VIDEO: Šílený Mike dolétal. Vyznavač placaté Země zemřel při pádu rakety

  14:56
Věřil, že spiknutí mocných před námi skrývá mnohé pravdy, především fakt, že Země není kulatá. Aby se o tom přesvědčil sám na vlastní oči a aby je otevřel celému lidstvu, snažil se o lety podomácku zkonstruovanými raketoplány. Dvakrát opravdu vzlétl. V sobotu 22. února však Mike Hughes při svém posledním pokusu zahynul.

„Pouze chci, aby lidé všechno zpochybňovali. Věc s placatou Zemí je pro mě jako všechny jiné. Zpochybňujte, co dělá váš kongresman, vaše radnice. Zpochybňujte, co se opravdu stalo během občanské války. Co stálo za jedenáctým zářím,“ cituje Šíleného Mikea, jak mu média přezdívala, server CBS News.

Jeho tým mohl katastrofě jen šokovaně přihlížet

Pro své přesvědčení, za nímž vykukovala konzervativní podezíravost amerického venkova, přitom Hughes neváhal obětovat leccos, vlastní pověst, finance, volný čas. A nakonec i život. „Michael Hughes, známý jako Šílený Mike, dnes tragicky zemřel během pokusu o let ve své podomácku vyrobené raketě. Tento start byl jeho snem,“ uvedl televizní kanál Science Channel, který o amatérském kosmonautském úsilí Hughese a dalších dvou nadšenců natáčel dokumentární film.

Tragédii zachytil amatérský videozáznam, který na síť Twitter umístil uživatel Justin Chapman. Na nahrávce je vidět, jak raketa skutečně startuje z kalifornské pouště, jak se však její let vysoko na obloze láme, aby se nezastavitelně řítila zpět k zemi. Zoufalé výkřiky „ne“ přihlížejících katastrofě nemohly zabránit. Tragickou nehodu raketoplánu podle NBC News potvrdila mluvčí šerifa Sen Bernardina Cindy Bachmanová, ačkoli dodala, že úřad zatím tělo jako Hughesovo neidentifikoval.

Kanál Science Channel však dosvědčil, že v raketě seděl opravdu čtyřiašedesátiletý Šílený Mike. Jeho plánem bylo dostat se do výšky 1 525 metrů a pohlédnout dolů, aby se přesvědčil, že pouhá konspirace světové elity a zkorumpovaných rádoby vědců zastírá skutečnost, že Země má tvar jako frisbee, jak sdělil NBC News v roce 2018.

„Když Bůh Mikea stvořil, nebylo to přes kopírák. Ten chlapík byl jedinečný a žil, aby se pokoušel o nemožné. Jinak to neuměl,“ uvedl podle agentury BBC jeho někdejší agent Darren Shuster.  

Raketu, která ho vzala na jeho poslední let, vyrobil s parťákem Waldo Stakesem na dvorku svého domu v Apple Valley. Přišla je v přepočtu na zhruba 414 tisíc korun. Stejně jako předchozí Huhgesovy modely ji poháněla pára z trysek.

Země je pořád kulatá, to Mike je teď placatý

Umanuté tmářství a neuvěřitelné hazardérství v amatérských raketách poháněných parou vedla k tomu, že tragédie nestála v cestě humoru. Hughesova osobitost a posedlost inspirovala mnohé twitterové uživatele k velmi černé legraci. „Země je pořád kulatá. To šílený Mike Hughes je placatý,“ uvedl například Bill Holder, jedním dechem však dodal: „Odpočívej v pokoji.“

Uživatelka Machine Pun Kelly však na Hughesovu počest obměnila i pozdrav na poslední rozloučení, místo obvyklého „Rest in Peace“, tedy „Odpočívej v pokoji“, mu zamávala slovy „Rest in Pieces“, která se dají přeložit jako „Odpočívej rozbitý na kousky“.

Uživatel Shiva nešťastnému konspirátorskému kutilovi přiznává jistou satisfakci: „Tam, kam dopadl, Země nakonec opravdu placatá byla.“ Shreyas Malde zase doufá, že Hughes alespoň „odešel do placatého nebe“. A ještě jiný uživatel s odkazem na dobrodruhovu předpotopní raketu ironicky hlásí, že je třeba vyčkat, až vyšetřovatelé najdou černou skříňku a zjistí, co se pokazilo.

Jak funguje parní raketa

Hughes se již chystá na let, raketa je však stále na automobilu. Úřady mu vzlet...

Motorem je v podstatě „papiňák“, ve kterém je voda pod tak velkým tlakem, že se ne všechna změní v páru.Přečtěte si, na jakém principu Hughesovy rakety fungovaly.

Diskutující s přezdívkou Barbarian Scientist se ptá, zda se vyrojí konspirační teorie i o smrti stoupence spikleneckých konceptů – a rovnou se je pokouší odstartovat: „Během posledních sekund záznamu se vlevo na obloze objeví neidentifikovatelný objekt.“ Další vidí v Hughesově počínání chvástavou dětinskost a s odkazem na amerického prezidenta ho prohlašuje za vrcholnou ukázku „trumpismu“.

Jen posměšný humor však Hughesův tragický konec nevyvolal. Mnozí další žádají diskutující o respekt a ohledy na Hughesovu rodinu a blízké. A další vyzdvihují, že podstatnější než bláznivý charakter jeho podniků je to, že žil život naplno a kurážně. „Zemřel, když dělal to, co miloval. O většině z nás se to pravděpodobně nebude moci říct,“ soudí uživatel Juise McGoose. „Přinejmenším zemřel, když dělal to, co měl rád. Víc než mnoho z nás se k tomu nikdy ani nedostane,“ souhlasí další.

Zástupy komentujících se poté shodnou na tom, že Šílený Mike bude jistým kandidátem na Darwinovu cenu, která vzdává hold přirozenému výběru a oslavuje ty muže a ženy, kteří se svou hloupostí postarají o vlastní smrt a tedy o vymazání z lidského genofondu.

Muž, který měl sen. A odvahu

Je však pravda, že Mike Hughes předtím stihl prožít život, který nebyl jen plný posedlého odmítání vědeckých zjištění. Především byl oslavou lidské zaťatosti a přesvědčení, že se i „malý člověk“, který se živil jako řidič limuzíny, může stát novodobým Ikarem.

Start parní rakety, v které našel smrt Američan Mike Hughes.

Jeho raný pokus o pokoření zemské gravitace zachycuje na YouTube video z roku 2012. „3, 2… 1!“ odpočítává na něm jeho pomocník poté, co se ujišťoval, zda kamera natáčí, na videozáznamu z testu rakety na YouTube z roku 2012. Jenže pak se nic nestane. Do světodějného pokusu proto musí intervenovat sám vynálezce. Ze strany do motoru kvůli jeho oživení opatrně šťouchne dlouhou latí, načež se ze stroje vyvalí oblaka dýmu - a tím vše skončí. I tak však nahrávka vzbudila zájem. „Už začínám chápat, jak došlo ke zvolení Trumpa,“ psal jeden uživatel.

Velmi černé Darwinovy ceny

Darwinovy ceny letí každoročně za těmi, kdo ze světa odešli kvůli fascinující...

Jsou cynické a oceňují natvrdlost, chvástavé hazardérství, ignoranci. Seznamte se úmrtími, jimž porota vzdala hold za rok 2019, 2018, 2017, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009.

Jenže Hughes to nevzdal. Život mu nekomplikovala ani skepse, s níž se k raketě poháněné párou stavěla věda. „Ve vědu nevěřím. Vím něco o aerodynamice a proudění, o tom, jak se věci pohybují ve vzduchu, o jistých velikostech raketových trysek. Ale to není věda. Mezi vědou a science-fiction není žádný rozdíl,“ prohlásil.

Zarputilost se mu vyplatila. V roce 2014 se ve své parní raketě opravdu proletěl, zdolal v ní 419 metrů, požitek však skončil po minutě letu velmi drsným přistáním. Podle listu Los Angeles Times byl „astronaut“ po dva týdny po akci odkázaný na chodítko. S jeho dalšími, ambicióznějšími plány to však neotřáslo.

„Pokud byste nebyli vyděšení k smrti, byli byste idioti. Je to děsivé jako nic jiného, ale z tohoto světa neodejde nikdo živý. Mám rád výjimečné věci, které nikdo nedokázal,“ uvedl a přidal slova, s nimiž nelze polemizovat: „V celé lidské historii si nikdo nenavrhl, nepostavil svou vlastní raketu a nevyletěl v ní.“

Kutilova úspěšná mise parní raketou

Na pomoc mu navíc přišla konspirátorská komunita stoupenců konceptu placaté Země. Hughes mluvil jejich řečí! Doufal, že odhalení mýtu kulaté Země otevře dveře dalším objasněním. „Toto je král všech podvodů a klamů. Tak to je. A jakmile se spustí domino efekt a na naši stranu se přidá víc lidí, zbortí se vše ostatní, domino půjde k zemi,“ cituje ho list The Independent.

Měl jasno i v tom, jak výmysl s kulatou Zemí vznikl, všichni ti takzvaní kosmonauti, kteří ho podporují, byli jen vládou najatí herci. „John Glenn a Neil Armstrong jsou svobodní zednáři,“ uvedl podle listu The Washington Times v internetové show stoupenců „teorie“ o placaté Zemi, „jakmile vám to jednou dojde, pochopíte kořen všeho klamu.“

Konspirátorská komunita do něj vkládala velké naděje a finančně mu přispěla na vývoj nového nebeského stroje na páru. A Hughes obstál podruhé. V březnu roku 2018 vystoupal do výšku 570 metrů nad Mohavskou poušť. Přežil, i když potlučený, přistál s pomocí hlavního i záložního padáku.

„Mohlo mě to zabít asi tak deseti různými způsoby,“ prohlásil po návratu na pevnou půdu. „Už teď cítím, že ráno nevstanu z postele. Ale teď půjdu domů, dám si večeři a zkontroluju, co dělají moje kočky,“ dodal podle news.sky.com. A pro agenturu AP dodal, že se mu „ulevilo“. „Už jsem měl tak akorát lidí, kteří říkali, že jsem vyměkl a tu raketu nepostavím. Už toho mám dost. Pochlapil jsem se a dokázal to,“ řekl.

Jeho největším plánem bylo, svěřil se serveru The Maine Edge, nechat se s raketou vynést horkovzdušným balónem do výšky 32 kilometrů a poté odstartovat s raketou na misi, která by ho vynesla nad zemskou atmosféru. Pro finální doklad, že kulatá Země je jen výmyslem proradných iluminátů. O to se již pokusit nemůže.

Autoři: ,
  • Nejčtenější

Tělo se na ně neumí adaptovat. Studie odmítla vysoce zpracované potraviny

1. března 2024

Není prostor na námitky. Pokud jste čekali na konečné postrčení, proč se opravdu vzdát vysoce...

Sto milionů dolarů jen tak neunesete: mýty nejen o bankovních loupežích

23. února 2024

Akční krimifilmy je vykreslují jako nejsvůdnější ze všech zločinů. Bankovní loupeže a krádeže...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

VIDEO: Lamborghini mezi jachtami. Skvost je pokrytý zlatým prachem

27. února 2024

Měla být moderní, zábavná, sportovní. A především: měla se ve slunečních paprscích třpytit jako...

VIDEO: Bez pádu to nešlo. Jízda mokrým sněhem sjezdovkou na kolech byla řežba

24. února 2024

Tři sta závodníků na horských kolech a červená sjezdovka ve Svatém Petru ve Špindlerově Mlýně....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Kam až zašel nenechavý ředitel Domu pionýrů. Vraždil mimořádně zákeřně

24. února 2024

Premium Kostelní zvon dvakrát udeřil. Bylo půl třetí ráno. Temnou silnicí šel svižným krokem muž. Na...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Tělo se na ně neumí adaptovat. Studie odmítla vysoce zpracované potraviny

1. března 2024

Není prostor na námitky. Pokud jste čekali na konečné postrčení, proč se opravdu vzdát vysoce...

VIDEO: Snowboardový masakr v Praze na zábradlí ovládl norský jezdec

29. února 2024

Měřilo pětadvacet metrů, bylo natřikrát zlomené. Pro snowboardisty bylo zábradlí extrémní výzvou....

Smrt hladem a zimou ve srubu plném jídla. Tragédie v Yuba County zůstává záhadou

28. února 2024

Premium Proč pětice mladých mužů vyjela autem do hor Sierra Nevady, se neví. Proč tam vyrazili do závějí...

VIDEO: Lamborghini mezi jachtami. Skvost je pokrytý zlatým prachem

27. února 2024

Měla být moderní, zábavná, sportovní. A především: měla se ve slunečních paprscích třpytit jako...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...

Brzobohatý řádil v šatech a paruce. Poprvé veřejně jako Tiffany Richbitch

Ondřej Gregor Brzobohatý (41) vystoupil poprvé veřejně v šatech jako drag queen Tiffany Richbitch. Byl hostem druhého...

Šlo o rozhovor, hájí Gondíková s Benešovou focení do pánských časopisů

Herečky Adéla Gondíková (50) a Lucie Benešová (49) jsou spolužačky z konzervatoře a přátelí se už přes třicet let. V...