Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Mortal Kombat Deception - preview

  12:00
Všichni fanoušci bojových her už se jistě nemůžou dočkat, až se na našich televizích zjeví legendární logo draka a s ním i šestý díl proslulé série Mortal Kombat. Ale je k tomu důvod? Nebude nový MK jen mírně vylepšená MKDA?

Mortal Kombat Deception Ne, že by to znamenalo, že bychom byli zklamaní - Mortal Kombat Deadly Alliance byla vynikající zábava, o čem svědčí nejen astronomické číslo prodaných kopií (a to nepočítáme nelegální verze, kterých, nebudeme si nic nalhávat, taky určitě nebylo málo), ale to, že ještě teď mají někteří z nás puchýře na palcích a zkrvavené televizní obrazovky z neustálého hraní. Ale i tak bychom se rádi dočkali něčeho, co by přišpendlilo naše panty ke koberci a my se klaněli před nápisem Midway.

Na druhou stranu, pokud se zamyslíme (věřte nebo ne, i my to občas děláme), dočkali jsme se během šestidílné série v podstatě jen jedné větší změny, a to přidání třetího rozměru ve čtvrtém díle (který byl asi nejslabším pokračováním), a přesto jsme se královsky bavili. Chlapci (a možná i děvčata) vývojáři z Midway se spíše než na monumentální změny soustředí na detaily, které dovádí k dokonalosti. Vrcholem jejich snahy byla právě Mortal Kombat: Deadly Alliance, která sice nepředstavila žádnou převratnou novinku, ale potěšila všechny hráče neuvěřitelnou vypiplaností – dva bojové styly a zbraň pro každou postavu, modřiny a krvavé šrámy na hráčích (samozřejmě, těch virtuálních) a spoustu dalších „prkotinek“, které vyzdvihly hru nad konkurenci. A Mortal Kombat Deception se ponese ve stejném duchu – pravděpodobně nepřinese jednu převratnou věc, ale hromadu zajímavých maličkostí.

Mortal Kombat Deception

Vypuštěny nebyly ani oblíbené mezihry, ale i ty se dočkaly vylepšení.

Hned na první pohled je očividné, že grafici mají estetické cítění, protože staré známé postavy z předchozích dílů získaly nové kostýmy (jen doufám, že aktuální vizáž Sonyi Blade, bude stejně sexy jako v Mortal Kombat Deadly Alliance – vzpomínáte na její tanga?:)). A nevypadají vůbec špatně. Možná si budete muset chvíli zvykat na nový vzhled například takového Sub-Zera, ale nakonec zjistíte, že vypadá opravdu k světu (tedy ne, že bychom byli módní policie).

Asi jste pochopili, že se vrátí jedna z nejobdivovanějších figurek a to Sub-Zero, ale nejen on, budeme mít šanci provětrat vnitřnosti mnoha dalším bojovníkům, vrátit by se měla i Li Mei, Scorpion, ale také oblíbenci ze starších dílů jako je Baraka, Ermac, Mileena nebo Sindel. Samozřejmě se můžeme těšit i na zbrusu nové charaktery, kterých bude rozhodně víc, než máte prstů na ruce. Dalším zpestřením jsou interaktivní arény – určitě si pamatujete (ono to zase není tak dávno), že v Mortal Kombat Deadly Alliance byl bojový prostor omezený něčím, co připomínalo silové pole. Tak to už je jen doznívající hudbou minulosti, protože v novém dílu se dočkáme stejné volnosti jako například v trilogii Dead or Alive – své soupeře budete moci prohodit zdí nebo svrhnout ze skály. Objeví se i speciální arény zvané „PIT“, které fanoušci předchozích dílů MK znají. A pro ty, kteří neví, o čem je řeč, malý příklad – právě jste porazili svého soupeře, a za ním rotují roztomilé válce s nabroušenými Mortal Kombat Deception šavlemi. Obyčejný člověk by si toho nevšiml, ale my ostatní (=hráči) zbystříme a za chvíli je nám jasné, o co jde – stačí namačkat správnou kombinaci a poraženého máme úhledně naporcovaného. Pokud nebudete mít chuť na 80 kg krájeného, tak samozřejmě můžete protivníkův život skončit Fatalitou (každý charakter by měl disponovat hned několika), ale spekuluje se také o tom, že by se měl objevit i Friendship.

Zachovány zůstaly dva bojové styly a jedna zbraň pro každou postavu. A to je podle nás dobrý tah.

Vypuštěny nebyly ani oblíbené mezihry, ale i ty se dočkaly vylepšení, tentokráte už nebude testován ani váš zrak ani síla (tedy schopnost mačkat tlačítka, co nejrychleji), ale zabrat dostanou vaše mozkové závity – těšit se můžete například na bojové šachy či bojovou variaci na Tetris. A abych těch úprav nebylo málo, tak i mód Conquest dostal nový nádech – vaším úkolem už nebude pouhé provádění vyžadovaných komb, ale půjde o jednoduchou verzi RPG. Jinak řečeno vlastnosti vaší postavy se budou vylepšovat po každém prošlém (a úspěšném) souboji.

Mortal Kombat Deception Mortal Kombat Deception by mělo být také možno hrát on-line, což, vzhledem k přístupností připojení, není pro nás asi příliš zajímavé, ale přece jen, je možné, že za pár měsíců budeme nakopávat zadek hráči například z Havaje (my jsme byli vždycky optimisti:)).

Nepotřebujeme věštecké schopnosti, abychom mohli prohlásit, že MKD bude skvělá a hlavně zábavná bojovka.

Graficky hra vypadá skvěle, opět se násilně nesnaží o dokonalou realističnost postav, ale zachovává si svůj osobitý ráz. Prostředí je laděno do příjemné temných odstínů, což vdechuje Mortal Kombat Deception mystický náboj.

Co zůstalo zachováno jsou dva bojové styly a jedna zbraň pro každou postavu. To je ale podle nás dobrý tah, protože je to tak akorát, aby se hráč naučil ovládat svou postavu v poměrně krátké době a nemusel trávit učením pohybů týdny a týdny. Další věc, která se určitě nezmění, je zábava, kterou nás už několik let zaplavuje celá série. A jak se zdá, Mortal Kombat Deception v tom hodlá pokračovat. Určitě nejen my se těšíme na dlouhé hodiny trhání všech možných i nemožných končetin, spalování, sekání, rozdupávání a další různé skopičinky, které máme tak rádi. Revoluce se tedy asi nedočkáme, ale tvůrci pro nás připravili tolik menších vylepšení, že v součtu vydají za víc než jedna velká změna.

Brutalita ve hrách

Brutalita ve hrách je vděčné téma, kterému se každou chvíli věnuje některý ze sdělovacích prostředků ve snaze rozpoutat atraktivní aféru. Těžko říci, zda se jim to daří, ale je jisté, že jedním z titulů, které stály u samotného zrodu těchto diskusí, byl právě Mortal Kombat, přestože se to z pohledu dnešní technologie může zdát až směšné. První díl krvavé ságy ságy totiž vypadal jako kdeco, jen ne jako realisticky podaná krvavá zabijačka. Nicméně ve své době představovaly zdigitalizované fotografie a halda červených pixelů vrchol tehdejší herní tvorby, a tak není divu, že proti této hře skupinky nejrůznějších fanatiků začaly brojit. Dnes už si Mortal Kombat žije v relativním klídku, ale chtěli bychom vidět co by se strhlo, kdyby se v novém dílu nakonec přece jen objevila možnost trhat soupeřům oblečení. Feministky všech zemí, spojte se a do sexistických hráčů pusťte se!


Mortal Kombat Deception Nepotřebujeme věštecké schopnosti, abychom už teď mohli prohlásit, že Mortal Kombat Deception bude skvělá a hlavně zábavná bojovka, která sice nebude mít ambice konkurovat „realistickým“ titulům jako jsou Tekken či Virtua Fighter, ale způsobí vývojářům konkurenčních titulů hodně vrásek na čele a hráčům připraví hodiny a hodiny u svých konzolových miláčků.

Ještě malé upozornění, ne všechny zde uvedené informace jsou oficiálně potvrzeny (na domovských stránkách najdete jen trailer a obrázek!?), tak se nerozčilujte, pokud si pořídíte trenýrky se Scorpionem a on nakonec ve hře nebude (ale nebojte, bude :-) – pozn. vanderpoel).

Autor:
  • Nejčtenější

V novém traileru na Kingdom Come: Deliverance 2 se souloží, popíjí i lynčuje

novinky 8. 6. 2024 13

Vrcholem páteční prezentace Summer Game Fest byl, alespoň tedy pro české publikum, nový trailer z...

Hráči loňského hitu soupeří, kdo se během hry vyspí s více postavami

novinky 9. 6. 2024 4

Od vydání Baldur’s Gate 3 už uplynulo deset měsíců, do nejmenších detailů propracované RPG ovšem,...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Všichni společníci v Dragon Age budou pansexuální. Nahota je samozřejmost

novinky 12. 6. 2024 43

Jak už je u her od Bioware zvykem, zásadní roli v chystaném pokračování série Dragon Age budou hrát...

Summer Game Show ukázal novou Civilizaci i hry ze světa Harry Pottera a Duny

novinky 8. 6. 2024 9

Počátek června platil dlouhé roky za neoficiální svátek hráčů, právě tou dobou se konala výstava...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Xbox ukázal zásadní novinky: nového Dooma, Age of Mythology i Indiana Jonese

novinky 9. 6. 2024,  aktualizováno 10. 6. 2024 16

Tradiční velká letní konference Xboxu odhalila celou řadu novinek a přidala informace o již...

World of Warcraft brzy oslaví 20 let, nová expanze se hraje skvěle

preview 15. 6. 2024 0

Stále populární MMORPG World of Warcraft oslaví letos v listopadu dvacet let od zahájení provozu....

Remaster Lollipop Chainsaw láká na 29 sexy oblečků i kostým králíka

novinky 14. 6. 2024 1

Legendární braková mlátička Lollipop Chainsaw se po více než deseti letech od vydání dočká...

Generální manažer značky Warcraft opouští studio Blizzard

novinky 14. 6. 2024 7

John Hight, generální manažer fantasy značky Warcraft, která letos oslaví třicet let od vydání...

Z kanceláře u rodičů až k miliardovému Fortnite. Připomínáme historii Epicu

magazín 14. 6. 2024 8

Epic Games je jednou z nejvýznamnějších společností herního průmyslu. Jejich engine Unreal je...

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...

Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...

Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...

Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k doktoru se nehnal, až...

Za srážku vlaků únava nemohla, ukázalo šetření. Strojvůdce si chybu uvědomil

Strojvedoucí havarovaného rychlíku RegioJet, v kterém minulý týden zemřeli v Pardubicích čtyři lidé, si těsně před...

Jen ať mě kritizují, moje šperky vydělávají, říká zpěvačka Lucie Bílá

Zatím jí to pořád zpívá, ale i Lucie Bílá (58) si uvědomuje, že jednou její kariéra skončí. Hlava ji z toho ovšem...