Hezké odpoledne! V ostravské ČEZ aréně za malou chvíli začne zápas USA - Finsko.

0:20

Pekka Rinne si připsal 1. zákrok.

1:00

Na puk si poprvé sáhl také americký gólman Hellebuyck, znovu se přerušuje.

Pesonen

Rozhodčí: Björk (SWE), Bulanov (RUS) - Lederer (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 8 812

3:12

První velká šance utkání! Lepisto se protáhl mezi beky, ale vychytal ho Hellebuyck.

3:48
Tresty

Vyloučen hráč Dylan Larkin (USA), 2 min. za Hákování

4:50

Finům se zatím přesilovka nedaří, Američané je vytlačili z pásma.

5:10

Obrovská šance Jussi Jokinena! Americký gólman střelu hezky vyrazil ramenem.

7:10

Utkání začalo ve svižném tempu, oba brankáři si už připsali několik dobrých zákroků.

8:52

Finům se vyplatilo agresivní napadání, získaný kotouč však brzy ztratili.

10:10

Ohtamaaho střelu od modré chytá Hellebuyck a po delším časovém úseku přerušuje hru.

11:40

Američané teď na chvíli dostali Finy pod tlak, nepodařilo se jim ale vytvořit žádnou větší příležitost.

12:35
Tresty

Vyloučen hráč Torey Krug (USA), 2 min. za Krosček
Uvidíme 2. přesilovku Finů.

12:45

Hellebuyck je zatím jistý. Poradil si i s pokusem Hietanena.

13:45

Američané přestáli první minutu oslabení bez větších problémů.

14:50

Hendricks na konci oslabení vystihl rozehrávku Finů a prověřil Rinneho.

15:35

Výtečná lapačka Hellebuycka! Mladík v brance USA se krásně natáhl a zneškodnil nebezpečenou střelu Ossiho Louhivaara k tyči.

16:20

Závar na druhé straně kluziště! Rinne neměl kotouč pod kontrolou, ani jeden ze dvou amerických hráčů se ale k dorážce nedostal.

19:00

Začíná poslední minuta 1. třetiny. Aktivnější jsou zatím Finové, většina jejich střel však neměla potřebnou razanci.

19:37

Steve Moses (USA) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Brock Nelson a Torey Krug. Stav zápasu USA - Finsko 1:0
Američané střílí 1. gól! Larkin zakončil rychlou kombinaci týmu USA a zaskočil tak Finy těsně před koncem 1. třetiny. Rinne asi nemá úplně čisté svědomí, bekhendový pokus Mosese měl chytit.

20:00

Aktivita Finů v 1. třetině nakonec přišla vniveč, když je na konci první části překvapil Steve Moses. Nutno dodat, že mužstvo USA zatím drží mladík Hellebuyck.

21:40

Střela Kruga z mezikruží byla naštěstí pro modrobílé zblokována.

22:45

Přečíslení 4 na 2 Finové nezvládli a ani nevystřelili.

25:40

Jyrki Jokipakka (Finsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Janne Pesonen a Joonas Kemppainen. Stav zápasu USA - Finsko 1:1
Finský bek Jokkipakka vyrovnává střelou od modré čáry! Hellebyuckovi skvěle clonil Kemppainen, americký golmán byl tedy bezmocný.

27:56

Mužstvo Suomi je i dál aktivnější a výborně bruslí. Američané se pokoušejí o proiútoky, ale zatím se jim to příliš nedaří.

28:20
Tresty

Vyloučen hráč Jack Eichel (USA), 2 min. za Vysoká hůl

30:50

Finové sevřeli Američany v jejich pásmu, tlak vyvrcholil nebezpečnou střelou Heitanena, kterou se štěstím vyrazil Hellebuyck.

32:08

Matt Hendricks (USA) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Dan Sexton. Stav zápasu USA - Finsko 2:1
Americký kapitán dostává svůj tým do vedení! Finové chybovali na útočné modré čáře a američané využili přečíslení dva na jednoho. První střelu ještě Rinne kryl, na dorážku už neměl nárok.

33:21

Trevora Lewise vychytal mrštný Rinne! Američany očividně gól nabudil.

33:47

Dan Sexton (USA) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Torey Krug a Matt Hendricks. Stav zápasu USA - Finsko 3:1
Rinneho teď dokonale zaskočil Sexton, který střílel od mantinelu. Finský brankář střelu pravděpodobně neviděl přes clonící hráče. Sexton, který nikdy nebyl draftován v NHL, si připisuje důležitý gól.

38:08

Jussi Jokinen se obtočil kolem branky, nepodařilo se mu však překvapit jistého Hellebuycka. Ten si poradil i s dorážkou Donskoie.

38:56
Tresty

Vyloučen hráč Atte Ohtamaa (Finsko), 2 min. za Sekání
Na konci 2. třetiny uvidíme 1. přesilovku USA.

40:00

Američané mohou být spokojení. Podobně jako v první části Finům nestačili bruslařsky, byli však podstatně efektivnější a vybudovali si dvoubrankové vedení. Finové sice často střílí, většina pokusů však jde z dálky a nemůže sebevědomého Hellebyucka ohrozit.

40:40

Američané se zatím marně snaží dostat do pásma.

41:18

Finové konec oslabení zvládli skvěle. Ani jednomu týmu zatím přesilovky nevychází.

42:07

Do dobré pozice se dostal Morin, zakončoval však vedle.

43:09

Finové se budou muset pokusit zjednodušit hru, jejich střely nejsou nebezpečné a chybí jim větší důraz před bránou.

44:56

Nahození Donskoie nenašlo adresáta. Američané výborně brání.

46:25

Nick Bonino (USA) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Steve Moses a Brock Nelson. Stav zápasu USA - Finsko 4:1
Pekka Rinne dnes nemá štastný den. Finský brankář pustil lehkou střelu Mosese. Puk, který by pravděpodobně stejně doklouzal do brány, ještě doťukl Bonino.

47:30

Hendrickse výtečně vychytal Rinne. Finové jako by úplně přestali hrát.

48:37

Duo Hendricks - Sexton Finům dnes neskutečně zatápí.

48:50
Tresty

Vyloučen hráč Anssi Salmela (Finsko), 2 min. za Faul loktem

50:31

Američané se zatím během přesilovky nedostali k žádné větší příležitosti.

51:00

Finové se ubránili, mají už však pouze devět minut, aby se se zápasem pokusili něco udělat.

51:18

Mužstvo Suomi ztratilo energii, kterou hýřilo v první polovině utkání. Američané v tuto chvíli zápasu dominují.

53:28

Jussi Jokinen ve velké šanci! Fin zahrozil od kruhu, střela však neměla potřebnou razanci. Jokiken zklamaně kroutí hlavou.

54:06

Na druhé straně finské obraně unikl Moses, vychytal ho však Rinne.

54:38
Tresty

Vyloučen hráč Matt Hendricks (USA), 2 min. za Nedovolené bránění

54:59

Lindell se protáhl obranou USA, ale brankář Hellebyuck byl na svém místě. Zatím asi největší šance Finl v přesilovce.