Hezký podvečer z Olomouce, kde od 18 hodin vypukne dohrávka 7. kola Tipsport extraligy mezi místními kohouty a hostující Spartou Praha.
V sestavě Sparty je velká novinka, poprvé za ni bude bojovat Vladimír Sobotka, muž, která má šest stovek startů ve slovutné NHL.
Do sestavy Olomouce se vrací uzdravení útočník Petr Kolouch a obránce Tomáš Valenta.

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Úlehla (CZE) - Frodl (CZE), Komárek (CZE)

Základní pětky už se seřadily kolem středového kruhu, můžeme začít.
0:00
Utkání začalo.
1:29
Sparta začala zostra, na minutu a půl zavřela domácí před branku a motala jim hlavy, kohouti se nakonec osvobodili jen za cenu vyhození.
2:17
Valský (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Olesz
Stav zápasu Olomouc - Sparta 1:0

Udeřilo ale na druhé straně. Olesz dostal fůru času a prostoru v útočném pásmu, takže se rozhlédl a předložil puk před odkrytou branku Valskému, který neomylně zamířil pod víko.
2:44
Vitouch (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Forman
Stav zápasu Olomouc - Sparta 1:1

Vitouch okamžitě vyrovnává, oba góly dělilo 27 sekund.
3:34
Domácí se v tísni dostali do pěkné šance, to když Burian posunul puk k Nahodilovi, který dvakrát po ledě zkoušel prostřelit Jakuba Neužila.
4:44
Sparta znovu sevřela kohouty v pásmu, svým pohybem je zatím úplně jinde než domácí. Vytěžila z toho ale jen dvě zblokované střely, jednu z nich z hole Sobotky.
6:12
Vitouch jel ve dvou na jednoho s Říčkou, finální přihrávku ale obrana Olomouce zblokovala.
6:38
Vyloučen hráč Dujsík (Olomouc), 2 min. za podražení
6:48
Řepík hned po buly pálil příklepem a rozvlnil síť z vnější strany.
7:23
Němeček nahodil puk od modré do ohně, Konrád si ho pohlídal.
7:35
A další slibná pozice pro Spartu, tentokrát pálil z mezikruží Rousek.
8:50
Domácí jsou v plném počtu.
11:12
Vyloučen hráč Jandus (Sparta), 2 min. za sekání
Šanci na početní výhodu dostávají i domácí po sekání Janduse na Valského.
12:50
Olesz v dobré pozici střílel po ledě, což pro Neužila v rozkleku nebyl problém zlikvidovat.
13:30
Hosté jsou v plném počtu.
14:19
Vyloučen hráč Švrček (Olomouc), 2+10 min. za hákování
Švrček je dalším vyloučeným, když si v souboji s rozjetým Říčkou pomohl hokejkou. Protože si neodpustil komentář, dostal olomoucký brousek ještě osobní trest. Dvě minuty tedy za něj kroutí Tomeček.
16:00
Košťálek nahodil od modré, Konrád jeho pokus schoval v lapačce.
16:21
Němeček z levé strany minul levou šibenici a vyhnal hosty z pásma v okamžiku, kdy na led skočil Tomeček.
17:22
Trochu pěstí po závaru před Konrádem, ale nic vážného. Sudí se přesto radí s tresty.
17:22
Vyloučen hráč Kusko (Olomouc), 2 min. za hákování
17:22
Vyloučen hráč Sukeľ (Sparta), 2 min. za hrubost
17:22
Vyloučen hráč Kusko (Olomouc), 2 min. za hrubost
Druhý trest za Kuska odpyká Mácha, hosté hrají přesilovku 5 na 4.
18:36
Na konci kombinace Sparty byl střílející Buchtele, mířil však hodně nepřesně.
19:30
Domácí jsou v plném počtu a osvobozují se.
19:59
Kucsera ještě donutil k zákroku lapačkou sparťanského gólmana Jakuba Neužila.
20:00
Skončila první třetina.
Je za námi prvních dvacet minut a skóre je vyrovnané 1:1, což je pro domácí hodně lichotivé. Většinu času totiž měla navrch Sparta, která těží z lepšího pohybu.
Sparta v Olomouci končí sérii venkovních zápasů, ve čtyřech duelech pokaždé bodovala, přičemž jen jednou prohrála v prodloužení. Pražané jsou po znovurozjetí ligy velmi úspěšní, získali 12 z 15 možných bodů a to hráli doma jen jednou.
Olomouc je na tom úplně opačně, nachází se v útlumu. A když říkám útlum, myslím tím opravdovou bídu, z celkem 9 zápasů jich 7 prohráli, navíc šest porážek mají v řadě. Jediné světlo v černočerném tunelu jim blýsklo naposledy s Plzní, kterýžto duel dovedli do prodloužení a získali jeden bod.
20:00
Začala druhá třetina.
20:29
Vyloučen hráč Káňa (Olomouc), 2 min. za podražení
21:19
Buchtele promáchl před prázdnou bránou po odraženém puku.
21:54
Tomáškovu střelu Konrád vyrazil před sebe a domácí obrana ho odpálila ze třetiny
22:31
24:00
Škůrek pálil od modré, Neužil zasahuje.
26:04
Košťálek se dostal do nájezdu, puk mu ale skákal po hokejce a Konrád si s jeho mícháním poradil.
27:01
Káňa v tísni projel až do pásma a předložil puk Kolouchovi, který donutil Neužila k zákroku vyrážečkou.
28:55
Valský nabral rychlost, objel obránce a střílel na bližší tyč, tam ale nebylo místo.
30:45
Vyloučen hráč Jandus (Sparta), 2 min. za držení protihráče
31:50
Sparta zvládá oslabení v klidu, nepouští Moru do pásma.
32:36
Tak až v poslední půlminutě se to kohoutům podařilo, Škůrkovo nahození tečoval Nahodil, ale příliš vysoko.
33:53
Mora je ve druhé třetině mnohem odvážnější, tvrdou dělovku Švrčka vytáhl Neužil špičkou betonu.
36:18
Hosté šli ve třech na dva, finální přihrávku ale zblokoval Švrček do ochranné sítě.
37:24
Vyloučen hráč Kucsera (Olomouc), 2 min. za sekání
37:47
Řepíkova tvrdá dělovka končí v rukavici Konráda.
38:57
Po velkém závaru Sparty kohouti vyhazují a střídají.
39:33
Kucsera (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Kusko a Švrček
Stav zápasu Olomouc - Sparta 2:1

Domácí Kucsera skočil z trestné lavice na led a výsledkem byla akce dvou na jednoho, kterou proměnil do odkryté branky.
40:00
Skončila druhá třetina.
Druhou třetinu odehráli úplně jiní kohouti. Postupně se Spartě vyrovnali v pohybu a také v šancích. Od nějaké 30. minuty byli aktivnější, a i když v oslabení čelili silnému tlaku, jejich vedoucí gól v závěru třetiny není až takové překvapení.
Zatímco po první třetině byl poměr střel na branku 5:12 ve prospěch Sparty, ve druhé části to podle statistiků vychází na 13:6 pro domácí. Celkem tedy rovných 18:18.
Jakub Neužil v brance Sparty je na Hané známé jméno. Ne v Olomouci, ale v nedalekém Prostějově, kde působil 4 roky a ještě kus. Zezačátku naplňoval pověst talentovaného mladíka, ale postupně jeho výkony stagnovaly.
Proto ho v průběhu pátého roku Jestřábi poslali pryč, přesněji do Kadaně. Cesty osudu jsou však nevyzpytatelné a letošní sezonu působí Neužil ve Spartě, která ho vychovala. A vede si velmi dobře, ve čtyřech zápasech měl průměr 1,55 a úspěšnost 92,7 %.
40:00
Začala třetí třetina.
40:38
Tomeček se v akci 1 na 1 uvolnil do středu, mířil ale mimo.
41:17
Nahodil (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Dujsík
Stav zápasu Olomouc - Sparta 3:1

Sparta zapomněla na modré Nahodila, který jel sám na Neužila a střelou nad skóroval.
43:03
Sparta přeházela útočné lajny, Sobotka se posunul místo Rouska do první, změn je ale více.
45:34
Vyloučen hráč Švrček (Olomouc), 2 min. za hrubost
45:34
Vyloučen hráč Forman (Sparta), 2 min. za hrubost
46:47
Nejprve Němeček pálil z úhlu, pak Jandus přímo do Konrádovy lapačky.
47:55
Týmy jsou v plném počtu.
50:29
Košťálek dorážel zblízka, avšak jen do připraveného Konrádova betonu.
51:00
Ondrušek zblokoval puk botou a s bolestí ve tváři kulhá na střídačku.
52:30
Mikušova střela vyhlavičkovaná Konrádem.
53:17
Neužil dnes nemá dobrý den. Tentokrát vyjel z branky a byl rád, že mu do ní nepřistál čtvrtý gól.
53:44
Kudrna pálil z levého kruhu a po jeho střele Konrád nevěděl jistě jestli mu puk nevyjel do branky. Skóre však zůstává stále stejné.
55:00
Domácí už se soustředí jen na bránění náskoku. Pět minut před koncem to může být ještě hodně předčasné.
55:43
Zblokovaná střela Poizla skončila v ochranné síti, vhazovat se bude před Konrádem.
Stav zápasu Olomouc - Sparta 4:1

Čtvrtý gól domácích trochu komický. Knotek vezl puk do rohu, už to vypadalo, že ho tam snad zašlápne, ale pak napříč pásmem našel Kucseru a ten překonal Neužila počtvrté.