Ona

Jak obstály běžecké doplňky a boty z Lidlu? | foto: Marie Sehnálková, Rungo.cz

TEST: Běžecké boty a doplňky z profi řady Crivit Pro prodávané v Lidlu

  • 27
Překvapily kvalitou a zpracováním a potěšily cenou. Testovali jsme doplňky vyšší řady běžeckého vybavení z Lidlu Crivit Pro. Rukavice, čepice i podprsenka uspěly. Stejně tak boty, jimž jsme se podívali na zoubek též.

Běžecké oblečení z Lidlu jsme testovali v minulosti již několikrát, a i když se s top produkty renomovaných sportovní značek nemohly rovnat, díky důrazu na velmi atraktivní cenu byly často skvělou volbou v poměru cena/kvalita, i když například u nepromokavé bundy se zátěrem to na běhání opravdu nebylo to pravé.

Minulý týden jsme vám představili oblečení z vyšší řady Crivit Pro, která za o něco vyšší, ale stále velmi příjemnou cenu nabízí přidanou kvalitu, lepší materiály a nějaké ty vychytávky navíc. Tentokrát se podíváme na sportovní doplňky z řady Crivit Pro a také na běžecké boty.

1. Rukavice

Běžecké rukavice jsou velmi dobře vybavené. Ladí do černo-oranžové kombinace, stejně jako zbytek testované kolekce Crivit Pro, což jim velice sluší. Mají malou kapsičku na klíče nebo drobný peníz a lze v nich ovládat i dotykový displej mobilního telefonu.

Rukavice Crivit Pro
Rukavice Crivit PRO

Filip: Rukavice jsou příjemné a dobře sedí. Pouze dotykové vrstvy na palci a ukazováčku pro ovládání mobilního telefonu po displeji příliš dobře nekloužou.

Maruška: Na rukavicích oceňuji detaily, a to obzvlášť pogumování na palci a ukazováčku pravé ruky. Na druhé rukavici však tuto vychytávku ke smůle leváků nenajdete.

Cena: 249 korun

2. Čepice

Vyzkoušeli jsme jak klasickou čepici pro běhání v zimě, tak kšiltovku. Čepice má příjemný střih se zesíleným okrajem, díky němuž na hlavně dobře sedí. Vršek čepice je naopak prodyšný, dobře tedy funguje i v teplotách nad nulou. 

Kšiltovka je opravdu lehká bez vnitřní konstrukce a má nastavitelnou velikost, takže padne úplně každému. Materiál je prodyšný, o odvod potu se stará vnitřní lem po obvodu hlavy. I v tomto případě výrobce myslel na detaily, jimiž jsou reflexní prvky na kšiltu a po stranách.

kšiltovka Crivit PRO
Čepice Crivit Pro má příjemný střih, který ochrání uši.

Filip (čepice): Při běhání mi často mrznou uši. Proto si beru čepici přes uši, i když už jsou teploty nad nulou. U čepice Crivit Pro oceňuji, že je velmi tenká a má prodyšný svršek. Snad jen velikost mému jinak plně M-kovému tělu úplně neseděla, měl jsem zvolit větší.

Maruška (kšiltovka): Osobně se mi kšiltovka příliš nelíbí po stránce designu, avšak z funkčního hlediska jí nemám co vytknout.

Cena čepice: 199 korun
Cena kšiltovky: 199 korun

3. Podprsenka

Podprsenka je bezešvá a je vyrobena z prodyšného materiálu, který je zároveň velmi pevný a poskytuje spolu s širokým spodním lemem dobrou oporu. Vzadu překřížená ramínka jsou široká, avšak neumožňují nastavit velikost podle vašich potřeb. Na druhou stranu se nikde nezařezávají, neškrtí a vše sedí, jak má. Oceňuji také vyjímatelné vycpávky, díky nimž se prádlo přizpůsobí potřebám každé ženy.

Podprsenka Crivit PRO
Podprsenka Crivit PRO

Maruška: Jakožto majitelka menšího poprsí mohu podprsenku jen doporučit. Ovšem věřím, že by si mohla získat i srdce obdařenějších žen. Možné úskalí vidím jen v obvodu podprsenky. Prádlo můžete zakoupit ve velikosti S až L. Osobně jsem měla možnost vyzkoušet velikost S, avšak musím uznat, že kvůli skutečně pevnému spodnímu lemu bych se nebránila velikosti větší. U běžného prádla mi zpravidla stačí zvolit obvod 75 centimetrů, nejsem si tak jistá, jestli by podprsenka obstála u žen s širokým obvodem hrudníku.

Cena: 299 korun

4. Boty

Samostatnou kapitolou jsou běžecké boty Crivit Pro. Jistě, na trhu je spousta bot, které jsou lehčí, pohodlnější nebo odtlumenější. Jenže tyto boty stojí osm stovek a vlastně nemají žádnou vyloženě zásadní chybu. Tlumení skládající se ze třech různých materiálů (z nichž největší část zabírá klasická EVA pěna) funguje, jak má, a my jsme se v nich cítili dobře.

I když Lidl neuvádí přesné parametry, jsou to klasické objemovky s velkým, zhruba dvanáctimilimetrovým dropem. Hodí se na každodenní tréninky, klidně i na delší trasy. Docela výrazný vzorek podešve navíc velmi dobře sedí i v lehkém terénu mimo asfalt, což z nich dělá univerzální boty vhodné pro začátečníky i mírně pokročilé běžce, kteří chtějí ušetřit, ale zároveň již mají určité kvalitativní nároky, ze kterých nechtějí slevit.

Boty z Lidlu z vyšší řady Crivit Pro mají velmi dobré tlumení a ani vzhledově...
Běžecká obuv Crivit PRO

Filip: V botách z Lidlu jsem již běhal a tyto boty jsou minimálně o třídu lepší. Líbí se mi jak jejich vzhled, tak zpracování včetně velmi slušného tlumení. Pokud se snažíte co nejvíce ušetřit, mohou se pro vás stát zajímavou volbou. Já osobně bych se v nich nebál zaběhnout třeba ani půlmaraton.

Přihlaste se na desítku v Plzni

Craft RUNGO běh Borským parkem v Plzni 2016.

Krásná trať s nevídaným rautem v cíli, to je Craft RUNGO běh Borským parkem. Pro začátečníky máme připravenu pětikilometrovou trať. Více zde.

Maruška: Vůbec jsem netušila, co mám od bot z Lidlu vlastně čekat. S botami jsem naběhala něco okolo stovky kilometrů a za tu dobu na nich nejsou poznat téměř žádné známky nošení. Pouze na vnitřním materiálu vznikly žmolky, které však nesnižují funkčnost. Osobně bych ocenila lepší polstrování v zadní části boty. Věřím, že ten, kdo vlastní několik párů běžeckých bot, by byl z tohoto modelu zklamaný, avšak pro začínající nebo občasné běžce je mohu s klidem doporučit.

Cena: 799 korun

Závěrem

Ani běžecké doplňky nás nezklamaly. Je znát, že se Lidl snaží myslet i na detaily, dává si záležet na střihu i použitých materiálech - a produkty z Lidlu se tak postupně stále zlepšují. Nejvíce nás zaujaly vyladěné rukavice. Vyloženě ale nezklamaly ani boty, které sice nejsou úplně nejlepší na trhu, ale nemají žádnou zásadní chybu. Vzhledem k jejich ceně se tak mohou stát atraktivní volbou i pro pokročilejší běžce, pro které je každá koruna navíc příliš drahá.