Dynamo zatím bez Tomáše Zohorny, ovšem s navrátilcem do sestavy v první lajně Radoslavem Tyborem nastoupí dnes večer doma proti Liberci. Ten Pardubicím v posledním zápase podlehl těsně 1:2.
0:00
Utkání začalo.
0:12
Vyloučen hráč Kolář (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Hned po dvanácti vteřinách hry si Liberec zahraje přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl totiž dostává Jan Kolář.

Rozhodčí: Lacina (CZE), Micka (CZE) - Brejcha (CZE), Gerát (CZE)

0:37
Dynamo již dvakrát dostalo puk až ke Kváčovi.
1:19
Knotova rána od modré zblokována.
1:53
Radovan Pavlík z úhlu posílal střílenou přihrávku do brankoviště, ale Klouček zareagoval!
2:12
První přesilovku domácí přežili, Kolář je na ledě.
2:49
Z pravého kruhu pro vhazování to zápěstím zkoušel Jaroslav Vlach, ale Klouček má kotouč v moci.
3:12
Pozici na střelu si chystal uzdravený Tybor, nakonec však o puk přišel.
3:51
Za vlastní bránou přehodil Poulíček přes záda Ondřeje Vitáska.
5:07
Od modré střílel Rosandič, Klouček vyráží.
5:51
Liberec těží z úvodní přesilovky a od začátku zápasu drží domácí potlakem, Kváča je zatím takřka bez práce.
6:34
Roman hledal rozjetého Camaru, ale přihrávka neprošla.
8:10
Liberec dobře brání vlastní modrou čáru a Dynamo téměř nepouští do útoku.
9:03
Vlachovo nahození prolétlo do rohu hřiště.
9:16
Vitáskův pokus zkrotil lapačkou Klouček.
9:39
V situaci dvou na jednoho nahrával před bránu Michal Bulíř, ale Klouček puk hokejkou zvládl usměrnit mimo nebezpečí!
10:24
Vyloučen hráč Kolmann (Liberec), 2 min. za nedovolené bránění
Petr Kolmann dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Po jeho zákroku u pardubické střídačky se z ledu těžce sbírá Matej Paulovič.
10:48
Po souboji za brankou Liberec dostává puk až ke Kloučkovi.
12:18
Poulíček (Pardubice) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Mikuš a Kousal
Stav zápasu Pardubice - Liberec 1:0

Šest vteřin před vypršením libereckého trestu se Dynamo raduje z první branky! Od modré směrem na Kváču nahodil puk Juraj Mikuš a do liberecké sítě jej došťoural Patrik Poulíček.
13:07
Do brejku se dostal Radan Lenc, ale dojel jej Marek Ďaloga a nedovolil soupeři zakončit!
14:39
Kusý našel mezi kruhy Roberta Kousala, jenž okamžitě vypálil a Kváčovi vypadl puk z výstroje, spoluhráči jej však zachránili!
16:12
Rohlík u mantinelu přenechal puk rozjetému Ďalogovi, jeho střelu má ale v lapačce Kváča.
16:20
Po vhazování v útočném pásmu příklepem pálil Jakub Nakládal, ale Kváča opět zasahuje.
17:08
Bekhendem z ostrého úhlu zkusil Kloučka nachytat Adam Musil, ale domácí gólman se nedal.
17:44
O chvíli později už byl Musil v o poznání větší šanci, když se po chybě domácího hráče dostal úplně volný ke kotouči mezi kruhy, ale střela mu vůbec nesedla!
18:57
Dalšího okénka v pardubické obraně málem využil Jelínek, ale Ďaloga se opět zvládl vrátit a zasáhl.
19:43
Birner (Liberec) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Bulíř
Stav zápasu Pardubice - Liberec 1:1

Liberec je v první třetině jasně lepším týmem a gólem do šatny zaslouženě vyrovnává na 1:1! Po vhazování v útočném pásmu Tygrů se ke střele dostal Michal Birner a tahákem překonal Kloučka.
20:00
Skončila první třetina.
První dvacetiminutovka tak končí za vyrovnaného stavu, přesilovku totiž těsně za její polovinou využil pardubický Poulíček.
20:00
Začala druhá třetina.
20:23
Přes beka to zkoušel Nakládal, ale střela neprošla.
21:55
Ke střele se nedostal ani Matěj Blümel, oba gólmani zatím bez práce.
24:19
Přihrávka napříč útočným pásmem Dynama propadla až k Horkému, jeho bekhend ale Kváčovi moc starostí nenadělal.
24:54
Na druhé straně po střele puk ve výstroji neudržel Milan Klouček a situaci na poslední chvíli musela hasit domácí obrana!
25:03
Zakázané uvolnění Dynama.
26:13
Vlachova rána letěla vysoko nad.
26:52
V útočném pásmu domácích z první pálil úplně volný Kosticyn, Kváča vyráží!
27:24
Kváča kryje také pokus Mateje Pauloviče.
28:06
Mikuš si nachystal střelu mezi kruhy, ale Kváča má další zákrok.
28:44
Kousal hledal před brankou volného Poulíčka, ale jeho přihrávka z otočky neprošla.
29:16
Ďalogovo nahození si málem do vlastní sítě srazil Birner, ale puk nakonec jen prolétl brankovištěm k mantinelu!
30:09
Matýsovu střelu kryje Kváča. Domácí zatím v první polovině druhé části Liberec k ničemu nepustili.
30:33
Vitáskova střela končí na betonu Kloučka.
30:53
Po další chybě pardubické obrany byl mezi kruhy sám Radan Lenc, ale nezakončil ideálně!
31:44
Ofsajd Liberce.
32:23
Mezi kruhy si puk navedl Denis Kusý, ale jeho následná střela nebyla přesná.
32:44
Před Kloučkem byl sám Jakub Rychlovský, ale domácí gólman vytahuje parádní zákrok betonem!
32:49
Vyloučen hráč Nakládal (Pardubice), ot 10 min. za nesportovní chování
Ovšem pozor, tohle může být pro Dynamo velká nepříjemnost. Těsně po Kloučkově zásahu se něco hodně nelíbilo Jakubu Nakládalovi a od rozhodčích vyfasoval osobní desetiminutový trest a trest do konce utkání za nesportovní chování. Cestou do kabiny naštvaný Nakládal sudí častoval velmi nepěknými slovy.
34:43
Útočným pásmem se dobře vymotal Adam Musil, ale jeho zakončení našlo cílovou stanici v rohu hřiště.
35:08
Zakázané uvolnění Liberce.
36:08
Pavlíkovu střelu vyráží Klouček.
36:26
Po zakončení Ronalda Knota si Klouček připisuje další zákrok.
37:04
Bulířova střela tečována mimo.
37:52
Po Kousalově přihrávce měl dobrou pozici ke střele Jan Kolář, ale Kváča kryje.
38:25
Anthony Camara v útočném pásmu Dynama předvedl nádhernou kličku a pořádně vystrašil Petra Kváču, který má nakonec puk někde pod sebou a hra je přerušena!
39:06
Nadvakrát zakončoval Horký, ale Kváča si s jeho šouráčkem v klidu poradil.
39:33
Liberec se dostal do brejku dvou na jednoho, ale Bulířův bekhend po přihrávce od Lence jen prolétl brankovištěm!
40:00
Skončila druhá třetina.
Ve druhé třetině branka nepadla a stav je tak stále vyrovnaný 1:1. Dynamo však přišlo o Jakuba Nakládala, jenž byl vyloučen do konce utkání za nesportovní chování.
40:00
Začala třetí třetina.
41:44
Po nenápadné přihrávce se Ďaloga dostal až před Kváču, ale liberecký gólman vytěsnil kotouč.
42:16
Po Válově pokusu má Kváča další zákrok.
42:21
Po buly v útočném pásmu domácích to od modré zkoušel také Juraj Mikuš, ale Kváča našel puk v lapačce.
44:13
Směrem dopředu se vydal Adam Musil, ale Klouček vyráží.
45:14
Zkoušel to Kosticyn a po něm mohl do prázdné brány dorážet Kusý, ale jeho pokus zablokoval bek!
45:50
Klouček teď dobré čtyři vteřiny nevěděl, kde je puk, který se zcela osamocený povaloval v brankovišti Dynama, ale obránce stihl zasáhnout.
48:33
Kváča rozehrával až z rohu hřiště, kde na něj dotíral Matěj Blümel, ale liberecký gólman tlak ustál.
48:42
48:52
Po buly pálil Kusý, ale mimo.
49:48
Zakázané uvolnění také na straně Dynama.
51:35
Tygři přidávají na důrazu a moc domácí k ničemu nepouští, pro Dynamo je těžké dostat se vůbec do středního pásma.
52:42
Klouček vyráží střelu Vitáska z levého křídla.
53:14
53:40
Zakázané uvolnění Tygrů.
54:44
Vitásek (Liberec) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Bulíř a Vlach
Stav zápasu Pardubice - Liberec 1:2

Pět minut před koncem zápasu Liberec dost možná rozhoduje zápas! Přihrávku přímo před branku vyslal Michal Bulíř a za bezmocného Kloučka ji dorazil Ondřej Vitásek.
56:25
Vyloučen hráč Birner (Liberec), 2 min. za podražení
Dynamo má ještě šanci odpovědět v přesilovce. Dvě minuty za podrážení dostává Michal Birner.
57:03
Liberec vyhazuje.
57:43
Domácí krouží útočným pásmem, zatím bez zakončení.
58:13
Na modré natáhl Mikuš, ale puk letěl mimo.
58:27
Liberec je kompletní.
59:01
Vyloučen hráč Camara (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
A je to definitivní. Dvě minuty za nedovolené bránění inkasuje domácí Anthony Camara a Liberec dohraje zápas v klidu v přesilovce.
59:01
Dynamo ještě sahá pro oddechový čas.
59:44
Dynamo se pustilo do hry v pěti bez brankáře a dokázalo se dostat do útočného pásma, ale ve stresu nezakončí.
Konec utkání.
Zápas končí. Pět minut před koncem jej střelou z levého křídla rozhodl Ondřej Vitásek a zařídil Liberci tři body. Severočeši zvítězili již popáté v řadě, Dynamo naopak musí skousnout druhou porážku v řadě. Příjemný zbytek týdne vám z Pardubic přeje Marek Votke.