Premiéra iPhonu 11 se blíží. Apple potvrdil datum

  0:18aktualizováno  30. srpna 12:33
Své letošní novinky představí Apple v úterý 10. září. Původně to naznačoval screenshot úvodní obrazovky objevený v nejnovější testovací verzi operačního systému iOS 13. Na konci srpna firma rozeslala pozvánky.

Představovací akce nových iPhonů se bude se konat už tradičně v auditoriu Steve Jobs Theater v centrále firmy v kalifornském Cupertinu. Pokud chcete akci sledovat online, budete mít možnost od 19:00 našeho času (10:00 místního) přímo na webu Applu.

29.srpna 2019 v 18:11, příspěvek archivován: 30.srpna 2019 v 12:30

Just hit the inbox. It’s official. iPhones coming September 10th. New iPhone colors confirmed? https://t.co/Szqo79osjP

Datum jsme ovšem znali už dříve. Soubor s názvem HoldForRelease našel v sedmé testovací verzi iOS 13 vydané 15. srpna brazilský portál iHelpBR, který se specializuje na produkty Applu. Jde o screenshot úvodní obrazovky s ikonami aplikací, mezi nimiž samozřejmě neschází ani kalendář. Právě ikona této aplikace odhalila datum premiéry letošních iPhonů.

Fotogalerie

Informuje totiž o úterý desátého. Bez měsíce, bez roku, tedy přesně tak, jak ikona kalendáře datum skutečně zobrazuje. Těchto upřesňujících údajů nicméně není třeba, desátý den v měsíci totiž na úterý připadá v září. A to je již od roku 2012, tedy od iPhonu 5, měsícem, kdy Apple vždy představuje nové iPhony. Výjimkou je pouze model SE, který si premiéru v roce 2016 odbyl v březnu.

Brazilský portál o 10. září nepochyboval. Připomíná loňský rok, kdy byl v jedné z tehdejších testovacích verzí systému iOS 12 nalezen obdobný screenshot. Tehdy na snímcích iPhonu prezentoval možnost zvětšení textu a ikon na displeji, aplikace kalendáře na snímcích obou telefonů zobrazovala středu dvanáctého. Tedy datum, kdy Apple loni v září opravdu představil hned trojici nových iPhonů (XS, větší XS Max a „levný“ XR). Loni premiéra připadala na středu.

Důvod, proč nezůstal Apple věrný středě, je nasnadě. Letos na ni v daném týdnu připadá jedenáctý zářijový den, svět si tak bude již poosmnácté připomínat sérii koordinovaných teroristických útoků na Spojené státy z roku 2001. Situovat právě na toto datum slavnostní premiéru nových produktů by tak pro Apple jakožto americkou společnost bylo opravdu nevhodné.

V testovací verzi iOS 13 byl objeven screenshot prozrazující datum premiéry...
V testovací verzi iOS 13 byl objeven screenshot naznačující datum uvolnění...

Navíc středa není striktně daným dnem pro představení nových iPhonů. Třeba již první generace, kterou Apple představil 9. ledna 2007, jsme se dočkali právě v úterý. Na tento den v týdnu pak připadaly i premiéry modelů 4s, 6/6 Plus a 8/8 Plus. Třináctá generace iPhonu tak bude v pořadí již pátou představenou v úterý. Předčí tak středu, na kterou v minulosti připadly premiéry modelů 5, 6S/6S Plus, 7/7 Plus a loňské trojice XS, XS Max a XR.

Kdo se v tom má vyznat? Nové iPhony se zase budou jmenovat jinak

Avšak zatímco představení novinek připadá na různé dny v týdnu, tak spuštění předobjednávek je tradičně páteční záležitostí. Jinak tomu nebude ani letos, Apple je začne přijímat v pátek 13. září. Pro někoho možná smolná kombinace, Apple se jí však zjevně nebojí. Páteční záležitostí je pak tradičně i zahájení prodeje, to následuje o týden později. K prvním majitelům se tak letošní iPhony 11 dostanou v pátek 20. září.

Nicméně na jednom ze screenshotů objevených v testovací verzi iOS 13 figuruje ještě jiné datum. A sice pondělí třiadvacátého. Ze vzhledu obrazovky, která je prosta jakéhokoli výřezu, lze usuzovat, že toto datum značí uvolnění nového operačního systému pro starší modely iPhonů a iPadů. Stejně jako v případě data premiéry totiž i tato kombinace dne v měsíci a dne v týdnu připadá na letošní září.

Autor:

Nepřehlédněte:

Nejčtenější

Apple představil tři nové iPhony. Základní zlevnil

Online #7302

Apple představil tři nové iPhony, nové hodinky Watch i nové tablety iPad. Technologicky konkurenci nepředběhl, důraz...

O2 má tarif s neomezenými daty. Základní je nejlevnější na trhu

Neomezené tarify O2 Neo

Operátor O2 představil nové tarify. U základních přidal data a uvedl novou řadu neomezených tarifů Neo. Nejlevnější...

Internetoví vtipálci vzali iPhone 11 útokem, smějí se třem fotoaparátům

Parodie na nejnovější iPhony

Stejně jako každý rok, i tentokrát se ihned po odhalení nových iPhonů objevily parodie na jeho výbavu či vzhled. Letos...

Nové iPhony 11 mají vyšší výkon, superfotoaparáty a větší výdrž

Apple 11 Pro a 11 Pro Max

Trojice nových iPhonů přináší určitá vylepšení, kdo však čekal velkou revoluci, bude zklamaný. Mimo ultravysokého...

Neomezený internet v mobilu stojí dost peněz. Nejhorší nabídku má Vodafone

Ilustrační snímek

Už všichni tři tuzemští síťoví operátoři mají zcela neomezené tarify. Nejméně pružnou nabídku má Vodafone, který...

Další z rubriky

Samsung možná přejmenuje své chystané smartphony, spojí prémiové řady

Samsung Galaxy S10+ a Samsung Galaxy Note 10+

Příští rok se už nemusíme dočkat žádného modelu Galaxy S ani Galaxy Note. Je totiž možné, že Samsung obě řady sloučí a...

Internetoví vtipálci vzali iPhone 11 útokem, smějí se třem fotoaparátům

Parodie na nejnovější iPhony

Stejně jako každý rok, i tentokrát se ihned po odhalení nových iPhonů objevily parodie na jeho výbavu či vzhled. Letos...

Nové hodinky od Applu se naučily nepřetržitě ukazovat čas

Apple Watch Series 5

Apple odhalil novou generaci hodinek Apple Watch. Najdete je pod označením Series 5 a ve výbavě mají hned několik...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz