Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 9:1. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 9:7.

První semifinále je u konce a jednoznačně lépe z něj odchází Liverpool. Domácí fotbalisté kontrolovali zápas od první minuty, měli nespočet šancí a brankový rozdíl mohl být vyšší. Reds si do Španělska vezou vedení 2:0 a pokud chce Villareal pomýšlet na postup do finále, bude muset rapidně přidat.

90+3

Konec zápasu.

Liverpool FCLiverpool FC(4-3-3 )

Alisson
Alexander-Arnold
80. min Gomez
Konaté
van Dijk
Robertson
Henderson
73. min Keïta
Fabinho
Alcântara
11 Salah
Salah
10 Mané
Mané
73. min Jota
23 Díaz
Díaz
81. min Origi

Estupiñán
72. min Trigueros
Chukwueze
72. min Dia
5 Parejo
Parejo
72. min Aurier
6 Capoue
Capoue
Coquelin
57. min Pedraza
15 Danjuma
Danjuma
86. min Alcácer

• 7Milner
  • 18Minamino
90+3

Villareal rozehrál v samotném závěru volný kop. Centr Lo Celsa ale vystihl Jota, který rovněž odvrátil balon do bezpečí.

90+2

Villareal na závěr zápasu drží balon na kopačkách, ale daleko od branky soupeře. Na snížení to nevypadá.

90+1

Nastavovat se budou pouze 2 minuty.

89

Thiago hledal kolmicí ve vápně Origiho, ovšem Albiol nekompromisně odkopl míč daleko od branky.

88

Pěknou invidivuální akcí se blýskl Lo Celso, který vyvezl balon na polovinu a kličkama si pohrál s několika soupeři. Nakonec ho ale stejně obral Fabinho skluzem.

87

Alisson se po dlouhé nudě trochu zabavil. Z hranice vápna vystřelil Dia, nakonec se ale ani toto zakončení počítat nebude, neboť bylo v ofsajdu.

86

Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Arnaut Danjuma, přichází Paco Alcácer.

85

Reds mají nadále zápas zcela pod kontrolou, Villareal se zmůže pouze na odkop na polovinu hřiště.

84

Z levé strany vyslal další centr do vápna Robertson, ovšem Origi byl dobře pohlídaný obranou hostů.

83

Liverpool v posledních minutách trochu uklidnil tempo hry. Nyní kombinuje na vlastní polovině a nikam nespěchá.

81

Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Luis Díaz, přichází Divock Origi.

80

ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Joe Gomez.

79

Na levé straně vápna se do zakončení dostal Díaz, ale branku hostů vůbec netrefil. Jeho zakončení kopírovalo brankovou čáru.

78

Na pravé straně se pokoušel lobem dostat do šance Alexander-Arnold Salaha, jenže míč doputoval do rukavic Rulliho.

77

Albiol zůstal po jednom ze soubojů s Jotou na trávníku a potřeboval chvilku na ošetření. Hra ale nyní i s hostujícím obráncem pokračuje.

75

Jenže centr od rohového kopu skončil ještě daleko od bližší tyči, Robertson bez potíží odvrátil do zámezí.

74

Fabinho po nepřesné přihrávce na Alissona daroval Villarealu rohový kop, který je zřídka na útočné polovině.

73

ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Diogo Jota.
ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Naby Keïta.

72

ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Boulaye Dia.
ze hřiště odchází Dani Parejo, přichází Serge Aurier.
ze hřiště odchází Pervis Estupiñán, přichází Manu Trigueros.

71

Další pěkný centr vyslal Alexander-Arnold, který ve vápně našel Díaze, ten ovšem nedokázal navázat a akci prodloužit.

70

Jestli dnes má něco Villareal pod kontrolou tak to jsou rohy soupeře. I tentokrát se hosté bez potíží ubránili.

69

Další individuální akcí se blýskl Díaz, který si znovu stáhl balon více ke středu hřiště. Jeho utěšená střela ke vzdálenější tyči ale letěla po teči na roh.

68

Z delší vzdálenosti vyslal dělovku Van Dijk a Rulli měl plné ruce práce, aby dokázal vyrazit!

66

Hosté znovu ojediněle v útoku. Po levé straně táhl balon Pedraza, ale Chukwuezeho hledal ve vápně jen marně.

64

Na krásný centr ke vzdálenější tyči si naběhl Robertson, který z první překonal Rulliho, jenže ukázalo se, že domácí obránce byl v ofsajdu.

63

Volný kop Reds rozehrál Robertson, kroutil balon ke vzdálenější tyči, jenže jen proletěl vápnem hostů.

62
Karty

Jen kousek před hranicí vápna faulova Lo Celso, který rovněž vidí i žlutou kartu.

61

Villareal poprvé v útoku ve druhém poločasu. Na hranici vápna si zpracovával balon Danjuma, ale včas u něj byl Van Dijk.

60

Ve vápně se snažil vytvořit si šanci pro zakončení Salah, nakonec ochotně spadl k zemi, ale hra pokračuje.

58

Robertson se na levé straně nepropracoval k centru, ale domácí budou vhazovat, tudíž zůstanou u balonu.

57

ze hřiště odchází Francis Coquelin, přichází Alfonso Pedraza.

57

Liverpool má balon znovu pod kontrolou, navíc za neskutečné podpory fanoušků The Reds. Tohle vypadá pro VIllareal beznadějně.

55

Liverpool právě vstřelil branku!
Domácí přidávají v krátkém sledu druhou branku! Salah dostal prostor před vápnem a šikovnou přihrávkou mezi nohy obránce dostal do jasné šance SADIA MANÉHO, který jen špičkou kopačky poslal balon vedle Rulliho do sítě! Asistence: Mohamed Salah.

53

Nyní měli domácí velké štěstí, ale i to k fotbalu patří. Z pravé strany se pokoušel odcentrovat balon do vápna Henderson, jeho centr ale nešťastně tečoval PERVIS ESTUPIÑÁN, čímž tak znemožnil Rullimu zasáhnout. Míč tak zapadl ke vzdálenější tyči a Liverpool vede!

52

Znovu skvělý centr od pravého obránce Liverpoolu, který našel Díaze. Jeho hlavička ale mířila přesně do středu branky.

52

Na trávníku zůstal ležet Lo Celso a potřeboval chvilku na ošetření. Nicméně hra znovu za kombinace Liverpoolu pokračuje.

50

Po rohovém kopu se nakonec do zakončení dostal Fabinho, který dokázal překonat Rulliho, ale byl v ofsajdu, což dobře viděl i pomezní.

49

Bude to další rohový kop. Centr z pravé strany zblokoval jen za cenu rohového kopu Parejo.

48

Nakonec balon do vápna odcentroval Alexander-Arnold, ale kolem Albiola nebyl nikdo ze soupeře a tak mohl jednoduše odhlavičkovat.

47
Karty

Před pravou hranicí vápna zastavil Estupiňán nabíhajícího se Salaha a vidí žlutou kartu.

46

Pau Torres nyní prokázal velký přehled a klid. Centrovaný balon totiž odhlavičkoval na vlastní branku, ale přesně na Rulliho.

46

Začal druhý poločas.

Dle předpokladů Liverpool má hru zcela pod kontrolou již od prvních minut. Reds tlačí na soupeře, snaží si vytvářet šance, ale prozatím se domácím Rulliho překonat nepodařilo. Ačkoliv obrovskou šanci měl Mané a tyč nastřelil Alcantara. Villareal přišel s jasným cílem a to odjet bez inkasované branky.

45+2

První poločas skončil.

45+1

Nastavovat se bude pouze 1 minuta.

45

Salah se už řítil do šance po kolmici Fabinha, jenže byl o kousek v ofsajdu a hra se tak zastavila.

44

Převaha Reds trvá i na konci poločasu, domácí fotbalisté znovu obléhají vápno soupeře a hledají prostor pro šanci.

43

Velmi dobře zapracoval v obraně Konaté, který obral o balon Chukwuezeho. Liverpool znovu kontroluje hru.

42

Nádhernou ránou se ze střední vzdálenosti prezentoval Alcantara, jehož dělovka se zastavila až o pravou tyč!

41

Rozehrávka Villarealu byla nyní velmi laxní, čehož se snažil využít Díaz, ale i on přišel o míč záhy.

39

Hostům nyní pomohl útočný faul Díaze, který strčil do Pareja. Jenže hostům míč na kopačkách nevydržel dlouho.

38

Míče si však Žlutá ponorka dlouho neužila, protože nepřesnou přihrávku vyslal Albiol. Reds znovu v tlaku.

37

Poslední kombinace Reds nebyla přesná. Fabinho poslal balon jen do zámezí, VIllareal si tak znovu může užít balon.

36

Na polovině hřiště fauloval Henderson, hostující fotbalisté tak mají chvilku na odopočinek od tlaku soupeře.

35

Z šestého rohu Liverpool soupeře přímo neohrozil. Krátce na to ale znovu ve vápně z voleje zakončoval po centru Alexandera-Arnolda Salah, ale vysoko nad branku!

34

Po následném rohovém kopu se musel Villareal znovu otáčet. Salah pálil z voleje ale na další roh obětavě zblokoval ránu Lo Celso.

33

Liverpool znovu při napadání získal balon. Z otočky následně pálil z hranice vápna Mané a jeho tečovaná střela skončila jen těsně vedle tyče!

32
Karty

Van Dijk nešetrně sestřelil Chukwuezeho a vidí žlutou kartu.

32

již podruhé si dnes stáhl balon více na střed Díaz, který pořádně vylekal Rulliho, jenž znovu vyrazil míč jen před sebe!

31

Ošetřovaný byl Pau Torres, který ale je už v pořádku a hra může pokračovat.

29

Tentokrát ale svoji pověst nepotvrdil. Mladý levý obránce domácích nastřelil jen připravenou zeď.

28

Jen pár metrů před hranici vápna byl faulovaný Alexander-Arnold a to je pozice právě přesně pro něj!

27

Pěkně nyní narazil balon Mané ve vápně Salahovi, který se z pravé strany pokoušel zakroutit balon ke vzdálenější tyči, jenže přestřelil.

26

Domácí si nyní nerozuměli v kombinaci v blízkosti vápna, Díaz tak jednoduše odevzdal balon soupeři.

24

Reds zatím rohové kopy nevychází, ačkoliv centr do vápna našel Van Dijka, jenže ten byl zády k brance a nemohl zakončit.

23

Domácí získali další rohový kop. Centr z pravé strany Alexandera-Arnolda zblokoval Coquelin.

22

Dlouhý centr na pravou stranu vápna se pokoušel vrátit před branku z první Henderson, který velmi překvapil Rulliho a balon se odrazil od tyče naštěstí pro hosty za branku!

21

Alcantara se snažil projít lesem žlutých dresů před vápnem, ale to se mu nepodařilo a balon ztratil.

20

Ve vápně soupeře si znovu sbíhal Mané, který ale nestihl přihrávku na hrací ploše a odkopávat tak znovu bude Rulli.

19

Dlouhý centr Alexandera-Arnolda se pokoušel na levém křídle zpracovat Díaz, ale těžký míč nepřilepil ke kopačce.

17

Villareal se nastěhoval na několik sekund na útočnou polovinu a zůstane u míče po odkopu Alexandera-Arnolda.

16

Centr od rohového praporku odvrátil mimo nebezpečí Albiol. Stříleným centrem se pokusil míč do vápna vrátit Henderson, ale pískal se ofsajd.

15

Robertson hledal prudkou přihrávkou do vápna Maného, ale balon nakonec na rohový kop odvrátil Albiol.

14

Díaz si potáhl balon na střed a vystřelil z hranice šestnáctky. Velké problémy měl Rulli, kterému balon vypadl z rukou. Měl štěstí, že na dorážku byl soupeř daleko!

13

Dlouhý nákop Rulliho doletěl až do rukavic Alissona, který rychle rozehrál a domácí znovu hledají prostor v obraně soupeře.

12

Salah poslal nádherným lobem za obranu do obrovské šance Maného, ale jeho hlavička letěla vedle branky! Domácí útočník ale měl až příliš času a prostoru pro zakončení.

10

Na druhé straně se rohového kopu dočkal i Villareal, ale centr Pareja se dostal jen na první tyč.

9

Alexander-Arnold vyslal balon do vápna i od druhého rohového praporku, tentokrát hlavičkoval Salah ale ne z nebezpečné pozice. Navíc nad branku.

8

Liverpool rozehrál rohový kop a po odrazu míče mohl na malém vápně zakončovat Mané, jenže si nedokázal zpracovat balon! To mohla být obrovská šance.

7

Na pravém křídle se pokoušel založit útočnou akci Foyth, ale odevzdal balon nepřesnou přihrávkou znovu soupeři.

6

Robertson se nyní snažil hlavičkou dostat balon blíže k brance, ale byl nepřesný a poslal místo toho míč do zámezí.

5

Díazův centr z levé strany hledal ve vápně Hendersona, ale toho ukázkově pohlídal Estupián a odhlavičkoval.

3

Villareal byl poprvé u balonu, ale opravdu jen na několik momentů. Reds mají znovu míč pod kontrolou.

2

Obrázek hry se od výkopu nezměnil. Liverpool kombinuje a posunul se na útočnou polovinu, kde hledá prostor.

1

První semifnále rozehrál Henderson přihrávkou na vlastní polovinu, domácí kombinují s míčem.

1

Utkání právě začalo.

Oba týmy jsou již připraveny na trávníku, za pár momentů začínáme.

Úvodní sestavy:

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson – J. Henderson (C), Fabinho, Alcântara – Salah, Mané, L. Díaz.
Náhradníci: Adrián, Kelleher – Jota, Elliott, Gomez, Keïta, Matip, Milner, Minamino, Origi, Oxlade-Chamberlain.
Trenér: Jürgen Klopp

Villarreal CF: Rulli – Foyth, Albiol (C), P. Torres, Estupiñán – Chukwueze, Parejo, Capoue, Coquelin – Danjuma, Lo Celso.
Náhradníci: Asenjo, Jörgensen – Alcácer, Pedraza, Aurier, Dia, M. Gómez, Iborra, Mándí, Gaspar, R. Peña, Trigueros.
Trenér: Unai Emery

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz – Vinčić.

OSMIFINÁLE: Inter Milán (2:0, 0:1)
ČTVRTFINÁLE: Benfica Lisabon (3:1, 3:3)
--------------------------------------------------------------------
Liverpool FC (Premier League)

Soupeři Liverpoolu v play-off Ligy mistrů připomínají spíše Evropskou ligu, než nejslavnější evropský pohár. Papírově nejtěžší práci měl anglický celek v osmifinále, ve kterém vyzval Inter Milán, s nímž si ale dokázal doma vytvořit náskok, který už na San Siru udržel. Ve čtvrtfinále už měli Reds poměrně jednoduchý los v podobě Benficy a o postupu rozhodli už na venkovním hřišti. Nyní čeká na Liverpool znovu velice přívětivý soupeř.

OSMIFINÁLE: Juventus (1:1, 3:0)
ČTVRTFINÁLE: Bayern Mnichov (1:0, 1:1)
Villareal CF (La Liga)

Španělský celek pokračuje v jedné z největších senzací historie soutěže, když se probojoval až do semifinále. Cestu měl rozhodně trnitou. Již v osmifinále byl Villareal jako outsider, ale dokázal na hřišti Juventusu domácí celek zcela znemožnit a vyhrát vysoko 3:0. Čtvrtfinále se rovnalo ještě většímu překvapení, v něm si žlutá ponorka proti Bayernu odvezla z domácího zápasu cenné vedení 1:0. V Bavorsku dokázal VIllareal remizovat a oslavit tak postup do semifinále.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.