Hezké odpoledne! Vítejte u online přenosu z utkání Slovinsko - USA. Hokejisté Slovinska ještě na světovém šampionátu nezískali ani bod. Všech pět zápasů prohráli a mají nepěkné skóre 7:19. Američané naopak bojují s Ruskem a Finskem o první místo ve skupině B.

0:13

U kotouče nováček týmu Charlie Coyle, hráč Minnesoty Wild, který přijel posílit mužstvo USA teprve před několika dny.

1:35

První střela Američanů. K pokusu od modré čáry se dostal Seth Jones, který patří k nejvytěžovanějším hráčům týmu USA.

Sexton

Rozhodčí: Rantala (FIN), Gofman (RUS) - Tošenovjan (CZE), Semjonov (EST)
Počet diváků: 8 202

2:21

Amerika teď zavřela Slovince v jejich obraném pásmu. Zatím se však nedostala k větší šanci. Od první minutu je ale jasné, kdo je favoritem zápasu.

3:53

První velká šance mužstva USA! Američané se dostali do přečíslení dva na jednoho, které zakončil nebezpečnou střelou Anders Lee.

4:17

Brock Nelson (USA) vstřelil branku (5. gól na mistrovství), asistence Mike Reilly a Trevor Lewis. Stav zápasu Slovinsko - USA 0:1
Je tu první gól utkání! Mike Reilly nečekanou zadovkou zpoza brány našel Brocka Nelsona, který dával prakticky do prázdné branky.

6:49

Slovinci začali zápasu katastroficky. Američané je zatím skoro k ničemu nepustili.

6:56

Larkin se nebezpečně otočil kolem branky, Kristan byl ale připraven. Slovinský gólman se zatím rozhodně nenudí.

8:42

Kopitar se prodral obranou soupeře a jedovatě vystřelil.

9:02

Kopitar znovu v akci! Krásně na sebe natáhl tři Američany a přihrál Pancovi, který měl hodně místa ke střele. Dobrý zákrok si připsal Helleybuck.

10:25

Slovince aktivita jejich nejlepšího hráče nabudila a jsou teď velmi aktivní. Američané se musí bránit a svádět hodně soubojů u mantinelů.

11:50

Kopitarova lajna znovu tlačí soupeře. Je neuvěřitelné, jak velký vliv může mít jeden hráč na tým. Tohle přesně Slovinci potřebují.

12:02
Tresty

Vyloučen hráč Žiga Jeglič (Slovinsko), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Slovinci hráli v šesti a zbytečně se tak dostávají do oslabení.

13:28

Americkou přesilovku řídí Eichel, očekávaná dvojka letošního draftu v NHL. Slovinci se však zatím dobře brání.

14:18

Přesilovka se týmu USA příliš nepovedla, to je zatím však mrzet nemusí, tvořit hru musí Slovinci, protože prohrávají.

15:48
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Razingar (Slovinsko), 2 min. za Hrubost
Čeká nás další přesilovka Ameriky. Tentokrát se provinil slovinský kapitán Razingar, který u hrazení srazil Morina.

16:32

Brock Nelson (USA) vstřelil branku (6. gól na mistrovství), asistence Trevor Lewis a Justin Faulk. Stav zápasu Slovinsko - USA 0:2
Američané dávají druhý gól! Justin Faulk vyslal od modré bombu, kterou Kristan pouze vyrazil před Nelsona, který už to měl lehké.

18:09

Se Slovinci to nevypadá dobře. Zbytečná oslabení jim vzala vítr z plachet.

19:18

Nelson mohl dát hattrick! Na Kristana se řítil sám z levé strany, slovinský brankář ho však vychytal.

20:00

Slovinci, kteří dnes musí bodovat, do utkání nevstoupili ideálně. V první třetině dvakrát inkasovali z hole Brocka Nelsona a dostali se tak do velmi těžké pozice. Vyrovnat proti silnému mužstvu USA by se rovnalo malému zázraku.

20:00

Střely na branku 6:9.

21:19

Druhé dějství začalo velmi poklidně. Slovinci si teď nerozuměli a vyhodili až na zakázané uvolnění.

21:54

Zákrok utkání! Pance se krásně prohnal přes obranu USA a vybídl Tičara, který střílel prakticky do prázdné branky, Hellebyuck se však dokázal přemístit a vyrážečkou puk zázračně vytáhl z branky. Opravdu famózní zákrok Američana.

23:19

Povedená akce Pance a Tičara Slovince trochu nabudila a jsou teď aktivnějším týmem. Američané jsou ještě myšlenkami v kabině.

25:11

Američané se opravdu nikam neženou a hlídají si vedení. Iniciativu budou muset převzít Slovinci.

25:45

Talentovaný Jack Eichel krásnou stahovačkou obalamutil obránce soupeře, ale vychytal ho připravený Kristan.

26:54

Aleš Mušič (Slovinsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Ken Ograjenšek a Klemen Pretnar. Stav zápasu Slovinsko - USA 1:2
Slovinsko snižuje! Ograjenšek důvtipnou bekhendovou přihrávkou do jízdy našel Musiče. Ten se řítil sám na brankáře a svůj nájezd s přehledem proměnil.

28:57

Slovinsko Mušičův gól viditelně povzbudil a Ameriku ve druhé třetině přehrává. Mužstvo USA působí velmi ospale. Takto se o první místo ve skupině nebojuje.

29:56
Tresty

Vyloučen hráč Brock Nelson (USA), 2 min. za Nedovolené bránění
Brock Nelson byl až moc důrazný před brankářem soupeře a rozhodčí ho poslali na trestnou lavici. Slovinci tak mají jedinečnou šanci srovnat.

30:49

Od modré nebezpečně pálil bek Robar, netrefil však bránu.

31:55

Obrovská příležitost Slovinska! Puk se při přesilovce odrazil k Muršakovi, který střílel do odkryté branky, v poslední chvíli však střelu zblokoval Murphy.

33:23
Tresty

Vyloučen hráč Charlie Coyle (USA), 2 min. za Hrubost
Coyle teď naprosto zbytečně oplácel a oslabí tak svůj tým na dvě minuty.

34:15

Nepřesné slovinská rozehrávka, Amerika v pohodě vyhazuje. Slovinsko potřebuje dostat puk ke Kopitarovi, to se jim však zatím nedaří.

34:53

Do šance v oslabení se dostal Arcobello, který přebruslil obránce Slovinců a jen těsně minul branku.

36:28

Eichelova lajna zamkla soupeře v jeho obranném pásmu, branku Kristana však neohrozila. Vypadá to ale, že Američané se konečně probouzejí.

37:39

Odvážný Urbasův průnik zastavil obránce Krug.

38:54

Nahození Panceho v pohodě ukryl do lapačky Hellebuyck, který zatím chytá velmi jistě a potvrzuje, že na šampionátu patří k nejlepším brankářům.

40:00

Do druhé třetiny vstoupili Američané velmi ospale, čehož využili Slovinci, kterým se zásluhou Mušiče podařilo snížit na 1:2. Zatímco mužstvo USA se nedostalo do žádné vážnější šance, brankář Hellebuyck se musel činit. Třetí třetina slibuje velké drama.

40:00

Střely na branku 14:12.

41:09

Jack Eichel (USA) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Brock Nelson a Trevor Lewis. Stav zápasu Slovinsko - USA 1:3
Amerika zvyšuje vedení na 3:1. K dorážce před bránou se dostal Nelson, který střílel do prázdné kasy a mohl slavit hattrick. Jeho dorážku však (pravděpodobně omylem) přizvedl Eichel, gól je tak připsán jemu.

43:33

K nepříjemné střele zblízka se dostal Mušič, Hellebyuck však byl jistý.

44:13

Nelson, kmenový hráč NY Islanders je zatím ústřední postavou amerického týmu. Teď jeho lajna znovu udělala zmatek v pásmu soupeře.

45:37

To nejlepším hráčem Slovinců je podle očekávání Kopitar, který krásně vybídl ke střele Kovačeviče, jeho bombu od modré schytal jeden ze slovinských beků do nohy.

47:04

Pokus agilního Panceho sražen do sítě za brankou Hellebuycka.

47:57

Nelson se prokličkoval mezi beky soupeře a pak nahrál Jonesovi, jehož střelu od modré pokryl Kristan.

48:18

Slovinci se sice dostávají ke střelbě, jejich pokusy jsou ale většinou zblokované americkými hráči. Na větší šanci ve třetí třetině Slovinsko zatím čeká.

50:01

Je před námi posledních deset minut zápasu. Zatím se zdá, že Slovinsko zlomil třetí gól Američanů. Ti si v pohodě hlídají dvougólové vedení.

51:12

Tičarův pokus skončil na vyrážečce Hellebuycka. Puk se pak znovu dostal ke slovinskému útočníkovi, ten ho však ztratil v souboji s přesilou soupeře.

53:18

Na kluzišti se nic důležitého neděje. Američané pokračují k nevýrazném výkonu, který jim ale zatím stačí k pohodlnému vedení.

53:55
Tresty

Vyloučen hráč Seth Jones (USA), 2 min. za Vysoká hůl
Slovinci mají možná poslední šanci na snížení. Po faulu Jonese si zahrají přesilovku.

55:29

Až teď se druhá přesilovková formace konečně usadila v pásmu Ameriky.

56:06

Přesilovka se Slovincům nepovedla. Vypadá to, že už nevěří, že by se jim utkání mohlo povést zvrátit.

57:30

Slovinci odvolali gólmana a zkoušejí to v šesti.

57:44

Slovinsko si bere oddychový čas.

58:01

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:10

Slovinci jsou v útočném pásmu a Kristan míří na střídačku.

59:02

Američané vyhazují kotouč tak šikovně, že se nebude pískat zakázané uvolnění.

Skončila třetí třetina.

60:00

Američané porážejí Slovinsko 3:1! Slovinci předvedli sympatický výkon, především ve druhé třetině soupeře přehrávali, na první body do tabulky to však nestačilo.

60:00

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Jan Muršak a Brock Nelson.

60:00

Mužstvo USA, které dnes nehrálo nijak oslnivě, se díky výhře posunuje na první místo tabulky B. V úterý ho čeká duel se Slováky. Slovinsko, které je i po dnešku stále bez bodu, se zítra utká s Dánskem.