Nemusíte být zrovna čarodějnice, abyste byla schopna provádět své denní rituály. Jde vlastně o taková malá zastavení v průběhu dne, která vám pomohou zklidnit psychiku i tělo...
Ilustrační snímek

Ranní rituál

Psychologové, jogíni i lidé, kteří pracují s energiemi, se shodují, že to, jak začneme ráno, ovlivní celý náš den. Proto se naučte si přivstat. Někomu bude stačit 10 minut, jinému půlhodinka... Důležité ale je, že to bude jen váš čas, který můžete zasvětit lehké meditaci, relaxaci s mantrou nebo krátkému dechovému cvičení. V klidu svého příbytku, kde všichni ještě spí, můžete zapálit svíčku, uvařit si čaj a jen tak „spočinout“. Den pak bude mnohem klidnější.

Pránajáma Jóga je úžasné cvičení ducha i těla. Je ale škoda se při ní zaměřit jen na tu fyzickou část, i když špatně to není... Přesto pokud chcete žít v klidu a užívat si každý přítomný okamžik, výborně vám v tom pomůže jiná složka jógy – a sice pránajáma, dechové cvičení. Pokud nemůžete docházet nikam na lekce, zkuste si na internetu najít skvělý, zklidňující dech sitalí – střídání nosních dírek – a praktikovat ho každé ráno pět minut. Uvidíte, že vám pak bude blaze.

Témata: Čaj, čarodějnice