Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Týden na PH - Diablo zadarmo?

  12:00
Tento týden jsme na PH měli opravdu několik zajímavých titulů, z nichž nejvíce dominoval skvělý rpg opus jménem ShadowFlare, který lze v mnohém připodobnit k výtečnému Diablu. Pokud tedy nemáte co hrát, čtěte dále!

Ymarine - střílejte o sto šest
YmarineNestává se velmi často, že bychom na Plných Hrách publikovali hry, jejichž autory jsou teprve třináctiletí mladíci, ale občas k něčemu takovému dojde, což je třeba případ nedělní hry Ymarine. Za její tvorbou stojí český developer skrývající se pod přezdívkou Ypkis. Ten už má na svém kontě několik jednodušších her, ale Ymarine je jeho prvotinou, která vyšla u nás. Princip hry je jednoduchý - ve hře máte 10 misí a vaším úkolem je v každé z nich někoho postřílet - jednou jsou to zrádci, podruhé mimozemšťané, potřetí třeba létající talíře a další. Jedná se vlastně o klasickou "moorhuhnovku", tedy střílej vše, co se hýbe a získej za to body. Prosté a relativně i zábavné. Ovšem po grafické stránce hra jaksi pokulhává, takže při jejím hraní doporučuji trochu přivřít oči (ale zase ne moc, abyste z hraní něco měli;). Sice Ymarine není nějakou světobornou hrou, na několik málo minut, kdy se chcete něčím zabavit, postačí. 

ShadowFlare - rpg jako řemen
ShadowFlareDobrých a neotřelých rpg her je jako šafránu. A těch, které jsou zadarmo, je ještě méně. Proto jsem rád, že právě na Velikonoční pondělí jsme vám přinesli vskutku kouzelnou hru, která by se v mnoha ohledech dala přirovnat k legendárnímu Diablu. A až na pár nepodstatných chybiček je tato hra skoro dokonalá - procházíte fantasy prostředím, plníte různé questy, bojujete s gobliny a jinými druhy nepřátel, obchodujete, nakupujete zbraně, kouzlíte a další. Postupně, jak ve hře získáváte zkušenosti plněním úkolů a zabíjením nepřátel, vaše postava se může vyvíjet a získávat různé unikátní vlastnosti. Jak vidíte, ShadowFlare má vše, co by nemělo chybět žádné rpg hře. A pokud jste právě vy milovníky tohoto dnes značně oblíbeného žánru, pokračujte dále a přečtěte si recenzi a hru si určitě stáhněte, rozhodně nebudete litovat, protože u hry strávíte několik desítek dlouhých hodin, než ji pokoříte.  

The Book of Spells - kouzelná adventure z Řecka
The Book of SpellsPrvní ze dvou adventur v tomto týdnu byla "kniha kouzel". Příběh této pohodové hry působí trochu klišovitě a vyumělkovaně, ale budiž - vypráví se tu o rybářské vesnici kdesi na malém ostrově daleko od pevniny, která byla kdysi přepadena strašlivým vojskem a zachráněna jen pomocí mocné knihy kouzel. Bohužel, ta byla vzata, roztrhána a ztracena. Nyní, v roce 1384 našeho letopočtu, hrozí vesnici další nebezpečí – a přestože řada k tomu speciálně určených lidí po celé věky hledala a dávala dohromady jednotlivé stránky knihy, stále ještě jich dvanáct chybí. A jak už vám asi dochází, tím, kdo zbylé chybějící stránky bude muset najít, nebude nikdo jiný, než vy - osůbka jménem Aarh. Ve hře rovněž naleznete spoustu úsměvných okamžiků, jako je například fakt, že v době, kdy se děj hry odehrává, znají fastfoody nebo fotolaby. Zpracování je trošku horší, ale dá se to překousnout a pokud máte alespoň trošku rádi adventury, nenechejte si hru The Book of Spells ujít!

TempelJagd - africký Moorhuhn
Dalším klonem Moorhuhnu, který jsme uplynulý týden měli na Plných Hrách, byl německý TempelJagd. Stejně jako v jeho slavnějším kolegovi, i tady se vrhnete na střílení zvěře. Slepičky si mohou oddechnout, protože o ty se jednat nebude. Kdo se ale musí mít na pozoru, jsou žáby, hadi, gorily nebo lvi a ostatně mnohá jiná pralesní havěť. To z toho důvodu, že celá hra se odehrává v nějakém deštném pralese, kde se nacházejí dokonce i Aztécké pyramidy. Příjemnou změnou je, že na skolení různých druhů zvířat je třeba užít různý počet nábojů, přičemž pokud se jedná jen o nějakou mouchu, stačí jeden výstřel, ale pokud se vrhnete na lov nějaké majestátnější trofeje (třeba taková gorilka), musíte vystřelit dokonce několikrát, protože větší zvíře má tužší kořínek. Zpracování je příjemné, ale určitě by neškodilo více invence při tvorbě prostředí, protože to začne být po nějaké době strávené u hry značně stereotypní a vůbec by nebylo na škodu, kdyby lokací, v nichž se vydáte na lov, bylo více.

Rode Kill: A Day in the Life - nekonečný příběh
Rode Kill: A Day in the LifeS příběhem této hry se přenesete do nedaleké budoucnosti, konkrétně na nejmenovanou kosmickou loď. A vaše alter ego, za nějž budete hrát, je jeden z členů posádky. Rode, jak se onen nešťastník jmenuje, trpí velkou nechutí do práce. Jednoho dne se tedy vzbudí a jeho první myšlenky směřují k tomu, jak se vyhnout všemožným denním povinnostem. A to, jak se s tím vypořádá, záleží už jen na vás. Rode Kill: A Day in the Life je hodně zajímavou hrou, neboť její průběh je cyklický a vy tak můžete s Rodem zažívat jeho každodenní trampoty téměř neustále dokola. Z hlediska zpracování je na tom hra velmi dobře - oplývá totiž pěknou grafikou a její ozvučení ke zvolenému stylu hry a prostředí, v němž se odehrává, výborně sedí. Co dodat? Pokud máte rádi adventury, měla by tato hra pro vás být jasná volba.

Tetris - kostkovaná klasika
TetrisPravděpodobně všichni z vás znají Tetris, slavnou to hru pocházející z Ruska, proto nemá smysl dlouze chodit kolem horké kaše a zatěžovat vás vysvětlováním principu vlastní hry. V pátek jsme na Plných Hrách tedy měli českou mutaci Tetrisu, která od svého předchůdce převzala nejenom nápad, ale i jméno. Pokud čekáte, že se jedná o nějakou skvělou revoluční hru, budete asi zklamáni, protože Tetris od Rudy Kosa vám toho mnoho nenabídne. Opět musíte vhodným otáčením a posouváním skládat kostičky tak, aby vznikla řada, za což získáte body. I přes absenci v podstatě jakýchkoli novinek se dá hra označit za zábavnou, neboť námět hry je dosti chytlavý, aby hra dokázala zabavit naprosto vždy. Na dlouhé hraní to sice není, ale na několikaminutové odreagování vám tuto gamesku nelze než doporučit. A pokud byste měli se hrou problémy, zkuste si přečíst návod na hru Tetris od kolegů z BonusWebu ;).

Chcete být bankrotářem? - prohrajte miliony
Chcete být bankrotářem?Jako absolutní parodie by se dala označit sobotní hra Chcete být bankrotářem?, jejíž podtitulek hovoří zcela jasně a každému tak hned dojde, o co že tu dnes půjde, no posuďte sami: "Korunu - prohraje každý, 10 milionů - jen vy!". Vše je navíc podpořeno reklamní fotografií Vladimíra Čecha, jehož obličej byl nahrazen portrétem známého britského komika Rowana Atkinsona alias Mr. Beana. A když už parodie, tak pořádná, řekli si autoři. Pokud tedy budete chtít dokončit tuto hru do konce, budete muset prohrát všechny své peníze a na všechny položené otázky odpovědět pokud možno špatně. Nezní to zajímavě? A taky že ano, opravdu netradiční a alespoň mě osobně to velmi pobavilo. Trochu v rozpacích ale budete z technického zpracování hry, které je jedním slovem ubohé. Grafika tu v podstatě není žádná a to málo, co ve hře je, bych si tak ani nedovolil označit.  Za nápad píši autorům výbornou, ale to provedení, pánové, pánové, bohužel nedostatečná... I přesto neprohloupíte, když si hru stáhnete, neboť její velikost je opravdu malá a také se dobře pobavíte a to je, myslím, hlavní.

Autor:
  • Nejčtenější

Co dělají simíci, když se nikdo nedívá? Pořádají sexuální orgie i fetují

Kdo nikdy v prvních simících neodstranil žebřík z bazénu, nechť první hodí kuličkou z myši. Moc...

Změní mi to život, raduje se vývojář poté, co prodal 200 tisíc kopií své hry

Nezávislá strategie Rusty’s Retirement těží z velmi jednoduchých pravidel a minimálních nároků na...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Stahujte zdarma vynikající „fantasy Civilizaci“, čas máte jen do středy

Na Steamu je aktuálně zdarma vynikající tahová strategie Endless Legend. Hráči v ní mají za úkol...

Černoch samuraj budí vášně

Ubisoft oficiálně potvrdil nový díl ze série Assassin’s Creed, který se bude odehrávat v Japonsku....

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Příznivce Half-Lifu to nepotěší. Unikly informace o nové hře od Valve

Čerstvý únik informací nám dává jasnější představu ohledně nové hry od legendy mezi herními studii...

90 %

RECENZE: Ghost of Tsushima na PC je skvělý port ještě skvělejší hry

Po čtyřech letech se konečně PC hráči dočkali jedné z nejlepších her z PlayStationu 4, samurajské...

Dohrál slavnou skákačku bez stisknutí tlačítka pro skok. Trvalo to 86 hodin

Po osmadvaceti letech od vydání a desítkách tisíc hodin marných pokusů se komunitě kolem legendární...

Netflix konečně ukázal nového Zaklínače. Vzhled nebude problém, ale co příběh?

Výměna herců v hlavní roli seriálového Zaklínače asi dopadne lépe, než se většina fanoušků obávala....

Známá jména i otravné reklamy. Tyto hry hrají stovky milionů lidí

Hrají je stovky milionů hráčů, přesto se o nich tolik nepíše. Řeč je o mainstreamových mobilních...

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...

Nejhorší noční můra, řekla žena, která v botě syna objevila cizí AirTag

Mého syna někdo sleduje. S takovým pocitem několik týdnů žila žena z Floridy poté, co na svůj iPhone začala dostávat...

Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva...

Anální sex je výzva. Nejvíc tabu je však v Česku jiná praktika, říká průzkum

Erotické hračky nepředstavují podezřelou exotiku, v ložnicích jsou jako doma. Ostatně jako masturbace. I orální sex....

Herec Lukáš Vaculík se oženil, dívčí idol 80. let si vzal ředitelku z Primy

Lukáš Vaculík (61) se tajně oženil. Vzal si výrobní ředitelku a producentku FTV Prima Luciu Kršákovou (46). Herec a...

Klavírista Petr Malásek si zlomil obě ruce. Mohlo to dopadnout hůř, říká

Klavírista Petr Malásek (59) spadl z kola a zlomil si obě ruce. V pořadu 7 pádů Honzy Dědka popsal nehodu i jaká je...