Trutnov počtvrté: Jízda králů byla na Bojišti vítána

  14:40aktualizováno  18:28
V pondělí nad ránem se uzavřel letošní ročník Open Air Music Festivalu v Trutnově. I když během nedělního dne návštěvníků ubývalo, na třech pódiích probíhal program nesnížené kvality a podtrhl velmi dobrý dojem z celého ročníku.

Open Air Music Festival Trutnov 2010 (Hana a Petr Ulrychovi, Javory) | foto: David Webr

Open Air Music Festival Trutnov 2010 (Hana Ulrychová)Hlavními hvězdami nedělního odpoledne byli bezesporu sourozenci Ulrychovi s kapelou Javory (oproti poslednímu rockovějšímu albu Javory Beat v klasické sestavě s cimbálem, houslemi a baskytarou). Další z trutnovských dramaturgických experimentů dopadl opět velmi dobře a klasické hity typu Jízdy králů, Zvonu nebo Javorů si s Hanou a Petrem Ulrychovými zazpíval nejeden z diváků. Další informace zde.

Od Vltavy přes Manics až po Havelku

Co se dělo v Trutnově ve čtvrtek, pátek a v sobotu

Open Air Music Festival Trutnov 2010 (Jana Šteflíčková)Publikum bylo během dne rozptýleno mezi tři pódia, která byla obsazena stejně silně jako amfiteátr. Na tzv. druhé scéně si podávali ruce účinkující všemožných žánrů i "stupňů tvrdosti", od sólové písničkářky Jany Šteflíčkové přes alternativní Květy, poprockového veterána Luboše Pospíšila s kapelou 5P až po nabroušené Kurtizány z 25. avenue s démonickým Tomášem Varteckým v čele.

Open Air Music Festival Trutnov 2010 (Kurtizány z 25. avenue)

Open Air Music Festival Trutnov 2010 (Martina Trchová Trio)Undergroundový stan vedle jistot této scény ("under-orchestr" BBP, písničkářka Dáša Vokatá) nabídl i bloky, které s hudebním podzemím nemají pranic společného a jejichž ambice jsou mnohem širší. To se týká zejména šikovné písničkářky Martiny Trchové a skupiny Lanugo, v níž se za zády zpěvačky Markéty Foukalové sešli vesměs jazzoví hudebníci, aby si zahráli pop podle svých představ.

Open Air Music Festival Trutnov 2010 (Jasná páka)Trutnovská dramaturgie každoročně na finále festivalu v neděli večer připravuje silnou sérii účinkujících na hlavní scénu - samozřejmě hlavně proto, aby udržela co nejvíce návštěvníků na místě. Výjimkou nebyl ani letošní ročník, kdy v rychlém sledu vystoupili Jiří Schmitzer s kapelou (složenou ze členů Mišíkových ETC...), Jasná páka s Petrem Vášou u mikrofonu, každoroční hosté Monkey Business a na závěr americko-český revivalový projekt Jimi Hendrix Stone Free Experience Show.

Open Air Music Festival Trutnov 2010 (Jimi Hendrix Stone Free Experience)

Open Air Music Festival Trutnov 2010 (Monkey Business)I třiadvacet let po svých undergroundových začátcích potvrdil tedy i letošní ročník Open Air Music Festivalu v Trutnově svůj smysl v intencích, které mu byly nastaveny. Nad dalšími ročníky se podle Martina Věcheta vznášejí otazníky: na místě konání mají vzniknout blíže nespecifikované novostavby.

Starosta Trutnova Ivan Adamec nicméně ČTK řekl, že ze strany města rozhodně pořádání dalších ročníků festivalu není v ohrožení, protože areál Na Bojišti je městský majetek. Případná výstavba by zasáhla pouze louky pod stanovým městečkem, které jsou však v soukromém vlastnictví. Věřme, že slovo dodrží - ať už on nebo jeho nástupce po komunálních volbách.

Autor:

Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Další z rubriky

Garbage do Prahy nepřijedou. Pořadatel nabízí slevu na slovenský koncert

Kapela Garbage

Kultovní americká kapela Garbage, která se v pondělí 24. června měla po dlouhých letech vrátit do Prahy, nakonec...

OBRAZEM: Maskovaní Slipknot přivezli svou agresivní hororovou show

Slipknot (O2 Arena, Praha, 11. června 2019)

Strašidla z městečka Des Moines v americkém státě Iowa přijela po třech letech do pražské O2 areny. Metalová kapela...

Stýská se mi po vystupování s Hanou Hegerovou, řekl Malásek Za scénou

Klavírista a skladatel Petr Malásek v kulturním magazínu Za scénou.

„Je to osm let, co se Hana Hegerová rozhodla ukončit svou aktivní pěveckou kariéru a jak se ta doba vzdaluje, tím více...

Najdete na iDNES.cz