Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

T-Mobile rozdává celé léto neomezená data. Zdarma a všem zákazníkům

  17:57
Od poloviny června budou moct všichni zákazníci T-Mobilu využívat bezplatně neomezená mobilní data. Balíček půjde aktivovat ke kterémukoli z používaných tarifů. A to až do konce srpna. Neomezená data zdarma rozdával operátor i předchozí léta.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Bezplatný balíček neomezených dat nazvaný Sportovní léto bude možné aktivovat od 18. června v aplikaci Můj T-Mobile. K dispozici bude do konce srpna nejen rezidentním zákazníkům, ale i koncovým uživatelům firemních zákazníků T-Mobilu či uživatelům předplacených karet.

Rezidentní zákazníci a drobní podnikatelé si jej mohou aktivovat ke kterémukoli z používaných tarifů, v případě koncových uživatelů firemních zákazníků bude pro využití nabídky potřeba aktivní datový balíček Mobilní internet Extra nebo Mobilní internet Extra Nastálo s datovým objemem od 2,5 GB. Předplacenkáři pak musí mít na své Twist kartě aktivní některý z obnovujících se měsíčních datových balíčků nebo roční datový balíček.

„Strávili jsme půl druhého roku v online prostředí a naše děti v intenzivní společnosti displejů a obrazovek. Proto jsme se rozhodli Českou republiku vyzvat k aktivitě. (…) S neomezenými daty z našeho nejnovějšího sportovního balíčku můžeme v létě všichni sportovat, ukládat si nebo sdílet data o našich aktivitách, a zároveň nám neunikne žádné z našich želízek v tokijském ohni,“ uvedl ředitel segmentu rezidentních zákazníků společnosti T-Mobile Czech Republic Michal Podlucký.

Bezplatný balíček neomezených dat nemusí zákazníci podle operátora využívat jen pro záznam vlastních sportovních aktivit, hodí se třeba i k fandění a držení palců českým reprezentantům na letních olympijských hrách v Tokiu, které budou zahájeny 23. července a končí 8. srpna.

V případě, že se zákazníci T-Mobilu letos rozhodnou vycestovat, bude jim balíček fungovat i v Evropské unii. Spotřeba dat v zahraničí je však omezena. Limit pro rezidentní zákazníky a firmy činí 9,5 GB, pro uživatele Twist karet pak 4,26 GB.

Srovnatelnou letní akci si pro zákazníky T-Mobile připravil už před dvěma roky. V létě 2019 mohli neomezená data zdarma využívat zcela bez omezení nejen v tuzemsku, ale i v zemích EU. Operátor tehdy v rámci regulovaného roamingu neuplatňoval žádná omezení (viz T-Mobile dává na léto neomezená data. Zadarmo pro tarify i předplacenky).

Neomezená data všem svým zákazníkům dopřál tento operátor i loni v létě, jejich získání bylo však podmíněno cestováním po republice. Zákazníci totiž museli naskenovat QR kód z nálepky, kterou našli u jednoho ze zhruba 2 200 partnerů. Tento kód jim zajistil neomezená data zdarma na následujících 24 hodin (viz T-Mobile rozdává po Česku neomezená data zdarma. Bude to honička).

Neomezená data zdarma mohli zákazníci tuzemských operátorů, a to konkrétně T-Mobilu a O2, získat třeba i v souvislosti s loňským nouzovým stavem kvůli koronavirové epidemii. Byla i oblíbeným operátorským dárkem o loňských Vánocích. Zákazníci T-Mobilu je získali zdarma na týden, Vodafone byl pak vůči svým zákazníkům štědřejší: neomezená data jim dal zdarma na celý měsíc.

S letní akcí přichází T-Mobile jen pár dní poté, co konkurenční Vodafone představil novou tarifní nabídku, která se zaměřuje právě na neomezená data. Nejen že nové tarify jsou bez závazku, ale základní tarif s přenosovou rychlostí maximálně 10 Mbit/s vyjde jen na 799 korun (viz Revoluce v tarifech. Vodafone zlevnil a dává neomezená data).

To je výrazně méně, než stojí základní datově neomezený tarif u T-Mobilu či O2. Tarif bez omezení rychlosti lze pak u Vodafonu pořídit za 1 199 Kč, tedy za prakticky podobnou částku jako u konkurence její základní tarify s neomezenými daty (viz Datově neomezený tarif nebyl nikdy tak levný. Co na to konkurence?).

Autoři: ,
  • Nejčtenější

Chtěla si vyfotit selfie s parní lokomotivou. Bylo její poslední

7. června 2024  7:02

Selfie s projíždějící parní lokomotivou stálo mladou ženu z Mexika život. Na sociálních sítích...

Výrobci si nařízení Unie vyložili po svém. A zákazníky to stojí peníze

8. června 2024

Premium Výrobci mobilních telefonů v uplynulých letech odstranili z balení s přístroji nabíjecí adaptéry....

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Tak levný supersmartphone jinde nepořídíte. Test Motoroly Edge 50 Ultra

9. června 2024

Modely s přívlastkem Ultra jsou většinou záležitostí té nejvyšší cenové kategorie. Ne však u...

Šuplíkové mobily jsou v Česku stále hodně oblíbené

5. června 2024  16:02

Staré mobily hodně lidí nedá k recyklaci, ale skončí v šuplíku jako pojistka. Nebo tam skončí z...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Seberu vám iPhony a zavřu je do klece. Elon Musk se opřel do Applu

11. června 2024  11:34

Krátce po odhalení nové umělé inteligence určené pro zařízení Applu se na sociální síti X ohradil...

Honor překvapil premiérou na hipodromu. Novinky staví na foťácích

12. června 2024  16:30,  aktualizováno  16:41

Paříž (Od zpravodaje Mobil.iDNES.cz) Výrobci nové modely představují po celém světě, obvykle však v nejrůznějších konferenčních sálech,...

Za dokonalými portréty jsou v mobilu stovky špatných fotek, zjistil průzkum

12. června 2024  6:57

Při focení na kinofilm si člověk dobře rozmyslel, než zmáčkl spoušť. S příchodem digitálních...

Nenechte se napálit na kopie značkových chytrých hodinek

12. června 2024

Lákavé nabídky na serverech typu AliExpress mohou navodit dojem, že prémiovou elektroniku pořídíte...

Seberu vám iPhony a zavřu je do klece. Elon Musk se opřel do Applu

11. června 2024  11:34

Krátce po odhalení nové umělé inteligence určené pro zařízení Applu se na sociální síti X ohradil...

Nová Miss Alabama je morbidně obézní. Vítězka váží 150 kilo, lidé se bouří

Vítězkou v soutěži National American Miss je Sara Millikenová. Třiadvacetiletá žena byla zvolena královnou krásy i...

RECENZE: To už není film, ale úkaz. Čistá nula pro Lásku na zakázku

Premium Svým způsobem je to dvojitý zázrak. Spočívá jednak v daru natočit film tak skrznaskrz špatný, jakým je Láska na...

Koupit drahý džus, nebo vylisovat pomeranče? Spočítali jsme, co se vyplatí

Z pomerančového džusu se stal exkluzivní nápoj. Litr se nyní v českých obchodech prodává za 80 až sto korun, což...

Dohra sporu o prsa Arichtevy. Lidé nadávají Blažkovi, jeho žena se omluvila

Herečka Veronika Arichteva (38) vyzvala lidi na sociálních sítích, aby přestali nadávat a vyhrožovat jejímu kolegovi...

Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...