Rvačku opět vyprovokovali hokejisté Čechova, tentokrát už v šesté vteřině utkání. Po ní zápas skončil pro české reprezentanty Romana Červenku a Martina Škoulu. Tentokrát se však zápas dohrál a Omsk i bez tří Čechů nakonec zvítězil 3:2.
Martin Škoula:Měli to připravené, šli po nás hned od začátku utkání |
"Měli to připravené, šli po nás hned od začátku utkání," řekl český obránce Avangardu Martin Škoula. "Žádné náznaky jsme neměli, ale všichni vědí, co mezi těmito mančafty je."
Hosté kvůli dvěma trestům na pět minut hráli dlouhé oslabení tři na pět, v němž dvakrát inkasovali. Pak se jim sice podařilo vyrovnat, ale 122 sekund před koncem zápasu rozhodl o vítězství Omsku Alexandr Pěrežogin.
Podívejte se na záznam bitky |
oba čeští reprezentanti převezeni do nemocnice. Červenka, který shodou okolností oslavil 25. narozeniny, má otřes mozku, Škoula poraněný nadočnicový oblouk. "Mám rozbité obočí, uvidí se v sobotu podle výsledků testů. V mezích normy jsem v pořádku," vzkázal ovšem do Česka Martin Škoula.
Vedení Omsku krátce po zápase vydalo na svém oficiálním webu prohlášení, v němž tvrdě odsoudilo bitku vyprovokovanou hráči Čechova, která podle nich byla dopředu připravena. Zároveň funkcionáři Avangardu připomněli, že vedení KHL v minulé sezoně Čechovu pohrozilo, že pokud podobnou bitku jeho hráči opět vyprovokují, budou ze soutěže vyloučeni.
Vedení Omsku:Požadujeme vyloučení Čechova z KHL |
působení v hokeji platný ve všech klubech KHL i nižších soutěžích dostal i
trenérský tým a hráči, kteří se bitky účastnili," uvedli zástupci Omsku.
Kouče Viťazu Andreje Nazarova kritizovali za obscénní gesta, která dělal
směrem ke generálnímu manažerovi domácích Anatoliji Bardinovi, jenž se prý snažil vyhrocenou situaci uklidnit.
Vedení KHL už rozhodlo, že se v sobotu sejde vyšetřovací komise, která bude zápas řešit.
Výsledky KHL: Omsk - Viťaz Čechov 3:2, Chanty Mansijsk - Dynamo Moskva 2:4, Jekatěrinburg - Dinamo Minsk 5:2 (za hosty Sýkora 0+1)Jaroslavl - Spartak Moskva 6:1 (za domácí Vašíček 0+1), Kazaň - CSKA Moskva 2:3 po sam. nájezdech (za hosty Netík 1+0, Marek 0+1), Nižněkamsk - Dinamo Riga 3:2 po sam. nájezdech (za domácí Brendl 0+1), Nižnij Novgorod - Čerepovec 0:2, Atlant Mytišči - Petrohrad 5:4 v prodl. (za domácí Bulis 0+1).
Charlamovova divize:
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Magnitogorsk | 33 | 18 | 4 | 5 | 6 | 117:94 | 67 |
2. | Kazaň | 34 | 17 | 4 | 6 | 7 | 116:92 | 65 |
3. | Chanty Mansijsk | 32 | 13 | 4 | 6 | 9 | 87:88 | 53 |
4. | Nižněkamsk | 32 | 13 | 3 | 0 | 16 | 92:88 | 45 |
5. | Čeljabinsk | 34 | 7 | 8 | 2 | 17 | 80:96 | 39 |
6. | Jekatěrinburg | 31 | 7 | 5 | 2 | 17 | 76:97 | 33 |
Černyševova divize:
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Ufa | 33 | 16 | 6 | 3 | 8 | 131:98 | 63 |
2. | Omsk | 33 | 16 | 6 | 2 | 9 | 101:77 | 62 |
3. | Novosibirsk | 34 | 16 | 5 | 2 | 11 | 91:79 | 60 |
4. | Barys Astana | 34 | 13 | 3 | 5 | 13 | 97:97 | 50 |
5. | Chabarovsk | 32 | 9 | 2 | 4 | 17 | 67:93 | 35 |
6. | Novokuzněck | 34 | 5 | 3 | 5 | 21 | 62:112 | 26 |
Bobrovova divize:
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Dynamo Moskva | 33 | 21 | 1 | 4 | 7 | 95:65 | 69 |
2. | Petrohrad | 35 | 14 | 5 | 8 | 8 | 111:98 | 60 |
3. | Dinamo Riga | 33 | 13 | 4 | 3 | 13 | 102:94 | 50 |
4. | Spartak Moskva | 35 | 12 | 2 | 5 | 16 | 80:98 | 45 |
5. | CSKA Moskva | 33 | 8 | 4 | 4 | 17 | 85:101 | 36 |
Tarasovova divize:
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Jaroslavl | 33 | 18 | 2 | 4 | 9 | 108:92 | 62 |
2. | Čerepovec | 35 | 17 | 2 | 4 | 12 | 89:84 | 59 |
3. | Atlant Mytišči | 33 | 13 | 3 | 5 | 12 | 76:71 | 50 |
4. | Dinamo Minsk | 35 | 11 | 7 | 3 | 14 | 105:107 | 50 |
5. | Nižnij Novgorod | 32 | 9 | 6 | 3 | 14 | 75:85 | 42 |
6. | Viťaz Čechov | 33 | 7 | 1 | 5 | 20 | 71:108 | 28 |
FINSKO
Hämeenlinna - Lukko Rauma 3:1 (za hosty Petružálek 0+1), TPS Turku - Ässät Pori 1:4.
Tabulka
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Jyväskylä | 31 | 23 | 1 | 2 | 5 | 100:42 | 73 |
2. | Ässät Pori | 32 | 18 | 4 | 4 | 6 | 94:75 | 66 |
3. | IFK Helsinky | 31 | 17 | 4 | 5 | 5 | 110:67 | 64 |
4. | Hämeenlinna | 32 | 16 | 1 | 5 | 10 | 94:86 | 55 |
5. | Blues Espoo | 32 | 14 | 3 | 4 | 11 | 81:74 | 52 |
6. | Jokerit Helsinky | 30 | 13 | 3 | 5 | 9 | 86:82 | 50 |
7. | Lukko Rauma | 32 | 13 | 4 | 2 | 13 | 104:97 | 49 |
8. | KalPa Kuopio | 32 | 11 | 6 | 0 | 15 | 85:88 | 45 |
9. | Tappara Tampere | 31 | 11 | 3 | 3 | 14 | 80:89 | 42 |
10. | Kärpät Oulu | 31 | 11 | 2 | 2 | 16 | 76:88 | 39 |
11. | Ilves Tampere | 32 | 9 | 5 | 2 | 16 | 90:113 | 39 |
12. | SaiPa Lappeenranta | 32 | 7 | 2 | 5 | 18 | 74:106 | 30 |
13. | Pelicans Lahti | 31 | 8 | 0 | 4 | 19 | 67:97 | 28 |
14. | TPS Turku | 31 | 5 | 6 | 1 | 19 | 71:108 | 28 |
SLOVENSKO
Martin - Žilina 1:2, Skalica - Slovan Bratislava 2:3 po sam. nájezdech,
Zvolen - Nitra 1:3 (za hosty Polák 0+1), Trenčín - Košice 4:1 (Bolf 0+1 -
Vorel 1+0, Kristek 0+1), Poprad - Banská Bystrica 3:2 po sam. nájezdech (za domácí Kopecký 0+1).
Tabulka
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Košice | 36 | 24 | 6 | 2 | 4 | 130:65 | 86 |
2. | Poprad | 36 | 19 | 5 | 3 | 9 | 113:71 | 70 |
3. | Banská Bystrica | 35 | 20 | 3 | 3 | 9 | 117:81 | 69 |
4. | Zvolen | 36 | 14 | 4 | 7 | 11 | 104:89 | 57 |
5. | Trenčín | 36 | 16 | 3 | 2 | 15 | 91:106 | 56 |
6. | Martin | 36 | 15 | 1 | 4 | 16 | 95:115 | 51 |
7. | Slovan Bratislava | 36 | 13 | 3 | 5 | 15 | 101:93 | 50 |
8. | Skalica | 36 | 13 | 3 | 4 | 16 | 102:108 | 49 |
9. | Žilina | 35 | 11 | 3 | 0 | 21 | 83:106 | 39 |
10. | Nitra | 36 | 11 | 2 | 2 | 21 | 94:126 | 39 |
11. | Slovensko | 20 | 20 | 0 | 0 | 1 | 19 25:95 | 1 |
Poznámka: Výsledky reprezentace do 20 let se jejím soupeřům započítávají do tabulky, ale tým samotný v ní nefiguruje.
ŠVÝCARSKO
33. kolo: Bern - Ambri-Piotta 2:0, Davos - Curych 4:1 (za domácí Tatíček 1+2, Bednář 1+0, Sýkora 0+1), Fribourg-Gottéron - Langnau 5:4 po sam. nájezdech, Lugano - Kloten 1:2 v prodl., Rapperswil - Ženeva 2:5.
Tabulka
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Kloten | 33 | 23 | 3 | 2 | 5 | 113:70 | 77 |
2. | Davos | 33 | 19 | 4 | 4 | 6 | 109:71 | 69 |
3. | Zug | 31 | 17 | 4 | 3 | 7 | 110:86 | 62 |
4. | Bern | 32 | 13 | 10 | 2 | 7 | 100:73 | 61 |
5. | Langnau | 33 | 12 | 4 | 5 | 12 | 101:94 | 49 |
6. | Fribourg-Gottéron | 32 | 10 | 7 | 4 | 11 | 104:91 | 48 |
7. | Curych | 32 | 12 | 3 | 5 | 12 | 88:96 | 47 |
8. | Ženeva | 31 | 11 | 3 | 5 | 12 | 72:79 | 44 |
9. | Biel | 32 | 8 | 3 | 5 | 16 | 81:111 | 35 |
10. | Lugano | 32 | 8 | 2 | 5 | 17 | 79:105 | 33 |
11. | Rapperswil | 33 | 6 | 4 | 5 | 18 | 97:126 | 31 |
12. | Ambri-Piotta | 32 | 5 | 2 | 4 | 21 | 65:117 | 23 |
NĚMECKO
30. kolo: Hannover - Krefeld 1:4, Ingolstadt - Hamburk 2:5, Iserlohn - Straubing 5:1, Mnichov - Eisbären Berlín 5:2, Kolín nad Rýnem - Düsseldorf 2:3 po sam. nájezdech.
Tabulka
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Düsseldorf | 26 | 14 | 3 | 0 | 9 | 92:75 | 48 |
2. | Wolfsburg | 23 | 14 | 0 | 5 | 4 | 75:52 | 47 |
3. | Krefeld | 26 | 13 | 2 | 1 | 10 | 77:70 | 44 |
4. | Eisbären Berlín | 25 | 12 | 2 | 3 | 8 | 76:68 | 43 |
5. | Hannover | 26 | 13 | 0 | 3 | 10 | 85:88 | 42 |
6. | Norimberk | 26 | 12 | 2 | 2 | 10 | 69:75 | 42 |
7. | Straubing | 26 | 10 | 4 | 2 | 10 | 88:83 | 40 |
8. | Mnichov | 28 | 10 | 3 | 4 | 11 | 86:94 | 40 |
9. | Mannheim | 24 | 9 | 4 | 2 | 9 | 60:63 | 37 |
10. | Ingolstadt | 23 | 8 | 4 | 0 | 11 | 63:66 | 32 |
11. | Hamburk | 24 | 6 | 4 | 4 | 10 | 62:76 | 30 |
12. | Iserlohn | 25 | 7 | 2 | 3 | 13 | 83:88 | 28 |
13. | Kolín nad Rýnem | 26 | 7 | 2 | 2 | 15 | 77:95 | 27 |
14. | Augsburg | 22 | 7 | 1 | 2 | 12 | 80:80 | 25 |