Sobota 7. prosince 2019, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 7. prosince 2019 Ambrož, Benjamin

Diskuse k článku

Zkrácené úvazky: proč jsou stále jen pro pár vyvolených

Musíte se vrátit do práce, ale dítě nedorostlo do jeslí nebo je ve školce a pořád marodí - to všechno znamená, že nemůžete pracovat na plný úvazek, jenže ten kratší nabízí jen málo firem. Jak z toho ven?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

acrab_s

Mám super zaměstnavatele

Po narození obou dětí jsem začala pracovat poměrně brzy - u první holčičky již v jejích čtyřech měsících, u druhé "až" v šesti měsících. A byla to pohoda - zaměstnavatel o mě stál natolik, že mi umožnil home office, zkrácený úvazek na 4 hodiny a do práce jsem jezdila jen jednou týdně na meeting. Když bylo holkám 1,5 roku, začala jsem pracovat na 6 hodin denně, 4x v týdnu a zaměstnavatel mi platil pro holčičky jesle. Myslím, že holky nijak nestrádají, ba naopak - když přijdu z práce, věnuji se jen a jen jim, díky platu si můžeme dovolit nesčetněkrát víc než jen s rodičovskou podporou, já jsem v podstatě nikdy neztratila kontakt jak s kolegy, tak s obchodními partnery či pokrokem v oboru a zaměstnavatel je, myslím, taky spokojený. Dávám mu velké + a vřele bych to samé doporučila i ostatním firmám!

0/0
10.6.2011 8:56

edensity

Zkrácený úvazek

Mám zkrácený úvazek a jsem nadšená. Našla jsem si po rodičovské novou práci ve stejném oboru. Nastoupila jsem na plný úvazek, ale syn byl často nemocný, manžel má časově náročnou a také lepší práci, tak jsem si po půl roce požádala o zkrácení úvazku na 6,5 hodiny denně. S pokrácením času přišlo i pokrácení peněz, práce mi zůstalo stejně, ale poradím si s ní. Navíc máme flexibilní režim, nemám pevně danou pracovní dobu, takže to zvládáme i když je syn nemocný. Tato změna mi vnesla do života pohodu a více klidu. Užívám si práci a pak syna, někdy zbude chvilka i pro mě. Je pravda, že jsem před mateřskou měla práci mnohem lepší a zajímavější, časově však nesrovnatelně náročnější. Vím, že tuhle možnost nemá každý, jsem za ní velmi ráda.

0/0
7.6.2011 21:20

ort

Re: Zkrácený úvazek

Tak to Váš zaměstnavatel musí být velice spokojený, snížil Vám plat a přitom mu vykonávate práci ve stejném rozsahu,  jako za plného úvazku a ještě jste nadšená :-/. To je je dobrý návod pro další zaměstnavatele, jak dobře ve svůj prospěch využít nevýhodné pozice matek na pracovním trhu. Když to matkám nevadí, že je někdo odírá, tak proč ne. Zaměstnavatel ušetří a matky jsou velmi rády.

0/0
8.6.2011 16:09

Barbora St.

Ideální pracovní doba průměrného Evropana: 17 hodin týdně

Nedávno jsem někde narazila na informaci, že Evropané jsou nejšťastnější, když pracují na částečný úvazek. Ideální pracovní doba podle nich činí 17 hodin týdně (tedy dva pracovní dny v týdnu). Zhruba třetina z lidí, kteří si tento luxus mohou dopřát, se ve svém životě cítí „velmi šťastni“. S narůstajícím počtem odpracovaných hodin pak pocit štěstí klesá.

Američané to ale mají přesně naopak: pracují-li přesčas, jsou dokonce o něco šťastnější, než je průměr. že by stále věřili "americkému snu"?

Více o tom na mém blogu:

http://stastnyblog.wordpress.com/2011/04/18/americane-jsou-stastni-kdyz-pracuji-prescas-my-v-evrope-prave-naopak/

0/0
7.6.2011 15:24

Roman36a

Re: Ideální pracovní doba průměrného Evropana: 17 hodin týdně

Kdepak ten průzkum byl prováděn? Počítám ve Francii, možná v Řecku...... Až tady budou jejich mzdy a možnost válet si půl roku kejty na pláži, tak taky budeme šťastnější mimo práci.

0/0
7.6.2011 15:32

Lachenauerin

A byl by o to opravud tak velký zájem?

Já osobně vidím zásadní potíž v tom, že zkrácený úvazek rovná se logicky i "zkrácené" peníze. Takže on ten problém (a je to vůbec problém) nemusí být jen na jedné straně, tedy u zaměstnavatelů.

0/0
7.6.2011 13:14

hermína

Re: A byl by o to opravud tak velký zájem?

tak zájem či nezájem by se potvrdil vypsáním těch míst. větší firma do může zkusit, a rovnou udělat výběrové řízení na nějaké půlúvazky a když se jí na jendo místo nenahrne 20 lidí jako dneska, může konkurz zrušit a vypsat celoúvazky.

0/0
7.6.2011 16:01

opportunity

Re: A byl by o to opravud tak velký zájem?

Nejlepší je v tom případě plat za provedenou práci. Co je pak komu do toho, jestli to stihnu za dopoledne nebo ponocuju...

0/0
7.6.2011 19:17

Lenka S.

Je to všechno hezké..

Ale co když nepracuji v kanceláři??

0/0
7.6.2011 10:19

Peťulák2

Re: Je to všechno hezké..

No tak ti to nepomůže. To tam píšou.

0/0
7.6.2011 10:30

Lenka S.

Re: Je to všechno hezké..

Ano to mi neuniklo, ale stejně mi nedá si tu otázku nepoložit protože světe div se je žen které se neživí prací s počítačem také dost a nepamatuji si, že bych někdy četla o tom, jak vyjít vstříc jim:-)

0/0
7.6.2011 10:56

radim36

Re: Je to všechno hezké..

Jsou práce, kde lidi pracují v terénu mimo kancelář a potom získané výsledky datlují do počítače a všelijak zpracovávají. Tak jedině nějakou takovou práci.

A zdá se, že takových prací bude čím dál víc, jak se čím dál víc u všelijakých manuálních zakázkových prací požadují všelijaké zpracovávané papíry nebo dokonce nějaká dokumentace či projekt....

0/0
7.6.2011 10:55

Lenka S.

Re: Je to všechno hezké..

Hmm...to máte pravdu, že u takových prací by nebylo od věci umožnit lidem nechat závěrečné nadatlování na doma a nedělat s tím cavyky:-)

0/0
7.6.2011 11:02

Roman36a

Re: Je to všechno hezké..

Takových prací je pochopitelně minimum a těch seriozních moc přibývat nebude. Pokud ovšem za to nepovažujete prodej voňavek na ulici, nebo lanaření k mobilním operátorům. Školství, zdravotnictví, doprava, obchod, pohostinství, banky, služby, výroba.... a tak by se dalo pokračovat, tam zkrátka dotyční musí být fyzicky.

0/0
7.6.2011 11:12

radim36

Re: Je to všechno hezké..

Všelijací bytoví, zahradní architekti, projektanti, designéři , fotografové , zeměměřiči....

Směřují k tomu řemeslné práce, topenáři, instalatéři, komínáři , brzo bude doba, kdy instalatér vymění umyvadlo nebo truhlář vyrobí skříň  a k tomu bude muset dle závazných směrnic dodat pomalu něco jako projekt a návod k použití.

Všelijací konzultanti, školitelé, poradci, bezpečnostní technici, požární technici.......

0/0
7.6.2011 11:41

Roman36a

Re: Je to všechno hezké..

Ti jsou vesměs na volné noze...... a ten zbytek je pitomost. Nic k ničemu takovému nesměřuje. Tedy až na komínáře a to je z důvodu požární ochrany. To ale vyžadují hasiči na celém světě.

0/0
7.6.2011 11:47

Klotilda

Re: Je to všechno hezké..

Na volné noze jsou hlavně proto,že spoluzaměstnanci a mnozí šéfové těžce nesou výkon jejich práce mimo firmu.Případně fakt,že by měli za  "absenci" dostávat stejně zaplaceno jako vysedávající ansámbl.Zde ale jde hlavně o zkrácené úvazky.Je to jen otázka organizace .Je mnohem lepší zaměstnávat násobně víc zaměstnanců na zkrácený úvazek než aby tito seděli doma,závislí na sociálních dávkách nebo černé práci a ztráceli svůj pracovní návyk a kontakt s oborem..Pro rodiče s dětmi,lidi se zdravotními potížemi,lidi ve věku kdy už nemají tolik sil,studující....Pravda i mzda je zkrácená ale pro někoho je vyhovující pracovat třeba od deseti do dvou nebo od šesti do dvanácti.

0/0
7.6.2011 12:54

Roman36a

Re: Je to všechno hezké..

Kolik takových lidí zaměstnáváte?

0/0
7.6.2011 13:08

Klotilda

Re: Je to všechno hezké..

Teď 7%.

0/0
7.6.2011 14:28

Roman36a

Re: Je to všechno hezké..

Vy udáváte počet lidí v procentech? To je docela zajímavá informace, ovšem nic neříkající.

0/0
7.6.2011 14:45

Klotilda

Re: Je to všechno hezké..

Je to kratší než 6 z 87.

0/0
7.6.2011 17:45

radim36

Re: Je to všechno hezké..

Výhodnější zaměstnávat ve firmě víc lidí na kratší úvazek je pro stát. Protože i když tito zaměstnaní dostávají mizerný plat, odvádějí státu své zdravotní a sociální odvody a nenatahují ruku pro dávky.

Pro firmu je jednoznačně výhodnější zaměstnávat méně lidí na plné pracovní úvazky. Případně až na přesčasy. Protože je s tím méně nákladů.

Jinak řečeno, stát na podporu kratších úvazků kašle, i když to je pro něho výhodnější. Dokonce ani neuvažuje o zvýšení příplatků za přesčasy, které jsou u nás poměrně nízké a díky kterým tak zaměstnavateli moc nevadí využívání až zneužívání přesčasů místo shánění nových zaměstnanců.

0/0
7.6.2011 14:18

xs123

Úřady zrušit

a udělat je on-line celé. Pro babičky a odlehlé vesnice zřídit pojízdný úřad v maringotce s jedním schopným úředníkem, který dokáže ovládat počítač a řídit auto , a ten by jezdil od vesnice k vesnici jako pekař s houskama. Všichni úředníci by mohli pracovat z domova, případně místo úřadů zřídit videokancelář, kde by se dalo propojit s úředníkama doma. Sci-fi.

0/0
7.6.2011 10:16

xs123

Kdyby podpořili zkrácené úvazky

mají po problému s porodností a se vším.  Taky by ženy rodičovskou líp snášely. Blbé je být s dítětem celé dny doma a potom najednou zčistajasna 10 hodin v práci a dítě 10 hodin mimo domov. Zkrácený úvazek nebo třeba tři dny v práci nebo nějak to zkombinovat. To je ideální stav pro rodiče - obvykle matku, i pro to dítě. Měli by podnikům, které poskytují zkrácené úvazky pro rodiče malých dětí, dát třeba daňovou úlevu. Jenže to by stát zase měl méně na rozfofrování.

+1/0
7.6.2011 9:36

radim36

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

Měli by taky podstatně méně problémů s nezaměstnaností.  Dneska firmy lidi dlouhodobě nezaměstnané vůbec nezajímají, protože přece jen riziko, že se takový člověk ukáže jako neschopný pracovat v plném pracovním osmihodinovém úvazku je dost velké. A nechat těch 8 hodin práce rozdělit mezi často už předtím přetížené  ostatní zaměstnance , než se na to místo najde a zaškolí někdo jiný , bývá často problematické a drahé.

Dlouhodobě nezaměstnaní tak prakticky bez šance najít práci zůstávají na krku státu, zatímco firmy kolikrát nechávají to pracovní místo raději neobsazené, protože jiné než dlouhodobě nezaměstnané neseženou a raději "hoblují " své stálé zaměstnance soustavmými přesčasy.

Zaměstnat takového člověka na nějaký hodně zkrácený úvazek a tak si ho levně a kvalitně otestovat by hodně pomohlo.

0/0
7.6.2011 9:51

Roman36a

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

Co to prosím znamená "neobsazené místo"? 8-o To je možné leda tak někde na úřadu, kde má být podle tabulek šest lidí, je jich tam pět, ale dva se půl dne nudí. Soukromá firma nemá žádné neobsazené místo. Pokud se ukáže že po odchodu zaměstnance jeho práci zvládnou ostatní, místo je zrušeno. Pokud se ukáže že je potřeba někoho najít, místo se obsadí. Jiná možnost není.

0/0
7.6.2011 9:56

radim36

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

A co jiného  znamenají ty časté žvásty personalistů a majitelů firem, že ani dnes nemůžou najít vhodné zaměstnance? Nic jiného, než že flek je neobsazený a okolních 5 - 10 zaměstnanců fláká každý měsíc přesčasy.

0/0
7.6.2011 10:03

xs123

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

Ale mají. Soukromé firmy dost často nutí lidi do přesčasů, do práce o nedělích a svátcích, a nejsou to jenom zlé kapitalistické firmy. Je to třeba tím, že mají nerovnoměrné zakázky a ví, že třeba za měsíc té práce už tolik nebude. Někdy se to řeší agenturínmi zaměstnanci, které se najme na měsíc a za měsíc se je vyhodí. Agentura je oškube, jak může. Na úřadech a jinde ve státním sektoru je chlív - jsou tam nízké platy a málo práce, peníze se spíše shání než vydělávají  a vytváří se tak obrovský prostor pro korupci. Vždyť to vidím kolem sebe. Ve státním by stačila polovina zaměstnanců za dvojnásobné platy a vytíženost. Jenže co s tím zbytkem?

0/0
7.6.2011 10:06

radim36

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

Agenturní zaměstnávání je z velké části jen náhražka nemožnosti firem rychle někoho v případě potřeby najmout na práci a rychle a levně se v případě potřeby zase toho zaměstnance zbavit.

Tu nemožnost prosadili odboráři a levičáci kvůli takzvané ochraně práce, jenomže agenturní zaměstnávání je totéž.. A ještě horší, protože kdyby takhle šel najmout zaměstnanec přímo, rozhodoval by on sám o svém platu. Pokud se totéž dělá agenturním zaměstnáváním, musí ten jeden pracující zaměstnanec za své práce a platu ještě navíc živit parazity v agentuře.

0/0
7.6.2011 10:16

xs123

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

Jo, přesně. Chování agentur je šílené a jsou zbyteční. Určitě by bylo 100x lepší, kdyby měl podnik nějakou databázi "náhradníků", a časem by si z nich mohli vybrat ty lepší mezi svoje kmenové zaměstnance - až jim děti vyrostou nebo z nezaměstnaných. My bychom jim tady udělali reformu raz dva a zadarmo, žejo. Jenže to by museli podniky nějak motivovat a přiskřípnout ty agentury a další parazity.

0/0
7.6.2011 10:20

Roman36a

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

"Databázi náhradníků" Chlape řídil jste už někdy nějakou firmu? MAtky bývají na mateřské, posléze na rodičovské dovolené. Těm musím držet flek. Ty by v žádné takové databázi být nechtěly a navíc by tam byly zbytečně. Pokud je někdo nezaměstnaný měsíc, tak lze předpokládat že když mu nedám šanci já, dá mu jí kolega z jiné firmy. No a pokud je nezaměstnaný dlouhodobě, pak pro mě nemá žádnou cenu.

0/0
7.6.2011 10:24

radim36

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

"No a pokud je nezaměstnaný dlouhodobě, pak pro mě nemá žádnou cenu."

Zase jeden Všeználek, co sežral všechnu moudrost světa, všechno dopředu ví a všechno zná.;-D

0/0
7.6.2011 10:36

Roman36a

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

Pro mě takovej člověk cenu nemá, pro vás třeba ano. Klidně ho zaměstnejte když si myslíte že pro vás bude tak výhodnej. Pochopitelně mám povinnost z úřadem práce spolupracovat. Věřte že rozdíl mezi krátkodobým a dlouhodobým nezaměstnaným je doopravdy velký.

0/0
7.6.2011 10:54

Peťulák2

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

Tohle je taky blbá věc, že se matkám povinně musí držet místo. Jsem ženská, máma zatím ne, a jasně, z mého pohledu je to příjemné, že mám kam jít. Na druhou stranu zatím málo mminek je doma max. rok, aby pak mohly makat dál. Spousta jich potom 3 roky sedí doma a jsou nešťastné, protože sice vědí, že se musejí starat o toho malého špunta, protože je potřebuje, ale nechtějí být vydržované manželem bez vlastních prostředků, nechtějí být krom mateřských funkcí nevyužívané, chtěly by taky pracovat a přispět, nicméně nemohou se přestat dítěti věnovat na 8 hodin denně. A na tolika místech by šlo udělat to, že jedna tam bude na ráno, druhá na odpo a děti mezitím bude hlídat jiná kamarádka společně se svým, čímž si i ona přivydělá.

Když se chce, všechno jde. Jenže tady se nikdy moc nikomu nechce (tím nemyslím zaměstnavatele, ale obecně). V zemi pivních filozofů všichni hlavně kafrají.

0/0
7.6.2011 10:38

Roman36a

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

Teda vy máte představivost. Každý zaměstnanec může dát výpověď kdykoliv. I pokud je na rodičovské dovolené. Pokud o místo nestojí, nikdo mu ho držet nebude. S tím dalším jste mě dost pobavila. Jedna na ráno, druhá odpoledne a děti bude hlídat kamarádka;-D Co znám dnešní maminky, jejich děti jim bohatě stačí. Pak je problém s chorobami. Pokud jsou dvě a více dětí, je velká pravděpodobnost že minimálně jedno bude nemocné. Za další se ta kamarádka musí časově přizpůsobit. Je uvázaná kvůli dítěti a za pár šupů. To už je lepší si najmout chůvu. Jenže na tu nejspíš nemá, no hlavně že by vrazila pár korun kamarádce. To by bylo terno.

0/0
7.6.2011 10:51

xs123

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

Aha, zase jeden teoretik, aby nás poučil. A co tak nějaká rada, jak se má kojit?

0/0
7.6.2011 12:41

Roman36a

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

Milá dámo. Nejsem žádný teoretik, pouze majitel firmy a zaměstnavatel. Pochopitelně podobně naladěných čerstvých matek k nám do firmy přišlo už poměrně dost. Jejich velké plány braly za své vždycky po několika dnech. Kamarádka odpadne jako první, studenka - chůva jako druhá a babička jako třetí. To že je dítě největší poklad pro svou matku chápu, bylo by ale hezké aby i konečně matky pochopily, že jejich dítě není pokladem pro všechny okolo.

0/0
7.6.2011 13:00

xs123

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

A co otcové? Pro ty není jejich dítě největší poklad? V tom je asi ten problém naší společnosti. Tady otcové otázku dětí neřeší, naše děti mají jenom matky a problémy v práci jsou prostě záležitostí matek. Máš nějaké děti? Buď nemáš anebo je máš asi tak, jako má někdo doma králíky. Dát jim nažrat a víc se o ně nezajímat. V tom je zakopaný pes, že ženy děti nechtějí rodit, protože jsou potom na ně - samy. A nemají se ani jak uživit. Každý muž by místo vojny měl dokázat, že je dospělý, tím, že by se dokázal postarat o děti. Majitelé firem  jako ty jsou ta nejlepší antikoncepce....

0/0
7.6.2011 13:12

Roman36a

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

A co tím chce jako básník říct? já přece neurčuju zaměstnancům kdo z nich půjde na rodičovskou dovolenou. To že to jsou v 99% případech ženy vážně není můj problém, ani nic co bych měl řešit. Já děti mám a moje žena na rodičovské dovolené byla. A neměla s tím problém. Co je špatného na tom že já vydělávám a moje žena byla s dětmi? Ano. Mohlo to být obráceně. Ale dohodli jsme se takto. Vadí ti to snad? Nebo by sis to představovala tak, že by měl být zákon podle kterého já musím zůstat doma a moje žena jít do práce? Já dokážu uživit sebe, svou ženu, i své děti. Nebo snad jsem měl zrušit firmu a chodit se s rodinou pást? To bych vážně dokázal jak se postarám o rodinuRv

0/0
7.6.2011 13:21

xs123

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

Takže klasický český otec. O děti se nestará, vydělá peníze a tím to je vyřešené. Jeho cena v rodině se dá přesně vyčíslit v podobě množství finančních prostředků, které domů přinese. Kdyby manželka totéž vyhrála v loterii, muže nepotřebuje. Děti také takového otce nepotřebují. A kvůli takovým serpenízům se nenarodí několik jiných dětí.

0/0
7.6.2011 13:32

Roman36a

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

Co to žvaníš? ;-D S dětmi jsem každý víkend. Chodíme na ryby, na houby, jezdíme na kole, na koni, lyžujeme, umí pracovat se dřevem, s kovem, modelaříme, stavíme železniční panel, dokáží si postavit rádio, dokonce zvládnou i vyrobit tištěný spoj. A tak by se dalo pokračovat.... Ale děti mě vlastně nepotřebujíRv

0/0
7.6.2011 13:38

Roman36a

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

Jo a ještě taková drobnost. Nejsem jejich biologický otec. Ten jejich byl sice doma celý den, ale nestaral se o ně vůbec. Na to měli babičku. On se jen celej den válel, peníze nenosil a nakonec utekl za mladší.

0/0
7.6.2011 13:42

jitulka78

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

nemůžu nepřidat svou zkušenost s hlídáním, šla jsem do práce, když byl synovi přibližně rok, hlídala kamarádka, jesle plné, drahé, hlídání levné, dobré, mělo to jedno velké ALE - když jí její dítě onemocnělo a byli tři týdny v nemocnici, kam s tím mým? když jeli k moři, kam s tím mým? babičky nemáme, i tak jsme se snažili s manželem střídat tak, abych mohla jít alespoň na pár hodin denně do práce, ulevilo se, až když šel do školky, sice občas marodí, ale na to existuje tzv. paragraf, na onemocnění dítěte od chůvy vám ho nikdo nenapíše, rodičovská výpomoc je dobrá věc, ale není to dlouhodobé řešení, spíš na kratší dobu, když např. v létě zavře školka a jesle, nebo je tam epidemie, apod., také domluva se zaměstnavatelem je důležitá, ti naši (můj i manželův) jsou výborní, možná proto, že sami mají nebo měli malé děti......moc jim za jejich přístup děkuji

0/0
7.6.2011 13:13

Roman36a

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

To není otázka výborného zaměstnavatele, to je otázka profese kterou člověk u firmy vykonává. Někde něco takového zkrátka není možné.

0/0
7.6.2011 13:26

jitulka78

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

o tom vůbec nepochybuji, doktor bude asi těžko pacienta vyšetřovat z domu, učitelka také ne, dělník, co chodí na pásovou výrobu také ne, diskuze byla ale o celkovém přístupu k matkám (otcům) s dětmi, která je u nás stále plná předsudků, kdyby se jimi každý řídil, tak pracující ženy děti nerodí

0/0
7.6.2011 13:42

Roman36a

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

Ale houby. Pokud to jde, tak s tím zaměstnavatel nemá problém. Naopak jsou firmy které toho zneužívají v reklamě. Viz . tento článek a Vodafone.

0/0
7.6.2011 13:48

VBL

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

.....az kdyz sel do skolky,sice obcas marodi, ale na to existuje tzv. paragraf, na onemocneni ditete od chuvy Vam ho nikdo nenapise,........   ceske privilegium , "paragrafy" v praci, kdyz je nemocne dite, jeste je to placene !

0/0
7.6.2011 14:52

Roman36a

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

Tak české privilegium, ale já, ač zaměstnavatel, to beru. Byl jsem v jednom předškolním zařízení v Torontu a žasnul jsem. Všechny děti měly u rypáku nudli a všude okolo se válely špinavé papírové kapesníky. Hnus.

0/0
7.6.2011 14:56

illes

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

Mně jako mámě od dětí je jasné, že zaměstnavatele mé rodinné starosti a problémy s dětmi nezajímají. Proč by také měly. Ale malé dítě je pro ženu závazek, který nemůže opomenout. Je povinna se o něj starat a o i na úkor svého osobního a pracovního života. Nemůže ho nechat samotné doma, když je nemocné, musí dodržovat pracovní dobu mateřské školy, protože oni tam déle ty učitelky také nebudou, jenom proto, že zaměstnavatel chce po matce od dětí, aby dělala přesčas a pak nestíhá dítě vyzvednout.  Při současných platech, které se většinou ženám platí, si chůvu prostě většina rodin dovolit nemůže. Je to luxus. Babičky ochotné hlídat ubívají. I když já patřím mezi ty, které takovou babičku i dědu mají, takže zaměstnavatele neobtěžuji, nebo jen minimálně. Kdybych je neměla, nemohla bych si dovolit pracovat 8,5 hodiny jako je pracuji nyní, prostě se to při dvou dětech nedá zvládnout.

0/0
7.6.2011 23:25

xs123

Re: Kdyby podpořili zkrácené úvazky

Je to tím, že v politice jsou jenom samí chlapi, a v podstatě je otázka mateřství a rodičovství ani tak moc nezajímá.

0/0
7.6.2011 12:05

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...