Další obrázky: příští iPhony budou opravdu mít podivný hrb na zádech

  9:18aktualizováno  9:18
První informace o letošních iPhonech 11 přinesly i obrázky designu. A ten zatím moc pochvalných reakcí nezískal. Na jednu stranu se příliš nemění od současných modelů, ovšem nezbytné technologické inovace přinutily výrobce upravit zadní stranu telefonu. Tam iPhonům vyrostl podivný hrb.

iPhone 11 Max | foto: Cashkaro.com & OnLeaks

Design modelů 11 a 11 Max (nebo XI a XI Max) zveřejnil server Cashkaro ve spolupráci se známým únikářem Onleaks, který má obvykle dobré a přesné informace. Detailní rendery obou modelů ukazují, že původní informace ze začátku dubna byly vcelku přesné. Tehdy unikl technický výkres a z továrny Foxconnu, kde se iPhony vyrábí, pak střední díl šasi telefonu.

Fotogalerie

Základní tvar telefonů se od současných verzí XS a XS Max příliš neliší. A to především zpředu, kde zůstává poměrně výrazný horní výřez pro kamery. U současných modelů se tento výřez snaží Apple zamaskovat základní tapetou a asi to bude dělat i u příštích modelů. Protože konkurence umí menší výřezy nebo průstřely. 

Nutno však dodat, že Apple potřebuje místo pro speciální přední kameru, která slouží pro odemykání telefonu, protože čtečku otisků už telefony nemají. Což Applu zmenšuje u výřezů manipulační prostor.

Podstatnější změnou mezigeneračně projdou zadní partie obou modelů. A má to svůj důvod. Apple oběma modelům přidá třetí objektiv, aby telefony dokázaly konkurovat špičkovým modelům konkurence. Jenže to, jak to Apple udělal, vzbuzuje vášnivé diskuse. Místo tří objektivů pod a nebo vedle sebe se Apple rozhodl sestavit objektivy do trojúhelníku a umístil je do vyvýšeného čtverce v levém horním rohu zad. Mimo trojúhelník objektivů je v rohu čtverce ještě dioda blesku.

Sestava objektivů působí velmi mohutně. Především na menším modelu 11 je čtverec s objektivy velmi nápadný, u většího modelu Max je to lepší, ale i zde je to nepřehlédnutelné. Na druhou stranu, bude to jasné poznávací znamení a nové iPhony budou zezadu snadno rozeznatelné. 

Zajímavostí je, že u obou modelů je zadní díl vytvořený z jednoho kusu skla včetně onoho výstupku s objektivy. Mimochodem, výstupek je poměrně výrazný, vystupuje nad tělo přístroje o 1,2 milimetru.

Výbava zatím známá není, ale podle serveru Cashkaro mají oba modely na boku Mute tlačítko a dole pak pro Apple klasický lightning konektor a nikoliv USB-C, jak se dříve spekulovalo. Premiéru obou nových modelů a asi i dalších novinek můžeme očekávat tradičně v září. 

Autor:

Nejčtenější

Neomezená data T-Mobilu mají nakonec jeden háček. Je v roamingu

T-Mobile omezuje přes léto rychlost dat v roamingu

Na sociálních sítích se někteří uživatelé T-Mobilu podivovali nad tím, že jim v roamingu neomezená data běží pomaleji...

Neomezená data pobláznila Čechy. Vysoký zájem ochromil web operátora

T-Mobile akce na léto, neomezená data

Od čtvrtka dává T-Mobile na léto neomezená mobilní data. Čerpat je lze nejen s tarify, které obsahují mobilní data, ale...

Ředitel O2: Chystáme nové tarify a 5G může zcela změnit mobilní trh

Novým generálním ředitelem O2 je Jindřich Fremuth

Generální ředitel operátora O2 Jindřich Fremuth v rozhovoru pro Mobil.iDNES.cz potvrzuje přípravu nových tarifů a...

Bez těchto aplikací na dovolenou nejezděte. Můžou ji zachránit

Ilustrační snímek

Chytrý telefon je naším společníkem i v době letních dovolených. Nemusí přitom sloužit pouze ke spojení s rodinou a...

KOMENTÁŘ: Konečně máme neomezená data, radujme se. Anebo raději ne?

ilustrační snímek

Polovina června 2019 posunula Česko mezi moderní mobilní země. Tak by optimista mohl reagovat na první neomezené...

Další z rubriky

Smartphonová krása, tyto rarity většina Čechů nikdy neviděla

Smartphonová krása

I když se výrobci hodně snaží, design a technické provedení dnešních smartphonů jsou si hodně podobné. V minulosti tomu...

Huawei by mohl použít starý systém od Nokie v ruské národní úpravě

Nokia N9 je nedávná historie. Když už Nokia viděla, že Symbian na iPhony a...

Huawei je odříznut od služeb Googlu a jeho smartphony čeká velký propad prodejů, což připouští i samotná firma. Proto...

Vyzkoušeli jsme fascinující telefon budoucnosti, ohebný Huawei Mate X

Huawei Mate X

Po dlouhém čekání jsme si mohli konečně krátce vyzkoušet prototyp skládacího smartphonu s ohebným displejem Huawei Mate...

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.

Najdete na iDNES.cz