Oproti původnímu zápisu se do budějovické branky postaví Jan Strmeň.
Hostům chybí z různých důvodů řada hráčů. Například Anděl, Blümel, Mandát, Vondrka či potrestaný Kostitsyn.
Ani Jihočeši nejsou zdaleka kompletní. Největší ztrátou je absence kapitána Pýchy. Mimo hru jsou i Pavel Novák, Christov či Venkrbec.

Rozhodčí: Horák (CZE), Pražák (CZE) - Pešek (CZE), Malý (CZE)

Pardubice jdou do utkání jako favorit. V tabulce jsou na sedmé příčce, naposledy prohrály po dvou výhrách. Motor je s výraznou ztrátou poslední, na 12. příčku ztrácí 13 bodů. Jihočeši naposledy ztratili v poslední minutě výhru v Plzni.
Oba celky jsou na ledě, jdeme na utkání.
0:00
1:06
Nakládal jako první vypálil, ale ranou jen zlomil hokejku spoluhráče Poulíčka.
2:38
Aktivnější jsou v prvních desítkách vteřin hosté, do zakončení se ale nedostávají.
3:16
Až teď zaváhal za brankou Vydarený a nabídl šanci Zohornovi, který z mezikruží těsně minul.
3:40
Na dlouhý pas si najel Přikryl, ale sudí mu píská těsný ofsajd.
4:27
Třetí pardubická lajna se dlouho držela v útočném pásmu, ale znovu jí scházela střelba.
6:06
Motor se zatím dopředu skoro nedostává a Barulin dle mého stále čeká na první zákrok.
6:53
Lytvynov teď nápaditě hledal hokejku Doležala před brankou, ale domácí forvard na puk nedosáhl.
6:54
Vyloučen hráč Gilbert (Č. Budějovice), 2 min. za hru vysokou holí
8:00
Motor zatím dobře brání úvodní oslabení, Pardubice se nemohou dostat do pozic v útočné třetině.
8:14
Další akci Východočechů navíc zastavil ofsajd, domácí obrana může zůstat v klidu.
9:05
Až v závěru početní výhody pálil zleva Paulovič, ale Strmeň se stihl přemístit.
10:16
Hra zatím nemá vysoké tempo. Hodně se přerušuje, odpovídá tomu bezbrankový stav a pouze pět střeleckých pokusů na branku. Všechny zatím pardubické.
12:05
Mikuš (Pardubice) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Tybor
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 0:1

Pardubice jdou do vedení. Juraj Mikuš si jako poslední hráč na modré čáře dovolil drzou kličku, kdy se elegantně zbavil Aldersona. Pak zkusil vypálit a lehká střela Strmeňovi propadla do sítě.
13:05
V další nadějné pozici byl Bučko, tentokrát však domácí brankář vykopl ránu pravým betonem.
13:34
Vydarené vyhodil kotouč do boxu časoměřičů, ten se však před tím dotkl plexiskla.
14:16
Dynamo je usazené v pásmu Motoru a vypadá to, jako kdyby hrálo přesilovku. Není tomu tak, stav na ledě je rovnoměrný.
15:03
Na začátku 16. minuty utkání vyslal Motor první střelu na branku soupeře a hned to byla velká šance! Doležal obral o puk Pauloviče, nájezd z úhlu na Barulina ale neproměnil.
16:23
Teď se domácí znovu dostali do útoku a kroužili kolem branky. Znovu však už bez zakončení.
17:12
Doležal ztratil kotouč na červené čáře a hosté jeli dva na jednoho. Camara oslovil Kousala, který ale na Strmeně nevyzrál.
18:33
Jonák s Holcem se drali za pukem na hraně brankoviště a nebyli daleko od úspěchu. Barulin ztratil hokejku, ale situaci zvládl.
20:00
Pardubice vedou po první třetině 1:0. Utkání má zatím bídnou úroveň. Hosté jsou rozvážní, ale i tak mají výraznou převahu a vedou po gólu Mikuše. Motor vyslal celkově pouhé tři střely, tu první až v 16. minutě.
20:00
20:22
Zatímco v první části Motor čekal na střelu na branku 16 vteřin, teď se dočkal už po 22 vteřinách. Autorem nahození Matěj Toman.
21:20
Vyloučen hráč Nakládal (Pardubice), 2 min. za podražení
22:19
Minuta přesilovky pryč, výsledkem dvě střely Přikryla mimo.
23:33
S absencí kapitána a nejproduktivnějšího hráče Pýchy ztratili Jihočeši hodně kvality v přesilovce. Tohle byla na úvod bída.
25:15
Domácí se chvíli snažili dostat do šance, ale brzdí je strašně chyb. Po jedné z nich Dynamo vyrazilo kupředu, Camara ale nepracoval těžký puk, a proto nezakončil přesně.
27:20
Vlažné tempo utkání se příliš nemění. Pardubičtí nemají příliš touhu se cpát do zakončení, domácí se většinou brzdí sami. Výsledkem je jediná branka a minimum šancí.
27:36
Vyloučen hráč Zohorna (Pardubice), 2 min. za hákování
28:39
Motor se držel v pásmu soupeře, Slováček s Doležalem pálili od modré, ale vše chodilo mimo branku.
30:20
Druhá minuta početní výhody byla výrazně slabší, Pardubice jsou kompletní.
30:52
Domácí se přeci jen ve druhé části dostávají častěji před brankáře soupeře než Východočeši. Že by to však byla šance za šancí, to ne.
32:11
Slováček už se dostával do nadějného přečíslení s Doležalem, ale zastavil je hvizd sudího a verdikt o přihrávce rukou. Správný.
33:40
Do zajímavé pozice se dostával Martin Novák, ale střelu mu obránci zblokovali.
35:06
Vyloučen hráč Vydarený (Č. Budějovice), 2 min. za hru vysokou holí
Dlouhý zámek Pardubice vyústil faulem domácího kapitána.
36:05
Camara se dostal ke střele z mezikruží, Strmeňovi puk vypadl, ale pomohli mu obránci.
37:04
Na konci přesilovky ujel do brejku Ville, ale prováhal vhodný moment na přihrávku i na střelu.
37:50
Vyloučen hráč Zdráhal (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
38:38
Ze své pozice vypálil Alderson, ale nebylo to dostatečně důrazné zakončení.
40:00
Branku jsme ve druhé třetině neviděli. Motor se trochu zvedl, vyrovnal hru a byl i o něco aktivnější. Celkově ale úroveň utkání brzdí nepřesnosti a slabé tempo. Pardubice si spíš hlídají těsné vedení.
Týmy jsou zpátky na ledě, jdeme na závěrečnou periodu.
40:00
40:49
Pokus Tybora byl zblokovaný do ochranné sítě, vhazovat se bude před Strmeněm.
42:27
Pardubice se nastěhovaly do útočeného pásma, teď se však budou muset vrátit ke svému brankáři po zakázaném uvolnění.
43:54
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Po "šermovačce" před Strmeněm jedou dopředu domácí.
45:06
V mezikruží se zjevil nekrytý Ďaloga, ale ránu mu nakonec srazil jeden z obránců.
45:16
Vyloučen hráč Kubíček (Č. Budějovice), 2 min. za hrubost
45:16
Vyloučen hráč Ďaloga (Pardubice), 2 min. za sekání
Po vzájemném vyloučení se hraje čtyři na čtyři.
46:16
Po Novákově sražené střele jsme viděli první drobnou strkanici před Barulinem. Nebylo to však nic vážného.
47:29
Štencel se uvolnil a připravil pozici pro Aldersona, který přestřelil.
48:17
Toman udržel kotouč pro Kubíčka, jehož nahození ale nedokázal nikdo tečovat.
48:48
Doležal si nahodil puk za branku, sám si ho dojel a vystřelil, ale našel jen připraveného Barulina.
49:36
Na modré převzal puk Camara a vydal se na Strmeně. Vyzkoušel ho střelou na lapačku, neuspěl.
51:18
Zohorna trefil vyhozením kostku nad lede. Snad ji nepoškodil. Každopádně se hra vrací do obranného pásma hostů.
52:31
Nebezpečný Camara vystřelil přes obránce, těsně minul domácí klec.
54:00
Motor se snaží tlačit, ale výkonu domácích chybí přesnost a důraz v útočné třetině.
55:07
Slováčkův divoký výlet mohl skončit průšvihem pro domácí, ale Camara nedokázal zpracovat puk.
56:38
Domácím ubíhá čas a hosté se zkušeně brání.
57:23
Barulin přikryl kotouč, vhazovat se bude po jeho levici. Motor asi chystá hru bez brankáře, zatím k ní ještě nesahá.
57:47
Východočeši ale zkušeně drží kotouč, teď ho zašlápli v útočné třetině.
58:21
Nepřesná rozehrávka Vydareného vrací hru do budějovického pásma.
58:21
Time out Motoru.
58:35
Strmeň je na střídačce, Motor hraje v šesti.
59:02
Barulin zkusil napodobit Novotného a střílel přes celé do prázdné branky. Minul zhruba o metr.
59:19
Aldersonovi sebral jeden z bránících hráčů puk z hokejky, navíc se bude vhazovat ve středním pásmu.
59:34
Icing Pardubic, domácí šance ještě žijí.
Je konec. Pardubicím stačila na vítězství jediná branka, kterou vstřelil v první třetině Mikuš. Utkání bylo slabé, tempo nízké, šancí málo.

15. 2. 2023 17:30Č. Budějovice–Pardubice 3:7
30. 12. 2022 18:00Pardubice–Č. Budějovice 4:1
17. 11. 2022 17:00Č. Budějovice–Pardubice 2:4
2. 10. 2022 17:00Pardubice–Č. Budějovice 6:1
28. 3. 2022 17:00Č. Budějovice–Pardubice 4:3
26. 3. 2022 17:00Pardubice–Č. Budějovice 3:2
25. 3. 2022 19:00Pardubice–Č. Budějovice 1:2
22. 3. 2022 17:00Č. Budějovice–Pardubice 3:2