Nepřehledná situace, kterou vyvolali Finové před ruským brankářem Košečkinem.

Nepřehledná situace, kterou vyvolali Finové před ruským brankářem Košečkinem. | foto: AP

Ruští hokejisté na turnaji Karjala báječně otočili duel proti Finsku

• 0
Skvělý obrat se povedl ruským hokejistům v úvodním duelu turnaje Karjala. Proti domácím Finům už ztráceli 0:3, nakonec se však radovali z výhry 4:3 po samostatných nájezdech. Za hrdinu byl Alexej Morozov, který 70 vteřin před koncem běžné hrací doby vyrovnal a v rozstřelu přidal i vítěznou trefu.

Finsko - Rusko 3:4 po sam. nájezdech

Finové se v helsinské Hartwall Areně ujali vedení už na konci třetí minuty, kdy gólmana Košečkina překonal 202 centimetrů vysoký útočník Anttila. Domácím vyšel vstup do utkání dokonale, protože už za 122 vteřin se trefil Immonen a forvard ruské Kazaně skóroval i v osmé minutě při vyloučení Perežogina.

O zápase Švédsko - Česko čtěte zde

Rusy dostala do hry přesilovka pěti proti třem po vyloučeních Niskaly a Väänänena a v 27. minutě překonal poprvé Vehanena Saprykin. Ve 44. minutě dostal sbornou na kontakt dokonce v oslabení při trestu Kurjanova Zaripov. Finové těsné vedení neudrželi a v 59. minutě vynutil prodloužení osamocený Morozov.

V prodloužení nerozhodl Fin Voutilainen, ani na druhé straně Radulov. V nájezdech za domácí neuspěli Voutilainen a Kerman, prosadil se jen Immonen. Na ruské straně se netrefil Zaripov, Mozjakin a Morozov však Vehanena překonali.

Branky a nahrávky: 3. Anttila (Komarov), 6. Immonen (Anttila), 8. Immonen (Seikkola) - 27. Saprykin (Zinovjev, Aťjušov), 44. Zaripov (Tereščenko, Aťjušov), 59. Morozov (Zaripov, Tereščenko), rozhodující sam. nájezd Morozov. Rozhodčí: Lärking, Vinnerborg (oba Švéd.) - Terho, Tervo (oba Fin.). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 10.440. Třetiny: 3:0, 0:1, 0:2 - 0:0.

Finsko: Vehanen - Mäenpää, Puistola, Kukkonen, Niskala, Seikola, Väänänen, Latvala - Voutilainen, Kapanen, Peltonen - Salmelainen, Immonen, Pesonen - Kerman, Kontiola, Pihlström - Anttila, Santala, Komarov - Tuppurainen. Trenér: Jukka Jalonen.

Rusko: Košečkin - I. Nikulin, Kornějev, Galimov, Proškin, Guskov,
Višněvskij, Aťjušov, Kalinin - Morozov, Tereščenko, Zaripov - A. Radulov, Zinovjev, Saprykin - Sušinskij, Kurjanov, Mozjakin - Perežogin, Sčastlivyj, Kozlov. Trenér: Vjačeslav Bykov.