Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

PŘEHLEDNĚ: Jaké zvýhodněné podzimní akce mají stavební spořitelny

Podzim je tradičně hlavní sezonou stavebního spoření. S akčními nabídkami přišly již všechny stavební spořitelny, jedna však již akci ukončila, u ostatních lze ale zvýhodněné smlouvy stále uzavřít. Ve většině případů jde o slevu z poplatku za uzavření smlouvy, narazit se dá ale i na zvýhodněné úročení.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Stavební spoření si za více než 25 let na českém trhu vydobylo pozici osvědčeného produktu, který láká Čechy především svou bezpečností a také státním příspěvkem, který může ročně dosáhnout až 2 000 Kč. Podmínkou pro maximální státní podporu je na účet vložit za rok alespoň 20 000 Kč, spořit minimálně po dobu šesti let a naspořené peníze během této doby nevybírat. Po této době je vhodné ověřit podmínky na trhu, protože výnosnost smlouvy po šesti letech klesá.

S využitím akcí a se započtením nejvyšší státní podpory se čistý výnos stavebního spoření, tedy zhodnocení vložených peněz, pohybuje aktuálně i přes 3,5 procenta za rok. Mnohé akce trvají jen do konce října, jiné budou pokračovat i v listopadu a v prosinci a další jsou vyhlášeny jako dlouhodobé. Podívejte se na přehled momentálních akcí.

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS – Liška):

Trvání akce: do 31. října 2019
Pro všechny klienty stoprocentní sleva na poplatku za uzavření smlouvy o stavebním spoření, maximálně však 1 500 Kč. Při splnění podmínek se budou klientům úročit peníze výhodněji (úročení vkladů 0,6 % + obratový bonus 0,6 %). 

Trvání akce: do 31. prosince 2019
Ještě vyšší bonus mohou získat klienti, pokud si ke stavebnímu spoření zároveň zřídí běžný účet ČSOB Plus konto nebo Premium konto. Maximální výše poplatkové slevy v tomto případě dosáhne 2 000 Kč, klient navíc získá odměnu 1 000 Kč připsanou na nově uzavřený účet. Po započtení maximální možné prémie dosahuje nejvyšší možný výnos stavebního spoření 3,8 % ročně.

Modrá pyramida stavební spořitelna:

Trvání akce: do 13. prosince 2019
Prémie pro nové klienty ve výši poplatku za uzavření smlouvy o stavebním spoření, maximálně však 2 000 Kč, pokud klient v průběhu prvních čtyř měsíců vloží na účet částku odpovídající jednomu procentu cílové částky. Při splnění podmínek se budou klientům úročit peníze výhodněji (úročení vkladů 0,5 % + obratový bonus 0,5 %), což společně se státní podporou představuje efektivní roční zhodnocení až 3,76 %.

Klienti, kteří uzavřou smlouvu o stavebním spoření Efekt Plus a v průběhu prvních čtyř měsíců na ni vloží více jak 300 000 Kč, získají zvýhodněné úročení 0,8 % nad rámec standardního úročení (celkově tedy 1,3 % p.a). Smlouva je uzavřena bez poplatku a to bez omezení výše cílové částky.

Raiffeisen stavební spořitelna

Trvání akce: do 31. října 2019
Všem klientům nabízí spořitelna slevu 2 000 Kč z poplatku za uzavření smlouvy o stavebním spoření s minimální cílovou částkou 200 000 Kč. Klientům starším 25 let se budou vklady úročit částkou 1,2 procenta ročně, mladším pak o 1,5 procenta ročně. U tarifu pro děti a mladé do 25 let se zhodnocení pohybuje lehce pod 4 % ročně, u tarifu pro dospělé činí až 3,8 % ročně.

Wüstenrot

Novinky: trvání neomezeno
Noví klienti, kteří v době sjednání stavebního spoření překročili věkovou hranici 55 let, mohou uzavřít flexibilní stavební spoření. Stavební spoření 55+ má veškeré parametry klasického stavebního spoření s úrokovou sazbou 1,2 % p.a., a navíc je bez poplatku za sjednání smlouvy s cílovou částkou 200 000 Kč nebo 500 000 Kč. Novinka umožňuje vybrat naspořené prostředky, a to bez poplatku již po dvou letech od založení smlouvy. Předčasným ukončením však klient ztrácí nárok na státní podporu.

Nově jsou upraveny také podmínky u dětského stavebního spoření Kamarád a Kamarád+, které je určené dětem od narození do 24 let. Atraktivní úroková sazba 1,2 % ročně platí pro nové vyšší cílové částky 200 a 500 tisíc Kč, kdy je sjednání smlouvy zdarma. Do čtyř měsíců je však třeba vložit na účet stavebního spoření částku odpovídající jednomu procentu z cílové částky. U všech nově sjednaných smluv bude možné předčasně ukončit smlouvy bez poplatku, a to po minimálně dvou letech spoření. Předčasným ukončením však klient ztrácí nárok na státní podporu

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka):

Stálá nabídka
Slevu na poplatek za uzavření smlouvy o stavebním spoření stavební spořitelna ukončila 30. září 2019. Stálou nabídkou je úspora na poplatku při uzavření smlouvy na webu Buřinky. V takovém případě je poplatek pevný ve výši 495 Kč oproti běžné ceně ve výši 1 % z cílové částky.

Rada Jak peníze vkládat

Pokud se rozhodnete uzavřít stavební spoření, je dobré také zvážit, jakým způsobem peníze na účet vkládat – zda pravidelně po menších částkách, jednou za rok, nebo dokonce jednorázově vložit celou částku, kterou chcete naspořit.

Jako nejpraktičtější varianta se v dnešní době ukazuje vložit peníze na účet jednou za rok. Na trhu jsou dnes totiž k dispozici jiné produkty, například spořicí účty, termínované vklady nebo konzervativní podílové fondy, kde se peníze mohou v průběhu roku zhodnotit více než na stavebním spoření, kam pak stačí v prosinci převést 20 000 Kč. V takovém případě si ale musíte ohlídat, aby byly peníze na účet připsány skutečně nejpozději do 31. prosince, jinak se připravíte o státní podporu.

Autor:
  • Nejčtenější

Česká hořčice se žlutými kvítky okouzlila i Monako a míří na Vídeň

15. června 2024

Vyhlášenou hořčici s typickými žlutými kvítky na obalu vyrábí firma ve Břvanech na Lounsku už...

Vyzkoušeli jsme zaplatit prstenem. Novinku odstartovala v Česku mBank

14. června 2024

Zaplatit v obchodě kartou, mobilem či třeba hodinkami je u nás už běžné. Teď lze nově platit i...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Předdůchodců v Česku přibývá. Seknout s prací lze o dva až pět let dřív

13. června 2024

Důchodový věk se v Česku prodlužuje a sjednocuje u mužů i žen. Ročníky 1972 a mladší mají podle...

Opotřebení, škoda nebo ztráta svěřené věci. Co po vás může zaměstnavatel chtít

12. června 2024

Při skončení pracovního poměru je třeba myslet na to, že i vy jako zaměstnanec máte vůči...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Penzijní spoření: Jaké změny začnou platit od letošního července

13. června 2024

Rok 2023 byl ve znamení příprav změny zákona, která se z velké části dotkla i penzijních...

KVÍZ: Víte, jak můžete v rodinném domě ušetřit za energie?

16. června 2024  8:03

Snížení energetické náročnosti budov je pro všechny vlastníky nebo správce nemovitostí zásadní....

Česká hořčice se žlutými kvítky okouzlila i Monako a míří na Vídeň

15. června 2024

Vyhlášenou hořčici s typickými žlutými kvítky na obalu vyrábí firma ve Břvanech na Lounsku už...

Lukrativní pozemky nedaleko Prahy zanedlouho ožijí

14. června 2024

Advertorial YD Real Estate, divize finanční skupiny YD Capital, zhodnocuje pozemky nedaleko Prahy, kde nabízí...

Firemní vzdělávání je na vzestupu. Trendy v něm určují sami zaměstnanci

14. června 2024

Vzdělávání zaměstnanců je pro firmy naprosto zásadní. Nejen proto, aby udržely krok s dobou, která...

Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...

Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...

Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k doktoru se nehnal, až...

Jen ať mě kritizují, moje šperky vydělávají, říká zpěvačka Lucie Bílá

Zatím jí to pořád zpívá, ale i Lucie Bílá (58) si uvědomuje, že jednou její kariéra skončí. Hlava ji z toho ovšem...