Cena přijatelná, výkon špičkový. Těšit se můžeme na nový malý iPhone

  0:18aktualizováno  0:18
Apple podle všeho vyslyší volání o pokračování výroby malého iPhonu. Ale zapomeňme na čtyřpalcový displej a na dnešní dobu opravdu miniaturní rozměry.

iPhone 8 ve větší verzi Plus. Stejný design má mít i chystaný inovovaný model. | foto: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz

Apple se nechystá vzkřísit opravdu malý iPhone, kterým byl naposledy model SE, ale chce oživit jiný model. Příští rok má uvést vylepšenou verzi svého stále nabízeného iPhonu 8. Stát se tak má mimo běžný termín uvádění nových iPhonů v září, ale hned v březnu. Tedy ve stejnou dobu, kdy byl uveden model iPhone SE.

Fotogalerie

Informuje o tom server Economic Daily News, který dodává, že o výrobu se postará externí výrobce Pegatron. Podle tchajwanské investiční společnosti Fubon Securities Investment Trust se počítá s produkcí 20 milionů kusů tohoto vylepšeného modelu. 

Informace tak potvrzují zprávy od japonské agentury Nikkei, která rovněž přišla s informací o uvedení vylepšeného iPhonu 8 v roce 2020. Japonská agentura ale hovoří hned o třech nových iPhonech 8. Podle japonských novinářů mají mít 4,7palcový, pětipalcový a 5,5palcový displej. Ten největší má být místo typu LCD typu OLED. 

iPhone 8 není úplný „mrňous“. Doba čtyřpalcových displejů, jaké měly iPhony do příchodu iPhonu 6, je však nenávratně pryč. O takový smartphone by byl malý zájem, jelikož dnes jsou v módě co největší panely.

Pokus o opravdu malý smartphone dokonce pouze s 3,3palcovým displejem od čínského TCL pod znovu oživenou značkou Palm žádný velký úspěch nepřinesl. 

iPhone 8 má 4,7palcový displej a stejně velký má mít i v roce 2020 uvedená vylepšená verze. Ovšem polepší si rozlišení. Současný iPhone 8 má rozlišení panelu 1 334 x 750 obrazových bodů, inovovaný model má mít Full HD (1 920 x 1 080 obrazových bodů). 

Inovovaný smartphone má dostat zcela nový procesor A13. Ten prozatím Apple nepředstavil. Dostanou ho i ty nejlepší a nejdražší chystané iPhony, které jsou očekávané letos na podzim. Inovovaná osmička, přes obstarožní design, bude při použití nového čipu patřit mezi nejvýkonnější smartphony na trhu.

Fotoaparát nebude dvojitý ani jinak vícenásobný, jak je nyní trendem, ale bude pouze jednoduchý. Pixely od Googlu dokazují, že to stačí. Existovat má jediná verze s celkem štědrou nerozšířitelnou pamětí 128 GB.  

iPhone 8 se tak ve své standardní menší verzi nechystá do důchodu. I když název bude asi postrádat číslici 8. Konzervativním příznivcům by tak nadále měl nabídnout čtečku otisků prstů, když nové iPhony už spoléhají na zabezpečení pomocí 3D skenu obličeje. 

Design novinky se podle všeho nezmění, a tak bude mít na dnešní dobu už zcela přežité značně velké rámečky. I když nepůjde o tak malý model, jakými iPhony kdysi byly, tak by vylepšený iPhone 8 měl patřit mezi nejmenší top smartphony na současném trhu. 

Toto si může dovolit jen Apple. iPhone 8 má tři roky staré kořeny

Rozměry iPhonu 8 s 4,7palcovým displejem jsou 138,4 x 67,3 x 7,3 milimetru. To jsou na dnešní dobu stejně malé rozměry jako před časem u iPhonu SE v porovnání s tehdejší konkurencí.  

Jeho cena se odhaduje na 649 dolarů, tedy v přepočtu na necelých 15 tisíc korun. Samsung Galaxy S10e přitom s pamětí 128 GB vyjde na bezmála 20 tisíc korun. 

Apple tak podle všeho zareaguje na neuspokojivé prodeje svých extrémně drahých špičkových modelů. Inovovaný iPhone 8 tedy doplní nabídku značky o cenově dostupný a přesto výkonný smartphone. Připraví konkurenci nejen pro zmiňovaný samsung, ale také pro stále početnější čínské konkurenty.

Americký výrobce přitom přes použití nových součástek ušetří za velký vývoj či změnu výroby. iPhone 8 z roku 2018 totiž přímo navazuje na přelomový iPhone 6. Ten po čtyřpalcových iPhonech spolu s modelem iPhone 6 Plus nabídl v rámci smartphonů od Applu větší displej. Ale představen byl už v roce 2014, tedy šest let před odhadovaným uvedením vylepšené verze „osmičky“. 

Reklama na iPhone 8 z roku 2017:

Autor:
 

Nejčtenější

Huawei ztrácí přístup k Androidu. Bez něj budou jeho smartphony neprodejné

Ilustrační snímek

Huawei podle agentury Reuters s okamžitou platností přichází o aktualizace operačního systému Android a příští modely...

Aktualizujte si WhatsApp. Kvůli chybě vás mohli útočníci odposlouchávat

Aplikace WhatsApp (ilustrační obrázek)

Nový trik využívající chybu v komunikační aplikaci WhatsApp umožnil na základě zmeškaného hovoru nainstalovat do...

Překročí naše představy. Blíží se revoluce v designu smartphonů

Bude takto vypadat Samsung Galaxy S10?

Několik lidí stojících za úniky informací ohledně nových smartphonů se shodují, že letos nás čeká ještě jeden přelom v...

Huawei pod tlakem. Skončí nadobro s mobily? Otázky a odpovědi

Sídlo Huawei (18.12.2018).

Google oznámil, že přestane poskytovat čínskému výrobci Huawei služby spojené s operačním systémem Android. Následně...

YouTube Music dorazila do ČR. Hudbu vybírá i podle toho, kam jdete

YouTube Music

Každý den umíchá „mix“ skladeb na míru vašemu vkusu a automaticky jej stáhne do paměti pro poslech na cestách. K obřím...

Další z rubriky

Motorola se srdcem od Samsungu má průstřel v opravdu širokém displeji

Motorola One Vision

Motorola má nový model s čistým Androidem. Jmenuje se One Vision a na první pohled zaujme průstřelem velmi širokého...

Tři modely jedné řady. Radíme, který Samsung Galaxy S10 vybrat

Modelová řada Samsung Galaxy S10

Výrobci mobilních telefonů v poslední době čím dál častěji sahají k taktice několika top variant v jedné modelové řadě....

Podívejte se na obrázky příštího iPhonu, vypadají jako originální

iPhone 11

Grafik Hasan Kaymak ukázal velice kvalitní rendery připravovaných iPhonů 11. Vytvořil je na základě uniklých informací....

Najdete na iDNES.cz