Pro oba týmy ještě turnaj nekončí! Švédsko se ve čtvrtek ve čtvrtfinále utká v Ostravě s Finskem. Slováky čeká stěhování do Prahy na duel s Kanadou.

Daňo

Rozhodčí: MacFarlane (CAN), Schrader (GER) – Briganti (USA), Gustafson (USA)
Počet diváků: 9 109

Je hotovo! Švédsko zvládlo za tři body i sedmé vystoupení v základní skupině a je jediným stoprocentním týmem tohoto šampionátu. Na závěr základní skupiny Tre Kronor přehráli Slovensko vysoko 6:1. Tre Kronor se do vedení dostali už ve 3. minutě, kdy se v přesilovce šikovnou tečí prosadil Lucas Raymond. Krátce po vhazování mohlo být vyrovnáno, ale Gustavsson Švédy podržel. Po osmi minutách hry hrozil v početní převaze produktivní Libor Hudáček, ale těsně minul švédskou branku. Na opačné straně pro změnu hrozil v těsné blízkosti bekhendem Carl Grundström, Škorvánek jej však vychytal betonem. Dnešní triumf potvrdili Švédové v prostřední periodě, kdy přidali tři branky. Ve 28. minutě se přesnou střelou do horního rohu prosadil Erik Karlsson. Ve 33. minutě Švédové podruhé v utkání využili přesilovku, kterou proměnil André Burakovsky. O necelou minutu později navíc přidal čtvrtý zásah Isac Lundeström. Ve třetí části na Švédské straně dvakrát skóroval Joel Eriksson Ek. Jediný zásah Slovenska si připsal Michal Ivan.

Konec zápasu.

59:20

Duel už se pouze dohrává. Slováci se loučí s Ostravou a s vydatnou podporou fanoušků.

58:43

Z levé strany útočného pásma ještě zakončoval Martin Fehérváry, jehož svižnou ránu dokázal Filip Gustavsson vyrazit betonem.

58:10

Patrik Koch rozjel akci Slovenska zpoza branky. Na jeho pobídku si sjel Libor Hudáček, ale vinou špatného zpracování o puk přišel.

57:35
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku! Švédsko přidává v závěru utkání ještě šestou branku! Nahozený kotouč sice Škorvánek dokázal betonem vyrazit, jenže příliš mnoho prostoru na dorážku dostal JOEL ERIKSSON EK, který snadno přidal svůj druhý zásah v utkání. Asistence: Erik Karlsson.

57:10

Carl Grundström střílel v jízdě z levého kruhu, ale obránce Slovenska mu do rány vložil hokejku a srazil puk mimo branku.

56:57

Oba týmy hrají v plném počtu.

56:11

Holmberg přihrávkou zpoza branky našel Marcuse Johanssona, který míchal kotouč tak dlouho, až se vyhnal mimo střelecký úhel. Z něj se ale dokázal bez ataku slovenských obránců dostat zpátky do střelecké pozice a prověřil Škorvánka.

55:42

Juraj Slafkovský operoval s pukem na pravé straně útočného pásma, ale nedokázal ohrozit švédskou klec.

55:10

Švédové hned v úvodu oslabení získali kotouč a vyhodili jej podél mantinelu za slovenskou branku.

54:57
Trest

Slovensko si po výměně názorů zahraje přesilovku. Nemec vyfasoval jen dvě minuty za hrubost, zatímco Johansson si vysloužil dvě minuty za hrubost a dvě minuty za nesportovní chování.

54:57

Škorvánek si našel místo ve výhledu a schoval v lapačce nahození od modré čáry. Do menší potyčky se ještě pustili Šimon Nemec a Linus Johansson.

54:18

Z dobré pozice zakončoval i v pádu slovenský kapitán Tomáš Tatar. Proti jeho pokusu se Filip Gustavsson výborně přemístil.

54:06

Lucas Raymond napadal rozehrávku Slovenska v jeho obranném pásmu. Pozorný Mário Grman se ale otočil a uklidnil rozehrávku.

Závěrečné vystoupení Slováků v základní skupině sleduje 9 109 diváků!

53:20

Po dalším zakončení se Škorvánek doslova vrhl po odraženém puku a zalehl jej na brankovišti.

53:03

Erik Karlsson nahozením od pravého mantinelu prověřil pozornost slovenského brankáře. Škorvánek jeho pokus vyrazil.

52:20

Na opačné straně předvedli rychlou akci také Švédové. Marcus Johansson se hnal za přihrávkou mezi kruhy, ale na kotouč nedosáhl.

51:25

Mário Grman hledal spoluhráče na pravé straně ledové plochy, ale nedokázal najít rozjetého spoluhráče. Zaplněná hala nyní skanduje pokřiky jako "Už len štyri" nebo "Otočíme".

50:49
Gól

Slovensko právě vstřelilo branku! Slovensko se po krásné kombinaci dočkalo alespoň čestného zásahu! MICHAL IVAN si v útočném pásmu vyměnil přihrávku s Tomášem Tatarem a sám zakončil do poloodkryté branky! Asistence: Tomáš Tatar, Juraj Slafkovský.

50:10

Ivan rozjel akci Slovenska z obranného pásma. Těžkou přihrávku do středového kruhu si však Slafkovský nedokázal převzít.

49:20

Švédsko hraje v plném počtu.

49:15
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku! Švédsko při vlastním oslabení přidává pátý úder! Do úniku se dostal JOEL ERIKSSON EK, který z levého kruhu zápěstím propálil bezmocného gólmana! Asistence: Jonas Brodin.

48:26

Filip Gustavsson za brankou zastavil nahození Slováků a Švédové se znovu bez problémů osvobodili vyhozením kotouče.

48:00

Švédové získali odražený puk za brankou a dokázali jej vyhodit za slovenskou branku. Výbornou práci při napadání odvedl Adrian Kempe.

47:20
Trest

Přesilovku si zahrají také Slováci. Jesper Frödén si odsedí dvě minuty za sekání.

47:10

Kelemen přihrál do středního pásma, kde byl Lukáš Cingel, jenže druhý jmenovaný v danou chvíli postrádal rychlost a puk neudržel.

46:30

Michal Ivan dostal nabito na pravý kruh, odkud zakončil bez přípravy, ale rána mu nesedla podle představ.

45:49

Tomáš Tatar naskočil na led z trestné lavice, Slováci ubránili švédskou přesilovku.

45:16
Šance

Škorvánek vytáhl nádherný zákrok lapačkou! Z prostoru mezi kruhy zakončoval osamocený André Burakovsky, ale slovenský gólman nechce lovit puk z branky popáté.

45:02

Po přetlačované za branou Slovenska museli sudí přerušit hru. Joel Eriksson Ek byl masírován dvojicí slovenských hráčů a sudí ztratili kotouč z dohledu.

44:20

Znovu se Slovákům podařilo vyhodit kotouč přes celé kluziště. Skvělou práci tentokrát odvedl Mário Grman.

44:00

Hned v úvodu oslabení získal kotouč před brankou Peter Čerešňák, který jej nekompromisně odpálil za modrou čáru.

43:49
Trest

Švédové si k nevoli slovenských fanoušků zahrají další přesilovku. Tomáš Tatar ve snaze získat puk u mantinelu sekl soupeře a vyfasoval dvě minuty.

43:15

Hra je přerušena, neboť Škorvánek signalizoval, že ránu z pravého kruhu zastavil maskou.

43:00

Do útočného pásma se prosmýkl Martin Fehérváry, který dokonce zakončil, nicméně rána zadáka Washingtonu byla přizvednuta do ochranné sítě.

42:23

Až nyní se poprvé ve třetí části přerušuje hra. Po dění před Škorvánkovou klecí se vhazuje právě před slovenským brankářem.

42:15

Matúš Sukeľ zavezl puk do útočného pásma, jenže neměl podporu spoluhráčů a důrazný obránce jej vytlačil mimo střelecký úhel.

41:48

Slovensko hraje v plném počtu, Martin Fehérváry je na ledě.

41:15

Kempe dostal nabito na pravý kruh, nicméně jeho tvrdou ránu příklepem Škorvánek skvěle vykopl pravým betonem.

40:45

Slováci získali kotouč v obranném pásmu a bez váhání jej vyhodili do bezpečí. Švédové musí rozjet novou akci z vlastní třetiny.

40:15

Koch v úvodu třetí části nahodil puk do útočného pásma, kam postupoval Matúš Sukeľ. Švédové v úvodu třetí části dohrávají přesilovku po faulu Fehérváryho.

40:01

Začala třetí třetina.

Střely na branku: 24 – 15
Zásahy brankářů: 15 – 20

Švédsko po čtyřiceti minutách jednoznačně kráčí za plným bodovým ziskem v základní skupině. Švédové totiž vedou nad Slovenskem vysoko 4:0. Ve 28. minutě se přesnou střelou do horního rohu prosadil Erik Karlsson. Ve 33. minutě Švédové podruhé v utkání využili přesilovku, kterou proměnil André Burakovsky. O necelou minutu později navíc přidal čtvrtý zásah Isac Lundeström.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:48
Trest

Ještě jedna přesilovka pro Švédsko! Martin Féherváry si odsedí dvě minuty za podrážení.

39:35

Švédové v závěru druhé části s přehledem kontrolují dění na ledové ploše. Hedman s Karlssonem si několikrát vyměnili puk ve středním pásmu.

39:12

Škorvánek si dal pozor na nahození z levé strany a vytasil vynikající zákrok betonem. Po slabší dorážce slovenský gólman raději přerušil hru.

38:46

Tomáš Tatar dostal přihrávku na levou stranu, ale ihned u něj hlídkoval obránce v modrém dresu, který slovenského útočníka nepustil do útočného pásma.

38:10

Brodin skvěle přečetl úmysl soupeře a zastavil pobídku směřující na Faška-Rudáše. Švédové ani za stavu 4:0 neubírají v žádné situaci.

37:42

Raymond dostal přihrávku na levou stranu útočného pásma, jenže z úhlu nedokázal puk poslat na hůl spoluhráče mezi kruhy.

37:10

Marcus Pettersson získal kotouč v obranném pásmu a rozjel akci Švédska. Nahození na modrou čáru zastavila slovenská defenziva.

36:42

Zetterlund bojoval o kotouč v rohu útočného pásma, ale Slováci byli o něco důraznější a vyhodili puk vpřed. Po následném protiútoku byl puk sražen mezi diváky.

36:03

Hedman si pohlídal nahození po mantinelu a zpracoval si odražený kotouč. Slováci absolutně ztratili důraz v útočném pásmu.

35:00

Erik Karlsson podržel kotouč za Gustavssonem a rozjel akci Švédska po kompletním vystřídání. Slováci rozehrávku soupeře nenapadali.

34:30

Švédové nechtějí podcenit žádnou situaci. S rozjetým protiútokem Slovenska se do obranného pásma bleskově stáhl Jonas Brodin.

33:38

Švédové se navíc znovu dostali do útočného pásma, ale nedostali se do zakončení. Slovenští fanoušci po posledních minutách utichli.

33:15
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku! Švédové začínají měnit dnešní utkání v exhici! Po krátkém pobytu v útočném pásmu našel Victor Olofsson před brankou volného ISACA LUNDESTRÖMA, který puk kolem Škorvánkova betonu poslal do sítě! Asistence: Victor Olofsson.

32:38
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku! Švédsko podruhé v dnešním utkání využívá přesilovku a odskakuje Slovákům na rozdíl tří branek! Švédové se usadili v útočném pásmu. Karlsson na modré čáře poslal puk na pravou stranu a ANDRÉ BURAKOVSKY bez přípravy napálil puk k zadní tyči! Asistence: Erik Karlsson, Fabian Zetterlund.

32:10

Karlssonovi na modré čáře přeskočil kotouč přes čepel. Švédové tak musejí vyklidit útočné pásmo a začít nanovo.

31:48
Šance

Po skvělém přechodu Švédska do útoku dostal puk na stříbrném podnose Victor Hedman, který se ještě přiblížil ke slovenské kleci, ale zápěstím minul!

31:15
Trest

Švédsko si zahraje přesilovku. Za avizovaný faul na Bengtssona dostává dvě minuty za hákování slovenský kapitán Tomáš Tatar.

31:10

André Burakovsky nabral rychlost na levé straně a zavezl puk do útočného pásma. Do zakončení se tlačil Lukas Bengtsson, který byl faulován.

30:30

Erik Karlsson si zpracoval přihrávku na modrou čáru, přehodil si puk na forhend a vypálil zápěstím. Jeho projektil skončil v lapačce Škorvánka.

30:06

Peter Cehlárik získal puk na levé straně útočného pásma, ale z rohu už nedokázal přihrát mezi kruhy. Švédové zatím potvrzují fantastickou obranu.

29:33

Od modré čáry se do puku položil Martin Fehérváry, jehož pohotový pokus srazila defenziva Tre Kronor do ochranné sítě.

29:15

Dahlin střílel zápěstím od modré čáry. Škorvánek měl proti jeho ráně dobře zakrytý výhled, nicméně nakonec dokázal zasáhnout.

28:42

Jesper Frödén měl prostor na pravé straně útočného pásma, jenže místo zakončení přihrával na levý kruh. Slováci nebezpečnou akci soupeře přestáli.

28:15

Zetterlund zavezl kotouč po pravém křídle do útočného pásma a nahodil jej za branku Slovenska. Švédsku s druhou brankou ještě více vzrostlo sebevědomí.

27:31
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku! Švédsko přidává druhou branku! Po pobytu v útočném pásmu už byla slovenská obrana hodně utahaná. Pontus Holmberg zpoza branky našel ERIKA KARLSSONA, který nádhernou střelou trefil mezírku v horním rohu branky! Asistence: Pontus Holmberg, Lucas Raymond.

27:12

Pontus Holmberg se krásným manévrem zbavil obránce v rohu útočného pásma, jenže nepřihrál do nebezpečné střelecké pozice.

26:45

André Burakovsky se hnal za nahozením do útočného pásma, ale mnohem blíže měl ke kotouči obránce v bílém dresu.

26:10

Joel Eriksson Ek bekhendem nahodil kotouč do rohu útočného pásma, ale tam nebyl nikdo v tmavě modrém dresu Švédska.

25:45

Vyloučený Johansson je zpátky na ledě. Slováci ale měli v přesilovce obrovskou šanci.

25:30

Lukáš Cingel chtěl žabičkou oslovit spoluhráče na modré čáře, ale zahnal jej do středního pásma.

24:41
Šance

Slováci zahodili obrovskou šanci! Po zakončení Tatara se puk od tyče odrazil na brankoviště za záda překonaného Gustavssona, ale nikdo ze Slováků jej nedorazil za brankovou čáru!

24:00

Tomáš Tatar nejprve pobavil fanoušky fotbalovou vložkou ve středním pásmu, aby následně pokazil jednoduchou přihrávku na křídlo.

23:45
Trest

Slovensko si zahraje přesilovku. Linus Johansson si odsedí dvouminutový trest za podrážení.

23:05

Martin Fehérváry ještě na modré čáře udržel puk pro Slováky v útočném pásmu. Nikdo v bílém dresu se však nedostal k zakončení.

22:35

Jonas Brodin si počkal na nahození do rohu ledové plochy a dokázal puk odehrát po hrazení k Zetterlundovi. Druhý jmenovaný o puk ale přišel.

22:00

Lucas Raymond na útočné modré čáře absolvoval tvrdou srážku s Kochem. Otřesený švédský hokejista po čistém zákroku odjíždí na střídačku.

21:28

Na opačné straně se po rychlé rotaci dostal k zakončení Pontus Holmberg, jehož pokus byl sražen mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude před Škorvánkem.

21:11

První zákrok ve druhé části si musel připsat Filip Gustavsson. Švédský gólman si povyjel proti ráně od modré čáry a udržel puk ve výstroji.

20:41

Heed přihrávkou od modré čáry hledal spoluhráče mezi kruhy, avšak pozorný Peter Cehlárik jeho pobídku protečoval k hrazení.

20:19

Slováci se hned v úvodu druhé periody dostali do útočného pásma, ale rozhodčí odhalil přihrávku rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:01

Začala druhá třetina.

Střely na branku: 11 – 11
Zásahy brankářů: 11 – 10

Po první třetině může být spokojenější favorizované Švédsko. Tre Kronor se do vedení dostali už ve 3. minutě, kdy se v přesilovce šikovnou tečí prosadil Lucas Raymond. Krátce po vhazování mohlo být vyrovnáno, ale Gustavsson Švédy podržel. Po osmi minutách hry hrozil v početní převaze produktivní Libor Hudáček, ale těsně minul švédskou branku. Na opačné straně pro změnu hrozil v těsné blízkosti bekhendem Carl Grundström, Škorvánek jej však vychytal betonem.

20:00

První třetina skončila.

19:35

Joel Eriksson Ek rozjel ještě jednu akci Švédska, kterou však ve středním pásmu skvěle vystihl Peter Čerešňák.

19:06

Regenda zabojoval u modré čáře a vypíchl puk před Karlssonem do středního pásma. Slováci za bojovnost sklízejí ovace.

18:35

Lucas Raymond bojoval o kotouč za slovenskou brankou, ale důrazní zadáci Slovenska jej dokázali odstavit. Výborný souboj svedl Ivan.

18:12

Další akce Švédska už ale končí odpískaným ofsajdem. Příliš netrpělivý byl při přechodu do útočného pásma Jesper Frödén.

17:34

Švédové nemohli pokračovat kvůli signalizovanému ofsajdu. Slováci se tak opět vydali vpřed, ale Lukáš Cingel puk na modré čáře neudržel.

17:05

Peter Cehlárik rozehrál na pravé křídlo, jenže jeho spoluhráč z útočné formace byl v tu chvíli pevně hlídán švédským zadákem.

16:00

Libor Hudáček si vybruslil do střelecké pozice, ale opět trefil jen švédského gólmana, který si v první třetině rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek práce.

15:24

Pavol Regenda se prodral do útočného pásma, jenže v další zajímavé šanci nedokázal překonat Filipa Gustavssona.

15:05

Miloš Kelemen výborně napadal rozehrávku švédských obránců v jejich obranném pásmu. Švédové nakonec odehráli puk na poslední chvíli.

14:44
Trest

Andrej Golian i Fabian Zetterlund nakonec vyfasovali dvouminutový trest za hrubost.

14:44

Po dalším zásahu Škorvánka dotíral na brankovišti Zetterlund, který se postul do Sukeľa. Do potyčky se zapojil také Andrej Golian.

14:25

Karlsson se v rohu obranného pásma poroučel k zemi, nicméně podle rozhodčích se tak přihodilo bez zavinění slovenského hokejisty.

13:49

Gustavsson po nahození od modré čáry nevěděl, kde má kotouč, ale nakonec jej dokázal hokejkou odehrát mimo nebezpečné území.

13:10

Šimon Nemec si počkal na nepřesnost ve švédské rozehrávce a posunul kotouč k mantinelu. Slovensko znovu žene vpřed zaplněná aréna.

12:45

Mário Grman rozjel útok Slovenska přihrávkou na rozjetého Goliana. Druhý jmenovaný puk zavezl do útočného pásma, ale rána od modré minula branku.

12:15

Erik Karlsson posunul puk do útočného pásma, kde skvělou práci z pohledu Slováků odvedl Pavol Regenda.

11:46

Marcus Johansson v brejku poslal kotouč před branku, kam si sjel Pontus Holmberg, ale jeho bekhendový pokus z těsné blízkosti Škorvánek zneškodnil betonem.

11:10

Švédové se opět vydali vpřed po pravém křídle. V rohu útočného pásma odvedl dobrou práci Isac Lundeström, ale puk nakonec neudržel.

10:33

Další přechod Slovenska do útočného pásma zastavuje odpískané postavení mimo hru.

10:06
Šance

Po přihrávce od mantinelu se před Škorvánkem zjevil Carl Grundström, který zakončoval bekhendem přímo do hrudi slovenského gólmana!

09:46

Vyloučený Rasmus Dahlin je zpátky na ledě, Švédové zvládli první oslabení bez inkasované branky.

09:30

Při vlastním oslabení se do zakončení dostali také Švédové. Tvrdou ránu Erika Karlssona od modré čáry dokázal Škorvánek vytěsnit do ochranné sítě.

08:58

Po další kombinaci Slováků v útočném pásmu vylétl sražený kotouč mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude po levé ruce švédského brankáře.

08:05

Po souboji za švédskou brankou zůstává na ledě v bolestivé poloze ležet Martin Pospíšil. Ani jeden z týmu se i přes vědomí jistého postupu do čtvrtfinále v první části nešetří.

08:00
Šance

Libor Hudáček dostal v přesilovce přihrávku k modré čáře a bez váhání zakončil. Jeho povedená rána jen těsně minula horní roh švédské klece!

07:46
Trest

Martin Fehérváry byl nedovoleně atakován v rohu ledové plochy a vybojoval pro Slovensko úvodní přesilovku. Rasmus Dahlin vyfasoval dvě minuty za podrážení.

07:03

Patrik Koch za brankou přitvrdil v souboji, což ocenili příznivci Slovenska. Přesto se Švédům podařilo zakončit, jenže Dahlin Škorvánka nepřekonal.

06:35

Michal Ivan se dobře otočil před napadajícím Linusem Johanssonem a odehrál puk po hrazení do středního pásma.

06:10

Kempe v rohu útočného pásma poslal na hrazení Ivana. Švédové po další přetlačované vydolovali kotouč, ale sami se o něj připravili nepřesnou přihrávkou.

05:37

František Gajdoš střílel od modré čáry, ale jeho pokus před Gustavssonem srazil do bezpečí pozorný obránce. Slováci ale v úvodu hrají sympaticky.

05:10

Isac Lundeström dojel nahození do rohu útočného pásma. Do zakončení se poté dostal Jonas Brodin, jehož ránu zápěstím zablokoval Andrej Golian.

04:28

Škorvánek pohlídal pohledem nepřesnou přihrávku, která zamířila na zakázané uvolnění. Poprvé v utkání se ozvali také fanoušci Švédska, kteří jsou dnes v jasné menšině.

04:10

Erik Karlsson na pravé straně získal kotouč a pohotově jej poslal na pravý kruh. Nikdo v modrém dresu mu ale nesjel do pozice pro zakončení.

03:32

Tak tohle byla naprostá hloupost švédského hráče. V obranném pásmu u mantinelu poslal Hudáčka tvrdě na hrazení. Rozhodčí vylučovat nebudou.

03:10

Švédové se dostali do útočného pásma po pravé straně. V rohu ledové plochy svedl souboj Kempe, ale Slováci byli důraznější.

02:44
Šance

Obrovskou šanci na vyrovnání měl na opačné straně ledové plochy Gajdoš, který zakončoval z prostoru mezi kruhy, ale trefil jen lapačku připraveného Gustavssona!

02:20
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku! Švédsko nakonec využívá početní převahu a bleskově se dostává do vedení! Po kombinaci v útočném pásmu dostal přihrávku na modrou čáru z hole Kempeho Victor Hedman, jehož dělovku do sítě tečoval LUCAS RAYMOND! Asistence: Victor Hedman, Adrian Kempe.

02:10

Po kombinaci v útočném pásmu vypálil od modré čáry Victor Hedman, jehož ránu obránce srazil mimo tři tyče.

01:34
Trest

Švédsko si zahraje úvodní přesilovku. Mário Grman vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.

01:26

Od úvodního vhazování panuje v ostravské hale parádní atmosféra. Fanoušci Slovenska ženou své oblíbence za tím, aby potrápili dosavadního suveréna šampionátu.

01:05

Tatar protečoval kotouč do středního pásma, kde si jej vzal Michal Ivan, jenže výlet do útočného pásma nezakončil přesnou střelou.

00:25

Slováci vstoupili do utkání velmi aktivně. Hned v úvodu třetiny se do zakončení z pravé strany útočného pásma dostal Juraj Slafkovský, jehož pokus Gustavsson udržel.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba týmy už jsou na ledě. Převahu na tribunách mají i při posledním ostravském vystoupení Slováci.

Oba týmy už jsou na ledě za účelem předzápasového rozbruslení. Slováci odehrají poslední duel v Ostravě v bílém, zatímco Švédsko zakončí skupinu v modrých dresech.

Úvodní sestavy:

Švédsko: Gustavsson (Ersson) – Hedman (A), Heed, Pettersson, Karlsson (C), Brodin, Dahlin, Bengtsson – Kempe, Eriksson Ek, M. Johansson – Raymond (A), Holmberg, Burakovsky – Lundeström, Zetterlund, Olofsson – Sörensen, L. Johansson, Frödén – Grundström.
Trenér: Sam Hallam

Slovensko: Škorvánek (Tomek) – Fehérváry (A), Čerešňák (A), Ivan, Nemec, Grman, P. Koch, Golian, Gajdoš – Slafkovský, Pospíšil, Cehlárik – Hudáček, Cingel, Tatar (C) – Kelemen, Čacho, Regenda – Faško-Rudáš, Sukeľ, Daňo.
Trenér: Craig Ramsay

Rozhodčí: MacFarlane (CAN), Schrader (GER) – Briganti (USA), Gustafson (USA).

Do dnešního utkání na slovenské straně nenastoupí Marek Hrivík, kterého trápí menší zranění. Andrej Kudrna proti Lotyšsku blokoval kotouč helmou a dnes v sestavě rovněž schází.

Slovensko má díky odpolední vítězství USA nad Lotyšskem jistotu čtvrtfinále, v němž se ve čtvrtek od 16:20 postaví v Praze proti Kanadě.

Švédsko

Švédové zatím na turnaji předvádějí neskutečnou jízdu. Po šesti odehraných duelech mají na kontě plný počet osmnácti bodů, jistotu vítězství v ostravské skupině i skóre 29:8. Hned na úvod turnaje Švédsko přejelo 5:2 silný výběr USA. Následně zvládlo utkání s Polskem a Německu dokonce nadělilo výprask 6:1. Proti Kazachstánu Švédové kontrolovali průběh duelu a zvítězili 3:1. Znovu se rozjeli v sobotu proti Lotyšsku, které smetli vysoko 7:2. V pondělí pak proti Francii Švédové bez větších problémů zvítězili výsledkem 3:1.

Slovensko

Slovensko zatím může být s působením na ostravském šampionátu spokojené. Slováci využili toho, že se mistrovství koná v blízkosti jejich země a do Ostravy si našli cestu v hojném počtu. Jejich reprezentace navíc přivezla kádr nabitý hráči jako Martin Feherváry, Šimon Nemec, Martin Pospíšil a Juraj Slafkovský. Na úvod turnaje ale Slováci prohráli 4:6 s Německem. Od té doby se jim ale náramně dařilo. Nejprve zvládli povinné vítězství s Kazachstánem. Největší překvapení pak způsobili, když přehráli 5:4 v prodloužení USA. Následně si Slováci připsal povinná vítězství s Polskem i Francií. Postup do čtvrtfinále si Slováci mohli pojistit už v neděli proti Lotyšsku, ale nakonec po velkém dramatu padli po nájezdech. V případě, že Lotyšsko v odpoledním utkání neporazí za tři body USA, postoupí Slováci do čtvrtfinále bez ohledu na výsledek večerního utkání se Švédskem.

Nominace Slovenska

Brankáři: Samuel Hlavaj (Plzeň), Stanislav Škorvánek (Michalovce), Matej Tomek (Litvínov)

Obránci: Peter Čerešňák (Pardubice), Martin Fehérváry (Washington Capitals), František Gajdoš (Nitra), Andrej Golian (Slovan), Mário Grman (Vítkovice), Michal Ivan (Liberec), Patrik Koch (Tucson Roadrunners), Šimon Nemec (New Jersey Devils), Rayen Petrovický (Trenčín)

Útočníci: Peter Cehlárik (Leksand), Lukáš Cingel (Brno), Viliam Čacho (Třinec), Marko Daňo (Třinec), Martin Faško-Rudáš (Liberec), Marek Hrivík (Leksand), Libor Hudáček (Třinec), Miloš Kelemen (Tucson Roadrunners), Andrej Kudrna (Litvínov), Róbert Lantoši (Ml. Boleslav), Martin Pospíšil (Calgary Flames), Pavol Regenda (San Diego Gulls), Juraj Slafkovský (Montreal Canadiens), Matúš Sukeľ (Litvínov), Samuel Takáč (Slovan), Tomáš Tatar (Seattle Kraken)

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání ostravské skupiny světového šampionátu mezi Švédskem a Slovenskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:20.