PŘEHLEDNĚ: Jaké zvýhodněné podzimní akce mají stavební spořitelny

aktualizováno 
Podzim je tradičně hlavní sezonou stavebního spoření. S akčními nabídkami přišly již všechny stavební spořitelny, jedna však již akci ukončila, u ostatních lze ale zvýhodněné smlouvy stále uzavřít. Ve většině případů jde o slevu z poplatku za uzavření smlouvy, narazit se dá ale i na zvýhodněné úročení.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Stavební spoření si za více než 25 let na českém trhu vydobylo pozici osvědčeného produktu, který láká Čechy především svou bezpečností a také státním příspěvkem, který může ročně dosáhnout až 2 000 Kč. Podmínkou pro maximální státní podporu je na účet vložit za rok alespoň 20 000 Kč, spořit minimálně po dobu šesti let a naspořené peníze během této doby nevybírat. Po této době je vhodné ověřit podmínky na trhu, protože výnosnost smlouvy po šesti letech klesá.

S využitím akcí a se započtením nejvyšší státní podpory se čistý výnos stavebního spoření, tedy zhodnocení vložených peněz, pohybuje aktuálně i přes 3,5 procenta za rok. Mnohé akce trvají jen do konce října, jiné budou pokračovat i v listopadu a v prosinci a další jsou vyhlášeny jako dlouhodobé. Podívejte se na přehled momentálních akcí.

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS – Liška):

Trvání akce: do 31. října 2019
Pro všechny klienty stoprocentní sleva na poplatku za uzavření smlouvy o stavebním spoření, maximálně však 1 500 Kč. Při splnění podmínek se budou klientům úročit peníze výhodněji (úročení vkladů 0,6 % + obratový bonus 0,6 %). 

Trvání akce: do 31. prosince 2019
Ještě vyšší bonus mohou získat klienti, pokud si ke stavebnímu spoření zároveň zřídí běžný účet ČSOB Plus konto nebo Premium konto. Maximální výše poplatkové slevy v tomto případě dosáhne 2 000 Kč, klient navíc získá odměnu 1 000 Kč připsanou na nově uzavřený účet. Po započtení maximální možné prémie dosahuje nejvyšší možný výnos stavebního spoření 3,8 % ročně.

Modrá pyramida stavební spořitelna:

Trvání akce: do 13. prosince 2019
Prémie pro nové klienty ve výši poplatku za uzavření smlouvy o stavebním spoření, maximálně však 2 000 Kč, pokud klient v průběhu prvních čtyř měsíců vloží na účet částku odpovídající jednomu procentu cílové částky. Při splnění podmínek se budou klientům úročit peníze výhodněji (úročení vkladů 0,5 % + obratový bonus 0,5 %), což společně se státní podporou představuje efektivní roční zhodnocení až 3,76 %.

Klienti, kteří uzavřou smlouvu o stavebním spoření Efekt Plus a v průběhu prvních čtyř měsíců na ni vloží více jak 300 000 Kč, získají zvýhodněné úročení 0,8 % nad rámec standardního úročení (celkově tedy 1,3 % p.a). Smlouva je uzavřena bez poplatku a to bez omezení výše cílové částky.

Raiffeisen stavební spořitelna

Trvání akce: do 31. října 2019
Všem klientům nabízí spořitelna slevu 2 000 Kč z poplatku za uzavření smlouvy o stavebním spoření s minimální cílovou částkou 200 000 Kč. Klientům starším 25 let se budou vklady úročit částkou 1,2 procenta ročně, mladším pak o 1,5 procenta ročně. U tarifu pro děti a mladé do 25 let se zhodnocení pohybuje lehce pod 4 % ročně, u tarifu pro dospělé činí až 3,8 % ročně.

Wüstenrot

Novinky: trvání neomezeno
Noví klienti, kteří v době sjednání stavebního spoření překročili věkovou hranici 55 let, mohou uzavřít flexibilní stavební spoření. Stavební spoření 55+ má veškeré parametry klasického stavebního spoření s úrokovou sazbou 1,2 % p.a., a navíc je bez poplatku za sjednání smlouvy s cílovou částkou 200 000 Kč nebo 500 000 Kč. Novinka umožňuje vybrat naspořené prostředky, a to bez poplatku již po dvou letech od založení smlouvy. Předčasným ukončením však klient ztrácí nárok na státní podporu.

Nově jsou upraveny také podmínky u dětského stavebního spoření Kamarád a Kamarád+, které je určené dětem od narození do 24 let. Atraktivní úroková sazba 1,2 % ročně platí pro nové vyšší cílové částky 200 a 500 tisíc Kč, kdy je sjednání smlouvy zdarma. Do čtyř měsíců je však třeba vložit na účet stavebního spoření částku odpovídající jednomu procentu z cílové částky. U všech nově sjednaných smluv bude možné předčasně ukončit smlouvy bez poplatku, a to po minimálně dvou letech spoření. Předčasným ukončením však klient ztrácí nárok na státní podporu

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka):

Stálá nabídka
Slevu na poplatek za uzavření smlouvy o stavebním spoření stavební spořitelna ukončila 30. září 2019. Stálou nabídkou je úspora na poplatku při uzavření smlouvy na webu Buřinky. V takovém případě je poplatek pevný ve výši 495 Kč oproti běžné ceně ve výši 1 % z cílové částky.

RadaJak peníze vkládat

Pokud se rozhodnete uzavřít stavební spoření, je dobré také zvážit, jakým způsobem peníze na účet vkládat – zda pravidelně po menších částkách, jednou za rok, nebo dokonce jednorázově vložit celou částku, kterou chcete naspořit.

Jako nejpraktičtější varianta se v dnešní době ukazuje vložit peníze na účet jednou za rok. Na trhu jsou dnes totiž k dispozici jiné produkty, například spořicí účty, termínované vklady nebo konzervativní podílové fondy, kde se peníze mohou v průběhu roku zhodnotit více než na stavebním spoření, kam pak stačí v prosinci převést 20 000 Kč. V takovém případě si ale musíte ohlídat, aby byly peníze na účet připsány skutečně nejpozději do 31. prosince, jinak se připravíte o státní podporu.

Autor:
  • Nejčtenější

Kvíz: Víte, kolik jsme vydělávali a kolik stál chleba v roce 1989?

Více než dvě třetiny Čechů jsou přesvědčeny, že se dnes mají lépe, než tomu bylo před 17. listopadem roku 1989. Ve...

Vysoké ceny nemovitostí vyhánějí lidi z míst, kde se cítí doma

Nákup nemovitosti na hypotéku pro vlastní bydlení je bezesporu rozumnou investicí. Otázka ale je, zda je při současných...

Expert: Lidé chybují, když utápějí peníze v pojištění drobných úrazů

Podle odborníků na pojištění stále mnoho lidí nemá dobře uzavřené pojistné smlouvy. Pojištění uzavírají na drobná...

Premium

Zmapovali jsme, za kolik pořídíte bydlení napříč Českem

Chystáte se koupit byt? Rozdíly cen nemovitostí mezi lokalitami jsou závratné. Na byt pro rodinu si připravte alespoň...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Den s bankéřem: Jak se z nuly buduje firma s miliardovým obratem

Radomír Lapčík je úspěšný český podnikatel, který se vypracoval od nuly. Česká veřejnost ho zná jako zakladatele...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

  • Další z rubriky

Risk je zisk? Kdy se risk vyplatí a kdy přináší ztrátu, radí psycholog

Úsloví, že risk je zisk, neplatí vždy. V řadě situací risk přináší i ztrátu. Platí to především ve finančním světě, kde...

Převod peněz než bys řekl švec. Kdo a za kolik nabízí okamžité platby

Převod peněz během pár sekund není ani v dnešním online světě samozřejmostí. Některé banky už ale takzvané okamžité...

KVÍZ: Jaké jsou vaše paměťové schopnosti? Otestujte se

Pro dobrý výsledek v dnešním kvízu nepotřebujete znalosti finančních produktů ani právních předpisů. Dnes si můžete...

Tři způsoby, jak se pasivitou připravíte o peníze

Znalosti Čechů o financích a nakládání s penězi nevyznívají úplně lichotivě. Úroveň finanční gramotnosti u nás dosahuje...

Advantage Consulting, s.r.o.
MONTÁŽNÍK ELEKTRO

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 27 000 Kč

Najdete na iDNES.cz