Dnes je dohráno, Manchester City končí svou pouť Ligou mistrů, Real Madrid se může těšit na finálové klání.

Ode mě je to tímto vše, za sebe i kolegyni Vendy Zdražilovou děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 14:18.

Anglické finále tedy nebude, naopak opět se bude jednat o španělsko-anglický souboj, Real Madrid vs. Liverpool.
Finále je na programu 28. května v Paříži.

Real Madrid CFReal Madrid CF(4-3-3 )

Courtois
Carvajal
Militao
115. min Vallejo
Fernández
23 Mendy
Mendy
8 Kroos
Kroos
68. min Rodrygo
Casemiro
75. min Asensio
10 Modrić
Modrić
75. min Camavinga
Valverde
Benzema
104. min Ceballos
Vinícius Júnior
115. min Vázquez

Manchester CityManchester City(4-3-3 )

31 Ederson
Ederson
2 Walker
Walker
72. min Zinčenko
Rodri
99. min Sterling
De Bruyne
72. min Gündoğan
26 Mahriz
Mahriz
85. min Fernandinho
9 Jesus
Jesus
78. min Grealish
47 Foden
Foden

Rozhodčí: D. Orsato – C. Carbone, A. Giallatini (všichni ITA)

• 90Lavia

Dámy a pánové, to bylo něco. Ještě v 73. minutě byl stav bezbrankový, pak se hostům povedlo skórovat a cestu do finále měli otevřenou, přesto jsou to nakonec oni, kdo nemůže uvěřit tomu, že do otevřených dveří nevkročili. Ještě v 90. minutě vedli 1:0 a v celkovém součtu 5:3, španělský gigant ale ukázal obrovskou sílu, především psychickou, odhodlání a bojovnost, na konci základní hrací doby vyrovnal a v nastavení otočil nepříznivý stav, o oba góly se postaral Rodrygo. Šlo se do prodloužení, ve kterém hned v úvodu hosté faulovali v pokutovém území a kapitán Karim Benzema, jenž se nebál porušit pravidlo, které říká, že faulovaný nemá jít kopat, vstřelil třetí a nakonec rozhodující zásah.
Je třeba připomenou určitě ještě jednoho domácího borce, a tím je jednoznačně Thibaut Courtois. Nebýt jej, o výsledku by bylo rozhodnuto už dříve a radostí by teď skákali hosté, belgický brankář dnes svůj tým maximálně podržel, za jediný inkasovaný gól nemohl, a byl důležitým pilířem v cestě za postupem do finále.

120+3

Konec zápasu.

120+3

Ederson se vydal skoro až ke středovému kruhu, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Balón o chvíli později končí v náruči jeho protějšku a tohle už vypadá s Realem velmi dobře.

120+2

Real je hodně blízko, hru drží daleko od své svatyně.

120

Rohový kop si vynutil hostující tým, brzy již začne nastavení druhého prodloužení.

119

Hosté se hodně rozčilují, ale je pravda, že Raheem Sterling hodně ochotně padnul na trávník u pravé hranice velkého vápna. Faul tak odpískán není a Thibaut Courtois se postará o rozehrávku.

118

Nedovolený zákrok Realu ve velkém vápně City znamená ztrátu balónu a Edersonovu rozehrávku.

117

Teď se museli mít na pozoru, ale balón se jim povedlo odkopnout ze svého vápna do bezpečné vzdálenosti.

116

Domácí zbrzdili útok soupeře, jeden z hráčů skluzem odehrál míč za postranní čáru.

115
Střídání

Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Lucas Vázquez.

115
Střídání

ze hřiště odchází Éder Militao, přichází Jesús Vallejo.

114

Byla povolána nosítka, ale domácí hráč odchází po svých a opět je to Éder Militao, kdo má problémy. Bude to nejspíš ten, kdo brzy bude vystřídán.

113
Karty

Žlutá karta pro tým Manchester City (Olexandr Zinčenko) za faul na Rodryga.

113

Vinícius Júnior už nabíhal na přihrávku a šel by možná sám na gólmana, ale balón k němu nedoputoval.

112

Chystá se další změna na straně Bílého baletu, ale mezitím hra pokračuje.

111

Pomalými krůčky se dostali na soupeřovu stranu, ze které budou po faulu rozehrávat.

110

Hosté kombinují na své polovině, jsou to oni, kdo musí útočit.

109

Ležícím hráčem byl Éder Militao, jenž odchází za postranní čáru.

108

A domácí zdržují, jeden z hráčů leží na travnaté ploše a jsou to hosté, kteří by chtěli hrát a situace se jim nelíbí.

107

Raheem Sterling se provinil útočným faulem, se spoluhráči se tak musí stáhnout.

106

Éder Militao si vyskočil na míč a při tom poslal k zemi Fodena, oba hráči chvíli pobyli na trávníku, ale oba pokračují.

106

Začalo druhé prodloužení.

105+3

První poločas prodloužení skončil.

105+2
Důležité

Co se dá nedat. Phil Foden velmi dobře hlavičkoval v pokutovém území na vzdálenější tyč, Thibaut Courtois, dnes možná nejklíčovější hráč Madridu, konečky prstů vyškrábl balón na pravou stranu, k tomu ještě doběhl Fernandinho, ovšem zblízka jej poslal jen do zámezí. Teď mohou hráči anglického mančaftu litovat.

105

Málem se Real dostal v závěru první půle do velké šance, ale špatně si přihrál. Jeho hráči ještě reklamovali ruku soupeře ve vápně a zřejmě oprávněně, ovšem arbitr se nejde dívat ani na video.

104
Střídání

ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Dani Ceballos.

102

Domácí nyní dělají to, co prakticky po celou základní hrací dobu činil soupeř, zdržují, jak jen to jde.

101
Karty

Žlutá karta pro tým Manchester City (Raheem Sterling), jenž fauloval hrdinu závěru utkání Rodryga.

101

Olexandr Zinčenko se do zakončení nedostal, pak se se spoluhráči také dožadoval pokutového kopu, ale v tomto případě zůstává hlavní arbitr v klidu.

100

Vinícius Júnior balón u postranní čáry nezískal, hosté budou vhazovat.

99
Střídání

Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Rodri, přichází Raheem Sterling.

98

Fernandinho střílel ve velkém vápně bez přípravy příliš vysoko nad. Nyní je to Thibaut Courtois, kdo může šetřit čas.

98

Faulem se provinil domácí tým, hosté rozehrají standardku z velké dálky.

96

Rohový kop pro Manchester.

95

Real Madrid právě vstřelil branku!
KARIM BENZEMA se toho nebál, svou přesně mířenou střelu adresoval k pravé tyči a míč jí možná i lehce dotknul a doputoval za brankovou lajnu. Ederson skočil k opačnému koutu brány. V tuto chvíli postupuje španělský gigant.

93
Důležité

To nám to prodloužení hezky začíná. Napřed výtržník, nyní pokutový kop. Rúben Dias zcela jasně fauloval Benzemu a hosté protestují zbytečně. Tohle je pokutový kop.

92

Karim Benzema se hned zjevil v šanci, ale jeho nepříliš prudký pokus Ederson v klidu lapil.

91

Úvod prodloužení narušil fanoušek s červenou vlajkou, ale příliš dlouho pauza být nemusela.

91

Začal první poločas prodloužení.

90+7

Druhý poločas skončil.

90+7

Přetažený centr Realu doputoval do zámezí a to znamená jedno – bude se prodlužovat.

90+6
Karty

Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (Federico Valverde), jenž fauloval Fernandinha.

90+4

Foden pálil tvrdě z dálky, ale minul domácí bránu.

90+3

Rodrygo se mohl stát hrdinou večera, v další šanci jej ale vychytal brankář hostů, který jeho pokus z pravé strany vyrazil.

90+2

Neuvěřitelný závěr domácího mužstva v závěru. Dani Carvajal odcentroval z pravé strany, míč hlavou lehce tečoval Asencio, ale ten doputoval znovu k RODRYGOVI, který se do něj opřel hlavou o poznání důrazněji a poslal jej pod horní tyč, kam Ederson nedosáhl.

90

Real ještě vykřesal naději. Benzema udržel míč na hrací ploše, odehrál jej před bránu, kde RODRYGO předběhl hostujícího gólmana a těsně před ním tečoval balón do jeho sítě.

89

Marco Asensio se nejprve snažil projít individuálně, ale záměr mu nevyšel. O chvíli později nedosáhl skluzem na přihrávku z pravé strany před odkrytou částí soupeřovy svatyně.

89

Hodně nepřesný centr domácích z levé strany doletěl do míst, kde byli pouze hosté.

87
Důležité

Dvě velké šance hostů. V první dokázal jeden z domácích fotbalistů zastavit míč na brankové čáře, v té druhé střílel Jack Grealish z levé strany a Thibaut Courtois svou dlouho nohou se štěstím vytěsnil balón vedle své levé tyče.

86
Důležité

Mohlo to být o dva góly. João Cancelo napřáhl před hranicí vápna a prudkou ranou pravačkou poslal míč ke vzdálenější tyči a do horní části svatyně Madridu, Thibaut Courtois ale fantasticky dokázal rychlým skokem balón vyrazit. Dnes zřejmě nejlepší hráč španělského týmu.

85
Střídání

ze hřiště odchází Rijád Mahriz, přichází Fernandinho.

84
Karty

Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (Éder Militao), který fauloval nového muže na hřišti Jacka Grealishe.

83

Bílý balet musí začít od své brány, běží poslední desetiminutovka základní hrací doby a španělskému celku se sen o finále vzdaluje.

82

Už jsem chtěl psát, že jsme byli svědky první střely Realu na bránu. K té sice došlo a postaral se o ni Karim Benzema, avšak nejen, že Ederson dokázal zasáhnout, ale navíc k tomu byl domácí hráč chycen do ofsajdu.

81

Hodně dlouhý nákop končí až u Courtoise, který rozehrává na krátko.

80

Rohový kop pro Manchester, hosté drží hru daleko od své brány.

80

Marco Asensio místo sprintu za balónem reklamoval ruku soupeře. Hlavní arbitr ale nechal hru pokračovat a domácí hráč už k balónu nestačil doběhnout.

78
Střídání

ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Jack Grealish.

77

Dlouhý centr letí přímo do náruče Edersona, který nikam nepospíchá.

75
Střídání

ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Eduardo Camavinga.

75
Střídání

ze hřiště odchází Casemiro, přichází Marco Asensio.

73

Manchester City právě vstřelil branku!
Tak tohle je pro Real hodně tvrdá rána a domácí tým to bude mít nyní velmi těžké. Silva na hranici pokutového území poslal křižnou přihrávku na pravou stranu, kam naběhl nepohlídaný RIJÁD MAHRIZ, který tvrdou ranou na bližší tyč, kde bylo volné místo, otevřel skóre tohoto utkání. Thibaut Courtois za tento gól rozhodně nemohl.

72
Střídání

ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Ilkay Gündoğan.

72
Střídání

ze hřiště odchází Kyle Walker, přichází Olexandr Zinčenko.

71

Jsou povolána nosítka a vypadá to na první změnu v sestavě City.

70

Nyní opět hrají o čas, Kyle Walker narazil do Viníciuse Júniora a třebaže je statnější postavy, než jeho soupeř, svíjí se na trávníku, jako by jej nabral někdo na vidle.

70

Hostům se povedlo se štěstím udržet balón na hrací ploše i na kopačkách, ale do šance se ve finále nedostali.

68
Střídání

ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Rodrygo.

68

Chystá se první střídání a to na straně Realu.

67

Jasný ofsajd anglického mužstva, které tak přichází na útočné polovině o balón.

66

Další faul Realu. Karta to v tomto případě sice nebude, ale City může v klidu rozehrávat v blízkosti šestnáctky a navíc šetřit další cenné minuty.

65
Karty

Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (Dani Carvajal). Domácí hráč hodně tvrdě počastoval Kevina De Bruyneho.

64

Domácí nedokázali udržet míč na hrací ploše, soupeř bude vhazovat.

64

Hráč odešel za postranní čáru, aby se mohlo pokračovat. Hned je ale připraven na návrat.

62

Phil Foden si vynutil faul a zpátky na nohy se mu příliš nechce. Domácí fans se bouří.

60

Vinícius Júnior se snažil centrovat z levé strany velkého vápna na spoluhráče, ale k tomu balón nedorazil.

60

Trochu nudná pasáž hry, míč převzali hosté a také oni spíš volí kombinaci mezi sebou namísto útočné akce.

59

Hráči Realu si přihrávají u svého vápna, čas se jim ale krátí.

57

Hodně nepřesný centr domácích končí u obránců City, hosté mohou šetřit čas.

56

Hosté si faul u šestnáctky Realu nevynutili a musí se rychle vracet.

55

Hráči anglického týmu chovali u středové čáry, soupeř vyrazil do protiakce, ale Vinícius Júnior si nezpracoval křižnou přihrávku a nepovedlo se mu zakončit.

53

Ferland Mendy neprošel z levé strany přes dvojici protihráčů, hosté odkopávají míč do bezpečí.

52

Luka Modrić střílel jen do protihráče, k dorážce se nedostal, ale gólman hostů chyboval a míč mu vypadl z náruče, ovšem ani tohoto nedokázali hráči domácího celku využít.

52

Rijád Mahriz se snažil si před hranicí vápna zpracovat míč na levačku, ale to se mu nepovedlo.

50

Gabriel Jesus střílel z levé strany, ale nebyl to žádný prudký pokus a Courtois celkem v klidu sebral míč do rukavic.

49

Jeden z hostů se snažil individuálně dostat do zakončení, to se mu nepovedlo.

47

Ederson si vyběhl k hranici velkého vápna a letící míč uklidil do náruče.

46
Důležité

Vinícius Júnior dnes nemá svůj den. Nyní před ním zívala odkrytá brána, jenže domácí fotbalista odehrál balón pouze do zámezí. Je pravda, že moc slibnou pozici ke střele neměl, ale i tak měla tahle šance skončit brankou.

46

Začal druhý poločas.

První půle už nic nepřinese, domácí se po hvizdu ještě vrhli na hlavního arbitra, neboť dle nich zbytečně odpískal konec v době, kdy se dostávali do slibné protiakce, ale to už je nyní irelevantní.

Kdo čekal gólové hody, jako tomu bylo v prvním utkání, musí být zklamán. Hosté velmi dobře brání a vyčkávají na chyby domácího celku, které pochopitelně přichází, byli to hráči anglického celku, kteří čtyřikrát zamířili mezi tři tyče, zatímco domácím se to nepovedlo ani jednou, v největší šanci pak Silva ztroskotal na gólmanovi Bílého baletu. Španělský tým má před sebou možná posledních 45 minut, pokud si chce vynutit alespoň prodloužení, musí skórovat a naopak neinkasovat. Podaří se mu to?

45+3

První poločas skončil.

45+2

Kevin De Bruyne si zpracoval míč před velkým vápnem, odcentroval a jeden z domácích fotbalistů odvrátil míč opět do zámezí. Takže roh se bude opakovat.

45+2

Manchester v závěru první půle ještě rozehraje rohový kop.

45+1

Casemiro se sice dostal po centru z levé strany k hlavičce, ale míč spíš jen lehce tečoval a gólmanovi soupeře tím žádné potíže nezpůsobil.

44

Kombinace na jeden dotek se teď fotbalistům anglického mančaftu vůbec nevyvedla, nepřesná přihrávka končí u Courtoise.

43
Důležité

Vzápětí se ve velké šanci zjevil Karim Benzema, který nabíhal z levé strany sám na gólmana, ale nejen, že jeho svatyni přestřelil, navíc se chytil do ofsajdové pasti, takže by případný gól neplatil.

42

Útočná akce se Realu nezdařila, hostům se povedlo získat míč a odehrát jej do bezpečí.

40

Opět souboj Vinícius Júnior vs. Kyle Walker, tentokrát v pokutovém území. Obránce City odehrál skluzem balón do bezpečí a ač domácí hráč znovu skončil na zemi, i v tomto případě bylo vše dle pravidel.

40

Phil Foden zkusil střelu z dálky a Thibaut Courtois se musel činit, povedlo se mu ale míč vyrazit.

40

Ederson musel vyběhnout ven z pokutového území, aby byl u balónu jako první.

39

Bernardo Silva místo střely volil přihrávku na pravou stranu, jeden z protihráčů tečoval míč do zámezí, následuje tedy rohový kop.

37

V ní se málem do samostatného úniku dostal Vinícius Júnior, jenž nakonec po kontaktu s Walkerem skončil na trávníku, ale tohle nebyl faul.

37

Hosté operovali s balónem u velkého vápna, ale ke střele se žádný z hráčů nedostal a už vyráží domácí do protiakce.

35

Karim Benzema inkasoval úder míčem do choulostivých míst, což jistě nebylo příjemné.

34

Hráči Manchesteru si nepohlídali postavení a lapili se do ofsajdové sítě.

34

Domácí po rozehrávce poctivě odevzdávají balón soupeři.

32

Chvíli to trvalo, hosté nakonec zakopli balón do autu.

32

Dva hráči zůstávají ležet na trávníku, ale hra pokračuje.

31

Luka Modrić posílal zajímavý centr z pravého křídla před malé vápno, kde se na míč snažil dosáhnout jeden z jeho spoluhráčů, ale nepovedlo se.

30

Thibaut Courtois musí znovu pomáhat s rozehrávkou, míč posílá nejbližšímu spoluhráči.

30

Luka Modrić zachytil míč na obranné polovině a než se hnát zběsile do útoku, raději jej poslal svému brankáři.

28

Útočný faul domácího týmu nezůstal nepovšimnut, soupeř může v poklidu rozehrát od své brány a ušetřit navíc cenný čas, neboť faulovaný Kyle Walker se hned tak na nohy nechystá.

27

Toni Kroos mířil dobře do bližšího horního rohu brány, ale míč byl lehce tečován zdí a skončil v zámezí. Následuje roh.

26

Teď si ale hosté špatně přihráli, domácí vhazovali a Vinícius Júnior si vynutil faul před vápnem. Je z toho zajímavý přímý kop.

25

Bílému baletu se stále nedaří získat míč pod kontrolu.

24

Anglický tým drží balón na kopačkách, což se domácím příznivcům pochopitelně vůbec nelíbí.

23

Gabriel Jesus se s tím nepáral, doběhl k volnému balónu na hranici šestnáctky, ale svou tvrdou ránu adresoval vedle bližší horní spojnice brány. Tady by Thibaut Courtois neměl šanci něco dělat.

22

Přetažený centr hostů z pravé strany doputoval až za vzdálenější postranní lajnu. Manchester je nyní o trochu aktivnější.

21

Z rohového kopu žádné nebezpečí nevzešlo a belgický brankář může rozehrávat.

20
Důležité

Obrovská možnost hostů, Bernardo Silva střílel z hranice malého vápna na bližší stranu a jen fantastický zákrok gólmana Realu zabránil změně stavu. Thibaut Courtois vyrazil tvrdou střelu na roh a zaslouží velkou pochvalu.

18

Vinícius Júnior mohl rozjásat domácí stadion, jeho rána z levé strany ale proletěla vysoko nad soupeřovou svatyní.

18

Toni Kroos si vynutil faul, jeho tým rozehraje za středovou lajnou.

17

Kombinace hostů u středové lajny pokračuje, na první pořádnou možnost se stále čeká.

16

Karim Benzema už jen čekal na přihrávku, před sebou měl zcela otevřený prostor, avšak obránci Manchesteru stačili v poslední chvíli balón zastavit, což bylo pro ně velké štěstí.

15

Kevin De Bruyne vyzkoušel pozornost madridského gólmana, ale ten jeho střelu chytá.

14

A Manchester City nikam nepospíchá, hráči v klidu kombinují.

14

Nepřesná rozehrávka týmu ze Španělska znamená ztrátu balónu a zaútočit mohou hráči anglického mužstva.

14

Hosté ale dobře brání, balón posílají až k soupeřově gólmanovi.

13

Další aut pro tým Realu, tentokrát na útočné polovině.

13

Domácí vhazovali aut a hru přenesli ke své bráně.

12

Karim Benzema podruhé dnes zakončoval, když kolmou přízemní přihrávku Federica Valverdeho nezpracovával, nýbrž střílel bez přípravy vysoko nad bránu.

11

Real kombinuje na své polovině a hledá cestu k bráně hostů. Čas hraje v jeho neprospěch, ale zatím ho má dost.

10

Thibaut Courtois znovu u balónu, v tomto případě pomáhá po malé domů s rozehrávkou svému celku.

10

Rijád Mahriz po rozehrání standardky hlavičkoval v pokutovém území přímo do náruče domácího gólmana, který rychle rozehrává.

9
Karty

Žlutá karta pro tým Real Madrid CF (Luka Modrić).

Žlutá karta pro tým Manchester City (Aymeric Laporte).

8

Luka Modrić byl jedním z aktérů, svého protihráče poslal k zemi, ačkoli sám inkasoval úder do obličeje. Nakonec z toho budou jen žluté karty.

8

Jasný faul "bílého baletu", po kterém následuje strkanice a hned v úvodu planou docela emoce a to zápas ještě pořádně nezačal.

7

João Cancelo si odehrál na levém křídle u velkého vápna míč až příliš od kopačky, toho se tak zmocňují domácí.

6

Ederson trochu zahrál na nervy spoluhráčům, míč před Viníciusem Júniorem odehrál po malé domů do bezpečí v poslední chvíli.

5

Pěknou kombinaci anglického týmu zastavuje hvizd hlavního arbitra, který si dobře všiml hry rukou, kterou si při zpracování pomohl Bernardo Silva.

4
Důležité

V první větší šanci nejlepší střelec Madridu Karim Benzema, který se dostal k hlavičce z úrovně penalty, míč ale odehrál vysoko nad.

4

Gabriel Jesus se málem dostal do zakončení hlavou z bezprostřední blízkosti, obrana Realu ale zareagovala a odehrála balón do bezpečí.

3

João Cancelo si zatančil s míčem u levé postranní lajny a nakonec vybojoval roh. Z hlediště se ozývá ohlušující pískot, není se čemu divit.

2

Jeden z domácích hráčů se po centru sice v pokutovém území dotkl balónu, ale tečoval jej pouze do skrumáže těl před sebou. Nic nebezpečného.

1

Domácí jsou ale rychle v útoku a Vinícius Júnior si vynutil faul u rohového praporku. Jeho tým bude rozehrávat z levé strany a domácí hráč s dvacítkou na dresu hecuje domácí příznivce.

1

Hosté se ujali míče a kombinují u středové čáry.

1

Utkání právě začalo.

Hráči jsou na trávníku, utkání za chvíli začne. Příjemnou zábavu.

Úvodní sestavy:

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militao, Fernández, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić – Valverde, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin, Fuidias – Alaba, Vallejo, Marcelo, Asensio, Ceballos, Camavinga, Jović, Vázquez, Rodrygo, M. Díaz.
Trenér: C. Ancelotti.

Manchester City: Ederson – Walker, Dias (C), Laporte, Cancelo – B. Silva, Rodri, De Bruyne – Mahriz, Jesus, Foden.
Náhradníci: Z. Steffen, Carson – Aké, Zinčenko, Egan-Riley, Gündoğan, Grealish, Sterling, Fernandinho, Palmer, McAtee, Lavia.
Trenér: P. Guardiola.

Rozhodčí: D. Orsato – C. Carbone, A. Giallatini (všichni ITA).

První duel semifinále

Reklama na fotbal, tak by se dal stručně charakterizovat. City se rychle ujalo vedení 2:0, ale celek z Pyrenejského poloostrova do poločasu snížil. Mužstvo z Britských ostrovů se v úvodu druhé půle vrátilo do dvoubrankového vedení, ale hosté opět snížili. Stejný scénář se poté opakoval ještě jednou v rozmezí 74. – 82. minuty, domácí mančaft nakonec těsný náskok 4:3 uhájil až do závěrečného hvizdu. Dnes mu tak na hřišti Realu k postupu stačí i remíza.

Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu utkali dosud devětkrát, třikrát se z výhry radoval Real, čtyřikrát Manchester city a dvakrát skončil zápas nerozhodně. Anglický tým se radoval z výhry v posledních čtyřech vzájemných soubojích.

Anglický tým osmifinálovými souboji prošel celkem v klidu, když vyhrál na hřišti Sportingu Lisabon vysoko 5:0, doma se pak spíše šetřil a hrál s portugalským protivníkem bez branek. Ve čtvrtfinále nebyl daleko od vyřazení, po domácí hubené výhře 1:0 na Atléticem Madrid sehrál na hřišti španělského protivníka velkou bitvu, tým z hlavního města byl blízko smazání manka, ovšem nakonec se Manchesteru povedlo uhájit bezgólový výsledek.
V Premier League svádí anglický celek souboj o prvenství s Liverpoolem, čtyři kola před koncem činí jeho náskok před protivníkem jediný bod. Na venkovních hřištích sehrál sedmnáct střetnutí a připsal si třináct výher, tři remízy a jedinou porážku, čtyřiatřicet vstřelených a jen osm inkasovaných branek. Také hostům generálka na dnešní odvetu vyšla, také oni zvítězili 4:0, a sice na hřišti Leedsu.
Nejlepšími střelci mužstva jsou jedenáctigóloví Kevin De Bruyne z Belgie a Alžířan Riyad Mahriz.

Španělský gigant byl na hraně vyřazení už v osmifinále, kde prohrál nejprve na hřišti PSG 0:1. Francouzský soupeř se pak venku ujal stejného vedení, které držel až do 61. minuty. Poté začal úřadoval Karim Benzema, jenž během dvaceti minut dosáhl na hattrick a zařídil svému mužstvu postup. Ve čtvrtfinále narazil "bílý balet" na londýnskou Chelsea, kterou na jejím trávníku porazil 3:1 a ač doma poté padl 2:3, mohl se radovat z postupu do semifinále.
Ve španělské lize si Real čtyři kola před koncem zajistil zisk mistrovského titulu, před druhou Barcelonou má již nedostižný patnáctibodový náskok. Na svém trávníku zaznamenal ze sedmnácti utkání dvanáct výher, čtyři remízy a jedinou porážku, vstřelil 38 branek a jen třináct inkasoval. V generálce na odvetu deklasoval Espanyol 4:0
Nejlepším střelcem je zmíněný Francouz Karim Benzema, který má na kontě 26 gólů.

Dámy a pánové, je to tady. Dnes večer budeme znát finální dvojici Ligy mistrů, druhý finalista vyjde z dvojce španělsko-anglických gigantů Realu Madrid a Manchesteru City. Hosté zajíždí na hřiště svého soupeře v roli mírného favorita a s mírným náskokem z prvního zápasu, avšak španělský tým požene dopředu bouřlivá atmosféra domácího stadionu. Myslím, že nás čeká velkolepá podívaná.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.