Úterý 13. dubna 2021, svátek má Aleš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 13. dubna 2021 Aleš

VIDEO: Šílený Mike dolétal. Vyznavač placaté Země zemřel při pádu rakety

  14:56
Věřil, že spiknutí mocných před námi skrývá mnohé pravdy, především fakt, že Země není kulatá. Aby se o tom přesvědčil sám na vlastní oči a aby je otevřel celému lidstvu, snažil se o lety podomácku zkonstruovanými raketoplány. Dvakrát opravdu vzlétl. V sobotu 22. února však Mike Hughes při svém posledním pokusu zahynul.

„Pouze chci, aby lidé všechno zpochybňovali. Věc s placatou Zemí je pro mě jako všechny jiné. Zpochybňujte, co dělá váš kongresman, vaše radnice. Zpochybňujte, co se opravdu stalo během občanské války. Co stálo za jedenáctým zářím,“ cituje Šíleného Mikea, jak mu média přezdívala, server CBS News.

Jeho tým mohl katastrofě jen šokovaně přihlížet

Pro své přesvědčení, za nímž vykukovala konzervativní podezíravost amerického venkova, přitom Hughes neváhal obětovat leccos, vlastní pověst, finance, volný čas. A nakonec i život. „Michael Hughes, známý jako Šílený Mike, dnes tragicky zemřel během pokusu o let ve své podomácku vyrobené raketě. Tento start byl jeho snem,“ uvedl televizní kanál Science Channel, který o amatérském kosmonautském úsilí Hughese a dalších dvou nadšenců natáčel dokumentární film.

Fotogalerie

Tragédii zachytil amatérský videozáznam, který na síť Twitter umístil uživatel Justin Chapman. Na nahrávce je vidět, jak raketa skutečně startuje z kalifornské pouště, jak se však její let vysoko na obloze láme, aby se nezastavitelně řítila zpět k zemi. Zoufalé výkřiky „ne“ přihlížejících katastrofě nemohly zabránit. Tragickou nehodu raketoplánu podle NBC News potvrdila mluvčí šerifa Sen Bernardina Cindy Bachmanová, ačkoli dodala, že úřad zatím tělo jako Hughesovo neidentifikoval.

Kanál Science Channel však dosvědčil, že v raketě seděl opravdu čtyřiašedesátiletý Šílený Mike. Jeho plánem bylo dostat se do výšky 1 525 metrů a pohlédnout dolů, aby se přesvědčil, že pouhá konspirace světové elity a zkorumpovaných rádoby vědců zastírá skutečnost, že Země má tvar jako frisbee, jak sdělil NBC News v roce 2018.

„Když Bůh Mikea stvořil, nebylo to přes kopírák. Ten chlapík byl jedinečný a žil, aby se pokoušel o nemožné. Jinak to neuměl,“ uvedl podle agentury BBC jeho někdejší agent Darren Shuster.  

Raketu, která ho vzala na jeho poslední let, vyrobil s parťákem Waldo Stakesem na dvorku svého domu v Apple Valley. Přišla je v přepočtu na zhruba 414 tisíc korun. Stejně jako předchozí Huhgesovy modely ji poháněla pára z trysek.

Země je pořád kulatá, to Mike je teď placatý

Umanuté tmářství a neuvěřitelné hazardérství v amatérských raketách poháněných parou vedla k tomu, že tragédie nestála v cestě humoru. Hughesova osobitost a posedlost inspirovala mnohé twitterové uživatele k velmi černé legraci. „Země je pořád kulatá. To šílený Mike Hughes je placatý,“ uvedl například Bill Holder, jedním dechem však dodal: „Odpočívej v pokoji.“

Uživatelka Machine Pun Kelly však na Hughesovu počest obměnila i pozdrav na poslední rozloučení, místo obvyklého „Rest in Peace“, tedy „Odpočívej v pokoji“, mu zamávala slovy „Rest in Pieces“, která se dají přeložit jako „Odpočívej rozbitý na kousky“.

Uživatel Shiva nešťastnému konspirátorskému kutilovi přiznává jistou satisfakci: „Tam, kam dopadl, Země nakonec opravdu placatá byla.“ Shreyas Malde zase doufá, že Hughes alespoň „odešel do placatého nebe“. A ještě jiný uživatel s odkazem na dobrodruhovu předpotopní raketu ironicky hlásí, že je třeba vyčkat, až vyšetřovatelé najdou černou skříňku a zjistí, co se pokazilo.

Jak funguje parní raketa

Hughes se již chystá na let, raketa je však stále na automobilu. Úřady mu vzlet...

Motorem je v podstatě „papiňák“, ve kterém je voda pod tak velkým tlakem, že se ne všechna změní v páru.Přečtěte si, na jakém principu Hughesovy rakety fungovaly.

Diskutující s přezdívkou Barbarian Scientist se ptá, zda se vyrojí konspirační teorie i o smrti stoupence spikleneckých konceptů – a rovnou se je pokouší odstartovat: „Během posledních sekund záznamu se vlevo na obloze objeví neidentifikovatelný objekt.“ Další vidí v Hughesově počínání chvástavou dětinskost a s odkazem na amerického prezidenta ho prohlašuje za vrcholnou ukázku „trumpismu“.

Jen posměšný humor však Hughesův tragický konec nevyvolal. Mnozí další žádají diskutující o respekt a ohledy na Hughesovu rodinu a blízké. A další vyzdvihují, že podstatnější než bláznivý charakter jeho podniků je to, že žil život naplno a kurážně. „Zemřel, když dělal to, co miloval. O většině z nás se to pravděpodobně nebude moci říct,“ soudí uživatel Juise McGoose. „Přinejmenším zemřel, když dělal to, co měl rád. Víc než mnoho z nás se k tomu nikdy ani nedostane,“ souhlasí další.

Zástupy komentujících se poté shodnou na tom, že Šílený Mike bude jistým kandidátem na Darwinovu cenu, která vzdává hold přirozenému výběru a oslavuje ty muže a ženy, kteří se svou hloupostí postarají o vlastní smrt a tedy o vymazání z lidského genofondu.

Muž, který měl sen. A odvahu

Je však pravda, že Mike Hughes předtím stihl prožít život, který nebyl jen plný posedlého odmítání vědeckých zjištění. Především byl oslavou lidské zaťatosti a přesvědčení, že se i „malý člověk“, který se živil jako řidič limuzíny, může stát novodobým Ikarem.

Start parní rakety, v které našel smrt Američan Mike Hughes

Start parní rakety, v které našel smrt Američan Mike Hughes.

Jeho raný pokus o pokoření zemské gravitace zachycuje na YouTube video z roku 2012. „3, 2… 1!“ odpočítává na něm jeho pomocník poté, co se ujišťoval, zda kamera natáčí, na videozáznamu z testu rakety na YouTube z roku 2012. Jenže pak se nic nestane. Do světodějného pokusu proto musí intervenovat sám vynálezce. Ze strany do motoru kvůli jeho oživení opatrně šťouchne dlouhou latí, načež se ze stroje vyvalí oblaka dýmu - a tím vše skončí. I tak však nahrávka vzbudila zájem. „Už začínám chápat, jak došlo ke zvolení Trumpa,“ psal jeden uživatel.

Velmi černé Darwinovy ceny

Darwinovy ceny letí každoročně za těmi, kdo ze světa odešli kvůli fascinující...

Jsou cynické a oceňují natvrdlost, chvástavé hazardérství, ignoranci. Seznamte se úmrtími, jimž porota vzdala hold za rok 2019, 2018, 2017, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009.

Jenže Hughes to nevzdal. Život mu nekomplikovala ani skepse, s níž se k raketě poháněné párou stavěla věda. „Ve vědu nevěřím. Vím něco o aerodynamice a proudění, o tom, jak se věci pohybují ve vzduchu, o jistých velikostech raketových trysek. Ale to není věda. Mezi vědou a science-fiction není žádný rozdíl,“ prohlásil.

Zarputilost se mu vyplatila. V roce 2014 se ve své parní raketě opravdu proletěl, zdolal v ní 419 metrů, požitek však skončil po minutě letu velmi drsným přistáním. Podle listu Los Angeles Times byl „astronaut“ po dva týdny po akci odkázaný na chodítko. S jeho dalšími, ambicióznějšími plány to však neotřáslo.

„Pokud byste nebyli vyděšení k smrti, byli byste idioti. Je to děsivé jako nic jiného, ale z tohoto světa neodejde nikdo živý. Mám rád výjimečné věci, které nikdo nedokázal,“ uvedl a přidal slova, s nimiž nelze polemizovat: „V celé lidské historii si nikdo nenavrhl, nepostavil svou vlastní raketu a nevyletěl v ní.“

Kutilova úspěšná mise parní raketou

Na pomoc mu navíc přišla konspirátorská komunita stoupenců konceptu placaté Země. Hughes mluvil jejich řečí! Doufal, že odhalení mýtu kulaté Země otevře dveře dalším objasněním. „Toto je král všech podvodů a klamů. Tak to je. A jakmile se spustí domino efekt a na naši stranu se přidá víc lidí, zbortí se vše ostatní, domino půjde k zemi,“ cituje ho list The Independent.

Měl jasno i v tom, jak výmysl s kulatou Zemí vznikl, všichni ti takzvaní kosmonauti, kteří ho podporují, byli jen vládou najatí herci. „John Glenn a Neil Armstrong jsou svobodní zednáři,“ uvedl podle listu The Washington Times v internetové show stoupenců „teorie“ o placaté Zemi, „jakmile vám to jednou dojde, pochopíte kořen všeho klamu.“

Konspirátorská komunita do něj vkládala velké naděje a finančně mu přispěla na vývoj nového nebeského stroje na páru. A Hughes obstál podruhé. V březnu roku 2018 vystoupal do výšku 570 metrů nad Mohavskou poušť. Přežil, i když potlučený, přistál s pomocí hlavního i záložního padáku.

„Mohlo mě to zabít asi tak deseti různými způsoby,“ prohlásil po návratu na pevnou půdu. „Už teď cítím, že ráno nevstanu z postele. Ale teď půjdu domů, dám si večeři a zkontroluju, co dělají moje kočky,“ dodal podle news.sky.com. A pro agenturu AP dodal, že se mu „ulevilo“. „Už jsem měl tak akorát lidí, kteří říkali, že jsem vyměkl a tu raketu nepostavím. Už toho mám dost. Pochlapil jsem se a dokázal to,“ řekl.

Jeho největším plánem bylo, svěřil se serveru The Maine Edge, nechat se s raketou vynést horkovzdušným balónem do výšky 32 kilometrů a poté odstartovat s raketou na misi, která by ho vynesla nad zemskou atmosféru. Pro finální doklad, že kulatá Země je jen výmyslem proradných iluminátů. O to se již pokusit nemůže.

Autoři: ,

Velikonoce 2021

Nejvýznamnější křesťanský svátek bude v roce 2021 v dubnu, Velký pátek připadne na 2. dubna a Velikonoční pondělí na 5. dubna. O týden dříve, v neděli 28. března začne platit letní čas.

  • Nejčtenější

Lidský penis se zmenšuje, do roku 2045 nebudou spermie, varuje vědkyně

Erektilní dysfunkce, méně spermií, ale i docela očividná změna – menší penisy. To jsou podle uznávané epidemioložky...

I děvčička nejmenší musela smilniti aneb jak to chodilo mezi adamity v Táboře

Premium Když církev prohlásila reformátora Jana Husa za zatvrzelého kacíře a odsoudila ho k smrti v plamenech, rozhořelo se...

Ježíš zemřel starší, Einstein nepropadl. Znáte historické omyly?

Premium Celá léta se něco tvrdilo, učili jsme se o tom ve škole, ale pak se zjistilo, že pravda je trochu jiná. Historie byla k...

Krutost s exotickými názvy: španělské grilování i kubánská kravata

Nejsou to názvy módních doplňků nebo exotické gastronomie, ale pojmenování pro nejkrutější metody vraždění a mučení. A...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Škodí. Internetové porno propaguje sexuální násilí, říká studie

V dlouhé debatě o tom, zda je pornografie škodlivá, nebo ne, zazněl silný hlas. Aktuální britská studie je totiž vůbec...

Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

  • Další z rubriky

Jizerská 50: Z tučňáka běžcem, díky mistru Lisičanovi

Jizerskou 50 jsem jel několikrát, ale nejvíc mi uvízla v paměti v roce 2010, kdy jsem ji běžel jako test před...

VIDEO: Zkusili jsme nejkompaktnější elektrokoloběžku. Je lehká a mění barvy

Je netradičně lehká, během tří sekund ji složíte a na to, jak mění barvy, byste se vydrželi dívat opravdu dlouho. Na...

Turnaje Counter-Striku přitáhnou více jak půl milionu diváků, říká hráč

Je třeba obětovat spoustu hodin tréninkům, sbírat zkušenosti, sledovat zpětně vlastní zápasy, učit se z výkonů...

Taktiku se učím od FC Barcelony, říká český profesionální hráč FIFA

Je mu teprve šestnáct, ale už je profesionálním esportovým hráčem. Student střední školy si hraním FIFA vydělává na byt...

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR/KA VÝROBY i ABSOLVENT NA 2 SMĚNY (AŽ 26500 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 21 000 - 26 500 Kč

Kuchyň mají na terase. Šílený plán mladých manželů je geniální

Honza a Katka se po svatbě nastěhovali do domu svých prarodičů. V patře, které obývají, jim však chybí kuchyň. A tak...

Jak často se nakazí již očkovaní? Důkladná studie dala skvělé výsledky

Americké středisko pro kontrolu nakažlivých nemocí (CDC) ve svém časopise vydalo průběžné výsledky studie, která je...

Princ Harry se vrátil do Británie na pohřeb dědečka, karanténu nestihne

Britský princ Harry přiletěl z Los Angeles na pohřeb svého dědečka prince Philipa. Na letišti Heathrow ho v neděli po...

Podstoupím úpravu prsou. Není čas cvičit a chroustat mrkev, říká Kalivodová

Andrea Kalivodová (43) se svěřila s tím, proč se rozhodla podstoupit remodelaci prsou. Operní pěvkyně v rozhovoru pro...

Pohřeb prince Philipa se bude konat 17. dubna, Harry dorazí bez Meghan

Buckinghamský palác oznámil, že pohřeb zesnulého prince Philipa se bude konat 17. dubna. Zároveň potvrdil, že princ...