finální doklad, že kulatá Země je jen výmyslem proradných iluminátů. O to se již pokusit nemůže.

Autoři: ,

80 let od atentátu na Heydricha

27. 5. 1942 provedli českoslovenští parašutisté atentát na zastupujícího říšského protektora na území Čech a Moravy Reinharda Heydricha.

  • Nejčtenější

Muž s penisem na předloktí. Pěstoval si ho šest let pro transplantaci

Je to vlastně příběh protkaný smutkem, groteskní fyzickou modifikací, ale se šťastným koncem. A též s mnoha otázkami....

Závěť poťouchlého staříka odstartovala v Kanadě olympiádu v rozmnožování

Slova vyřčená s odchodem na věčnost nesou hluboká poselství. Milionář se rozloučil tak, jak žil. Svérázně, překvapivě,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Anální sex mám ráda, ale vytetované to už mít nechci, lkala dívka

Onen druh sexu jí přináší potěšení, to platí pořád. Ovšem hlásit se k němu tetováním na zadnici už nechce. O pomoc...

Kvůli vulgárnímu tetování ani nechodím k lékaři, říká žena

Hrozivé, vulgární tetování si nechala udělat kvůli tatérovi, aby se s ním sblížila. A zbavit se ho chce kvůli synovi,...

Spektákl extrémů. Proces Deppa a Heardové má jako porotu i veřejnost

Premium Domácí násilí, ponižování, vyhrožování, narkomanie, alkoholismus, psychické nemoci, sexuální týrání. Soudní proces...

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

  • Další z rubriky

Marné sportovní vynálezy. Neuspěly sci-fi brusle ani posilovač úst

Jejich autoři si od nich jistě slibovali mnoho, nakonec se však staly spíše dokladem svéráznosti a extravagantnosti...

Milenci naplánovali dokonalou vraždu, policie případ vyřešila za necelý týden

Premium V dějinách kriminalistiky figuruje několik párů, které se sblížily při páchání zločinů. Nejznámější z nich jsou...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Podnikavý senior lovil dívky na ulici, osahával je a fotil. Zaplatil životem

Premium Stál na chodbě a tiskl zvonek. Z bytu se ozývalo jen jeho drnčení, jinak bylo ticho. Sáhl do kapsy pro klíč, otočil jím...

Vrah z Kansasu trápil policisty třicet let, prozradila ho vlastní ješitnost

Premium Sériový vrah Dennis Rader známý pod zkratkou BTK (Bind, Torture, Kill – spoutat, mučit, zabít) v průběhu zhruba čtvrt...

Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby
Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby

Hledáme 50 maminek, které se svými děťátky vyzkouší přírodní dětskou kosmetiku a vlhčené ubrousky Linteo Baby. Šance testovat je vysoká, stačí se...

Muž s penisem na předloktí. Pěstoval si ho šest let pro transplantaci

Je to vlastně příběh protkaný smutkem, groteskní fyzickou modifikací, ale se šťastným koncem. A též s mnoha otázkami....

Část dětí dostane 5 000 Kč automaticky, zbytek bude žádat elektronicky

Rodiče, kteří na své potomky pobírají příspěvek na dítě, dostanou státní pětitisícovou pomoc automaticky. Ostatní budou...

Češi posílají na pomoc Ukrajině „ďáblův kočár“

Po pondělním zasedání Kontaktní skupiny pro Ukrajinu zazněla na tiskové konferenci několikrát informace, kterou...

V Charkově se skrývá tajemný supertank, příliš drahý pro sériovou výrobu

Válka na Ukrajině vstupuje do nové fáze. Rusové se po Kyjevu stahují i z okolí Charkova a chystají se zřejmě soustředit...

Zakladatel Microsoftu Bill Gates používá mobil, který byste nečekali

Miliardář a zakladatel Microsoftu Bill Gates se pochlubil tím, jaký aktuálně používá smartphone. Ačkoli Microsoft...