Analytik: Apple u iPhonů příští rok zmenší výřez. Zmizí až později

  0:18aktualizováno  0:18
Jubilejní iPhone X před dvěma lety odstartoval módu výřezů v displeji. Zatímco ostatní výrobci jej postupně zmenšují a někdy jej vypustí úplně, Apple zůstává konzervativní a podle analytika Ming-Chi Kuoa se výrazný výřez u iPhonů zmenší až v příštím roce.

Detail výřezu v displeji u iPhonu X | foto: www.apple.com

Jedním z aktuálních trendů v segmentu smartphonů je roztahování displejů až k okrajům a s tím související eliminace tradičních prvků, které zobrazovači stojí v cestě.

Fotogalerie

Z rozměrných výřezů se tak stávají výřezy menší a ty přecházejí v pouhý „průstřel“. V něm bývá umístěna čelní kamerka, kterou zatím výrobci pod displej schovat nedokážou (ale i na tom třeba Samsung a Xiaomi pracují).

A Apple? Ten v tomto směru zůstává konzervativní a dosud se drží designu, který před dvěma lety nastolil iPhone X. Po něm velký výřez s TrueDepth modulem zdědila loňská edice a změnu nečekejme ani letos. iPhony XI (11) a XR 2 budou alespoň z přední části designovými kopiemi svých předchůdců.

Kuo: výřezy u iPhonů se příští rok zmenší

Analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti TF Securities pro čínský server MyDrivers v minulých dnech uvedl, že iPhony pro rok 2020 už budou mít výřez v displeji menší. To zároveň znamená, že Apple zmodernizuje a zmenší zmíněný TrueDepth modul, který si dosud nárokuje poměrně dost prostoru.

A pouhým zmenšením modulu a tím i výřezu Apple samozřejmě neskončí, už v roce 2021 by totiž podle analytiků švýcarské banky Credit Suisse měl rušivý výřez z iPhonů zmizet úplně. To by znamenalo soustavu fotoaparátu, infračervené kamery a miniaturního projektoru schovat pod displej.

Displej bez výřezu a návrat otisků prstů

Apple však podle analytiků banky v budoucnu začne opět používat i snímače otisků prstů. Samozřejmě k legendárnímu home tlačítku pod displejem s vestavěným snímačem se už nevrátí (výjimkou mohou být levné iPhony, o kterých se spekuluje), na mysli analytici mají senzory schované v displeji.

Snímač tohoto typu by Apple mohl v roce 2021 použít v případě, že by záměr integrace předního kamerového systému pro autorizaci 3D skenem obličeje pod panel nevyšel.

V ideálním případě by pak mohl oba snímače či způsoby autorizace zkombinovat a bylo by jen na uživateli, který z nich by využíval. Stinnou stránkou takového řešení by pochopitelně byla cena. Takto pokročilé biometrické snímače jsou drahé a na konečné ceně telefonu se samozřejmě promítnou.

O snímači otisků pod displejem se v souvislosti s iPhony nemluví poprvé. Nedávno redakce čínského serveru Global Times psala o tajemném cenově dostupném modelu pro Čínu, který by v zemi zvrátil trend upadajícího zájmu o smartphony americké firmy. Dosud však o tomto telefonu nevíme nic bližšího. (více v článku: Apple chystá levný iPhone se snímačem otisků. Nebude pro každého). 

Nejčtenější

Co letos předvádíte, je neuvěřitelná drzost, spílají zákazníci Vodafonu

Ilustrační snímek

Když v květnu rozeslal Vodafone textovku informující o změně tarifikace u předplacenek, zvedlo to vlnu nevole....

Neuvěřitelný příběh ztroskotaných Čechů v Polsku má mobilní ponaučení

Porucha, nouzové volání

Jakkoliv zní celý příběh neuvěřitelně, můžeme si z nepříjemného konce dovolené české rodiny v Polsku vzít jedno...

Internet šílí z aplikace, která vás ukáže jako starce. Může to mít háček

Aplikace FaceApp vám ukáže, jak budete vypadat ve stáří.

Populární ruská aplikace FaceApp se stala hitem internetu, má ovšem jednu velmi stinnou stránku. Potřebuje totiž...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Levné androidy decimují iPhony. Apple proto lacinější modely vyřadí

iPhone SE

Čína není jediným klíčovým regionem, v němž se Applu přestalo dařit. Mnohem levnější, a přitom podobně vybavené...

Další z rubriky

Cibule a česnek. Slavný japonský designér stvořil nový vzhled smartphonů

Realme X Master edition by Naoto Fukasawa

Levná značka Realme možná naznačuje další trend v designu chytrých telefonů. Vzhled zad nového dostupného modelu...

Nový název operačního systému Huawei má zajímavé souvislosti

Ilustrační snímek

Americkou administrativou byla společnost Huawei dána na černou listinu. Nesmí obchodovat s americkými společnostmi....

Zase ho neuhlídali. Unikla oficiální podoba špičkového samsungu

Samsung Galaxy Note 10

Úniků podoby nového Samsungu Galaxy Note 10 bylo už víc než dost, ovšem nejnovější obrázky ukazují již pravděpodobně tu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz