3. Barcelona
4. Dynamo Kyjev 1

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 2:3. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 11:13.

Barcelona tak v šesti duelech v základní skupině získala jen sedm bodů za dvě vítězství nad Dynamem Kyjev a remízu s Benficou. Skóre katalánského celku je navíc 2:9.

Süle
78. min Nianzou
19 Davies
Davies
71. min Richards
24 Tolisso
Tolisso
60. min Roca
11 Coman
Coman
71. min Sarr
Lewandowski
77. min Tillman

Alba
31. min Mingueza
30 Gavi
Gavi
86. min Demir
Busquets
de Jong
73. min Puig
2 Dest
Dest
46. min González
9 Depay
Depay
Dembèlé
73. min Coutinho

• 11Demir
  • 22Mingueza
  • 23Umtiti
  • 24García
  • 28González
  • 31Balde
  • 37Akhomach

Je konec! Bayern Mnichov poráží Barcelonu 3:0 a slaví šesté vítězství v základní skupině. Naopak Barcelona končí už ve skupinové fázi. Domácí Bayern přitom nevlétl do utkání v závratném tempu. Postupně ale německý celek převzal iniciativu a ve 28. minutě poprvé zahrozil Thomas Müller. Právě německý fotbalista otevřel skóre ve 34. minutě, když jeho hlavička skončila těsně za brankovou čárou. Dvě minuty před přestávkou se navíc nádhernou dělovkou prosadil Leroy Sané. Hned v úvodu druhého poločasu předložil Coman míč Sanému, ale ten obrovskou šancí pohrdl. V 62. minutě už ale Bayern udeřil potřetí, když se trefil Jamal Musiala. Barcelona poté sice hrála s míčem na kopačkách, ale vyloženou možnost si nevypracovala. V závěru mohl přidat další branku Sané, ale z jasné pozice přestřelil.

90+4

Konec zápasu.

90+3

Benjamin Pavard v závěru utkání ještě vystoupil před Minguezou a hlavou odehrál míč do zámezí. Barcelona po rozehrávce vybojovala ještě jeden přímý kop.

90+2

Sané dostal další povedenou přihrávku do běhu a chtěl dloubnout míč do pokutového území. Německému hráči se míč svezl po nártu a skončil v zámezí.

90+1

Nastavují se tři minuty!

90

Neuer se i v závěru utkání musel zapojit do rozehrávky Bayernu. Zkušený německý brankář nakopl míč na polovinu hřiště, ale tam balón propadl k zadákům Barcelony.

89

Musiala se snažil probít skrz obranu Barcelonu, jenže v obležení dvou obránců neměl šanci na úspěch. Katalánský celek tak může zkusit vsítit alespoň čestnou branku.

88

Coutinho si z levé strany navedl míč do střelecké pozice, ale technická střela se mu vůbec nepovedla. Manuel Neuer si připsal snadný zákrok.

87

Bayern mohl přidat čtvrtou branku! Po krásné akci se do úniku dostal Leroy Sané, ale ze značky pokutového kopu poslal míč na tribunu za brankou!

86

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Gavi, přichází Yusuf Demir.

86

Otřesený Mingueza už je zpátky na nohou a bude schopen nadále pokračovat ve hře. Rozehrávku má ve vlastní šestnáctce k dispozici ter Stegen.

85

Další zranění na straně hostující Barcelony. Po souboji zůstává v blízkosti vlastní šestnáctky ležet Oscar Mingueza, který schytal úder loktem do obličeje.

84

Malik Tillman táhl akci Bayernu po pravé straně. Střídající fotbalista chtěl odcentrovat do vápna, nicméně ter Stegen jeho pobídku přečetl a ukryl míč do rukavic.

83

Memphis Depay zahrával další přímý kop z pravé strany. Jeho pobídku si ve vápně našel Ronald Araújo, ale pod tlakem obránců vybojoval jen rohový kop.

82
Karty

Omar Richards došlápl v souboji na nohu Araujovi, jehož křik musel být z Mnichov slyšet až na alpské vrcholy.

81

Manuel Neuer se znovu zapojil do rozehrávky domácího mužstva. Ani Bayern už se nikam nežene a spíše se snaží udržet čisté konto.

80

Barcelona deset minut před koncem dnešního souboje zahrávala rohový kop. Memphis Depay našel Coutinha, ale jeho centr odvrátil mimo vápno Upamecano.

79

Araujo vhazoval na pravé straně hrací plochy. Na jeho pobídku si naběhl Depay, ale pod tlakem obránce v červeném dresu jej na kopačkách neudržel.

78

Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Niklas Süle, přichází Tanguy Nianzou.

77

Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Malik Tillman.

77

Benjamin Pavard skvěle vystoupil na polovině Barcelony a zastavil nepřesnou rozehrávku soupeře. Ani domácí Bayern míč dlouho neudržel.

76

Memphis Depay dostal přihrávku na pravou stranu, ale ustál souboj s dotírajícím soupeřem. Barcelona má nyní menší tlak, ale stále tomu chybí zakončení.

75

Bouna Sarr podpořil ofenzivu Bayernu Mnichov náběhem po pravé straně. Jeho přihrávku na střed ale zastavil dobře postavený Sergio Busquets.

74

Niklas Süle zvolil na vlastní polovině hodně riskantní rozehrávku. Stoper domácího celku nakopl míč hodně nízko, ale spoluhráči jeho chybu napravili.

73

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Ricard Puig.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Philippe Coutinho.

72

Bayern i za stavu 3:0 napadá rozehrávku Barcelony na jeho polovině. Hosty nakonec vysvobodil z těžké pozice nedovolený zákrok na Rocu.

71

Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Bouna Sarr.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Alphonso Davies, přichází Omar Richards.

71

Rohový kop na opačné straně zahrával i Bayern. Centr do vápna nakonec kroutil Coman a ter Stegen míč raději jen vyboxoval mimo pokutové území.

70

Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a nevypadá to, že by Barcelona ještě dokázala zabojovat o postup ze skupiny. Depayův centr od rohového praporku schoval do rukavic Neuer.

69

Ronald Araújo podpořil ofenzivu Barcelony náběhem po pravé straně. Krajní obránce Barcelony ale nedokázal odcentrovat do šestnáctky.

68

Nico González na polovině Bayernu zcela zbytečně dojel Upamecana. Sudí se nad hráčem Barcelony slitoval a neodměnil jej žlutou kartou.

67

Leroy Sané zahrával další přímý kop z pravé strany. Domácí fotbalista chtěl střelou z pravé strany překvapit ter Stegena, ale míč se k zadní tyči nezatočil.

66

Mingueza fauloval v blízkosti velkého vápna a může být rád, že nedostal žlutou kartu. Na hráčích Barcelony už je patrná frustrace.

65

Pavard na polovině hřiště získal odražený míč a jednoduše přenesl těžiště hry přes celou šíři hrací plochy. Bayern si duel proti Barceloně užívá.

64

Bayern pokračuje v aktivní hře. Domácí fotbalisté opět kombinují s míčem na vlastní polovině a Barcelonu prakticky k ničemu nepouštějí.

62

Bayern právě vstřelil branku!
Domácí celek přidává třetí branku! Alphonso Davies dostal přihrávku na levou stranu, v pokutovém území se krásně uvolnil kolem obránce a centrem z brankové čáry poslal míč na malé vápno, odkud se prosadil JAMAL MUSIALA!

62

Barcelona sice v posledních minutách hraje s míčem na kopačkách, ale kombinace katalánského celku se odehrává daleko od šestnáctky.

61

Roca se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do akce Bayernu, ale jeho přihrávku před Lewandowskim odehrál do bezpečí Piqué.

60

Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Marc Roca.

59

Depay si naběhl na vysoký centr do pokutového území, ale místo zakončení chtěl míč sklepnout pod sebe. Barcelona se obrala o solidní možnost.

58

Ousmane Dembèlé si pohybem řekl o přihrávku na levou stranu, jenže jeho směrem směřovala příliš prudká pobídka, která skončila v autu.

57

Sudí má znovu problémy s komunikačním zařízením. Stoperská dvojice Bayernu hlavnímu sudímu pomáhá se správným upevněním. Upamecano by se neztratil ani ve světě techniky.

56

Fotbalisté Barcelony se snaží napadat rozehrávku Bayernu Mnichov, ale hosté se prakticky nedostávají do šestnáctky. Defenziva německého celku funguje skvěle.

55

Po krátkém přerušení se znovu pokračuje ve hře. Musiala hledal rozběhnutého Comana, ale po poziční stránce situaci ustál Mingueza.

54

Sudí má nyní nějaké problémy s komunikačním zařízením, které podle všeho vypovědělo službu. Hra je tak na chvíli přerušena.

53

Robert Lewandowski bojoval o míč v blízkosti velkého vápna, ale asistent rozhodčího odhalil, že polský útočník stál v době přihrávky v ofsajdu.

52

Davies se po krásné kombinaci dostal k odcentrování. K míči se ve vápně dostal mladík Musiala, ale pod tlakem napadajících soupeřů nezakončil.

51

Barcelona zahrávala první rohový kop druhého poločasu. K odraženému míči se dostal Nico González, ale zpoza šestnáctky nakonec nezakončil.

50

Po další akci Bayernu centroval z levé strany Davies, ale jeho vysoký centr schoval Marc-André ter Stegen do rukavic. V obraně Barcelony ale budou skulinky.

49

Po dalším souboji zůstává na trávníku ležet Gavi, ale podle všeho bude schopen nadále pokračovat ve hře. Domácí sportovně zakopli míč do autu.

48

Domácí zahodili stoprocentní šanci! Pro Bayern se otevřel prostor pro rychlý protiútok! Do vápna přiletěla prudká přihrávka, kterou Coman ještě vrátil před branku, ale Sané trefil ležícího ter Stegena!

47

Robert Lewandowski si naběhl na vysoký nákop na polovinu soupeře, jenže v souboji s Minguezou si jej nedokázal optimálně zpracovat.

46

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergiño Dest, přichází Nico González.

46

Začal druhý poločas.

První poločas končí! Slavná Barcelona je pětačtyřicet minut od vyřazení z letošního ročníku Ligy mistrů. Domácí Bayern přitom nevlétl do utkání v závratném tempu. Postupně ale německý celek převzal iniciativu a ve 28. minutě poprvé zahrozil Thomas Müller. Právě německý fotbalista otevřel skóre ve 34. minutě, když jeho hlavička skončila těsně za brankovou čárou. Dvě minuty před přestávkou se navíc nádhernou dělovkou prosadil Leroy Sané. V souběžně hraném utkání navíc Benfica doma vede s Dynamem Kyjev 2:0. Barcelona tak bude muset vrhnout všechny síly do útoku.

45+2

První poločas skončil.

45+2

V závěru nastavení se k míči dostal také domácí brankář Manuel Neuer. Gólman Bayernu ještě zakombinoval s obránci, kteří otáleli a ještě darovali Barceloně vhazování.

45+1

Coman na pravé straně ještě udržel míč na trávníku a snažil se oslovit Musialu. Sergio Busquets ale riskantním skluzem vypíchl míč ven ze šestnáctky.

45+1

Nastavují se dvě minuty!

45

Bayern se v závěru prvního poločasu nadále tlačí do útoku. Po levém křídle zkoušel projít do pokutového území Alphonso Davies, ale utopil se v moři vlastních kliček.

43

Bayern ještě před přestávkou přidává druhou branku a další hřebíček do barcelonské rakve! LEROY SANÉ napřáhl ke střele zpoza velkého vápna. Míč ve vzduchu ještě zaplaval a Marc-André ter Stegen už na něj nedosáhl.

42

Coman se na polovině Barcelony pustil do souboje s Gavim. Rozhodčí nedovolený zákrok domácího hráče viděl a odpískal rozehrávku pro Barcelonu.

41

Coman dostal přihrávku na pravou stranu velkého vápna a ihned zkoušel přihrát na značku pokutového kopu. Jeho pobídku obrana Barcelony zablokovala.

40

Coman spěchal za dlouhým nákopem na polovinu soupeře. Lenglet před Comanem musel riskovat malou domů hlavou, ale zvládl to na jedničku.

39

Domácí fotbalisté mají v závěru prvního poločasu míč na svých kopačkách a soupeři jej prakticky nepůjčují. Barcelona má před sebou kus práce.

38

Dayot Upamecano si dal pozor na napadajícího Depaye a jednoduše přenesl hru na pravou stranu. Německý celek spěchá vpřed s dalším útokem.

37

Další zajímavá možnost Bayernu. Coman vymyslel přihrávku do šestnáctky, kam si naběhl Thomas Müller, ale jeho rána skončila v rukavicích hostujícího brankáře.

36

Bayern je po vstřelení úvodní branky hodně aktivní a nadále se tlačí do útoku. Na levé straně kouzlil s míčem Alphonso Davies, ale Barcelona se stačila stáhnout do bloku.

34

Domácí Bayern Mnichov se deset minut před přestávkou dostává do vedení! Robert Lewandowski se dostal s míčem do vápna, kde předvedl několik naznačení a dloubl míč na malé vápno, kam si naběhl THOMAS MÜLLER. Druhý jmeovaný hlavičkoval do protipohybu brankáře. Míč ještě vykopával Araujo, ale sudímu technologie ukázala, že míč skončil za brankovou čárou!

33

Ronald Araújo dlouhou přihrávkou přenesl hru na levou stranu, kde si míč krásně zpracoval Ousmane Dembèlé. Kombinace Barcelony se zatím odehrává daleko od domácí branky.

32

Niklas Süle si dal pozor na napadajícího soupeře a raději si pomohl malou domů na Manuela Neuera. Domácí brankář následně nakopl míč vpřed. Coman poté odcentroval do vápna, ale Musiala hlavičkoval do míst, kde byl ter Stegen.

31

Mingueza se zatím postavil právě na Albovu pozici na levé straně. Pro Barcelonu se zatím situace ohledně postupu nevyvíjí moc dobře. Vpřed se navíc žene Bayern.

31

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Jordi Alba, přichází Oscar Mingueza.

30

Benfica zatím přidala druhou branku, kterou vsítil Gilberto. Barcelona tak musí nutně zvítězit.

29

Další problémy pro Barcelonu. Na trávníku zůstává ležet Jordi Alba, který má nějaké zdravotní problémy. Xaxi už poslal rozběhat Minguezu.

28

První zajímavá možnost Bayernu! Thomas Müller utekl obraně Barcelony po levé straně a ještě hledal polského kanonýra. Lewandowski ale dostal míč na patu, kterou nedokázal zakončit!

27

Domácí už znovu kombinují s míčem na kopačkách a nikam se neženou. Naopak hráči Barcelony rozehrávku soupeře atakují, ale nedostávají se k míči.

26

Sané přenesl hru na levou stranu, kde znovu kouzlil Alphonso Davies. Krajního obránce Bayernu Mnichov ale výborně uhlídal Araujo.

25

Davies dostal přihrávku na levou stranu, odkud hledal přízemním centrem prostor ve vápně, kam spěchal Lewandowski. Šanci na poslední chvíli hasil Piqué.

24

Depay byl faulován v hlavičkovém souboji s Upamecanem. Nizozemský fotbalista schytal ve vzdušném střetu nepříjemný úder a potřebuje ošetření.

23

Dayot Upamecano poslal přihrávku na pravou stranu, kde měl kousek prostoru Thomas Müller, nicméně jeho centr z pravé strany odehrál do bezpečí hned první obránce.

22

Niklas Süle diriguje rozehrávku Bayernu Mnichov na vlastní polovině. Fotbalisté Barcelony se snaží soupeřovu kombinaci napadat, ale zatím se nedostávají k míči.

21

Memphis Depay po rychlém přechodu do útoku poslal přihrávku na hranici velkého vápna, odkud bez přípravy střílel Dembelé, ale jeho rána skončila nad břevnem.

20

Benfica už v souběžně hraném duelu s Dynamem Kyjev vede 1:0. V šestnácté minutě se prosadil Jaremčuk.

19

Davies dostal prostor na levé straně, kde si dobře zpracoval nákop z pravé strany. Německému celku se zatím v přechodové fázi tolik nedaří.

18

Musiala se po rychlém přechodu do útoku hnal sám na branku, ale akci Bayernu nakonec zhatil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!

17

Bayern zahrával svůj třetí přímý kop v blízkosti pokutového území. Exekuce se zhostil Leroy Sané, který dloubl míč na zadní tyč, kde zasáhl Sergio Busquets.

16
Karty

Ronald Araújo sestřelil rozběhnutého Daviese a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.

15

Dayot Upamecano si dal pozor na přihrávku na polovinu Bayernu a pod tlakem napadajícího soupeře si pomohl malou domů.

14

Sudí se nechtěně zapojil do kombinace Bayernu. Rozhodčí tak musel přerušit hru. Bayern tak může znovu kombinovat v kombinaci kolem velkého vápna.

13

Ronald Araújo vhazoval na pravé straně hrací plochy. Jeho pobídku si skvěle pohlídal důrazný Niklas Süle, který míč odehrál na další aut.

12

Exekuce rohového kopu se chopil Coman, jehož centr přiletěl na malé vápno, ale prudkou pobídku odhlavičkoval do bezpečí pozorný Piqué.

11

Exekuce dalšího přímého kopu se pro změnu chopil Tolisso, který míč chytře dloubl na malé vápno a Jordi Alba míč raději hlavou odklidil na rohový kop.

10

Domácí fotbalisté napadají rozehrávku Barcelony na polovině hostů. Stopeři katalánského celku zatím vyčkávají a nikam se moc neženou.

9

Thomas Müller kombinoval na pravé straně s Lewandowskim, jenže patičku polského útočníka zastavil jeden z obránců hostující Barcelony.

8

Robert Lewandowski chtěl přenést hru za obranu Barcelony, ale Coman jeho pobídku nepochopil a vůbec se nerozběhl. Barcelona může uklidnit hru.

7

Araujo poslal přihrávku na pravou stranu, ale skvělý defenzivní zákrok opět předvedl Alphonso Davies, který míč ve skluzu odehrál do zámezí.

6

Otřesený Sergio Busquets odchází v doprovodu zdravotníků mimo hrací plochu, kde bude ošetřen. Podle všeho ale bude schopen nadále pokračovat.

5

K exekuci přímého kopu se postavil Leroy Sané, který zvolil zakončení levačkou, ale trefil hlavu hostujícího kapitána Busquetse, který zůstává ležet pořádně otřesený.

3
Karty

Lewandowski vystihl nepovedenou rozehrávku soupeře a hostující kapitán Sergio Busquets jej musel zastavit faulem za žlutou kartu.

2

Ronald Araújo se po pravém křídle hnal do blízkosti velkého vápna, nicméně pozorný Alphonso Davies míč zakopl do autu. Vhazovat bude katalánský celek.

1

Hostující Barcelona obstarala výkop do dnešního souboje. Katalánský celek dnes potřebuje bezpodmínečně uspět. V opačném případě se budou hosté muset dívat na výsledek duelu Benfica – Dynamo Kyjev.

1

Utkání právě začalo.

Oba týmy už jsou na hřišti. Bayern bude hrát v červeném, zatímco Barcelona oblékne žlutou sadu.

Úvodní sestavy:

Bayern Mnichov: Neuer – Pavard, Upamecano, Süle, A. Davies – Tolisso – Coman, Musiala, T. Müller, Sané – Lewandowski.
Náhradníci: Früchtl, Ulreich – B. Sarr, O. Richards, Lucas Hernández, Tillman, Nianzou, Roca.

FC Barcelona: ter Stegen – R. Araújo, Piqué, Lenglet, J. Alba – Gavi, S. Busquets, F. de Jong – Dest, Depay, O. Dembèlé.
Náhradníci: Neto, Peña – Puig, Coutinho, L. de Jong, Demir, Mingueza, Umtiti, García, González, Balde, Akhomach..

Vzájemný zápas

V polovině září zvítězil Bayern na Camp Nou jednoznačně 3:0. Dvakrát se prosadil právě střelec Lewandowski. Německý celek proti Barceloně vyhrál třikrát v řadě. V srpnu roku 2020 dokonce uštědřil katalánskému celku debakl 8:2. Barcelona s Bayernem naposledy zvítězila v semifinále Ligy mistrů 2015. Doma soupeře přehrála 3:0. To ale v dresu katalánského celku ještě řádilo útočné trio Neymar, Suárez, Messi.

Německý gigant je v mnohem lepším rozpoložení. Bayern Mnichov v Lize mistrů letos ovládl všech pět zápasů a s patnácti body má jistý postup z první pozice skupiny E. Dosud soupeřům nasázel už devatenáct branek. Na svém hřišti navíc vstřelil pět branek Benfice i Dynamu Kyjev. I letos Bayern táhne polský kanonýr Robert Lewandowski, který vstřelil už devět branek a je za Hallerem druhým nejlepším střelcem Ligy mistrů. Lewandwski navíc před týdnem nezískal Zlatý míč, který mu vyfoukl Messi, který ještě v minulé sezóně působil v dresu Barcelony. Někteří hráči Bayernu už avizovali, že Bayern Barceloně rozhodně nic nedaruje. O víkendu navíc Bayern zvítězil ve šlágru Bundesligy na půdě Dortmundu 3:2 a v čele německé ligy už má čtyřbodový náskok.

Slavná Barcelona má v letošní sezóně obrovské problémy. Po odchodu největších hvězd včetně Lionela Messiho dnes bude bojovat o postup do jarní fáze Ligy mistrů. A před katalánským celkem stojí velmi těžký úkol – porazil rozjetý Bayern Mnichov na jeho půdě. Barcelona totiž v pěti duelech získala jen sedm bodů a patří jí druhá pozice. Pokud dnes nebude bodovat a Benfica si poradí s Kyjevem, zbyde na Barcelonu jen jarní fáze Evropské ligy. V posledním kole Ligy mistrů doma remizovala bez branek právě s Benficou. V domácí lize to také není žádná slává. Po patnácti duelech je Barcelona mimo pohárové příčky na sedmé pozici. O víkendu doma navíc padla 0:1 s Realem Betis.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligy mistrů mezi Bayernem Mnichov a Barcelonou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.