Využijte toho, že je teď okurka levná, a připravte si z ní zkrášlující masky, obklady a kúry. Nebudete litovat!

Pokud hledáte levný elixír mládí, pak je to okurka! Tahle křupavá zelenina obsahuje minerály (draslík, vápník, fosfor, železo, hořčík) a vitaminy C, E a B, které projasňují a omlazují pleť. Své kouzlo má pro dietáře a dietářky. Okurka je nízkokalorická, přitom obsahuje hodně vlákniny, takže zasytí i toho největšího hladovce.

Podle odborníků funguje také jako přírodní doping při únavě.nOvšem má to jeden háček! Loupáním, krájením a strouháním okurka ztrácí velké množství živin, a proto ji porcujte až těsně před použitím ke zkrášlujícím účelům. Co si všechno si z téhle šťavnaté zeleniny můžete připravit?

Vypínací maska na obličej

Pro koho je vhodná: Pro ženy se sušší pletí nebo dámy středního a vyššího věku, které bojují s vráskami.

Jak si ji připravíte: Nastrouhejte si kousek salátové okurky. Z drtě vymačkejte vodu a smíchejte ji s jedním našlehaným bílkem. Hotovou hmotu naneste na odlíčený obličej a nechte působit asi 15 minut. Poté masku spláchněte.

Výsledek: Okurka obsahuje křemík, který podporuje hojení drobných ranek (různých vřídků a zanícených míst). Zároveň se jedná o minerál, který vypíná a hydratuje pleť, takže z vašeho obličeje sejme únavu a vy se budete cítit jako znovuzrození.

Jak často si ji dopřávat: Zhruba dvakrát měsíčně.