Příjemný sváteční večer ze Zlína, kde se dnes přesně po dvou letech představí Hradec Králové. V roce 2018 vyhráli na Štěpána domácí 6:4.
Zlín dnes registruje hromadný návrat marodů. Po krátké pauze nastoupí obránci Nosek a Žižka, po delší přestávce útočníci Herman, Fryšara a Dufek, který má zatím jen tři starty.
Zlín jde do utkání po desetibrankovém debaklu na Spartě, Hradec už bez produktivního obránce Filipa Hronka podlehl doma Vítkovicím v nájezdech.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Obadal (CZE) - Bryška (CZE), Axman (CZE)

První vzájemný duel letošní sezony vyhrál ještě v září Hradec na Moravě 3:2.
Domácí odehrají zápas v retro drese beranem na hrudi z 90. let minulého století.
0:00
Utkání začalo.
0:19
Řezníčkovo nahození od modré vyrazil Mazanec hokejkou.
0:52
Na opačné straně zlomil hůl Sklenář, takže puk po jeho střele Huf snadno chytil.
2:05
Kubiš dostal puk do brankoviště, ale za záda Mazance ho nedostrkal.
2:40
Vzápětí pálil tvrdě, ale nepřesně po ledě reprezentant Gazda.
3:37
Zlín začal aktivněji, hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
4:58
Hosté si vytvořili první souvislejší tlak, ale ani proti jedné ráně od modré nemusel zasahovat. Dvě byly nepřesné, třetí vytečoval domácí bek do ochranné sítě.
5:55
Klíma 34 (Hr. Králové) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Zámorský
Stav zápasu Zlín - Hr. Králové 0:1

Nosek nevyhodil puk a jeho chybu potrestal ránou přesně do růžku branky Kevin Klíma.
7:35
Domácím hoří rozehrávka. Honejskův kiks ale tentokrát Cingel nepotrestal, zblízka trefil Hufa.
7:57
Vyloučen hráč Pavlík (Hr. Králové), 2 min. za podražení
8:36
Hosté vyhodili puk, Berani zakládají útok za vlastní klecí.
9:15
Poté, co Gazda zlomil hůl, Hradec znovu vyhodil.
10:16
Hosté jsou v pěti, oslabení přečkali bez větších trablů.
11:47
Soupeři se dobrou minutu přetahovali u mantinelu o puk, než ho hosté vydolovali.
13:18
Netradiční hattrick. Třetí zlomená hůl v úvodní třetině, 2:1 vedou domácí.
13:50
Herman střílel po ledu z otočky, Mazanec kryl betonem.
14:49
Vyloučen hráč Gazda (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
Tlak hostů vyplynul z toho, že domácí obránce Ferenc dvakrát nezaviněně upadl. Ještě před vyloučením Gazdy mohl zvýšil Lev, jenže z osy hřiště napálil Hufa do hrudi.
15:51
Domácí po velkém úsilí puk nakonec vyhodili.
17:19
Zlín je v pěti, ale pořád se brání. Nakonec vyhodil na zakázané uvolnění.
17:25
Zlínský kustod dnes nebude mít věru radost, hokejku teď zlomil Karafiát.
18:11
Řezníčkovu střelu led vzduch chytil do lapačky Mazanec.
19:10
Honejsek obkroužil celé útočné pásmo, puk po své krasojízdě nahodil do brankoviště, kde ho ale nikdo ze spoluhráčů netečoval.
20:00
Skončila první třetina.
Na střely (7:8) i na šance chudou úvodní třetinu vyhráli zatím šťastnější hosté 1:0.
20:00
Začala druhá třetina.
20:39
Tečovaný puk zasáhl do hlavy Koukala, hradecký útočník ale odjel naštěstí z ledu po svých.
21:50
Honejsek našel zpoza brány Ondráčka, jemuž ale střela po ledě nesedla a minul.
22:33
Sebera (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kubiš
Stav zápasu Zlín - Hr. Králové 1:1

Domácí ujeli ve dvou na jednoho beka. Kubišovu střelu Mazanec vyrazil před dojíždějícího Seberu, který zblízka zavěsil do odkryté klece. Kubiš mu vzal puk, zlínský mladík se trefil poprvé v extralize.
23:00
Lev střílel z úhlu, Huf s obtížemi u bližší tyče kryl. Následnou rozmíšku za bránou domácích nechali rozhodčí bez trestu.
25:21
Puk se třepe v ochranné síti za bránou hostů, vhazovat se bude před Mazancem.
26:50
Noskovi utekl puk do středního pásma, po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
28:15
Kelly Klíma střílel z jízdy, Huf puk vyrazil, vzápětí pokryl domácí gólman i ránu od modré.
28:50
Honejsek ztratil na útočné modré puk, Lev ale sólo neproměnil, bránu minul.
31:25
Zlínský kouč si bere oddechový čas. Musí, protože hosté motali domácí pětici v pásmu dobré dvě minuty. Jednou Hufa zachránila branková konstrukce.
31:53
Až nyní můžou domácí vystřídat, po puku se mrskl Huf a ukončil tak drtivý tlak hostů.
33:08
Vyloučen hráč Kubiš (Zlín), 2 min. za zdržování hry
Kubiš sevřel puk a hosté mají k dispozici dnes druhou přesilovku.
34:03
Posunutá brána domácích. Hosté svírali bránící čtveřici, Hufa ale nepřekonali od modré a ani z dorážky.
35:13
Domácí se ubránili a jsou v pěti. V největší přesilovkové šanci Hradce střílel z levého kruhu Pavlík vedle.
37:48
Zámorskému utekl na modré puk do středního pásma a to bylo pro domácí štěstí, protože hradecký tlak opět sílil.
38:48
Zámorský nahrál domácím, kteří podnikli brejk, na jehož konci střílel mimo Vopelka.
38:57
Čtvrtá zničená zlínská hokejka...
39:56
Vyloučen hráč Řezníček (Zlín), 2 min. za hákování
40:00
Skončila druhá třetina.
Zlín v prostřední třetině srovnali, herně i střelecky ale patřila tato část aktivnějším hostům. Poslední třetinu zahájí Hradec přesilovkou.
40:00
Začala třetí třetina.
40:39
Orsava (Hr. Králové) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Pavlík a Blain
Stav zápasu Zlín - Hr. Králové 1:2

Pavlíkovu střelu vyrazil Huf na hůl Orsavy, který ho dorazil do prakticky prázdné brány.
42:00
Morong si najížděl před bránu, těsně předtím, než se hotovil vystřelit, vložil do hradecké nahrávky hůl zlínský obránce.
43:57
Hosté jsou dál aktivnější, Zachar ale Hufa střelou z kruhu nepřekonal, domácí gólman secvakl betony k sobě.
44:18
Dezorientovaný Gazda tečoval puk směrem k domácí bráně, k jeho štěstí těsně projel kolem tyče.
46:02
Berani se neustále brání, těžko můžou myslet na srovnání.
47:27
Konečně souvislejší akce domácích, po níž Karafiát střílel z levé strany do Mazance.
48:21
Vyloučen hráč Koukal (Hr. Králové), 2 min. za nedovolené bránění
48:58
Hosté dvakrát v rychlém sledu vyhodili.
50:01
Mazanec střelu Karafiáta viděl, puk snadno lapil.
50:22
Hosté jsou v pěti ženou a ženou se na zteč zlínské brány.
51:19
Zlín nahazuje puky do pásma, jenže to není účelné, protože k Mazancovi nestihne nikdo dojet.
52:17
Zakázané uvolnění hostů vrací hru před jejich brankáře.
53:29
Köhler hlídkoval u pravé tyče hradecké brány, puk také dostal, Mazanec však prostor utěsnil.
55:09
Berani hrají individuálně, což proti kompaktní obraně hostů nemá naději na úspěch.