Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 7:4. Fauly: 6:2.

Je konec! Liverpool nakonec zvládl i domácí duel s Portem a vítězí 2:0. O něco aktivněji vstoupilo do zápasu hostující Porto. V 9. minutě Taremi hlavou trefil Matipa a o čtyři minuty později Otávio z jasné šance minul odkrytou branku. Nakonec se dokázal prosadit domácí Liverpool, ale Maného zásah nemohl platit kvůli těsnému ofsajdu. Liverpool o svém triumfu rozhodl po změně stran. V 52. minutě poslal domácí do vedení Thiago Alcantara. Porto od té doby prakticky přestalo hrát. Liverpool na hřišti dominoval a pojistku ještě stačil přidat Mohamed Salah.

Tsimikas
63. min Robertson
80 Morton
Morton
Alcântara
63. min Henderson
Oxlade-Chamberlain
82. min Milner
11 Salah
Salah
71. min Fabinho
Minamino
10 Mané
Mané
72. min Origi

Uribe
78. min Grujić
Oliveira
64. min Vitinha
7 Díaz
Díaz
Taremí
64. min Conceição
Evanilson
77. min Martínez

90+2

James Milner v nastavení zkusil zakončení zpoza velkého vápna, ale jeho tečovaný pokus hostující brankář Costa s problémy udržel v rukavicích.

90+1

Nastavují se tři minuty!

90

Aktivní Origi se z levé strany znovu tlačil do útoku, ale hned první obránce mu tělem vystavil stopku. Uvidíme, kolik se dnes bude nastavovat.

89

Divock Origi z levé strany zkoušel projít do pokutového území, ale důrazný obránce mu vystavil stopku. Liverpool přesto rychle vybojoval vhazování.

88
Karty

Žlutou kartu dostává James Milner (Liverpool FC).

88

Alisson se také zapojil do rozehrávky domácího Liverpoolu. Braizlský brankář nakopl na hranici velkého vápna, kde neměl spoluhráče.

87

Joel Matip uspěl v dalším vzdušném souboji na vlastní polovině a odehrál míč za půlící čáru. Porto se v závěru ještě snaží hrát sympaticky ofenzivně.

86

Francisco Conceição je dalším zraněným hráčem Porta, který potřebuje ošetření. Uvidíme, zda závěrečné minuty dnešního duelu dohraje.

85

Domácí kombinují s míčem na vlastní polovině a nikam se neženou. Liverpool si je vědom svého náskoku a bez problémů drží míč na svých kopačkách.

84

Vitinha se nechal ošetřit u střídačky hostujícího celku a podle všeho bude schopen nadále pokračovat. Liverpool se mezitím znovu vydal kupředu.

83

Hra je přerušena! Jeden z obránců Porta zůstává po souboji ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření.

82

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází James Milner.

82

Pro domácí se rýsoval zajímavý protiútok, jenže Liverpool celou akci zbrzdil už na půlící čáře. Hostující Porto se následně stačilo rychle srovnat.

81

Po dalším nadýchaném centru se u zadní tyče tlačil k vysokému centru Divock Origi, jenže pod tlakem nedokázal hlavičkovat mezi tři tyče.

80

Liverpool deset minut před koncem zahrával rohový kop. Alex Oxlade-Chamberlain z něj odcentroval na přední tyč, ale tam zakročil obránce.

79

Robertson prošel po levé straně do blízkosti velkého vápna, ale jeho přízemní pobídku defenziva Porta bez větších problémů odehrála do autu.

78

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Mateus Uribe, přichází Marko Grujić.

77

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Evanilson, přichází Toni Martínez.

77

Alisson se znovu musel zapojit do rozehrávky domácích. Brazilský brankář přenesl hru na pravou stranu, ale nenašel spoluhráče.

76

Jordan Henderson se ujal rozehrávky přímého kopu z hranice pokutového území, ale jeho přízemní pokus proskákal kolem pravé tyčky!

75
Karty

Žlutou kartu dostává Chancel Mbemba (FC Porto).

75

Luis Díaz napadal rozehrávku Liverpoolu, ale podle rozhodčího to přehnal s agresivitou. Sudí měl situaci přímo před očima.

74

Vitinha spěchal za přihrávkou do pokutového území, ale důrazný Robertson jej tělem odstavil mimo palebnou pozici. Od branky bude rozehrávat Alisson.

73

Porto se dostalo na polovinu soupeře, jenže portugalský celek se v posledních minutách vůbec nedostává do zakončení. Liverpool je v defenzivě pozorný.

72

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Divock Origi.

71

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Fabinho.

70

Liverpool právě vstřelil branku!
Domácí celek přidává druhou branku a pravděpodobně definitivně rozhoduje o svém vítězství! Jordan Henderson posunul míč na MOHAMEDA SALAHA, který si míč navedl do velkého vápna a levačkou jej uklidil mimo dosah brankáře!

70

Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut. Williams dostal přihrávku za obranu na pravou stranu, jenže si nepohlídal ofsajd.

69

Matip si nechtěl komplikovat život a přenesl hru na levou stranu. Střídající Robertson se prohnal až do velkého vápna, ale tam jej obránce odstavil.

68

Porto se sice tlačilo vpřed, jenže akce skončila nedovoleným zákrokem na Jordana Hendersona. Liverpool může znovu uklidnit hru.

67

Jordan Henderson opět zvládl situaci skvěle pozičně a získal míč pro domácí celek. Henderson poté roztáhl hru na Robertsona.

66

Sadio Mané se na hranici velkého vápna dostal k odraženému míči, do kterého se opřel levačkou. Míč ale trefil nečistě a poslal jej vedle zadní tyče.

64

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Sérgio Oliveira, přichází Vitinha.
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Mahdí Taremí, přichází Francisco Conceição.

63

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Thiago Alcântara, přichází Jordan Henderson.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Kostas Tsimikas, přichází Andrew Robertson.

63

Mané tentokrát napadal i brankáře hostujícího mužstva. Costa pod tlakem nakopl míč hodně nepřesně a odevzdal jej domácím fotbalistům.

62

Sadio Mané po levé straně vlétl do pokutového území, přihrál na středu, jenže Alex Oxlade-Chamberlain z těžké pozice poslal míč vedle zadní tyče.

61

Diego Costa se opět musel zapojit do rozehrávky Porta. Hostující brankář nakopl na levou stranu, kde uspěli hráči domácího Liverpoolu.

60

Je za námi hodina dnešního souboje a domácí Liverpool pomaličku kráčí za pátým vítězstím v letošním ročníku Ligy mistrů. Porto si naopak může zkomplikovat cestu za postupem.

59

Sérgio Oliveira poslal přihrávku na levou stranu pokutového území, ale vzrušení před brankou Liverpoolu bylo zbytečné. Asistent rozhodčího odmával ofsajd!

58

Sérgio Oliveira centroval z levé strany do pokutového území, jenže jeho pobídku bez problémů odehrál do bezpeční Minamino.

56

Domácí celek kombinuje na vlastní polovině v zadních řadách. Hráči Liverpoolu hrají s míčem na kopačkách a nikam se neženou.

55

Sadio Mané se vrátil na vlastní polovinu, kde se svou postavou dokázal uspět v hlavičkovém souboji. Liverpool se opět může vydat vpřed.

54

Liverpoolu po vstřelení úvodní branky pořádně narostla křídla. Domácí fotbalisté jsou dříve u odražených míču a kralují dění na trávníku.

52

Tentokrát už se Liverpool skutečně dostává do vedení! Domácí zahrávali přímý kop na polovině soupeře. Centrovaný míč odvrátila obrana jen k THIAGU ALCANTAROVI, který nártem propálil vše, co mu stálo v cestě!

51

Thiago Alcântara diriguje rozehrávku Liverpoolu. Středopolař domácího celku chtěl rozehrát na pravou stranu, ale Williams míč ve hře neudržel.

50

Porto zahrávalo přímý kop na polovině soupeře. Centr z pravé strany propadl na malé vápno a Alisson míč raději vyboxoval mimo horký prostor.

49

Diego Costa rozehrál výhozem na pravou stranu hrací plochy. Brankář Porta našel osamoceného spoluhráče, který o míč rychle přišel.

48

Minamino narýsoval přihrávku mezi obránce Porta, jenže jeho pobídka skončila až u brankáře Costy. Liverpool se dnes jen těžko dostává do šancí.

47

Kostas Tsimikas se na pravé straně zbavil obránce a sám se dostal do zakončení. Jeho projektil ale zablokoval další zadák.

46

Hostující Porto obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Portugalský celek se ihned vydal vpřed, ale nákop skončil v autu.

46

Začal druhý poločas.

První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce dnešního souboje jsme se úvodní branky nedočkali. O něco aktivněji vstoupilo do zápasu hostující Porto. V 9. minutě Taremi hlavou trefil Matipa a o čtyři minuty později Otávio z jasné šance minul odkrytou branku. Nakonec se dokázal prosadit domácí Liverpool, ale Maného zásah nemohl platit kvůli těsnému ofsajdu.

45+1

První poločas skončil.

45+1

Nastavuje se jedna minuta!

45

Liverpool v závěru prvního poločasu zahrával rohový kop. Jeho exekuce se ujal Tsimikas, ale defenziva portugalského celku potvrdila dobrý výkon.

44

Porto vhazovalo na polovině Liverpoolu. Přihrávka z pravé strany se snesla přímo do šestnáctky, ale osamocený Matip míč odehrál do bezpečí.

43

Tsimikas je v posledních minutách hodně aktivní. Řecký obránce rozjel akci, po které mohl pálil Alex Oxlade-Chamberlain, který prováhal ideální moment.

42

Salah rozkmital nohy po pravém křídle, přenechal míč Williamsovi, jehož centr si ve vápně našel Minamino, ale Japonec si nepohlídal ofsajd.

41

Thiago Alcântara předvedl druhý individuální průnik během krátké chvíle. Domácí záložník tentokrát zkoušel přenést hru vpravo, ale jeho pobídka byla moc prudká.

40
Karty

Žlutou kartu dostává Mateus Uribe (FC Porto).

39

Tsimikas vhazoval na levé straně hrací plochy. Řecký obránce poslal přihrávku na Maného, který míč nedokázal prodloužit na někoho v červeném.

38

Rozhodčí si situaci nechal přezkoumat a Mané byl skutečně v těsném ofsajdu. Pokračujeme za bezbrankového stavu.

37

Už to vypadalo, že Liverpool půjde do vedení, když se po pěkném průniku prosadil SADIO MANÉ, ale jeho technický obstřel nemůže platit kvůli ofsajdu!

37

Alisson vystartoval ven z branky a dal si pozor na přihrávku mezi obránce Liverpoolu. Brazilský brankář rozehrál výhozem na levou stranu.

36

Williams uspěl v hlavičkovém souboji v blízkosti pokutového území soupeře, jenže neměl podporu spoluhráčů. Porto opět odehrálo balón do bezpečí.

35

Sadio Mané sice sprintoval na polovinu Porta, jenže nemohl pokračovat ve hře, protože vybíhal z ofsajdu. Porto tak bez problémů uklidňuje hru.

34

Kostas Tsimikas na levé straně udržel míč ve hře, jenže hlavou jej prodloužil jen k dobře postavenému soupeři v modrobílém dresu.

33

Díaz prošel po levé straně do blízkosti velkého vápna, jenže důrazný obránce Williams mu míč špičkou kopačky vypíchl do zámezí.

32

Joel Matip uspěl v dalším hlavičkovém souboji na vlastní polovině. Stoper Liverpoolu zatím v prvním poločase působí sebejistým dojmem.

31

Porto rozehrávalo přímý kop na polovině Liverpoolu. Mateus Uribe ale nezvolil centr do pokutového území a raději rozehrál na spoluhráče ze zadních řad.

30
Karty

Žlutou kartu dostává Ibrahima Konaté (Liverpool FC).

29

Sadio Mané sprintoval za nákopem na polovinu Porta, jenže míč se po mokrém trávníku svezl do rukavic brankáře Costy.

28

Otávio jednoduše posunul míč do pokutového území, ale stoper Joel Matip jeho pobídku přečetl a fantastickou poziční hrou vytlačil soupeře mimo palebný prostor.

27

Také domácí zadáci nyní výrazně uklidňují rozehrávku. Liverpool má v dnešním duelu velké problémy při přechodu na polovinu Porta.

25

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Pepê, přichází Fábio Cardoso.

25

Diego Costa se opět zapojil do rozehrávky svého mužstva. Nákop hostujícího brankáře na levé straně vybojoval Otávio.

24

Porto kombinuje s míčem na vlastní polovině a snaží se uklidnit dění na trávníku. Liverpool se stále nedostal do nějaké větší příležitosti.

23

Evanilson zůstává po jednom ze soubojů ležet na vlastní polovině a vypadá hodně otřeseně. Uvidíme, zda hostující útočník bude pokračovat.

22

Salah napadal rozehrávku Porta na jeho polovině. Hráči v modrobílém ale zvládli rychlou rozehrávku a vymanili se s míčem na polovinu soupeře.

21

Po následném rohovém kopu se do zakončení dostal Konaté, ale jeho hlavička mířila přímo do míst, kde stál hostující brankář Diego Costa.

20

Minamino se hnal do pokutového území, kam chtěl poslat přihrávku na Salaha, ale vracející se stoper v modrobílém jeho pobídku srazil na roh.

19

Liverpool se po delší době znovu vymánil ze sílícího tlaku Porta. Jeden z hráčů portugalského mužstva předvedl na polovině Liverpoolu šlapák.

18

Alex Oxlade-Chamberlain fauloval na polovině hřiště, kde jednoho ze soupeřů zatáhl za dres. Porto může pokračovat v ofenzivním snažení.

17

Tsimikas vystoupil na polovinu soupeře, kde v souboji dohrál jednoho ze soupeřů, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Porto bude rozehrávat.

16

Alex Oxlade-Chamberlain si ve středu skvěle zpracoval míč a přenesl hru na pravou stranu. Defenziva Porta hraje v úvodu v pevném bloku a nedává domácím hvězdám prostor.

15

Liverpool zahrával rohový kop. Centr od rohového praporku si na malém vápně našel Matip, jenže jeho hlavička z těžké pozice mířila do rukavic brankáře.

14

Otávio po předchozí akci zůstává ležet na trávníku a podle všeho bude potřebovat ošetření. Fotbalista portugalského celku však bude nadále pokračovat.

13

Portugalský celek zahodil další obrovskou šanci! Přihrávku prakticky před prázdnou branku dostal Otávio, ale trestuhodně vůbec netrefil branku!

12

Salah kouzlil na pravé straně a v tísni dokázal přihrát pod sebe. Spoluhráč na hranici velkého vápna už však nedokázal zakončit.

11

Porto se pokusilo o rychlý přechod do útoku, ale Alisson vyrazil na hranici velkého vápna, kde schoval míč do svých rukavic. Úvod je opatrný.

10

Alisson si musel dát pozor na centr z pravé strany. Brazilský brankář Liverpoolu byl pozorný a nezaváhal. Domácí celek může rozjet útok.

9

První obrovská šance Porta! Na centr z pravé strany si naběhl Taremi, ale hlavičkou trefil Matipa, od nějž se míč odrazil těsně vedle branky!

8

Tyler Morton si u lavičky soupeřem pomohl nedovoleným zákrokem a daroval Portu rozehrávku přímého kopu. V úvodu je portugalský celek hodně aktivní.

7

Joel Matip si dal pozor na nadýchanou přihrávku z pravé strany a před soupeřem jednoduše odehrál míč hlavou do bezpečí.

6

Salah se poprvé hnal s míčem vpřed po pravém křídle, ale obránce Joao Mario se mu obětavým skluzem položil pod nohy a nepustil egyptského hráče do šance.

5

Salah aktivně napadal rozehrávku portugalského celku, nicméně zadáci Porta si na domácí hvězdu dali dobrý pozor a nenechali Salaha projít k míči.

4

Luis Díaz na pravé straně udržel míč na trávníku a pomohl si přihrávkou do zadních řad. Porto vstoupilo do dnešního souboje velmi sympaticky.

3

Porto zahrávalo svůj první rohový kop v dnešním souboji. Jeho exekuce se ujal João Mário, ale defenziva Liverpoolu si věděla rady.

2

Diogo Costa se musel zapojit do rozehrávky Porta. Jeho nákop směřoval na polovinu Liverpoolu, ale v hlavičkovém souboji uspěl Joel Matip.

1

Domácí Liverpool obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Anglický celek bude chtít potvrdit skvělou formu a připsat si páté vítězství ve skupině.

1

Utkání právě začalo.

Oba týmy už jsou na hřišti. Liverpool bude hrát v červeném, zatímco Porto oblékne modrou sadu.

Úvodní sestavy:

Liverpool FC: Alisson (C) – N. Williams, Konaté, Matip, Tsimikas – Morton, Th. Alcântara, Oxlade-Chamberlain – M. Salah, Minamino, Mané.
Náhradníci: Adrián, Kelleher – Alexander-Arnold, Fabinho, J. Henderson, Diogo Jota, Origi, Milner, Robertson, N. Phillips, V. van Dijk.

FC Porto: D. Costa – Mário, Pepe (C), Mbemba, Sanusi – Otávio, Uribe, S. Oliveira, L. Díaz – Taremí, Evanilson.
Náhradníci: Marchesín – Cardoso, Conceição, J. M. Corona, B. Costa, Grujić, Manafá, Pepê, Toni Martínez, Vieira, Vitinha, Wendell..

Anglický Liverpool i v letošní sezóně podává fantastické výkony. Všechny čtyři duely v Lize mistrů Liverpool ovládl a s dvanácti body má jistý postup do jarní fáze Ligy mistrů z prvního místa. Soupeřům ve čtyřech duelech Kloppova družina nasázela hned třináct branek. V lize pak Liverpool drží třetí pozici jen bod za druhým Manchesterem City. O víkendu na svém stadionu rozstřílel výsledkem 4:0 londýnský Arsenal.

FC Porto

Hostující FC Porto odehrálo v letošním ročníku čtyři duely a vybojovalo v nich pět bodů. S touto vizitkou patří portugalskému celku druhá pozice skupiny B právě za jeho dnešním soupeřem. Porto totiž dokázalo remizovat na hřišti Atlética Madrid i AC Milán. V domácím souboji pak itaský celek porazilo. Jedinou porážku si připsalo doma právě s Liverpoolem. Po jedenácti kolech navíc vládne portugalské lize o skóre před druhým Sportingem Lisabon.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligy mistrů mezi Liverpoolem a FC Porto.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.