To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 2:7. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 23:8.

Je konec. Salzburg zvítězil nad Sevillou 1:0 a raduje se z postupu do play off Ligy mistrů! Vstup do zápasu byl velice pomalý z obou stran a na nějakou první šanci jsme museli čekat do 32. minuty, kdy domácí Luka Sučić pálil vedle. Ve 40. minutě se Fernando dostal ke hlavičce, ale rovněž minul. Vstup do druhé části zápasu se rakouskému celku vydařil skvěle, neboť v 50. minutě otevřel skóre zápasu Okafor. V 64. minutě si Sevilla ještě více zkomplikovala zápas, protože byl po druhé žluté vyloučen Jordan. Následně si hosté nevypracovali žádnou šanci, zatímco v 87. minutě to málem bylo 2:0, ovšem střela Aaronsona byla zblokována.

Sučić
75. min Capaldo
Okafor
84. min Adamu
27 Adeyemi
Adeyemi
66. min Šeško

Sevilla FCSevilla FC(4-3-3 )

13 Bunú
Bunú
Montiel
68. min Rekik
23 Koundé
Koundé
20 Carlos
Carlos
Augustinsson
53. min Mir
Jordán
Fernando
Rakitić
68. min Torres
Ocampos
11 Munir
Munir
24 Gómez
Gómez
68. min Rodríguez

90+5

Nicolas Seiwald tentokrát poslal k zemi Koundého a to je pro dnešní zápas vše.

90+4

Munir se dopustil útočného faulu na Capalda a Red Bull bude mít znovu míč na své straně.

90+3

Trenér Julen Lopetegui nemá moc důvodů k úsměvu, neboť jeho celek nedokáže postoupit do play off Ligy mistrů, ale díky výhře Lille si zahraje Evropskou ligu.

90+2

Domácí se sice dostali ke střele z dálky, ale už dříve byl pískán faul Salzburgu.

90+1

Nepřesná útočná akce Sevilly končí jen balónem v zámezí.

90

Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.

90

Následně Red Bull vybojoval také rohový kop z levé strany.

89

Rakouský celek má zápas naprosto pod kontrolou a drží balón na levé straně blízko rohového praporku.

87

Brenden Aaronson se dostal uvnitř vápna do zakončení, ale jeho pokus zblokoval Diego Carlos!

86

Znovu domácí celek vybojoval balón na své polovině. Bohužel toho ale momentálně moc k vidění není.

85

Sevilla sice drží balón častěji, ale není ji to nic platné, neboť se stále nemůže dostat do nějakého zakončení.

84

Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Noah Okafor, přichází Chukwubuike Adamu.

83

Domácí brankář byl ošetřen a bude moct pokračovat v zápase. Po jeho odkopu ale Salzburg přišel o balón.

81

Po centru do vápna šel Philipp Köhn vyboxovat balón, ale u toho byl atakován hostujícím hráčem a rozhodčí přerušil hru.

81
Karty

Lucas Ocampos uviděl žlutou kartu za nesportovní chování.

80

A další faul domácího hráče, který byl tentokrát a opět Andreas Ulmer, jenž už má žlutou kartu a měl by si dávat velký pozor.

79

Znovu byl k vidění boj ve středu hrací plochy, kde se Andreas Ulmer dopustil faulu na Ocampose.

77

Stále je to ze strany Sevilly málo a vůbec nedokáže ohrozit svatyni Philippa Köhna.

76

Po soubojích ve středu hrací plochy byl nakonec odpískán faul Capaldovi.

75

Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Luka Sučić, přichází Nicolás Capaldo.

73

Nepovedený centr hostů z levé strany skončil jen v rukou brankáře Philippa Köhna.

72

Benjamin Šeško se nejprve dostal ke střele, kterou Jasín Bunú vyrazil. Posléze ještě pálil Noah Okafor, ale minul svatyni soupeře.

71

Sevilla se nyní trápí a nemůže se dostat zpět do utkání. Pokud Salzburg bude pokračovat v nynější hře tak se o postup nemusí obávat.

69
Karty

Andreas Ulmer tentokrát uviděl před obličejem žlutou kartu, když dohrál Torrese u lajny a přišlápl mu kotník. Bude velmi rád pokud mu žlutá zůstane, protože tohle bylo i na červenou.

68

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Óliver Torres.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Gonzalo Montiel, přichází Karim Rekik.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Óscar Rodríguez.

66

Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Benjamin Šeško.

65

Munir se opět ocitl jen v ofsajdovém postavení a Sevilla momentálně moc neví a to ještě hraje v oslabení.

64

Ovšem po rohovém kopu hostů se Brenden Aaronson snažil dostat do rychlého brejku, ale faulem jej zastavil Joan Jordán, který už jednu žlutou měl a nyní dostává druhou, což znamená oslabení pro Sevillu!

63

Alejandro Gómez se dostal tentokrát ke střele z hranice šestnáctky, ale jeho pokus byl zblokován do zámezí a následuje tak rohový kop.

62

Seville se nyní nedaří vymyslet něco nebezpečného a Salzburgu momentální styl a tempo hry naprosto vyhovuje.

61

Noah Okafor šel do souboje s Gonzalo Montielem o něco tvrději a sudí mu odpískal faul.

60

Hodina utkání je za námi a Salzburg vede nad Sevillou 1:0.

59

Lucas Ocampos se sice dostal do zakončení, ale to letělo jen vedle brány soupeře.

58

Po menší pauze se opět pokračuje a Jérôme Junior Onguéné zachytil nákop soupeře za domácí obranu.

56
Karty

Joan Jordán v souboji šlápl Ulmerovi na nohu a uviděl žlutou kartu.

56

Rasmus Kristensen to zkusil zpoza vápna a jeho pokus nebyl vůbec špatný, ale nakonec se svezl nad svatyni Sevilly.

55

Munir sice číhal v šestnáctce soupeře na centr, ale nacházel se pouze v ofsajdové pasti, což potvrdil pomezní rozhodčí.

54

Diego Carlos si nedokázal poradit s přihrávkou na paty a balón skončil pouze u gólmana Köhna.

53

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ludwig Augustinsson, přichází Rafa Mir.

52

Sevilla tak pro postup do play off Ligy mistrů musí vstřelit dvě branky, což bude mít nesmírně těžké.

50

Salzburg právě vstřelil branku!
Nedáš, dostaneš a Red Bull otevírá brankový účet zápasu veledůležitým gólem! Sevilla přišla o balón ve středu hrací plochy a následně se domácí dostali dopředu, kdy z levé strany dával míč do vápna Adeyemi a tam následně zakončoval nechytatelně do pravé části branky osamocený NOAH OKAFOR. Asistence: Karim Adeyemi.

49

Opět je to ale španělský celek, který diktuje tempo hry a snaží se zatlačit svého soupeře.

48

Největší šance v zápasu nekončí gólem! Munir se totiž dostal uvnitř malého vápna osamocen ke hlavičce, ale ta skončila pouze na horní tyči! Salzburg měl neuvěřitelný kus štěstí, zatímco Sevilla neskutečnou smůlu.

46

Brenden Aaronson se krátce po začátku druhé půle nachytal v ofsajdovém postavení.

Fauly: 9:5

První polovina tohoto utkání je za námi a branky jsme se v Red Bull Aréně nedočkali. Vstup do zápasu byl velice pomalý z obou stran a na nějakou první šanci jsme museli čekat do 32. minuty, kdy domácí Luka Sučić pálil vedle. Ve 40. minutě se Fernando dostal ke hlavičce, ale rovněž minul. Sevilla sice byla o něco aktivnějším týmem, ale zápas zatím není nic pro oko náročného fotbalového diváka.

45+1

První poločas skončil.

45+1

Lucas Ocampos si to sice namířil do šestnáctky z levého křídla, ale tam byl čistě odzbrojen domácím obráncem.

45

Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.

45

Jules Koundé se dostal do zakončení hlavou po centru z rohu, ale to poslal jen nad bránu Philippa Köhna.

44

Španělé ale nakonec celou situaci zpomalili a následně útokem z levé strany vybojovali rohový kop.

43

Salzburg ale znovu neuspěl svým útokem a bude se muset bránit brejku po pravé straně.

42

Sevilla ke konci první půle zvyšuje své tempo, ale stále je to hodně málo oproti očekáváním.

40

Fernando se po centru Ivana Rakitiče z volného kopu dostal ke hlavičce, kterou zamířil těsně vedle levé tyče! Pravděpodobně se ale jednalo o ofsajd a možný gól by tak nebyl uznán.

39

Mohamed Camara šel do souboje s Lucasem Ocamposem pozdě a nedovoleně jej seslal k zemi. Sevilla tak bude mít k dispozici volný kop.

38

Po nepřesné standardní situaci Sevilly byl náznak rychlého brejku Red Bullu, ale přihrávka středem byla zblokována.

37
Karty

Jérôme Junior Onguéné se dopustil nedovoleného zákroku na Munira a uviděl od sudího kartu žluté barvy.

35

Munir se sice nedostal z pravé strany přes soupeře, ale Ivan Rakitić následně vypálil do odraženého míče a zaznamenal tak první střelu na bránu celého utkání, se kterou si Philipp Köhn snadno poradil.

34

Po boji u lajny získalo hostující mužstvo autové vhazování, což se Salzburgu nelíbí, ale nic nezmění.

32

Noah Okafor posunul míč Luka Sučičovi, ale ten zpoza hranice vápna zakončil těsně vedle pravé tyče!

30

Půl hodina utkání je za námi a zatím jsme se nedočkali žádné střely na bránu, nýbrž nějaké branky. Utkání je zatím velmi svázané taktikou.

28

Rasmus Kristensen se dopustil dalšího faulu, když sejmul Ivana Rakitiče.

27

Tentokrát se Noahu Okaforovi otevřela cesta po pravém křídle, ale míč si zbytečně moc předkopl, čehož využil obránce Sevilly.

26

Munir poslal k zemi Mohameda Camaru a je důrazně varován sudím Vinčičem. Příště z toho může být žlutá karta.

25

Ivan Rakitić se sice odhodlal ke střele, ale jeho pokus nebyl zrovna extra třídy a skončil vedle brány.

23

Hosté se sice ocitli pod tlakem při rozehrávce, ale Luka Sučić se provinil jen faulem.

22

Zatím to ale není zrovna zápas, který by si diváci pouštěli také ze záznamu, neboť nám nic moc zajímavého a atraktivního nepřináší.

21

Alejandro Gómez si dělal místo pro střelu zpoza vápna, ale nakonec jeho rána trefila jen domácího hráče.

20

Hosté to zkoušeli nákopem za obranu, ale domácí byli vzadu velice pozorní a odhlavičkovali míč do bezpečí.

18
Karty

Ludwig Augustinsson se ale následně dopustil faulu, když zastavil brejk soupeře a od sudího uviděl kartu žluté barvy.

17

Následná standardní situace ale nepřinesla nic nebezpečného a do protiútoku mohou jít hráči domácího mužstva.

16

Jérôme Junior Onguéné se zrovna dvakrát dobře nedomluvil s brankářem a Sevilla má k dispozici další rohový kop.

15

Opět je k vidění stejný obrázek, kdy Salzburg nikam nepospíchá a spíše vyčkává na ztrátu míče z nohou hráčů Sevilly.

14

Philipp Köhn musel být připraven, protože španělský celek to zkusil centrem z levé strany a domácí brankář chytil balón do rukou.

12

Po nákopu hostů se k balónu opět dostal Red Bull a následně získal také autové vhazování.

11

Následná standardní situace byla rozehrána nakrátko a po chvíli přiletěl centr do šestnáctky, kde se Jules Koundé dostal ke hlavičce, ale tu umístil vedle brány.

10

Nyní ovšem může Sevilla vymyslet něco nebezpečného, protože bude zahrávat rohový kop z pravé strany.

8

Zatím je úvod zápasu velmi vlažný a hraje se především ve středu hrací plochy.

7

Sevilla se vydala po pravém křídle, ale následný centr byl zblokován a posléze se Joan Jordán dopustil faulu na Mohameda Camaru.

6

Domácí celek zatím myslí především na zadní vrátka a nechce udělat nějakou trestuhodnou chybu, která jej bude stát obdrženou branku, protože Red Bullu k postupu stačí remíza.

5

Ivan Rakitić se dostal k balónu na levé straně, ale později skončil míč znovu jen v zámezí a následuje odkop od brány Philippa Köhna.

4

Bohužel se dnešní velmi důležitý zápas odehrává bez diváku, neboť v Rakousku momentálně platí přísná protiepidemická opatření.

3

Salzburg se snažil něco vymyslet po levém křídle, ale k míči se dostala Sevilla, ovšem ta také nepředvedla úspěšný útok.

2

Míč skončil v zámezí, což znamená autové vhazování pro španělský celek.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

FC Red Bull Salzburg: Köhn – Kristensen, Onguéné, Solet, Ulmer (C) – Sučić, Camara, Aaronson, Seiwald – Okafor, Adeyemi.
Náhradníci: Mantl, Walke – Bernede, Adamu, Capaldo, Diambou, Guindo, Kjaergaard, Ludewig, Piątkowski, Šeško.
Trenér: Matthias Jaissle

Sevilla FC: Bunú – G. Montiel, Koundé, Diego Carlos, Augustinsson – Jordán, Fernando, Rakitić (C) – Ocampos, Munir, A. Gómez.
Náhradníci: Dmitrović, González – Delaney, Mir, Rekik, Óscar Rodríguez, Romero, Ó. Torres, Hernandez, Juanlu, Alcedo, Scotta.
Trenér: Julen Lopetegui

Rozhodčí: Vinčić – Klančnik, Kovačič.

Sevilla FC

Sevilla je na tom dnes hůř, neboť pro postup do play off Ligy mistrů musí vyhrát. Momentálně se totiž nachází na 3. pozici se 6 body a skóre 5:4. Díky dnešní výhře by se dostala jistojistě minimálně na 2. místo. Remíza by ovšem Sevillu stála postup do play off Ligy mistrů a následně by záleželo na zápase vlků.

Salzburg je aktuálně na 2. místě se 7 body a skóre 7:6. Na první Lille tak ztrácí jeden bod. K postupu tak dnes stačí remíza, neboť i přes výhru čtvrtého Wolfsburgu bude mít rakouský celek lepší vzájemný zápas. Prohra ovšem vyřadí Red Bull z play off Ligy mistrů a následně bude záležet jestli získají vlci tři body nebo ne, což by znamenalo útěcho v podobě Evropské ligy.

Tabulka skupiny G:

1. Lille 8 bodů, skóre 4:3
2. Salzburg 7 bodů, skóre 7:6
3. Sevilla 6 bodů, skóre 5:4
4. Wolfsburg 5 bodů, skóre 4:7

Dnes se bude hrát v Red Bull Aréně v Salzburgu. Utkání dnes budou řídit slovinští rozhodčí a to konkrétně hlavní sudí Slavko Vinčić a jeho asistenti Tomaž Klančnik a Andraž Kovačič. Jako čtvrtý rozhodčí bude David Smajc. Video bude mít na starost Paul Tierney a jeho asistent Nejc Kajtazovic. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.

V dnešním zápase skupiny G se proti sobě utkají týmy FC Red Bull Salzburg a Sevilla FC. K vidění bude zápas o všechno, neboť tato skupina je velmi zamotaná. V zápase na půdě Sevilly došlo ke bláznivému klání. Ve 13. minutě totiž nejprve hostující Adeyemi neproměnil penaltu. Ve 21. minutě se k penaltě postavil Sučič a poslal Salzburg do vedení. Ve 37. minutě získali hosté už třetí pokutový kop, ale tentokrát Sučič nedal, zatímco ve 42. minutě vstřelil gól z pokutového kopu domácí Rakitič. Stav byl tak po poločase 1:1. V 50. minutě ale dostal domácí En Nesyri druhou žlutou kartu a Sevilla šla do oslabení. To ovšem Salzburg nevyužil a zápas skončil remízou 1:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.