První start v extralize si dnes v dresu Dynama připíšou Konstantin Barulin a Andrej Kosticyn. Do sestavy Komety se vrací Peter Schneider. Vítám vás u dalšího online přenosu z Pardubic, domácí ve dvě odpoledne vyzvou Brno.
0:00
0:25
Vejmelka sbírá do lapačky první střelu dnešního utkání, kterou si od modré připravil Jakub Nakládal.

Rozhodčí: Sýkora (CZE), Šír (CZE) - Klouček (CZE), Votrubec (CZE)

1:11
Kolář vyzkoušel Vejmelkovu pozornost střelou z půlky hřiště, ale gólman v pohodě zareagoval.
1:25
Vyloučen hráč Zámorský (Kometa), 2 min. za sekání
Dynamo si zahraje první přesilovku. Petr Zámorský dostává dvě minuty za sekání.
2:20
Dvě střely si na pravém křídle nachystal Andrej Kosticyn, ale ani jedna nemířila přesně.
3:35
Mikušova střela z dobré pozice zblokována.
5:02
Před Barulinem se zničehonic zjevil Karel Plášek, ale nový gólman Dynamo podržel!
5:32
Zakázané uvolnění Komety.
6:12
Vyloučen hráč Nakládal (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Přesilovka také pro Kometu. Na dvě minuty za nedovolené bránění na trestnou usedá Jakub Nakládal.
6:38
Dynamo má puk v moci za vlastí brankou, následně jej dostává až k Vejmelkovi.
7:15
Zámorského rána od modré letí mimo.
7:36
Mueller našel mezi kruhy Jakuba Klepiše, jeho střelu z dobré pozice ale zablokoval obránce!
8:00
Klepiš (Kometa) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Vejmelka
Stav zápasu Pardubice - Kometa 0:1

Přesilovka však nakonec našla své využití. Po Vejmelkově rozehrávce nenápadně středem hřiště projel Jakub Klepiš a nachytal Barulina střelou na lapačku.
8:48
Volný Jakub Valský dostal dobrou přihrávku do druhé vlny, Barulin se musel v brankovišti pořádně natahovat. Naštěstí pro Dynamo však brněnský útočník netrefil bránu.
11:06
Rozjetý Ďaloga se dostal do ofsajdu, po odpískání však poslal puk směrem na Vejmelku a okamžitě si to s ním přijel vyříkat Peter Mueller.
11:58
Další útočnou akci domácích zastavila přihrávka rukou.
12:43
Ondřej Rohlík se dostal úplně sám před Vejmelku, ale trestuhodně minul.
13:05
Zámorského nahození končí v lapačce Barulina.
15:54
16:35
Pozici na střelu si na levém křídle vytvořil Martin Zaťovič, ale Barulin chytá.
16:56
Kousal vybídl rozjetého Horkého, jeho přízemní pokus však vyráží Vejmelka.
17:30
Svozilovu střelu od modré má Barulin v lapačce.
18:21
Nakládalův příklep od modré kryje Vejmelka.
19:51
Vyloučen hráč Horký (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Se závěrem první třetiny si Kometa znovu zahraje v přesilovce. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Luboš Horký.
20:00
První třetina končí, Kometa se po vlažném začátku dostala do tempa a po přesilovkové trefě Petra Zámorského vede 1:0.
20:00
20:17
Pokračuje brněnská přesilovka, Dynamo vyhazuje kotouč.
20:45
Tvrdou ránu Muellera vyráží Barulin.
21:01
Stejně tak další pokus Zámorského.
21:24
V oslabení se do šance dostal Matěj Blümel, ale Vejmelka kryje.
22:25
Matej Paulovič dobře tečoval nahození od modré, ale puk orazítkoval pouze tyč!
23:51
Valský (Kometa) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Brabenec a Šoustal
Stav zápasu Pardubice - Kometa 0:2

Konstantin Barulin se teď příliš nevyznamenal. Jakub Valský udělal v útočném pásmu prudkou brzdu, zbavil se beka, vystřelil a puk propadl gólmanovi mezi betony.
24:47
Velké šance měli Poulíček hned po něm Blümel a také Juraj Mikuš. Vejmelka ale drží čisté konto!
25:10
Vyloučen hráč Kousal (Pardubice), 2 min. za hákování
Kometa opět bude hrát přesilovku. Robert Kousal dostává dvě minuty za hákování.
26:58
Královo nahození letí těsně mimo.
28:05
Vyloučen hráč Kousal (Pardubice), 2 min. za podražení
Podruhé v krátkém časovém sledu usedá na trestnou lavici Robert Kousal a nabízí Kometě další přesilovku. Tentokrát dvě minuty za podrážení.
28:26
Kometa se už radovala z třetího gólu, když Barulinovi znovu vypadl kotouč z výstroje, ale celým objemem neprošel přes brankovou čáru. Gól neplatí.
29:28
Vyloučen hráč Zdráhal (Pardubice), 2 min. za podražení
Kometa si osmatřicet vteřin zahraje v pěti proti třem! Domácí nestíhají a faulují. Dvě minuty za podrážení pro Jana Zdráhala.
30:10
Tentokrát Barulin skvěle napravil své nedávné zaváhání, když lapačkou parádně zastavil ránu Petra Holíka. Ten už mířil do prázdné brány...
31:28
Domácí jsou kompletní.
31:53
Vejmelka vyráží nahození Koláře.
32:54
Přihrávku na pravé křídlo dostal Anthony Camara, ale v dobré pozici minul!
33:13
Zakázané uvolnění domácích.
34:05
Kousal našel mezi kruhy Pauloviče, tomu ale střela příliš nesedla.
35:19
Vyloučen hráč Kusko (Kometa), 2 min. za podražení
Dlouhou dobu hrály Pardubice ve výhodě v šesti proti čtyřem, jelikož jeden z hostujících hráčů zlomil hůl, teď už však na trestnou lavici usedá Silvester Kusko na dvě minuty za podrážení.
36:10
Paulovič (Pardubice) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence A. Kosticyn a Nakládal
Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:2

Po necelé minutě domácí výhodu využívají a snižují na rozdíl jedné branky! Andrej Kosticyn dobrou přihrávkou přes brankoviště našel Mateje Pauloviče, který doklepl puk do sítě.
37:26
Svozilovu ránu má v moci Barulin.
39:46
Roman (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence A. Kosticyn a Kousal
Stav zápasu Pardubice - Kometa 2:2

Už se chystala další přesilovka pro domácí, jenže ve výhodě Východočeši vyrovnávají na 2:2! Těsně před brankou se k puku dostal Ondřej Roman a bekhendem pověsil puk přímo pod víko.
40:00
Po druhé třetině už je v Pardubicích vyrovnáno 2:2. Kometa sice po bramboře Jakuba Valského vedla o dvě branky, za Dynamo se však prosadili Matej Paulovič a čtrnáct vteřin před koncem Ondřej Roman. U obou tref je podepsaný také Andrej Kosticyn.
40:00
40:24
Camara se dral před Vejmelku, ale s jeho bekhendem si mladý gólman poradil.
40:48
Na levém kruhu pro vhazování se ke střele dostal Luboš Horký, Vejmelka vyráží do ochranné sítě.
41:40
Kousalovo nenápadné nahození na branku mířilo Vejmelkovi mezi betony, stihl však zareagovat.
42:25
Pardubice od začátku třetiny drží útočné pásmo, Bučkovu střelu od modré chytá Vejmelka.
44:09
Petr Holík s Peterem Muellerem ujížděli dva na jednoho, ale přihrávka neprošla přes bránícího hráče!
46:07
Vejmelka kryje Bučkovo nahození od modré.
46:25
Po zákroku Barulina se vhazuje v útočném pásmu Komety.
46:46
Král (Kometa) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Mueller a Zaťovič
Stav zápasu Pardubice - Kometa 2:3

Kometa udržela puk v útočném pásmu a mezi kruhy se k němu dostal volný Filip Král, který mířil přesně do šibenice. Brno jde znovu do vedení, 3:2!
47:57
Dynamo opět nastěhované v útočném pásmu.
48:47
Zámorského rána sražena mimo.
49:08
Mueller se dostával ke kotouči před odkrytou brankou, ale nezakončil.
50:49
Mezi kruhy měl nabito Matěj Blümel, ale Vejmelka chytá. Dynamo neuspělo ani s následnou dorážkou.
52:04
První lajna domácích zavezla puk do útočného pásma, hned o něj ale přišla.
52:58
Před branku Komety se tlačil Kusý, ale nezakončil.
53:29
Další brejk Komety, před branku dostal přihrávku Peter Mueller, ale byl tísněn obráncem!
54:04
Ofsajd Dynama.
54:53
Po dalším Vejmelkově zákroku se za brankou Komety strhla drobná mela. Dynamo má na vyrovnání pět minut, snaží se rozhodit soupeře.
55:49
Zprava přes beka zkusil vystřelit Peter Schneider, Barulin vyráží.
56:38
Vejmelka chytá Romanovo nahození od mantinelu.
58:01
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
58:36
Dynamo je v šesti nastěhované v útočném pásmu!
58:59
Nakládalovi uskočil puk na modré, Dynamo musí začínat znovu.
59:08
59:41
Kometa dostává puk až za pardubickou branku, bez hvizdu.
Dnes to Dynamu nevyšlo. Domácí přecházeli střelecké pozice a Kometa zaslouženě z Pardubic odváží tři body za těsné vítězství 3:2. Ukončila tak šestizápasovou sérii proher s Dynamem řadě. Příjemný zbytek neděle vám přeje Marek Votke.

24. 2. 2023 18:00Pardubice–Kometa 1:3
8. 1. 2023 17:00Kometa–Pardubice 1:4
27. 11. 2022 17:00Pardubice–Kometa 4:3
13. 10. 2022 18:00Kometa–Pardubice 4:3
11. 2. 2022 18:00Pardubice–Kometa 4:0
22. 12. 2021 18:00Kometa–Pardubice 4:3
29. 10. 2021 18:00Pardubice–Kometa 3:2
16. 9. 2021 18:00Kometa–Pardubice 3:2