Do Četnických humoresek přibude Donutil a Preiss

  1:00aktualizováno  1:00
S koncem léta udeří seriály a s nimi i jeden z nejočekávanějších: nové Četnické humoresky. Premiérová třetí řada příběhů z brněnské pátrací stanice plynule naváže na současné reprízy šestadvaceti dosavadních dílů.

Četnické humoresky - Četnické humoresky | foto: Česká televize

Od 30. srpna se na ČT1 představí dalších třináct epizod, jejichž režii po smrti Antonína Moskalyka převzala jeho dcera Pavlína Moskalyková Solo. Děj nových částí spadá do let 1937 a 1938 a vrcholí v době, kdy se schyluje k podpisu mnichovské dohody.

Staří známí i nováčci
V popředí zůstanou dosavadní hrdinové, tedy Tomáš Töpfer v roli vrchního strážmistra Arazíma, Ivan Trojan jako štábní strážmistr Jarý, Alena Antalová coby Töpferova seriálová manželka Ludmila nebo Tatiana Vilhelmová představující novinářku. Do služby nastoupí vesměs staří známí, ale mimo četnickou stanici se vynoří i přidané tváře.

Například Miroslav Donutil si zahraje fotografa Huga Líbala, majitele místního fotoateliéru, který se k Arazímově nevoli až příliš okatě točí kolem jeho manželky.

Carmen Mayerová zase ztělesnila paní Vendulku, vdovu po četnickém strážmistrovi, která přijde do Arazímovy domácnosti vypomáhat paní Ludmile s dvojčaty; její ráznosti se prý poddá i sám pan velitel rodiny a stanice.

Do hry vstoupí také operetní subreta Elly Vienna, jíž se rýsuje hvězdná kariéra na významné divadelní scéně hlavního města; hraje ji Ivana Vaňková. A v roli protivného protekčního praporčíka Skrčílka, se kterým vedou četníci nevyhlášený boj, se v seriálu objeví Viktor Preiss.

Některé postavy, které si publikum zapamatovalo z předchozích historek, se vrátí v jednom či více dílech. Patří k nim například majitelka nevěstince madame Mary alias paní Vostrá, kterou představuje Alena Konopíková. Bude mít hodně co do činění s Donutilovým hrdinou, jehož fotoateliér se nachází právě v obchodních prostorách, jež neústupná „bordelmamá“ vlastní.

Znovu se přihlásí Petr Kostka neboli vrchní strážmistr ve výslužbě Šiktanc, kterému nejde z hlavy dávný, doposud nevyřešený případ.

Epizoda pojmenovaná Majlant povolá zpět postavu domkářky Menšíkové v podání Jiřiny Bohdalové. Svérázná venkovanka bude pátrat po údajném dědictví, jehož úkryt však nezná nikdo, ani pan farář Lubomíra Lipského, a po němž prahne rovněž pekařský pomocník Kotrba alias Pavel Zedníček.

Jednou zahrozí smrt – v dílu Rýhonosec řepný je postřelen strážmistr Zahálka čili Erik Pardus, jindy vdavky, neboť sestřička v podání Jitky Čvančarové má tři nápadníky.

„Špionsko-umělecký“ díl obstará Petr Rychlý s Kateřinou Holánovou, lázeňský Jaroslav Satoranský coby strážmistr Kovanda a návrat hlásí i rozhlasový režisér v podobě Arnošta Goldflama.

Za třináct večerů toho četníci stihnou dost: deset vražd, sedm pokusů o ni a pět sebevražd. Dále pašování, šmelinu, narafičenou „krádež“ kvůli pojistce, zištný pokus o podvodný sňatek, boj o historický poklad, čachry s mrtvolami, spor o otcovství, padělání listin – a navíc i vesměs zábavné zážitky ze soukromí.

Od nové řady Četnických humoresek se očekávají divácké rekordy. Vždyť loňské opakování předchozích sérií sledovalo v průměru 1,8 milionu diváků a nynější reprízy sleduje na půldruhého milionu lidí.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Zemřel herec a dabér Petr Oliva. Hlasu Pierra Richarda bylo 75 let

Petr Oliva

Pět dní před svými 76. narozeninami zemřel herec a dabér Petr Oliva. Oznámilo to Divadlo Radka Brzobohatého. Oliva mimo...

Českou stopu v Teorii velkého třesku podporuje představitelka Amy

Mayim Bialik jako Amy Farrah Fowler v seriálu Teorie velkého třesku

V americkém seriálu Teorie velkého třesku, jehož závěrečnou řadu nyní vysílá Prima Cool, se občas objevují odkazy k...

KOMENTÁŘ: Záhadná postava. Velice spokojený televizní divák

Ze seriálu Most!

Patří do rodiny nadpřirozených bytostí z novodobých pohádek. Na rozdíl od početné armády reptalů ho nikdy nikdo...

Filmový Freddie Mercury je hit „zbytku světa“, rekordy neláme

Záběr z filmu Bohemian Rhapsody

V Česku i na Slovensku ovládl loni návštěvnost kin. Jak si Bohemian Rhapsody, životopis Freddieho Mercuryho ze skupiny...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

Další z rubriky

VIDEO: Kdo ukradl hity Beatles, odhalí Boyle v komedii Yesterday

Z filmu Yesterday

Romantická komedie Yesterday, která do našich kin přijde 27. června, hýří slavnými jmény. Natočil ji oscarový režisér...

Vorlíčka vyprovodily melodie ze Tří oříšků. Život nepromarnil, řekl Zelenka

Vedle Hrušínského a Trávníčka dorazila i JIřina Bohdalová (12. února 2019).

Rodina, přátelé, kolegové i fanoušci se v krematoriu v Praze-Strašnicích rozloučili s režisérem Václavem Vorlíčkem,...

VIDEO: Herci Dejvického divadla zvou do kina na vlastní zkázu

Seriál Zkáza Dejvického divadla v kinech

Ještě než České televize nasadí od 4. března do vysílání seriál Zkáza Dejvického divadla, mohou si všech šest dílů...

Najdete na iDNES.cz