Dobrý den, vítejte u sledování rozhodujícího sedmého semifinále extraligy mezi Spartou a Libercem.
Liberec v sérii vedl už 3:0 na zápasy a vypadalo, že v pohodě postoupí do finále. Jenže Pražané se nakonec vzepjali a i díky dvěma vítězstvím v prodloužení si vynutili sedmý zápas.
Podaří se jim dokonat obrat, což v samostatné historii ještě žádný český tým nedokázal? Možné to je, čistě psychologicky na tom musí být momentálně mnohem lépe sparťané.

Rozhodčí: Šír (CZE), Hradil (CZE) - Špůr (CZE), Ondráček (CZE)

Sparta se musí obejít bez obránce Němečka, který dostal trest od disciplinárky, protože trenéři pozměnili složení obranných dvojic. Poprvé v play off proto nastoupí Piskáček. Hosté hrají ve stejném složení.
0:00
Utkání začalo.
0:35
Po chybné rozehrávce domácích od zadního mantinelu se dostal do velké šance Vlach, ale byl příliš blízko gólmanovi Machovskému a nestačil puk protlačit pod ním do sítě.
1:40
Boj o puk u střídaček byl tak složitý, že sudí raději přerušili hru.
2:50
Utkání má náboj a hraje od začátku dost aktivně. Další liberecká střela, kterou vyslal od modré Birner. Bylo to spíše nahození, přesto si Machovský oddechl, když puk sebral do lapačky.
5:00
Liberec je v úvodu utkání jasně aktivnějším týmem, který se často drží v útočném pásmu. Teď si sparťané oddechli po dalším náporu a závaru před vlastní brankou.
6:10
Sparťanský kouč Josef Jandač vehementně kreslil svým hráčům na tabuli, jak bránit před vhazováním v obranném pásmu. Všichni cítí, že kdo bude skórovat jako první, bude ve velké psychologické výhodě.
7:14
První vážnější šance Spasrty, která se dostala do rychlého brejku, Vedl ho Tomášek a po jeho zakončení vznikl před Kváčou závar. Liberecký gólman nepřehlednou situaci zvládl ustát.
7:41
Vitásek (Liberec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Jelínek a Knot
Stav zápasu Sparta - Liberec 0:1

Liberec se dostává do vedení! Vitásek dostal křížnou příhrávku do jízdy a šel zprava sám na bránu. Zvolil střelu pod horní víko, Machovský se jen ohlédl.
8:05
Sparta mohla rychle odpovědět, když Řepík objel bránu a poslal přihrávku na druhou tyč k Horákovi. Ten však tísněn zblízka minul.
10:16
Bulíř posunul puk v přečíslení na Musila, ten však po souboji s obránce padl na kolena a bylo pro něj těžké zakončit.
10:49
Liberec hrozí nebezpečnými nájezdy. Machovský musel řešit nepříjemnou Jelínkovu střelu zleva, následně se dostal ještě k dorážce od mantinelu.
13:00
Utkání má velký spád a teď se hraje dlouho bez přerušení, ovšem bez šancí.
14:25
Liberec propadl při rozehrávce a puk se rychle dostal k Rouskovi u pravé tyče. Byl však pokrytý bekem a těžko se mu zakončovalo. Stále se hraje bez přerušení.
16:45
Sparta se snaží s výsledkem ještě něco udělat do konce první třetiny, ale Liberec je pozorný a nepouští ji do vyložených šancí.
17:00
Nakonec se Sparta přece jen dostala k zakončení, po přihrávce Řepíka to byl Horák, opět ale neskóroval.
18:07
Liberec se vymanil z nejhoršího a teď se usadil v pásmu. Domácí dostali puk z pásma a chtěli do brejku, ale kotouč skončil na liberecké střídačce.
18:30
Jelínek byl sám u tyčky a snažil se dotlouct puk pod betony Machovského.
20:00
Skončila první třetina.
20:00
Začala druhá třetina.
21:32
I ve druhé třetině má zápas velký spád a minimum přerušení. Špaček to zkoušel zleva, ale minul. Hra se přelévá ze strany na stranu.
22:35
Zikmund v brejku musel zakončovat, protože nabízející se spoluhráči byli pokryti. Kváča jeho ránu kryje a drží.
23:47
Sparta šla tři na dva, ale Sobotka nedokázal nahrát přes Knota, jenž mu do nahrávky vložil hůl a dostal puk z psáam.
25:59
Řepík po přesné přihrávce od Horáka se snažil rychle zakončovat. Kváča stačil puk zastavit betonem před brankovou čárou. Na druhé straně to zkoušel Birner.
27:53
Obraz utkání je naprosto vyrovnaný. Sparta je aktivní, protože musí vyrovnat, ale Liberec rozhodně není pasivní a také se dokáže udržet v pásmu a vyrážet do brejků.
30:00
Machovský přerušil ve chvíli, kdy je za námi přesně polovina utkání.
30:56
Zápas se v posledních minutách trochu zklidnil, Spartě trochu došla šťáva a Liberec se snaží držet na puku.
32:43
Najman (Liberec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Jelínek
Stav zápasu Sparta - Liberec 0:2

Liberec šel tři na dva, Jelínek nastřelil puk před bránu na teč Najmana, který to provedl dokonale a dostal puk mimo dosah klečícího Machovského. Hosté jdou do trháku, Sparta je pod tlakem.
35:00
Sparta se snaží, ale těžko se prosazuje přes pozornou libereckou obranu.
35:48
Rosandič pálil od levého hrazení, Machovský kryje. Předtím to na druhé straně zkoušel podobně Buchtele.
36:34
Rousek si obhodil beka a střílel, ale brankář chytá. Sparťanský útočník vzápěti vztekle praštil hokejkou o plexi.
37:53
Špatná a zbrklá rozehrávka Sparty končí na icingu.
39:31
Hraje se převážně ve sparťanském obranném pásmu podél mantinelů. To pochopitelně vyhovuje hostům.
40:00
Skončila druhá třetina.
Adam Najman zvýšil ve druhé třetině náskok Liberce a ten je jednu třetinu od postupu do finále.
40:00
Začala třetí třetina.
40:46
Řepík (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Košťálek a Rousek
Stav zápasu Sparta - Liberec 1:2

Sparta se vrací do zápasu! Košťálek dvakrát pálil od modré a odražený puk se dostal k volnému Řepíkovi, jenž v klidu dorazil do prázdné liberecké branky.
41:21
Vyloučen hráč Najman (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
První vyloučení v zápase a šance pro Spartu na vyrovnání.
43:21
Liberec sehrál oslabení dobře, nepustil soupeře do vyložené šance. V samotném závěru přesilovky řešil nepřehlednou situaci Kváča, který schoval puk pod lapačkou.
44:15
Liberec zjednodušil hru a dostává pokaždé rychle puk z vlastního pásma.
46:29
Sparta se znovu a znovu snaží přejít přes útočnou modrou a Liberec pokaždé kotouč vrací zpátky. Momentálně je taktická bitva.
46:50
Machovský vyráží Bulířovu střelu poté, co se Liberec po delší době zjevil v útočném pásmu
47:19
Jelínek dal puk přesně do jízdy Najmanovi, jehož štiplavou a táhlou střelu stačit chytit do lapačky roztažený Machovský.
48:10
Sobotka z dobré pozice minul. Mířil zblízka do horního růžku.
49:05
Na druhé straně opět pálil Bulíř, jeho pokus vyrazil Machovský.
50:00
Sparta stáhla sestavu na tři útoky, má deset minut na to, aby alespoň dostala utkání do prodloužení.
51:00
Puk se dostal k Pechovi nalevo, který měl před sebou volno, ale musel si kotouč přikopávat nohama, to ho zpomalilo.
52:24
Sparta teď zmáčkla soupeře před vlastní brankou, liberecká pětka byla hodně unavená a nakonec musela puk vyhodit na zakázané uvolnění. Kouč Augusta si logicky bere oddechový čas.
54:00
Liberec hlídá velice pečlivě svůj těsný náskok, Sparta se snaží zintenzivňovat tlak.
55:00
Jelínek odvádí pro Liberec výbornou práci, podržel puk v pásmu.
55:14
Gríger vybruslil zpoza branky a zkoušel zakončit bekhendem.
56:23
Machovský byl už na cestě na střídačku, aby Sparta hrála power play, ale musel se vracet a v pádu vyráží puk, jenž mířil do opuštěné klece.
58:15
Konec se blíží, kdy přijde další pokus o power play Sparty?
58:58
Liberec je aktivní a nedává Spartě příležitost.
Sparta hraje power play!
59:32
Ofsajd Sparty.
Sparta si vzala oddechový čas.
Konec utkání.
Sparta se už k ničemu nedostala, sezona pro ni tedy končí a Liberec jde do finále.