Ten nepřehlédnete. Vystouplý fotoaparát nových iPhonů bude obrovský

  0:18aktualizováno  0:18
Podoba nových iPhonů chystaných na září už je víceméně známá. Ještě více o tom, jak budou novinky vypadat, prozrazují poslední rendery uniklé ze zdroje blízkého řetězci různých dodavatelů součástek pro smartphony od Applu.

Už dříve se objevily informace a následně i obrázky, jak budou vypadat nové iPhony. Tedy zejména zezadu, kde mají mít opravdu obří vystouplou soustavu čoček fotoaparátu. Ta bude v čtvercovém rámečku a elegantně opravdu nepůsobí.

Fotogalerie

Nyní “únikáři” Slashleaks ukázali na Twitteru rendery uniklé od některého z dodavatelů součástek pro chystané iPhony. Ty potvrzují, že vystouplý fotoaparát bude opravdu masivní. Navíc ukazují, že si nové iPhony ponechají výrazný výřez v displeji.

Právě výřezy přitom dokázala konkurence už zcela minimalizovat. Dokonce tu máme i koncept smartphonu s přední kamerou pod displejem. Ovšem iPhony mají unikátní zabezpečení Face ID pomocí 3D skenu obličeje, a senzory pro něj vyžadují místo.

Apple už zcela upustil od čtečky otisků prstů, kterou v rámci smartphonů dovedl k dokonalosti. Konkurenční výrobci schovávají čtečku už do displeje, ovšem existují dva typy takové čtečky, z nichž bezpečnější je ta se skenem pomocí ultrazvuku.

Takovou čtečku mají zatím pouze dražší konkurenční smartphony, a stejně by neměly být tak bezpečné jako 3D sken obličeje u iPhonů. Navíc u nových modelů má být sken nadále vylepšen. I konkurence má sken obličeje, ale méně propracovaný, a tudíž i méně bezpečný. Celkově tak bazírování Applu na skenu obličeje dává smysl, ač ovlivňuje design iPhonů.

01.července 2019 v 09:38, příspěvek archivován: 03.července 2019 v 14:04

#Apple - #iPhoneXIR - iPhone XIR CAD https://t.co/PVZFUXLiFi https://t.co/nkMxWdYQAT

Uniklé rendery ukazují i nástupce modelu iPhone XR. Ten bude mít také obří rámeček pro čočky fotoaparátů. V jeho případě však budou čočky pouze dvě, nástupci modelů XS a XS Max budou mít fotoaparáty tři. A i nástupce iPhonů XR bude mít velký výřez v displeji.

01.července 2019 v 09:37, příspěvek archivován: 03.července 2019 v 14:05

#Apple - #iPhoneXIMax - iPhone XI Max CAD https://t.co/TAqOC8DHfS https://t.co/lFdGOs2C0F

Displeje nových iPhonů mají zůstat stejné jako u současných modelů. Tedy alespoň jejich parametry. Modely XS budou mít 5,8palcový, respektive 6,5palcový OLED displej. Nástupce modelu XR by měl mít nadále LCD displej s úhlopříčkou 6,1 palce.

01.července 2019 v 09:36, příspěvek archivován: 03.července 2019 v 14:05

#Apple - #iPhoneXI - iPhone XI CAD https://t.co/3T9JC2n5jN https://t.co/cGP98c3iPs

Uvidíme, s čím dalším nové iPhony přijdou, jelikož konkurence inovuje ostošest. Co se týká designu, podobně řešené uskupení čoček fotoaparátu má mít i chystaný Pixel 4 XL, jehož první obrázek už Google oficiálně ukázal.

Premiéru přitom mají mít pixely až v říjnu, tedy po premiéře nových iPhonů. A tak možná velmi časným zveřejněním fotky chce tvůrce operačního systému Android předejít “hašteření”, kdo že to s tak vyvedeným fotoaparátem přišel první. Podoba nových iPhonů byla ovšem známa už před odhalením nových pixelů Googlem.

Autor:
Témata: iPhone

Nejčtenější

Mohla to být šílenost léta. Alza si však z lidí i médií jen vystřelila

Za iPhone zdarma si chtěl nechat na záda vytetovat maskota internetového...

Byla by to další soutěž, na kterou by si za pár dní nikdo nevzpomněl. Jeden ze statusů pod facebookovým příspěvkem Alzy...

Ten nepřehlédnete. Vystouplý fotoaparát nových iPhonů bude obrovský

iPhone 11

Podoba nových iPhonů chystaných na září už je víceméně známá. Ještě více o tom, jak budou novinky vypadat, prozrazují...

Apple chystá levný iPhone se snímačem otisků. Nebude pro každého

iPhone XR je z aktuální kolekce nejprodávanějším modelem. V Číně kupující...

Applu v poslední době slábne odbyt iPhonů a velký propad prodejů firma utrpěla v Číně. Zvrátit to má nový cenově...

Test: Obří Huawei Mate 20X 5G je renesancí vymřelé kategorie smartphonů

Huawei Mate 20X 5G

Huawei se v Česku odhodlal k nečekanému kroku. Začal nabízet špičkový model Mate 20X 5G, který zaujme obřím displejem a...

Toto je budoucnost mobilů. Velký displej skrytý v malé tyčince

Designový koncept Samsung Galaxy Stick

Flexibilní displeje skýtají řadu možností, jak uživateli při zachování kompaktních rozměrů zařízení poskytnout zážitek...

Další z rubriky

Uvedení revolučního modelu jsme uspěchali, přiznává vedení Samsungu

Ohebný smartphone Samsung Galaxy Fold

Přelomový Galaxy Fold Samsung poodhalil už loni na podzim a koncem dubna měl jít přístroj do prodeje. Jenže dosud jej...

První v Česku. Výjimečná vlastnost Huaweie zde nebude fungovat

Huawei Mate 20X 5G

Mobilní sítě páté generace sice v Česku ještě nějakou chvíli fungovat nebudou, ale kdo chce, už se na jejich příchod...

Kam schovalo Xiaomi přední fotoaparát? Prohlédněte si unikátní model

Xiaomi Mi 9T

V redakci právě testujeme nejnovější model od výrobce Xiaomi, Mi 9T. Je to elegantní a dobře vybavený smartphone s...

Najdete na iDNES.cz