Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Velké opravy silnic letos začínají později, řidiče ale omezí méně než loni

  14:32
S jarem se vrátili na silnice dělníci. Opravovat se začínají některé úseky komunikací, chystá se rekonstrukce mostů, výstavba obchvatů i nových křižovatek. Letos ale stavební sezona začíná později. Práce na silnicích zhruba o měsíc zpozdilo počasí. Uzavírek má být méně než loni.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Adamec, MAFRA

„Rozsah uzavírek v rámci oprav a rekonstrukcí silnic a mostů v roce 2021 bude ve srovnání s rokem 2020 menší, a to zejména z důvodu nižších prostředků vyčleněných na stavební akce,“ uvádí Tomáš Mátl, technicko-správní náměstek Krajské správy a údržby silnic Vysočina (KSÚSV).

Dalšími investory do obnovy silniční sítě jsou především Kraj Vysočina a Ředitelství silnic a dálnic.

Pro řidiče nyní začíná období nejrůznějších dopravních omezení. Jejich cestování se tedy protáhne.

„Práce na silnicích teprve začínají vzhledem k tomu, že se nám stavební sezona kvůli nepříznivému počasí o měsíc zpozdila,“ dodává ředitel KSÚSV Radovan Necid.

Na jaká místa si dát v kraji aktuálně pozor?

1 Jihlavsko

Na hlavním tahu na Pelhřimov, na silnici II/602 pokračuje úplná uzavírka kvůli rekonstrukci mostu u Dvorců. Vyznačena je obousměrná objízdná trasa. Souběžně s tím je uzavřen kvůli budování kanalizace i průjezd nedalekou obcí Cejle.

Pozor by si měli dát i řidiči mířící ve směru z Jihlavy na Telč. V Třešti pokračuje druhá etapa rekonstrukce průtahu městem a platí tam také objížďka.

Kvůli rekonstrukci mostu je uzavřena i část silnice ve Vyskytné u Jihlavy. Objížďka vede přes Plandry. Kvůli budování kanalizace se uzavřela také silnice II/403 v Pavlově.

Letos je v plánu ještě například oprava silnice mezi obcemi Zhoř - Stáj, Třeštice - Studnice nebo obnova na průtahu Hodicemi. Ředitelství silnic a dálnic připravuje opravu dálničního přivaděče I/38 v úseku mezi dálnicí D1 a křižovatkou s ulicí Romana Havelky v Jihlavě. V rámci toho má být opraven i nadjezd nad na ulicí Smrčenská.

2 Havlíčkobrodsko

Ředitelství silnic a dálnic pokračuje ve stavbě obchvatu Havlíčkova Brodu a v opravách silnice I/19 mezi obcemi Pohled a Keřkov.

Aktuálně je úplná uzavírka také mezi obcemi Simtany a Stříbrné Hory, která potrvá až do října. Pro vozidla platí zákaz vjezdu na most v Dolní Krupé na silnici III/3447. Až do poloviny července bude platit i uzavírka mezi obcemi Štoky a Studénka. Pozor je třeba dát i na uzavírku mezi obcí Knyk a křižovatkou silnice I/38.

Opravy budou letos i na průtahu Českou Bělou a v úseku Ždírec nad Doubravou - Benátky. Na konci května bude zahájena i společná investice Kraje Vysočina a radnice ve Světlé nad Sázavou - rekonstrukce náměstí ve Světlé nad Sázavou, při jejíž první etapě bude uzavřena křižovatka silnic II/347 a II/150 včetně mostu přes Sázavu. Tato akce bude v dalších etapách pokračovat až do roku 2022.

3 Žďársko

Průjezd Žďárskem se nyní řidičům daří bez větších potíží. Snad jenom u Bystřice nad Pernštejnem je třeba dát pozor na uzavírku části silnice II/388 u Radkova.

Starosti však lidem za volantem teprve nastanou. „Významné omezení přinese rekonstrukce silnice II/357 v úseku Dalečín - Unčín. V kombinaci s úplnou uzavírkou silnice II/354 a II/360 v Novém Městě na Moravě vzniknou problémy s objízdnými trasami pro nákladní dopravu. Stavba bude probíhat dvě stavební sezony kromě zimy. V souvislosti s omezeními na silnici I/37 bude docházet k nepříjemným souběhům uzavírek, například v úseku Vídeň - Křižanov,“ avizuje Mátl.

Ředitelství silnic a dálnic dále plánuje uzavírku silnice I/37 při budování obchvatu Osové Bitýšky a uzavírka silnice I/37 Ostrov nad Oslavou - Křižanov

4 Třebíčsko

Na Třebíčsku už se pracovat začalo. Od tohoto týdne musí řidiči počítat například s uzavírkou a objížďkou kvůli stavebním pracem na dlouho očekávané obnově průtahu Jemnicí.

Pokračovat budou práce na obnově silnice mezi Budišovem a Náměští nad Oslavou, tentokrát v úseku Budišov - Pyšel. Bude dokončena oprava tahu mezi Želetavou a Předínem, včetně průtahu Želetavy. Oprava se dotkne i silnic mezi Hrotovicemi - Dukovany co je akce, která v etapách potrvá až do roku 2022.

Nový emulzní mikrokoberec dostane letos například také silnice mezi Moravskými Budějovicemi a Jaroměřicemi nad Rokytnou.

5 Pelhřimovsko

Bez větších omezení je nyní průjezdné Pelhřimovsko. S uzavírkou je nutné počítat při cestě z Humpolce do Budíkova a pak v Salačově Lhotě na silnici III/ 1288.

„Kraj Vysočina letos dokončí stavbu obchvatu Salačovy Lhoty na silnici II/128 z Pacova do Lukavce. Začíná i největší stavbu na okrese a to obchvat Lukavce,“ uvedl Miroslav Houška, krajský náměstek hejtmana pro dopravu.

Koncem května bude zahájena rekonstrukce mostu v Brunce na silnici III/12934, která by měla být dokončena do konce září. Největší akcí KSÚSV v okrese Pelhřimov je celková rekonstrukce na silnice II/128 v úseku Černovice - Věžná - křižovatka se silnicí I/19. „V současné době se hodnotí nabídky uchazečů a ještě není známý přesný termín zahájení uzavírky, která se předpokládá v délce třech měsíců,“ poznamenal Tomáš Mátl.

  • Nejčtenější

Dítě se topilo v bazénu, zachránil ho pozorný návštěvník. Policie viní matku

Skočila do vody a už se nevynořila. Tak dopadlo nedělní skotačení pětileté holčičky ve vnitřním relaxačním bazénu jihlavského Vodního ráje. Díky rychlému zásahu jednoho z návštěvníků, který si tonutí...

Jako z pohádky. Zámek vysuší malá krabička na zdi, elektřinu nepotřebuje

Premium

Zámek ve Světlé nad Sázavou připravuje nevšední pokus. Majitelé ho budou vytápět celou letní sezonu. Teplo shromáždí ve zdech a podlahách. Přes zimu se bude energie uvolňovat, což umožní celoroční...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Po čelním nárazu v osobním autě uhořel řidič. Nepodařilo se ho identifikovat

Jednu oběť si vyžádala úterní večerní dopravní nehoda osobního a nákladního vozidla na silnici I/19 mezi obcemi Kámen a Obrataň na Pelhřimovsku. Po čelním střetu začala obě vozidla hořet.

Obchvat toho hodně vyřešil, řekl Kupka v Brodě. Už se pracuje na jeho další části

Vláda už pošesté zasedala v regionech, tentokrát zamířila do Havlíčkova Brodu. Ministři jednali o dopravních a ekologických projektech na Vysočině a v Pardubickém kraji, řešili i přípravu...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Nakloněná podlaha i facka Krampolovi. Herci vzpomínali na režiséra Lipského

Filmový kaskadér skákající do papírových krabic ze střechy Komerční banky na pelhřimovském náměstí, vyprávění herců Nadi Konvalinkové a Jiřího Lábuse či odhalení triků z komedií Šest medvědů s...

Logo s Havlíčkovým knírkem budí emoce. Politici jsou v klidu, kritiku čekali

Před měsícem zveřejnila havlíčkobrodská radnice novou vizuální identitu města včetně loga. Obyvatelé se s ním setkávají stále častěji. Ale také o něm stále diskutují. Na svém posledním jednání ho...

Kvůli havárii potrubí byla v pondělí odpoledne a večer část Jihlavy bez vody

Jihlavu v pondělí odpoledne postihla velká havárie na vodovodním přivaděči. Bez pitné vody v tu chvíli bylo zhruba 2 500 lidí. „Havárii opravili před osmou hodinou večer, do půlnoci všem lidem voda...

V Brodě dobře vědí, že bez nadhozu to v softbalu zkrátka nejde

Ta bilance je na první pohled přímo strašidelná. Ve čtyřech víkendových venkovních zápasech proti Spectru Praha a Břeclavi utrpěli extraligoví softbalisté Havlíčkova Brodu čtyři vysoké porážky, při...

Zanedbaná pacovská synagoga získá další část fasády i kopie původních oken

Spolek Tikkun v Pacově pokračuje v cestě za záchranou židovské památky. Letos budou aktivisté opravovat třetí a nejponičenější část fasády. Chystají se i na osazení kopií původních oken. Na obnově...

Advantage Consulting, s.r.o.
MECHANIK VÝROBA 40-50.000KČ

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 30 000 - 50 000 Kč

Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

Kellnerová s partnerem koupili hotel v Krkonoších. Součástí je atomový bunkr

Novým majitelem čtyřhvězdičkového Harmony Club Hotelu ve Špindlerově Mlýně se stal právník a investor Tomáš Otruba,...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...

Zpěvačka Katy Perry ukázala prsa. Fanoušci řeší, zda to má zapotřebí

Katy Perry (39) vydá v červenci nový singl s názvem Woman’s World, který podpoří i videoklipem. Aby řádně nalákala své...

Velká proměna Michala Davida: dvacet kilo dole. Žádné pivo, ale fitko a tenis

Michal David (63) zhubl v posledních měsících dvacet kilo a cítí se výborně. V rozhovoru pro iDNES.cz muzikant...