Kadeřnice se při úpravě vlasů malé modelky drží základních pravidel pro česání dětí: účes musí být rychle hotový a dobře držet, aby při typickém dětském poskakování a pobíhání hned nepadal. Hodí se i pro sestříhané vlasy, protože stuha kratší partie prodlouží a podrží.
Základem účesu je pevný culík na svrchní části hlavy, použijte spíš silnější gumičku, aby dítěti netrhala vlasy. Dole u krku pak vytáhněte malý trojúhelník vlásků, které necháte volné, poslouží k ukotvení copánku.
Gumičkou protáhněte stuhu, případně jich můžete dát do vlasů i několik. Stuhu můžete obmotat kolem gumičky, anebo můžete u základny účesu vytvořit mašličku. Ať už zvolíte jakýkoliv způsob, měla by vám poté zůstat na každé straně přibližně stejně dlouhá část stuhy.
Vlasy v culíku rozdělte na polovinu a s pomocí dvou pruhů stuhy z nich spletete v podstatě rybí cop. Vlasy do sebe tedy nebudete zaplétat jako při běžném copu, ale pouze jejich polovinu obtáčíte stuhou ze shora a druhou polovinu následně zespoda. Stejně obtočíte druhou stuhu „v protisměru“ a takto postupujete až ke krku. Je na vašem (a samozřejmě i dětském) vkusu, jestli budete do stuhy schovávat všechny vlasy, nebo jestli je necháte mezi barevnými pruhy vykukovat.
S pletením skončete u trojúhelníku volných vlasů u dívčina krku. Zde vytvořený cop spojte gumičkou s volným pramenem vlasů, tím ho zafixujete a zajistíte, že účes vydrží i nejrůznější poskoky nebo třeba metání hvězd. Gumičku pak můžete schovat obtočením stuhou nebo třeba další mašličkou. Visící stuha pak vytvoří dojem delších vlasů i u dívek, kterým ještě nestihly narůst.
Nakonec můžete některé pramínky vlasů ze zápletu trochu povytáhnout, aby více vykukovaly. Druhou variací je pak cop, ve kterém stuha naopak zcela vlasy zakrývá.