Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Atlantis 2 - první pohled na hru

  7:29aktualizováno  20. března 2000 11:52
Atlantis 2
Atlantis 2

Je tomu asi rok a půl, co vypustili grafičtí bohové z Crya do světa po všech stránkách originální a revoluční projekt - 3D adventuru Atlantis. O tom, jak byla tahle záležitost populární, svědčí i ta skutečnost, že Atlantis byl přeložen do neuvěřitelných 23 jazyků (včetně češtiny). Jako jedna z mála adventur se vyšplhal vysoko do žebříčků prodejnosti her a stal se tak jedním z nejúspěšnějších projektů francouzského Crya.

Jsem si jist, že většina příznivců této hry již ví, že se připravuje druhý díl Atlantisu. Nyní však bylo vypuštěno do světa první hratelné demo, které nám ukázalo, jakým směrem se bude Atlantis 2 ubírat. Ale ještě před tím, než se rozepíšu o zmíněné demoverzi, řekněme si několik základních informací o této budoucí herní bombě.

Atlantis 2

V Atlantisu 1 jste se vcítili do role Setha - člověka, který se stal členem palácové gardy a který řešil záhadné zmizení královny Atlantidy. Hrdinou druhého dílu bude Sethův syn - Felim. Ten u sebe nosí "úděl světla" a jako jediný dokáže zachránit svět od věčné temnoty. Bude usilovat o nalezení svého osudu a svádět věčný boj mezi dobrem a zlem - mezi ctností a nemravností. Felimova pouť začne v Irsku, odkud pocestuje přes Čínu až do Atlantidy. Během své výpravy mu budou pomáhat (nebo ubližovat) mágové, čarodějové nebo alchymisté. Narazí samozřejmě i na draky, princezny nebo ztracená království. Ale nebude vědět, co je sen a co skutečnost. Nebude vědět, koho považovat za svého přítele a koho ne. Ale jedno je jisté - že najde konec své cesty a zdárně všechno vyřeší... snad.

Je známo, že svůj vlastní stín se překračuje jen velmi těžce. Cryo nastavilo Atlantisem 1 laťku technické kvality tak vysoko, Atlantis 2 že jedinou hrou, která ji může ještě o nějaký ten stupínek zvýšit, by mohl být pouze Atlantis 2. A už nyní vám mohu říci, že Atlantis 2 bude minimálně na stejné úrovni jako jeho předchůdce. Na první pohled vypadá naprosto stejně jako minulý díl. Váš pohyb po okolí je předdefinován (čili neexistuje volnost pohybu jako třeba v 3D akčních hrách). Na všech lokacích se můžete plynule otáčet do všech stran a průchody mezi lokacemi jsou z valné části vyplněny animovanou sekvencí. Úchvatné grafické zpracování sice doznalo jen málo vylepšení, jenže ono už ani pomalu nebylo co vylepšovat. Jedinou grafickou neřestí Atlantisu 1 byla větší "pixelovatost" při rozhlížení se po okolí (při animacích bylo vše mnohem ostřejší) a bohužel se zdá, že tento nedostatek nebude odstraněn ani v Atlantisu 2. Zato se na všech lokacích dočkáme většího množství animací (v demoverzi byly třeba pasoucí se ovce, slepice, pobíhající liška nebo letící roj včel). K dokonalosti jsou dovedeny i detaily všech hovořících postav, Atlantis 2 které jsou mimo jiné i skvěle nadabovány (podobně jako u Atlantisu 1). Zvukových efektů není mnoho, ale stojí za to a hudba (jemné lyrické melodie) je kapitolou samou pro sebe.

I ovládání zůstalo stejné. Kurzor je napevno umístěn uprostřed obrazovky a vy tedy musíte místo kurzoru pohybovat obrazem pod ním (neboli "otáčet hlavou"). Tento způsob mi už u Atlantisu 1 nešel pod nos, ale dá se na něj zvyknout. Jinak to vypadá, že bude Atlantis 2 hodně těžkou záležitostí, protože už samotné demo byl hodně tuhý oříšek (hledání téměř neviditelných předmětů na rozlehlých lokacích). Ve hře bude zřejmě i velká hromada logických hlavolamů (seskládej takto tamto z tohohle), což mě osobně zrovna moc netěší. Otázkou ještě je, jak moc bude Atlantis 2 vyplněn akčními vložkami... osobně doufám, že ne více jako předchozí díl.

Zdá se mi, že bude Atlantis 2 velmi podobný svému staršímu bratříčkovi... asi tak, jako byl svému předchůdci podobný Broken Sword 2. I když se tohle dá brát jako zápor, věřte, že v případě Atlantisu (stejně jako Broken Swordu) to bude určitě jinak, protože bude dokonalost nahrazena dokonalostí. A když je něco dokonalé, nelze tomu nic vyčítat. A tak věřím, že se u Atlantisu 2 pobavíme minimálně stejně dobře, jako u Atlantisu 1. O tom, po jak krásné přírodě plné detailně vykreslených stromů i lávy se budete moci procházet, se budete moci přesvědčit pravděpodobně v listopadu tohoto roku.

Autor:
  • Nejčtenější

Vydělala miliony prodejem vody, ve které se koupala. PayPal je odmítal vyplatit

Streamerka Belle Delphine, která na internetu vystupuje i pod přezdívkou Gamer Girl, se před lety...

Změní mi to život, raduje se vývojář poté, co prodal 200 tisíc kopií své hry

Nezávislá strategie Rusty’s Retirement těží z velmi jednoduchých pravidel a minimálních nároků na...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Dohrál slavnou skákačku bez stisknutí tlačítka pro skok. Trvalo to 86 hodin

Po osmadvaceti letech od vydání a desítkách tisíc hodin marných pokusů se komunitě kolem legendární...

Poslední díl Farming Simulatoru prodal 6 milionů kopií, teď je k mání zdarma

Farming Simulator 22 je tím nejprodávanějším dílem v patnáctileté historii série, nyní si ho díky...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Parkurová hra vzala Steam útokem, hráči jsou nadšení

Žádné střílení ani boj, Rooftops & Alleys: The Parkour Game přináší jen parkur. A hráči jsou...

Skyrim, Fallout a spousty bugů. Připomínáme nejvýznamnější hry od Bethesdy

Společnost Bethesda už dělá hráčům radost více než 35 let. Za tu dobu se nevyhnula řadě přešlapů,...

Microsoft potvrdil Call of Duty: Black Ops 6 v Game Passu na PC i konzolích

Letošní díl válečné střelnice Call of Duty: Black Ops 6 vyjde hned v den svého vydání v předplatném...

Dvě ze tří červnových her pro předplatitele PS Plus jsou bojovky

Nabídka pro předplatitele služby PS Plus tento měsíc není pro každého. Koho nezajímají souboje v...

Složte si papírové letadlo z Paper Maria. Provede vás bývalý rekordman

Nintendo u příležitosti vydání špičkového remaku akčního RPG Paper Mario: The Thousand-Year Door...

Herec Lukáš Vaculík se oženil, dívčí idol 80. let si vzal ředitelku z Primy

Lukáš Vaculík (61) se tajně oženil. Vzal si výrobní ředitelku a producentku FTV Prima Luciu Kršákovou (46). Herec a...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...

Hoši, nádhera, děkují celebrity za hokejové zlato. Pokáč baví vítěze písničkou

Česká hokejová reprezentace získala po čtrnácti letech zlato na mistrovství světa. Obrovský úspěch nadchl nejen...

Zavřela jsem vagínu a už neotevřu. Když ženy žijí bez sexu a nechybí jim

Premium Stále častěji se můžeme dočíst, že lidstvo se nevěnuje své základní, přirozené potřebě – sexu. Nastupující generace...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer, legenda nové vlny i Činoherního klubu

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. Patřil k hvězdám nové vlny českého filmu a byl i...