Ona

Retro samet je zpět. Jak v něm zazářit?

  • 0
Samet byl v časech minulých symbolem moci a luxusu. Proto ho nosili především urození. Dnes specifickou tkaninu vnímáme spíše jako retro prvek. Ovšem materiál s lesklou povrchovou úpravu se dostává opět na výslunní. Což jasně dokazují nejnovější kolekce předních světových návrhářů. Poradíme, jak ho nosit.

Samet a (ne)vhodný způsob nošení

Pokud nepatříte mezi ženy, co módě rozumí, pořiďte si zprvu pouze jeden méně nápadný kousek. Může jít o tričko v tmavé barvě či obutí. Zvláště botky se stanou tou vůbec nejlepší volbou. Nepůsobí jako pěst na oko, přitom outfitu dodají neotřelý punc. Alespoň tak zjistíte, zdali samet unosíte. 

V případě, kdy do šatníku pořídíte šaty, pak vězte, že chybu neuděláte. Ač budete nejprve na rozpacích, jak v daném oděvu na okolí působíte, určitě si brzy samet oblíbíte.

Samet je tkanina sama o sobě velmi nápadná a výrazná, zapomeňte na hluboké výstřihy a ultra krátké délky. Vyhnete se tak prvoplánovému a lacinému vzhledu. Ač je černá barva fádní klasikou, pro tentokrát na ni vsaďte. Tmavý samet působí velmi elegantně a sofistikovaně.

Chcete mít sexy šmrnc, pak zvolte sametové body.

Chcete mít sexy šmrnc, pak zvolte sametové body.

Na večírek

Samet je na společenské akce jako dělaný. Vedle nikdy nešlápnete ve slušivých šatech s rafinovanými rozparky či kostýmku inspirovaném pánským šatníkem. Zvolit lze i sukni s vysokým pasem. Ve vánočním čase sázejte na symbolické barvy adventu.

Módní rada: Samet, jako vše lesklé, může opticky přidávat kilogramy. Ovšem to neznamená, že jej nemohou nosit dámy plus size křivek. Jen daný kousek pořizujte s rozvahou a soudností. Skvěle zdůrazní tělesné přednosti. Proto jej oblékejte na ty partie, které chcete dát světu na odiv.

V sametu vynikne vaše něžná ženská stránka.

V sametu vynikne vaše něžná ženská stránka.

Lehká dávka extravagance

Nebojíte se být vidět? Jste ráda nepřehlédnutelná a podle posledních módních výkřiků? Divokou kartou bude pro vás sametové sako. Propojte ho s džínami, nejlépe mom střihu, šněrovací obuví či kozačkami na podpatku. Rázem získáte neobvyklou, leč působivou kreaci. Takové sáčko užijete pro jakoukoliv příležitost.

Sametové sako je lehce extravagantním, nicméně slušivým prvkem.

Sametové sako je lehce extravagantním, nicméně slušivým prvkem.

Absolutní trend

Mezi absolutní hity současnosti patří sukně midi délek. Nosí se v kombinaci se svetry, košilemi, mikinami, zkrátka vším, co vás napadne. Zvláště efektivní jsou pak kousky ze sametu. 

Leklé tkaniny budou patřit i k největším trendům v roce 2020. Na jaře a v létě samet vystřídá luxusní satén.

I na přehlídkách luxusních značek a červeném koberci lze spatřit hvězdy oděné...

I na přehlídkách luxusních značek a červeném koberci lze spatřit hvězdy oděné do sametu.