Statistiky zápasu:
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 12:2. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:18.

Porto může slavit! Dokázalo porazit AC Milán 1:0, připsalo si první výhru ve skupinové fázi LM a do odvetné části půjde se čtyřmi body. Naopak Rossoneri mají na kontě tři porážky.

Nutno říci, že Draci zvítězili zaslouženě. Byli lepší, vytvářeli si šance, ale ty dlouho zůstávaly nevyužity. Hned v úvodu utkání trefil Díaz tyč, poté několikrát mířil o decimetry vedle Taremí. Štěstí se tak na Porto usmálo až v 65. minutě, kdy se Luis Díaz dostal k míči před pokutovým územím a po zemi ho poslal k tyči milánské brány. Hostům pak už nepomohl ke zvratu ani střídající Zlatan Ibrahimović, který si připsal premiéru v tomto ročníku LM. Domácí to dohráli zkušeně a italský celek za celý duel nepustili do vážnější příležitosti.

Wendell
46. min Sanusi
Oliveira
67. min Vitinha
8 Uribe
Uribe
25 Otávio
Otávio
90+1. min Grujić
7 Díaz
Díaz
Evanilson
67. min Corona
Taremí
84. min Martínez

Tomori
58. min Romagnoli
Ballo-Touré
58. min Kalulu
8 Tonali
Tonali
66. min Bakayoko
Binnásir
33 Krunić
Krunić
82. min Maldini
Saelemaekers
9 Giroud
Giroud
58. min Ibrahimović

90+5

Na ten šel do šestnáctky i brankář Tătăruşanu, míč se však odrazil do zámezí od jednoho z jeho spoluhráčů. Diogo Costa rozehrává od brány!

90+4

Hosté se dostávají ke svému vůbec prvnímu rohu v zápase...

90+3

Přetažený centr z pravé strany si našel Ibrahimović. Ten míč vracel hlavou před bránu, kde si dělal prostor Pierre Kalulu, který se ale do zakončení neprosadil a následný nástřel Davideho Calabrii prolétl příliš daleko od číhajícího Ibrahimoviće.

90+2

Rohové kopy – 8:0

90+1

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Otávio, přichází Marko Grujić.

90+1

Pepe získal pro domácí rohový kop. Tohle Portu vyhovuje.

90+1

Rozhodčí nastaví ještě pět minut!

90
Karty

Rafael Leão dostal žlutou kartu za zákrok na Otávia.

89

Už se opět hraje. Mbemba utkání dokončí.

88

Domácí fotbalista je ošetřován. Zřejmě utrpěl nějaký krvavý šrám, který mu způsobila Zlatanova kopačka.

87
Karty

Zlatan Ibrahimović teď navíc zasáhl vysokou nohou Chancela Mbembu a dostal za to žlutou kartu.

87

Porto vůbec nepouští Milán k nějakému náporu. Domácí drží míč na útočné polovině.

86

Nákop Mbemby přelétl nabíhajícího spoluhráče Sanusiho. Vhazují hosté.

85

João Mário v ostrém souboji s Bakayokem na půlce hřiště. Píská se proti hostům.

84

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Mahdí Taremí, přichází Toni Martínez.

82

Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Daniel Maldini.

81
Karty

Žlutou kartu dostává Pierre Kalulu (AC Milán).

80

Domácí brankář Diogo Costa našel krásným nákopem za obranu Jesúse Manuela Coronu, který už postupoval na bránu Milána. Domácí fotbalista skončil na trávníku po kontaktu s Kalulem, ale pokutový kop z toho nebude! Sudí Brych hráčům ukazuje, aby pokračovali ve hře.

79

Mahdí Taremí přebral míč zády k bráně a následně ho hrál patičkou za sebe. Tam ale nebyl nikdo ze spoluhráčů, čemuž se útočník Porta diví.

77

Zlatan Ibrahimović posílal z pravé strany míč do šestnáctky. Našel Alessia Romagnoliho, který ale balón špatně zpracoval a po něm se neprodral k zakončení Tiemoué Bakayoko.

76

Stále platí, že si Rossoneri v podstatě nevytvořili žádnou gólovou šanci. Dopředu je to od Milána dnes hodně nevýrazné.

75

Ten domácí rozehráli nakrátko a nyní si vyměňují míč na útočné polovině.

74

Mahdí Taremí prohnal Calabriu a získal pro Draky rohový kop.

73

Střely na bránu – 2:1, mimo – 12:2

72

V ofsajdu byl polapen Ibrahimović. Míč pro Porto.

71

Dvacet minut do konce základní hrací doby. Pokud chtějí v Miláně myslet na jarní část soutěže, neměli by v Portu prohrát.

70

S míčem postupoval dopředu Ibrahimović. Ten byl však čistě zastaven domácím obráncem Mbembou.

68

Domácí zahrávali rohový kop. Po centru Vitinhi hlavičkoval těsně mimo volný Pepe!

67

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Evanilson, přichází Jesús Manuel Corona.
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Sérgio Oliveira, přichází Vitinha.

66

Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Tiemoué Bakayoko.

66

Hosté se do sebe okamžitě slovně pustili a vysvětlují si, že takhle ne. Hodně aktivně tam vystupovali především Simon Kjaer a Zlatan Ibrahimović.

65

Porto právě vstřelilo branku!
Domácí se naprosto zaslouženě ujímají vedení! Vše začalo u Joãa Mária, který na pravé straně přehrál Kalula a odcentroval. Míč se odrazil na hranici šestnáctky, kde ho Mahdí Taremí v pádu posunul na LUISE DÍAZE a ten přízemní střelou k levé tyči z pohledu marně se natahujícího Tătăruşana otevřel skóre.

63

Evanilson na pravém křídle zacvičil s obranou hostí. Jeho zpětnou přihrávku však jeden z protihráčů pokryl a odehrál míč do bezpečí.

62

Rozehrával Zlatan Ibrahimović, který to zkusil ze skoro 30 metrů přímo. Střílel vysoko nad.

61

Pepe zezadu podkopl Ismaëla Binnásira. Uvidíme standardní situaci AC Milán.

60

João Mário si při kombinaci na pravém křídle nerozuměl se spoluhráčem. Bude se kopat od brány hostí.

59

V dresu Milána teď máme na hřišti i čtyřicetiletou legendu Zlatana Ibrahimoviće. Uvidíme, zda švédský útočník zvedne ofenzivní projev hostí.

58

Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Fodé Ballo-Touré, přichází Pierre Kalulu.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Zlatan Ibrahimović.
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Fikayo Tomori, přichází Alessio Romagnoli.

58

Hosté chystají střídání. Trenér Pioli určitě nemůže být s hrou svých svěřenců spokojen.

56

Mateus Uribe se dostal k odraženému míči, který tak z 22 metrů napálil směrem na bránu. Portu zase chybělo pár decimetrů!

55

Hosté se po rohovém kopu ubránili a dostali míč alespoň do autu.

54

Pokus Luise Díaze vychýlil na rohový kop Simon Kjaer. Tlak Porta může pokračovat.

54

Hraje se v podobném duchu jako v prvním poločase. Domácí Draci mají více ze hry.

53

Hosté přestáli roh soupeře, ale akce Porta ještě pokračovala. Mahdí Taremí odcentroval zprava na vzdálenější tyč, kde bránu hlavou netrefil Chancel Mbemba.

52

Evanilson si našel míč po autovém vhazování Sanusiho a dostal se do dobré střelecké pozice. Jeho pokus srazil mimo bránu bránící Tomori.

51

Z velké dálky to zkusil Zaidu Sanusi. Hráč, který nastoupil do druhé půle, mířil vysoko nad.

50

Ballo-Touré poměrně tvrdě zastavil průnik domácího Joãa Mária. Rozhodčí však nechává hru pokračovat.

49

Hosté zahrávali standardní situaci. Rána Sandra Tonaliho skončila na modrobílé zdi.

48

Mahdí Taremí má stále o něco vychýlená mířidla! Na pravém křídle získal míč, navedl si ho na střed a po zemi střílel těsně vedle pravé tyče brány Milána!

47

Taremí při napadání povalil Kruniće. Míč pro Milán.

46

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Wendell, přichází Zaidu Sanusi.

Rohové kopy – 2:0

První poločas gól nepřinesl. Blíže k němu určitě měli hráči domácího Porta. Hned v úvodu střílel Luis Díaz do tyče, pak měl několik dobrých příležitostí také útočník Taremí, jehož zakončením vždy pár decimetrů chybělo. Milánští si žádnou větší šanci ke skórování zatím nepřichystali.

45+2

První poločas skončil.

45+2

Ještě příležitost domácích! Po zpětné přihrávce spoluhráče střílel z hranice šestnáctky Otávio, jenž ale trefil jen protihráče.

45+1

První poločas bude nastaven o dvě minuty.

45

Rychlý protiútok hostí zakončoval polonůžkami Olivier Giroud. Bránu však minul a navíc se ukázalo, že byl i v ofsajdu.

44

Rohový kop domácích. Otávio centroval na bližší tyč, kde byla obrana Milána připravena.

43

Vůbec první střela Rossoneri mezi tyče! Centr Saelemaekerse z pravé strany si našel Olivier Giroud, jenž ale hlavičkoval jen do připraveného Dioga Costy.

42

K zakončení ze střední vzdálenosti se dostal Otávio. Domácí záložník zamířil nad.

41

Wendell se ocitl v péči domácích lékařů. Vypadá to na problém s rukou, který by ho ale neměl vyřadit z utkání.

39

Hosté jsou zatím směrem dopředu bezradní. Brankáře Dioga Costu ještě neohrozili.

38
Karty

Mateus Uribe fauloval zezadu Saelemaekerse a dostal za to žlutou kartu. Do následné strkanice se zapojil i domácí kapitán Pepe, za to už však další tresty nepadly.

37

Mahdí Taremí v souboji 1 na 1 s Tomorim. Domácí útočník zkusil stopera AC obstřelit, ale ten míč nepustil na brankáře Tătăruşana.

35

Střely celkem – 6:0

34

João Mário si při své kličkované zřejmě pomohl i rukou. Rozhodčí ho nechal hrát, nakonec se však balón odrazil k fotbalistům Milána.

33

Porto je zatím určitě lepším týmem. Častěji se tlačí do útoku a dokáže si vytvářet i zajímavé střelecké pozice.

32

Po centru Sérgia Oliveiry se pokusil o nůžky Luis Díaz. Efektní zakončení mu nevyšlo, gólman AC mohl zůstat v klidu.

30

I Giroud ale bude v pořádku a je připraven na návrat do hry.

29

Olivier Giroud se střetl s Mateusem Uribem a oba fotbalisté zůstali ležet na zemi. Zatímco domácí záložník se už zvedl, zkušený Francouz zůstává v péči lékařů.

28

Porto pokračuje v aktivní hře. Mahdí Taremí zakombinoval se Sérgiem Oliveirou, který mu balón vrátil a domácí útočník pálil z pravé strany šestnáctky. Jeho křížná rána minula vzdálenější tyč tak o metřík!

27

Fotbalisté Porta určitě chtějí zůstat ve hře o postup do jarní části LM. K tomu by dnes potřebovali zvítězit nebo alespoň bodovat. Milán je ale ve stejné situaci.

26

Hráči domácího týmu jsou zatím v koncovce nebezpečnější. Už měli 2 – 3 dobré příležitosti.

25

Po ní si vyskočil nejvýše Mahdí Taremí, jehož hlavička skončila těsně vedle pravé tyče. To byla dobrá šance Porta!

24

Rafael Leão poslal k zemi Joãa Mária. Standardní situace pro domácí.

23

Domácí se teď nastěhovali na svou útočnou polovinu a snaží se nějak překvapit obranu italského soupeře.

22

Držení míče – 46 % : 54 %

20
Karty

Oliver Giroud v souboji o míč přišlápl domácího stopera Mbembu. Dostal za to žlutou kartu.

19

Rozhodčí Felix Brych řešil s kolegy u VARu zřejmě situaci v pokutovém území Porta, po které se těsně nedostal k zakončení Olivier Giroud. Nakonec tam ale zřejmě nic nelegálního ze strany domácích nebylo.

18

Šance domácích! Saelemaekers při rozehrávce odevzdal míč jen soupeři, z čehož mohl těžit Mahdí Taremí, který si narazil se spoluhráčem a z levé strany šestnáctky se pokoušel o technický obstřel na vzdálenější tyč. Tu tak o metr minul!

17

Po rohovém kopu Sérgia Oliveiry se Rossoneri ubránili.

17

Dobrý centr Luise Díaze z levé strany. Mahdí Taremí se k hlavičce nedostal, ale domácí budou zahrávat alespoň roh.

16
Karty

Hostující Fikayo Tomori obdržel žlutou kartu za nedovolený zákrok na Evanilsona. Ten byl směřován zezadu.

15

Davide Calabria k ničemu nepustil Luise Díaze. Následně vhazoval. Míč se snažil rychle poslat dopředu na Oliviera Girouda, před nímž zasáhl obránce.

14

Tu zahrával Sérgio Oliveira. K hlavičce se dostal Pepe, ovšem ta nebyla dostatečně razantní na to, aby překvapila brankáře Cipriana Tătăruşanua.

13

Fodé Ballo-Touré se dotkl míče rukou. Domácí mají k dispozici standardní situaci z pravé strany...

13

Hostující stoper Fikayo Tomori se ocitl při rozehrávce pod tlakem a odehrál míč jen do autu.

11

Rafael Leão neustál souboj s Joãem Máriem. Podle rozhodčího domácí hráč nefauloval a Porto bude vhazovat.

10

Domácí hned po zisku balónu hráli kolmici dopředu. Náběh Evanilsona si ale pohlídal Simon Kjaer, který míč odehrál ke svému brankáři.

9

Alexis Saelemaekers se dostal k míči na pravém křídle a směřoval s ním dopředu. Jeho centr ale směřoval někam na hranici šestnáctky, kde jeho spoluhráč nedoskočil. Hrát můžou Draci.

7

Porto hraje v úvodu aktivně. Domácí se snaží co nejvíce vytěžit z domácího prostředí.

5

Domácí mohli jít do vedení! Zpoza šestnáctky vypálil Luis Díaz a míč orazítkoval pravou tyč z pohledu brankáře AC Milán Tătăruşanua.

4
Karty

Tentokrát už byl Sérgio Oliveira potrestán žlutou kartou za zákrok na Saelemaekerse.

2

Wendell fauloval Davideho Calabriu, který se potom těžce zvedal z trávníku. Obešlo se to ale bez karty.

1

Utkání právě začalo.

Aktéři zápasu už jsou na hrací ploše a poslouchají znělku Ligy mistrů.

Úvodní sestavy:

FC Porto: D. Costa – Mário, Pepe (C), Mbemba, Wendell – S. Oliveira, Uribe, Otávio, L. Díaz – Evanilson, Taremí.
Náhradníci: Marchesín – Marcano, Conceição, Pepê, Sanusi, Grujić, J. M. Corona, Manafá, Vitinha, B. Costa, Toni Martínez, Vieira.

AC Milán: Tătăruşanu – Calabria (C), Kjaer, Tomori, Ballo-Touré – Tonali, Binnásir, Krunić – Saelemaekers, Giroud, Leão.
Náhradníci: Jungdal, Desplanches – Ibrahimović, A. Romagnoli, Kalulu, Maldini, Bakayoko, Gabbia.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (GER).

Utkání odřídí sudí z Německa. Hlavním je pan Felix Brych, jemuž budou asistovat Mark Borsch se Stefanem Luppem. Na pozici čtvrtého rozhodčího byl delegován Daniel Schlager. Obsluhu VAR dostali za úkol Marco Fritz s asistentem Chrisem Kavanaghem. Ten to německým kolegům lehce kazí, sám je totiž Brit.

Oba soupeři se naposledy utkali v evropském Superpoháru v roce 2004. AC Milán tehdy zvítězil 1:0 gólem ukrajinského kanonýra Andrije Ševčenka.

FC Porto:
Porto je tradičním účastníkem Ligy mistrů, oproti Milánu je v tomto ohledu v posledních letec rozhodně zkušenější. Do letošního ročníku soutěže vstoupilo cennou bezgólovou remízou na půdě Atlética. Doma s Liverpoolem si však připsalo debakl 1:5.

V domácí lize patří Drakům druhé místo s jednobodovou ztrátou na lisabonskou Benficu. O víkendu je po reprezentační pauze čekal pohárový duel na půdě třetiligového Sintrense, který snadno vyhráli 5:0. Porto momentálně postrádá jen stopera Chancela Mbembu.

AC Milán:
Milánské AC se vrátilo do milionářské soutěže, kde má slavnou historii, po poměrně dlouhé odmlce. A zatím to není vydařený návrat, Rossoneri totiž prohráli oba duely. Nejprve na Liverpoolu 2:3, byť 2:1 vedli. Do vedení se AC dostalo i v domácím zápase proti Atléticu, ovšem ještě v první půli přišlo vyloučení Kessiého a hosté z Madridu nakonec dvěma zásahy v závěru skóre otočili.

V italské Serii A patří Milánu prozatím druhé místo s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Neapol. Naposledy hráči tohoto celku otočili domácí utkání s Veronou z 0:2 na 3:2. Kouč Poli se bude muset v portu obejít bez na koronavirus pozitivně testované dvojice Theo Hernández – Brahim Diaz. Zranění nepustí do hry brankářskou jedničku Mikea Maignana, krajního beka Alessandra Florenziho či útočníka Anteho Rebiće.

Posledních 5 zápasů AC Milán:
AC Milán – Venezia 2:0
Spezia – AC Milán 1:2
ÄC Milán – Atlético M. 1:2 (LM)
Atalanta – AC Milán 2:3
AC Milán – Verona 3:2

Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V úterý bude rozehráno 3. kolo skupinové fáze Ligy mistrů. Ve skupině B si to rozdají také FC Porto s AC Milán. Oba celky zatím zaostávají za Liverpoolem a Atléticem Madrid a tak se bude hrát o důležité body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.