Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 27. června 2022 Ladislav

Velké opravy silnic letos začínají později, řidiče ale omezí méně než loni

  14:32
S jarem se vrátili na silnice dělníci. Opravovat se začínají některé úseky komunikací, chystá se rekonstrukce mostů, výstavba obchvatů i nových křižovatek. Letos ale stavební sezona začíná později. Práce na silnicích zhruba o měsíc zpozdilo počasí. Uzavírek má být méně než loni.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Adamec, MAFRA

„Rozsah uzavírek v rámci oprav a rekonstrukcí silnic a mostů v roce 2021 bude ve srovnání s rokem 2020 menší, a to zejména z důvodu nižších prostředků vyčleněných na stavební akce,“ uvádí Tomáš Mátl, technicko-správní náměstek Krajské správy a údržby silnic Vysočina (KSÚSV).

Dalšími investory do obnovy silniční sítě jsou především Kraj Vysočina a Ředitelství silnic a dálnic.

Pro řidiče nyní začíná období nejrůznějších dopravních omezení. Jejich cestování se tedy protáhne.

„Práce na silnicích teprve začínají vzhledem k tomu, že se nám stavební sezona kvůli nepříznivému počasí o měsíc zpozdila,“ dodává ředitel KSÚSV Radovan Necid.

Na jaká místa si dát v kraji aktuálně pozor?

1Jihlavsko

Na hlavním tahu na Pelhřimov, na silnici II/602 pokračuje úplná uzavírka kvůli rekonstrukci mostu u Dvorců. Vyznačena je obousměrná objízdná trasa. Souběžně s tím je uzavřen kvůli budování kanalizace i průjezd nedalekou obcí Cejle.

Pozor by si měli dát i řidiči mířící ve směru z Jihlavy na Telč. V Třešti pokračuje druhá etapa rekonstrukce průtahu městem a platí tam také objížďka.

Kvůli rekonstrukci mostu je uzavřena i část silnice ve Vyskytné u Jihlavy. Objížďka vede přes Plandry. Kvůli budování kanalizace se uzavřela také silnice II/403 v Pavlově.

Letos je v plánu ještě například oprava silnice mezi obcemi Zhoř - Stáj, Třeštice - Studnice nebo obnova na průtahu Hodicemi. Ředitelství silnic a dálnic připravuje opravu dálničního přivaděče I/38 v úseku mezi dálnicí D1 a křižovatkou s ulicí Romana Havelky v Jihlavě. V rámci toho má být opraven i nadjezd nad na ulicí Smrčenská.

2Havlíčkobrodsko

Ředitelství silnic a dálnic pokračuje ve stavbě obchvatu Havlíčkova Brodu a v opravách silnice I/19 mezi obcemi Pohled a Keřkov.

Aktuálně je úplná uzavírka také mezi obcemi Simtany a Stříbrné Hory, která potrvá až do října. Pro vozidla platí zákaz vjezdu na most v Dolní Krupé na silnici III/3447. Až do poloviny července bude platit i uzavírka mezi obcemi Štoky a Studénka. Pozor je třeba dát i na uzavírku mezi obcí Knyk a křižovatkou silnice I/38.

Opravy budou letos i na průtahu Českou Bělou a v úseku Ždírec nad Doubravou - Benátky. Na konci května bude zahájena i společná investice Kraje Vysočina a radnice ve Světlé nad Sázavou - rekonstrukce náměstí ve Světlé nad Sázavou, při jejíž první etapě bude uzavřena křižovatka silnic II/347 a II/150 včetně mostu přes Sázavu. Tato akce bude v dalších etapách pokračovat až do roku 2022.

3Žďársko

Průjezd Žďárskem se nyní řidičům daří bez větších potíží. Snad jenom u Bystřice nad Pernštejnem je třeba dát pozor na uzavírku části silnice II/388 u Radkova.

Starosti však lidem za volantem teprve nastanou. „Významné omezení přinese rekonstrukce silnice II/357 v úseku Dalečín - Unčín. V kombinaci s úplnou uzavírkou silnice II/354 a II/360 v Novém Městě na Moravě vzniknou problémy s objízdnými trasami pro nákladní dopravu. Stavba bude probíhat dvě stavební sezony kromě zimy. V souvislosti s omezeními na silnici I/37 bude docházet k nepříjemným souběhům uzavírek, například v úseku Vídeň - Křižanov,“ avizuje Mátl.

Ředitelství silnic a dálnic dále plánuje uzavírku silnice I/37 při budování obchvatu Osové Bitýšky a uzavírka silnice I/37 Ostrov nad Oslavou - Křižanov

4Třebíčsko

Na Třebíčsku už se pracovat začalo. Od tohoto týdne musí řidiči počítat například s uzavírkou a objížďkou kvůli stavebním pracem na dlouho očekávané obnově průtahu Jemnicí.

Pokračovat budou práce na obnově silnice mezi Budišovem a Náměští nad Oslavou, tentokrát v úseku Budišov - Pyšel. Bude dokončena oprava tahu mezi Želetavou a Předínem, včetně průtahu Želetavy. Oprava se dotkne i silnic mezi Hrotovicemi - Dukovany co je akce, která v etapách potrvá až do roku 2022.

Nový emulzní mikrokoberec dostane letos například také silnice mezi Moravskými Budějovicemi a Jaroměřicemi nad Rokytnou.

5Pelhřimovsko

Bez větších omezení je nyní průjezdné Pelhřimovsko. S uzavírkou je nutné počítat při cestě z Humpolce do Budíkova a pak v Salačově Lhotě na silnici III/ 1288.

„Kraj Vysočina letos dokončí stavbu obchvatu Salačovy Lhoty na silnici II/128 z Pacova do Lukavce. Začíná i největší stavbu na okrese a to obchvat Lukavce,“ uvedl Miroslav Houška, krajský náměstek hejtmana pro dopravu.

Koncem května bude zahájena rekonstrukce mostu v Brunce na silnici III/12934, která by měla být dokončena do konce září. Největší akcí KSÚSV v okrese Pelhřimov je celková rekonstrukce na silnice II/128 v úseku Černovice - Věžná - křižovatka se silnicí I/19. „V současné době se hodnotí nabídky uchazečů a ještě není známý přesný termín zahájení uzavírky, která se předpokládá v délce třech měsíců,“ poznamenal Tomáš Mátl.

  • Nejčtenější

Akce! iDNES Premium na 3 měsíce za 1 Kč a šance na 50 tisíc na paliva k tomu

Čtení na celé léto za jedinou korunu nabízí akční nabídka na vstup do iDNES Premium. Všichni noví uživatelé, kteří si...

Těžký pád ukončil maraton v Jihlavě. Chuť závodit se vytratila

Skoro jako by jubilejní 10. ročník tradičního vytrvalostního závodu horských kol Jihlavská 24 MTB někdo zaklel. Nejprve...

Zemřel závodník, který utrpěl zranění při závodu horských kol v Jihlavě

Těžce zraněný účastník víkendového vytrvalostního závodu horských kol v Jihlavě dnes zemřel. Sdělili to organizátoři...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Hledanou patnáctiletou dívku s dcerou policie vypátrala na Lounsku

Policie vypátrala hledanou patnáctiletou dívku, která se i s dcerou v pátek nevrátila z vycházky zpět do střediska...

Sousedem Zemana za 13 milionů korun. Prodává se mlýn u „jezevce z Vysočiny“

V Novém Veselí na Žďársku je na prodej bývalý mlýn v sousedství někdejší tvrze, v níž má byt prezident Miloš Zeman....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Další obchvat Brodu v ohrožení. Ze čtyř variant se lidé neshodli na žádné

Zastupitelé Havlíčkova Brodu se neshodli na nejvhodnější trase jihozápadního obchvatu. Nová silnice by měla spojit...

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

  • Další z rubriky

Kraličtí chtějí proslavit hrušeň, pod níž se debatuje přes 150 let

Sousedská hruška rostoucí v Kralicích nad Oslavou je jediným zástupcem Vysočiny ve finále ankety Strom roku. Hlasování...

Komplikovaný průjezd Přibyslaví se ještě zhoršil, náměstí uzavřela pouť

Řidiči projíždějící Přibyslaví se v těchto dnech musejí obrnit zvláštní dávkou trpělivosti. Čekají na ně hned dvě...

Telč má nové lákadlo pro turisty, je jím nově opravená a otevřená radnice

Nové lákadlo pro turisty vzniklo v historické Telči. Po opravě se otevírá budova radnice na náměstí Zachariáše z...

Referendum o velkochovu prasat a drůbeže v Jemnici být musí, rozhodl soud

V Jemnici na Třebíčsku se v září spolu s komunálními volbami uskuteční místní referendum, přestože zastupitelé návrh na...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK PŘÍPRAVY VÝROBY (38.-50.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 38 000 - 50 000 Kč

Aerolinky ruší tisíce prázdninových letů. Pilot vysvětluje proč

Tisíce zrušených letů, mnohahodinové fronty, vyčerpaný personál ostřelovaný výpověďmi. Současné letectví je v těžké...

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Kladivo na ruské dělostřelectvo. HIMARS se zapojil do bojů

Americký dělostřelecký systém HIMARS, po kterém Ukrajina volá už několik týdnů, byl konečně dopraven k bojujícím...

Někde bědují nad benzinem, jinde už hladoví. Zdražování pociťují lidé všude

To, že je všechno dražší a že pravděpodobně bude ještě o něco hůř, se rozhodně netýká jen Česka. Britský deník The...

Tradiční hluboká orba vadí Bruselu. Čeští farmáři mohou přijít o peníze

Premium Jarní ječmen, který se používá v pivovarnictví a sladařství, ztratí kvalitu. Česká pole už nebudou jako dřív a farmáře...