Pátek 30. září 2022, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 30. září 2022 Jeroným, Ráchel

VIDEO: Šílený Mike dolétal. Vyznavač placaté Země zemřel při pádu rakety

  14:56
Věřil, že spiknutí mocných před námi skrývá mnohé pravdy, především fakt, že Země není kulatá. Aby se o tom přesvědčil sám na vlastní oči a aby je otevřel celému lidstvu, snažil se o lety podomácku zkonstruovanými raketoplány. Dvakrát opravdu vzlétl. V sobotu 22. února však Mike Hughes při svém posledním pokusu zahynul.

„Pouze chci, aby lidé všechno zpochybňovali. Věc s placatou Zemí je pro mě jako všechny jiné. Zpochybňujte, co dělá váš kongresman, vaše radnice. Zpochybňujte, co se opravdu stalo během občanské války. Co stálo za jedenáctým zářím,“ cituje Šíleného Mikea, jak mu média přezdívala, server CBS News.

Jeho tým mohl katastrofě jen šokovaně přihlížet

Pro své přesvědčení, za nímž vykukovala konzervativní podezíravost amerického venkova, přitom Hughes neváhal obětovat leccos, vlastní pověst, finance, volný čas. A nakonec i život. „Michael Hughes, známý jako Šílený Mike, dnes tragicky zemřel během pokusu o let ve své podomácku vyrobené raketě. Tento start byl jeho snem,“ uvedl televizní kanál Science Channel, který o amatérském kosmonautském úsilí Hughese a dalších dvou nadšenců natáčel dokumentární film.

Tragédii zachytil amatérský videozáznam, který na síť Twitter umístil uživatel Justin Chapman. Na nahrávce je vidět, jak raketa skutečně startuje z kalifornské pouště, jak se však její let vysoko na obloze láme, aby se nezastavitelně řítila zpět k zemi. Zoufalé výkřiky „ne“ přihlížejících katastrofě nemohly zabránit. Tragickou nehodu raketoplánu podle NBC News potvrdila mluvčí šerifa Sen Bernardina Cindy Bachmanová, ačkoli dodala, že úřad zatím tělo jako Hughesovo neidentifikoval.

Kanál Science Channel však dosvědčil, že v raketě seděl opravdu čtyřiašedesátiletý Šílený Mike. Jeho plánem bylo dostat se do výšky 1 525 metrů a pohlédnout dolů, aby se přesvědčil, že pouhá konspirace světové elity a zkorumpovaných rádoby vědců zastírá skutečnost, že Země má tvar jako frisbee, jak sdělil NBC News v roce 2018.

„Když Bůh Mikea stvořil, nebylo to přes kopírák. Ten chlapík byl jedinečný a žil, aby se pokoušel o nemožné. Jinak to neuměl,“ uvedl podle agentury BBC jeho někdejší agent Darren Shuster.  

Raketu, která ho vzala na jeho poslední let, vyrobil s parťákem Waldo Stakesem na dvorku svého domu v Apple Valley. Přišla je v přepočtu na zhruba 414 tisíc korun. Stejně jako předchozí Huhgesovy modely ji poháněla pára z trysek.

Země je pořád kulatá, to Mike je teď placatý

Umanuté tmářství a neuvěřitelné hazardérství v amatérských raketách poháněných parou vedla k tomu, že tragédie nestála v cestě humoru. Hughesova osobitost a posedlost inspirovala mnohé twitterové uživatele k velmi černé legraci. „Země je pořád kulatá. To šílený Mike Hughes je placatý,“ uvedl například Bill Holder, jedním dechem však dodal: „Odpočívej v pokoji.“

Uživatelka Machine Pun Kelly však na Hughesovu počest obměnila i pozdrav na poslední rozloučení, místo obvyklého „Rest in Peace“, tedy „Odpočívej v pokoji“, mu zamávala slovy „Rest in Pieces“, která se dají přeložit jako „Odpočívej rozbitý na kousky“.

Uživatel Shiva nešťastnému konspirátorskému kutilovi přiznává jistou satisfakci: „Tam, kam dopadl, Země nakonec opravdu placatá byla.“ Shreyas Malde zase doufá, že Hughes alespoň „odešel do placatého nebe“. A ještě jiný uživatel s odkazem na dobrodruhovu předpotopní raketu ironicky hlásí, že je třeba vyčkat, až vyšetřovatelé najdou černou skříňku a zjistí, co se pokazilo.

Jak funguje parní raketa

Hughes se již chystá na let, raketa je však stále na automobilu. Úřady mu vzlet...

Motorem je v podstatě „papiňák“, ve kterém je voda pod tak velkým tlakem, že se ne všechna změní v páru.Přečtěte si, na jakém principu Hughesovy rakety fungovaly.

Diskutující s přezdívkou Barbarian Scientist se ptá, zda se vyrojí konspirační teorie i o smrti stoupence spikleneckých konceptů – a rovnou se je pokouší odstartovat: „Během posledních sekund záznamu se vlevo na obloze objeví neidentifikovatelný objekt.“ Další vidí v Hughesově počínání chvástavou dětinskost a s odkazem na amerického prezidenta ho prohlašuje za vrcholnou ukázku „trumpismu“.

Jen posměšný humor však Hughesův tragický konec nevyvolal. Mnozí další žádají diskutující o respekt a ohledy na Hughesovu rodinu a blízké. A další vyzdvihují, že podstatnější než bláznivý charakter jeho podniků je to, že žil život naplno a kurážně. „Zemřel, když dělal to, co miloval. O většině z nás se to pravděpodobně nebude moci říct,“ soudí uživatel Juise McGoose. „Přinejmenším zemřel, když dělal to, co měl rád. Víc než mnoho z nás se k tomu nikdy ani nedostane,“ souhlasí další.

Zástupy komentujících se poté shodnou na tom, že Šílený Mike bude jistým kandidátem na Darwinovu cenu, která vzdává hold přirozenému výběru a oslavuje ty muže a ženy, kteří se svou hloupostí postarají o vlastní smrt a tedy o vymazání z lidského genofondu.

Muž, který měl sen. A odvahu

Je však pravda, že Mike Hughes předtím stihl prožít život, který nebyl jen plný posedlého odmítání vědeckých zjištění. Především byl oslavou lidské zaťatosti a přesvědčení, že se i „malý člověk“, který se živil jako řidič limuzíny, může stát novodobým Ikarem.

Start parní rakety, v které našel smrt Američan Mike Hughes.

Jeho raný pokus o pokoření zemské gravitace zachycuje na YouTube video z roku 2012. „3, 2… 1!“ odpočítává na něm jeho pomocník poté, co se ujišťoval, zda kamera natáčí, na videozáznamu z testu rakety na YouTube z roku 2012. Jenže pak se nic nestane. Do světodějného pokusu proto musí intervenovat sám vynálezce. Ze strany do motoru kvůli jeho oživení opatrně šťouchne dlouhou latí, načež se ze stroje vyvalí oblaka dýmu - a tím vše skončí. I tak však nahrávka vzbudila zájem. „Už začínám chápat, jak došlo ke zvolení Trumpa,“ psal jeden uživatel.

Velmi černé Darwinovy ceny

Darwinovy ceny letí každoročně za těmi, kdo ze světa odešli kvůli fascinující...

Jsou cynické a oceňují natvrdlost, chvástavé hazardérství, ignoranci. Seznamte se úmrtími, jimž porota vzdala hold za rok 2019, 2018, 2017, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009.

Jenže Hughes to nevzdal. Život mu nekomplikovala ani skepse, s níž se k raketě poháněné párou stavěla věda. „Ve vědu nevěřím. Vím něco o aerodynamice a proudění, o tom, jak se věci pohybují ve vzduchu, o jistých velikostech raketových trysek. Ale to není věda. Mezi vědou a science-fiction není žádný rozdíl,“ prohlásil.

Zarputilost se mu vyplatila. V roce 2014 se ve své parní raketě opravdu proletěl, zdolal v ní 419 metrů, požitek však skončil po minutě letu velmi drsným přistáním. Podle listu Los Angeles Times byl „astronaut“ po dva týdny po akci odkázaný na chodítko. S jeho dalšími, ambicióznějšími plány to však neotřáslo.

„Pokud byste nebyli vyděšení k smrti, byli byste idioti. Je to děsivé jako nic jiného, ale z tohoto světa neodejde nikdo živý. Mám rád výjimečné věci, které nikdo nedokázal,“ uvedl a přidal slova, s nimiž nelze polemizovat: „V celé lidské historii si nikdo nenavrhl, nepostavil svou vlastní raketu a nevyletěl v ní.“

Kutilova úspěšná mise parní raketou

Na pomoc mu navíc přišla konspirátorská komunita stoupenců konceptu placaté Země. Hughes mluvil jejich řečí! Doufal, že odhalení mýtu kulaté Země otevře dveře dalším objasněním. „Toto je král všech podvodů a klamů. Tak to je. A jakmile se spustí domino efekt a na naši stranu se přidá víc lidí, zbortí se vše ostatní, domino půjde k zemi,“ cituje ho list The Independent.

Měl jasno i v tom, jak výmysl s kulatou Zemí vznikl, všichni ti takzvaní kosmonauti, kteří ho podporují, byli jen vládou najatí herci. „John Glenn a Neil Armstrong jsou svobodní zednáři,“ uvedl podle listu The Washington Times v internetové show stoupenců „teorie“ o placaté Zemi, „jakmile vám to jednou dojde, pochopíte kořen všeho klamu.“

Konspirátorská komunita do něj vkládala velké naděje a finančně mu přispěla na vývoj nového nebeského stroje na páru. A Hughes obstál podruhé. V březnu roku 2018 vystoupal do výšku 570 metrů nad Mohavskou poušť. Přežil, i když potlučený, přistál s pomocí hlavního i záložního padáku.

„Mohlo mě to zabít asi tak deseti různými způsoby,“ prohlásil po návratu na pevnou půdu. „Už teď cítím, že ráno nevstanu z postele. Ale teď půjdu domů, dám si večeři a zkontroluju, co dělají moje kočky,“ dodal podle news.sky.com. A pro agenturu AP dodal, že se mu „ulevilo“. „Už jsem měl tak akorát lidí, kteří říkali, že jsem vyměkl a tu raketu nepostavím. Už toho mám dost. Pochlapil jsem se a dokázal to,“ řekl.

Jeho největším plánem bylo, svěřil se serveru The Maine Edge, nechat se s raketou vynést horkovzdušným balónem do výšky 32 kilometrů a poté odstartovat s raketou na misi, která by ho vynesla nad zemskou atmosféru. Pro finální doklad, že kulatá Země je jen výmyslem proradných iluminátů. O to se již pokusit nemůže.

Autoři: ,
  • Nejčtenější

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

Josephine Bakerová byla ikona smyslnosti, špionka s rodinou v modelu OSN

Byla vládkyní Paříže, fascinovala ji svou exotickou smyslností. Ztělesňovala hýřivý život v okázalém luxusu. Jenže...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Potěšte dědečky. Tchajwanský dům pro veterány najal striptérku

Potěšení stařečci tleskají, zatímco před nimi tančí a hladí se spoře oděná striptérka. Jeden z nich poté sám ženu...

První prkno mi táta rozřízl na cirkulárce, směje se hvězda skateboardingu

Má sadu zlatých z X-Games, miliony sledujících na Instagramu, její postava vystupuje v digitálních hrách. Leticie...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Naštěstí se propadli do latríny. Incident urovnal spor šlechty s církví

Spor mezi světskou církevní mocí nebezpečně gradoval a ohrožoval reputaci krále Jindřicha VI., který ho měl rozsoudit....

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Chlad katakomb a temné krypty. Tipy na výlety, při kterých vám horko nebude

Premium Labyrint chodeb světa v podzemí slibuje zvláštní zážitky. Studny, uzoučké průduchy, ale také mumie nebožtíků....

Zvedněte těžkou činku jen šestkrát, ale denně, stačí to, říká studie

Při cvičení se počítá frekvence, ne délka. Tahat činky nebo posilovat s vlastní vahou nemusíte nijak dlouho, ale měli...

Máme o ně strach, denně riskují život. Jak se žije rodinám hasičů či vojáků

Premium Při své práci riskují zdraví a někteří z nich i život. Sami si ji vybrali, na nebezpečí jsou zvyklí, ale co jejich...

Nemáte čas přes týden? Zdraví prospívá i víkendové cvičení, říká studie

Je to dobrá zpráva pro zaneprázdněné pracující a studenty. A je podepřená masivním výzkumem se statisíci respondenty a...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

RECENZE: Pro Pokáče byla O2 arena příliš velkým soustem

Z hlediska návštěvnosti skončil koncert písničkáře Pokáče v O2 areně maximálním úspěchem - pár hodin před začátkem...

Přístroje zjistily výbuchy u Nord Streamu. Úmyslný čin, tvrdí Švédsko

Švédské a dánské měřicí stanice v pondělí zaznamenaly masivní podmořské výbuchy, a to v místech, kde z plynovodu Nord...

Příběh Marty: Syn si přivedl domů přítelkyni, je to líná špindíra

Se synem jsme měli vždycky hezký vztah. Naším společným plánem bylo, že jednou s námi zůstane žít v našem domě v...

Úmrtní list Alžběty II. odhalil příčinu i čas smrti královny

Britská královna Alžběta II. zemřela na stáří. Vyplývá to z jejího úmrtního listu, který ve čtvrtek zveřejnil skotský...

Slovensko vře kvůli cenám elektřiny. Největší výrobce hrozí bankrotem

Největšímu výrobci elektřiny na Slovensku, společnosti Slovenské elektrárne, se příčí dodávání elektřiny slovenským...