Domácí Motor dnes vyzve Pardubice, proti kterým se pokusí protáhnout vítěznou sérii na domácím ledě už na pět utkání. Čeká ho ale těžká práce. Hosté si totiž zvedli sebevědomí, když před dvěma dny porazili druhou Mladou Boleslav.
Dnešní soupeři se v letošní sezoně potkali jednou. V prosinci vyhrály Pardubice na svém ledě 3:2.
Týmy už jsou na ledě, utkání za pár chvil odstartuje.

Rozhodčí: Kika (CZE), Micka (CZE) - Rožánek (CZE), Axman (CZE)

0:00
2:00
Domácí jsou v úvodu aktivnější, vyloženou příležitost si ale zatím nevytvořili.
3:59
Holec vystihl rozehrávku Pardubic a ocitl se před brankářem. Pod tlakem ale nevyslal nebezpečnou střelu.
5:27
Žádný tým zatím neměl vážnější šanci. Hru teď přerušuje zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Strmeněm.
6:24
Domácí Voženílek se teď po nahrávce ocitl přímo před Kloučkem. Měl dost času, ale prudkou střelu brankář Pardubic chytil.
7:50
Nahození Tomana chytá Klouček a vhazovat se bude ve třetině Pardubic.
9:54
Pardubice se snaží usadit před brankářem Strmeněm, ale to se jim nedaří. Motor vyváží kotouč.
12:09
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat ve třetině domácích.
14:17
Motor se snaží kombinovat v útočné třetině. Jeho pokusy ale většinou míří mimo branku.
14:21
Krátce po vhazování se k puku dostal na modré čáře Doležal. Prudkou střelou, ale Klouček vykryl.
14:46
Blümel (Pardubice) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Paulovič a Paulovič
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 0:1

Vzápětí se ale hra přesouvá na druhou stranu a hosté vedou. Matěj Blümel se po střele Pardubic dostal k odraženému puku, který umístil do odkryté branky.
17:44
Vyloučen hráč Plášil (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
Plášil teď zatáhl za záchranou brzdu, když zastavil protihráče, který se rozjel proti Strmeňovi.
18:44
Domácí ale první minutu v oslabení zvládají a rozehrává se před Kloučkem.
19:48
Nakládal pouze nahodil puk na domácího brankáře, ale ten s jeho pokusem neměl problém. Vhazuje se před Strmeněm.
20:00
20:00
20:47
Hned v úvodu útočí Pardubice. Puk skákající před Strmeněm, ale hosté nedokázali poslat do branky. Rozehrává se ve středním pásmu.
21:40
Nahození Šimona Kubíčka lapil brankář Klouček, před kterého se přesouvá hra.
22:37
Z rohu kluziště pálí Doležal, ale Klouček je ve střehu. Další vhazování před brankou Pardubic.
24:27
Od modré pálí Allen, ale Klouček měl připravenou vyrážečku.
25:46
Motor se snaží proniknout do útočné třetiny. Puk teď končí v ochranné síti a vhazuje se u pardubické branky.
26:55
Po komerční přestávce začíná hra ve střední třetině.
27:50
O puk se teď bojuje podél mantinelu. Do útoku vyráží pardubičtí.
29:02
Vyloučen hráč Anděl (Pardubice), 2 min. za hákování
Po faulu má Motor dvouminutovou přesilovku.
29:07
Pýcha (Č. Budějovice) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Přikryl
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 1:1

Vzápětí se rychle prosazují domácí. Od modré vypálil přesnou ránu Pavel Pýcha.
30:04
Opět musí zasahovat Klouček. Domácí jsou aktivnější a zaměstnávají hostujícího brankáře, před kterým se bude vhazovat.
30:59
Camara (Pardubice) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Anděl
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 1:2

Bleskový protiútok hostů končí gólem. Camara a Anděl si vyměnili puk před Strmeněm a první jmenovaný střílel do odkryté branky.
32:35
Motor se pokouší opakovaně nahazovat kotouč na protivníka, ale vážnější šance z toho zatím není.
33:40
Machala teď dostal hodně prostoru a puk vystřelil z rohu kluziště, ale Strmeň střelu vyrazil do ochranné sítě.
35:50
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale většinu času se bojuje o kotouč u mantinelu. Následuje vhazování ve středním pásmu.
38:15
Václav Prospal není spokojený s tím, že rozhodčí nechce přerušit hru, když se puk na několik vteřin zasekl mezi hráči u mantinelu. V prázdné hale to dává hlasitě najevo.
39:09
Narůstající tlak Pardubic pokračuje a Motor vyhazuje na zakázané uvolnění.
39:30
O puk se bojuje za brankou Kloučka.
40:00
40:00
40:26
Vyloučen hráč Poulíček (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Poulíček před brankou fauloval hráče Motoru. Domácí mají dvouminutovou přesilovku.
42:12
Motor se usadil v útočném pásmu. Po střele od modré puk zůstal ve výstroji Kloučka, před kterým došlo ke strkanici.
42:16
Pýchovo nahození nepřidělalo Kloučkovi starosti. Další vhazování před pardubickou brankou.
42:33
Domácí Forman teď vypálil z rohu kluziště a trefil tyčku.
43:50
I po přesilovce je Motor aktivnější a kombinuje před Kloučkem.
44:18
Další nebezpečná situace u brankou hostí. Kotouč ale pardubičtí vyhazují.
44:48
Vyloučen hráč Roman (Pardubice), 2 min. za podražení
V obranné třetiny Pardubic fauluje Roman. Další výhoda pro Motor.
46:06
Vyloučen hráč Paulovič (Pardubice), 2 min. za podražení
Další faul Pardubic. Tentokrát se provinil Paulovič.
46:56
Motor se snaží překonat Kloučka, ale nedaří se mu to. Zbývá jedna minut přesilovky pět na čtyři.
47:30
Plášil střílí ze středu, ale puk letí vedle.
48:05
Dynamo hraje v plném počtu. Motor přesilovku nevyužil.
50:01
Forman nečekaně nahodil kotouč zpoza brány ke Kloučkovi. Ten byl ale pozorný. Následuje komerční přestávka.
51:00
Teď se hraje hlavně ve středovém pásmu. Na vážnější šanci se čeká.
52:52
Pardubice vyvíjí tlak a usazují se před Strmeněm. Ke střele se ale hosté nedostávají.
53:35
Vzápětí se pouští Motor do brejku. Pýchá střílí od modré, ale Klouček je ve střehu a vyráží.
54:21
Následuje vhazování ve středním pásmu.
55:30
Motor vyvíjí tlak a Dynamo se osvobozuje vyhozením.
56:50
Domácí se snaží usadit před Kloučkem, ale zatím se jim to nedaří.
58:15
Motor se pouští do posledního nátlaku. Snaží se kombinovat před Kloučkem. Kvůli vlastní nepřesnosti se ale hosté osvobozují.
58:45
Motor hraje bez brankáře.
59:21
Střelu od modré Klouček vyráží.
59:42
Vydarený nahodil puk z rohu před bránu na spoluhráče. Kotouč pak mířil do brány, ale není jasné, jestli skončil za čárou. Situaci teď zkoumá brankový rozhodčí.